Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2016., 15:30   #1
Muzej u obliku Noine Arke

Quote:

Muzej izgrađen kao model pune veličine Noine Arke, okružen tematskim parkom pod nazivom Ark Encounter, otvoren je 7. srpnja 2016. godine, u američkoj saveznoj državi Kentucky.
Svrha modela Noine Arke jest pokazati javnosti kako je stvarna Noina Arka, izgrađena prije nekih 4500 do 5000 godina, prije globalnog katastrofičkog Potopa, mogla izgledati izvana, a osobito iznutra, te kako su Noa i njegova obitelj mogli obaviti sve poslove vezane uz izgradnju Arke i tijekom boravka u Arci.

Od same najave gradnje modela Arke, pa sve do danas, ateističke, liberalne i homoseksualne organizacije, uznemirene uspjehom ove Božjom Objavom motivirane ideje i velikim zanimanjem javnosti za temu Noine Arke, izražavaju veliku netrpeljivost prema autorima modela Arke, a neki od njih prosvjeduju u blizini modela Arke.


Ateiste i liberale osobito uznemiruje činjenica da su na izradi unutrašnjeg postava modela Arke radili doktori prirodnih znanosti koji otkrivaju javnosti znanstvene činjenice geologije koje pokazuju da Zemlja ne može biti stara niti milijunima godina, a pogotovo nikako ne može biti stara 4.6 milijardi godina, te biološke činjenice koje pokazuju da se darvinovska makro-evolucija nikada nije dogodila i da se biološki niti ne može dogoditi. Posjetitelji mogu upoznati znanstvene činjenice koje upućuju na to da se biblijski globalni katastrofički Potop prije 4500 do 5000 godina zaista dogodio i da nove analize fosila pokazuju da fosili nisu stari milijunima godina, već da su nastali kao rezultat vrlo brzog zatrpavanja stvorenja u katastrofičkom djelovanju vode koja je brzo taložila sedimente koji su zatrpavali stvorenja...
http://nacija.hr/2016/07/07/155-meta...eisti-bijesni/

Okud tolika ne trpeljivost ako su ateisti sekularisti?
Nije li dobro da se znanstvena otkrica prezentiraju siroj javnosti bez obzira na sto upucivala?
Ako nije dobro znaci li to da su kreacionisticki doktori znanosti gluplji i ne skolovaniji od najglupljeg ateista?
Ne bih rekao nego je to zapravo vrsta politike koja kroz znanost propagira svoju ideologiju, isto cine kreacionisti i ateisti, i cemu buna ako smo sekularno drustvo?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 16:50   #2
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nije li dobro da se znanstvena otkrica prezentiraju siroj javnosti bez obzira na sto upucivala?
To je sprdnja a ne znanstvena otkrića.

Zašto nisu tu kreacionističku barku posadili na more i probali u njoj držat jednu ovcu i jednoga ovna godinu dana pa da vidimo hoće li preživjet u smrdljivom mračnom potpalublju, i kako je to uspjelo Noi sa SVIM parovima životinja.

Quote:
Ako nije dobro znaci li to da su kreacionisticki doktori znanosti gluplji i ne skolovaniji od najglupljeg ateista?
Kreacionistički prevaranti su vrlo načitani, inteligentni, lukavi, neki imaju i službene diplome (većina ipak "diplome" iz kamp prikolica-fakulteta), da mogu zavarat i obmanut razne naivce.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 17:13   #3
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
To je sprdnja a ne znanstvena otkrića.

Zašto nisu tu kreacionističku barku posadili na more i probali u njoj držat jednu ovcu i jednoga ovna godinu dana pa da vidimo hoće li preživjet u smrdljivom mračnom potpalublju, i kako je to uspjelo Noi sa SVIM parovima životinja.



Kreacionistički prevaranti su vrlo načitani, inteligentni, lukavi, neki imaju i službene diplome (većina ipak "diplome" iz kamp prikolica-fakulteta), da mogu zavarat i obmanut razne naivce.
A zasto onda evolucionisti uvijek gube u debatama protiv kreacionista?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 17:20   #4
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
A zasto onda evolucionisti uvijek gube u debatama protiv kreacionista?
Ne bih rekla da gube, više se tu radi o onoj "pametniji popušta". A i možda ne vide smisla u raspravi i dokazivanju sa nekim sa kim se ne da raspravljati i dokazivati.... ali ne znam baš previše o toj temi pa bolje da šutim
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 17:25   #5
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da gube, više se tu radi o onoj "pametniji popušta". A i možda ne vide smisla u raspravi i dokazivanju sa nekim sa kim se ne da raspravljati i dokazivati.... ali ne znam baš previše o toj temi pa bolje da šutim
Govorim o sluzbenim znanstvenim debatama, tamo u pravilu gube.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 17:26   #6
Tamo imaju porotu
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 17:51   #7
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Govorim o sluzbenim znanstvenim debatama, tamo u pravilu gube.

"Prvi problem je taj što su organizatori sličnih debata najčešće pripadnici kreacionističkog tabora, a oni su nedvojbeno uvijek i najbrojnija publika na njima. Ljudi koji razumiju i podržavaju teoriju evolucije na takvim će događajima uvijek biti u manjini, čak i kada se organiziraju u studentskim naseljima.

Drugi problem je to što se teorija evolucije temelji na prilično složenoj skupini ideja koje se ne mogu baš lako predstaviti u formatu kakav je debata. Evolucija je povezana s astronomijom, fizikom kemijom, biokemijom, antropologijom, biologijom, geologijom – kojeg god područja znanosti da se čovjek sjeti, evolucija će imati neke veze s njime. A većina publike obično raspolaže sa zastrašujuće slabim poznavanjem temeljnih pojmova u znanosti. Ako je cilj publiku naučiti nešto o evoluciji, to se uglavnom ne može postići kroz format debate, ističe Carol Scott.

Primjerice u takvim debatama netko se može pozvati na činjenicu da je slavni paleontolog i evolucijski biolog Stephen Jay Gould rekao da fosilna građa ne govori u prilog postupne evolucije. Ova izjava bit će potpuno kriva interpretacija Gouldove izjave o razinama evolucijskih promjena, a istovremeno će biti vjetar u leđa entuzijazmu koji kreacionisti, uglavnom vjernici, obično njeguju prema autoritetima. Njima će biti praktički nemoguće objasniti što je zapravo rekao slavni evolucionist, a još će teže biti ukazati na mogućnost da čak i najslavniji znanstvenici ponekad griješe, osobito oni koji su živjeli i radili prije više desetaka ili stotinjaka godina. Kreacionist će, dakle, ispaliti neku jednostavnu tvrdnju u jednoj rečenici, a znanstvenik će se potom morati baviti problemom koji nije jednostavno objašnjiva činjenica već logička ili metodološka pogreška što iziskuje jako puno vremena.

Carol Scott upozorava da su kreacionisti često vrlo vješti u lansiranju poluistina s krivim zaključcima koje će publika krivo shvatiti kao relevantne poante. U javnoj debati u kojoj nema dovoljno vremena, znanstvenik će se teško nositi s takvom tehnikom. Ako i odgovori na nekoliko kreacionističkih argumenata, nikako neće imati dovoljno vremena odgovoriti na sve. A entuzijastična, navijački raspoložena publika, sklona kreacionistu, u konačnici će zaključiti da znanstvenik nije uspio pobiti sve kritike.

Konačno čak i ako u takvoj neprikladnoj atmosferi i formatu, nalik na sportska natjecanja, znanstvenik uspije predstaviti neke odlične poante, publika neće biti impresionirana jer ona na natjecanje nije došla diviti se izvedbi protivničkog tima već svojim odabranim junacima. Štoviše, kaže Carol Scott, debata bi mogla potaknuti okupljene navijače da svoj uvećani entuzijazam iskale na nekom nedužnom lokalnom nastavniku.

Carol Scott stoga svojim kolegama poručuje da, prije nego što prihvate poziv na slične debate, dobro promisle hoće li rezultat donijeti više štete ili više koristi za cilj za koji se zalažu."

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...Eg8WR22ZfnqBgA
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 18:40   #8
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da gube, više se tu radi o onoj
"pametniji popušta".

A i možda ne vide smisla u raspravi i dokazivanju sa nekim sa kim se
ne
da

raspravljati i dokazivati.... ali
ne znam baš previše o toj temi
Vidi cuda, ipak nesto znas, a i smatras da su ateisti pametniji, predvidivo.

Quote:

pa bolje da šutim
Nema potrebe, mislim pametnije za tebe je jer je janje upravo pokazalo zube i "skrivena" oruzija, hvala, ovo ide u prilog mojoj temi gdje si "u stilu dobrocudne pcelice maje" nastojala opovrgnuti tezu da zloca zasljepljuje ne vjernike.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:02   #9
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Vidi cuda, ipak nesto znas, a i smatras da su ateisti pametniji, predvidivo.


Nema potrebe, mislim pametnije za tebe je jer je janje upravo pokazalo zube i "skrivena" oruzija, hvala, ovo ide u prilog mojoj temi gdje si "u stilu dobrocudne pcelice maje" nastojala opovrgnuti tezu da zloca zasljepljuje ne vjernike.
Uhvatio si me na krivoj nozi, hvala ti za uvid, neke stvari i ne vidimo o sebi dok nam ih drugi ne osvjetle kroz njihov doživljaj .... Isto tako vidim da ti sam voliš "hvatati" i želiš vidjeti "zlo" u ljudima . Ja pored sveg zla ipak volim tražiti i ono dobro. Možda griješim u vezi tebe... teško je dobiti uvid na temelju par postova. Stoga izvini ako griješim
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:14   #10
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Uhvatio si me na krivoj nozi, hvala ti za uvid, neke stvari i ne vidimo o sebi dok nam ih drugi ne osvjetle kroz njihov doživljaj .... Isto tako vidim da ti sam voliš "hvatati" i želiš vidjeti "zlo" u ljudima . Ja pored sveg zla ipak volim tražiti i ono dobro. Možda griješim u vezi tebe... teško je dobiti uvid na temelju par postova. Stoga izvini ako griješim
Buduci da ne citas o kreacionizmu prije nego iduci put izvalis onakve gluposti radije procitaj nesto ovakvo:
"(VIDEO) Prof. dr. Raymond Damadian, biofizičar, izumitelj uređaja za magnetsku rezonanciju, vjeruje da je Bog stvorio svijet u šest stvarnih dana prije 6000 godina".
http://nacija.hr/2016/03/21/video-pr...e-6000-godina/
To je link sa iste poveznice koja je i u naslovu teme.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:24   #11
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Buduci da ne citas o kreacionizmu prije nego iduci put izvalis onakve gluposti radije procitaj nesto ovakvo:
(VIDEO) Prof. dr. Raymond Damadian, biofizičar, izumitelj uređaja za magnetsku rezonanciju, vjeruje da je Bog stvorio svijet u šest stvarnih dana prije 6000 godinahttp://nacija.hr/2016/03/21/video-prof-dr-raymond-damadian-biofizicar-izumitelj-uredaja-za-magnetsku-rezonanciju-vjeruje-da-je-bog-stvorio-svijet-u-sest-stvarnih-dana-prije-6000-godina/
To je link sa iste poveznice koja je i u naslovu teme.
Kakve gluposti ? Da sam rekla nešto što tebi ide u priilog ne bi bila glupost, ali nema veze... ovo je forum i nemoj shvaćati moje gluposti preozbiljno Samo razmjenjujemo viđenja, stavove i ako želimo možemo i naučiti ponešto jedni od drugih.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:31   #12
Mogla si iznjeti misljenje bez omalovazavanja, dakle govorila si gluposti.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:49   #13
Bez uvrede ali kršćanske interpretacije tuđe tradicije( u ovom slučaju Izraelske) su infaltilno tragične po okolinu.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:52   #14
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Bez uvrede ali kršćanske interpretacije tuđe tradicije( u ovom slučaju Izraelske) su infaltilno tragične po okolinu.
Nisu li sve religije infantilno tragične po okolinu?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:57   #15
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Mogla si iznjeti misljenje bez omalovazavanja, dakle govorila si gluposti.
Nisam mislila omalovažavati nikoga, mislila sam samo na ovu temu da znanstvenici imaju više znanja, iskustva.... a ne da su znanstvenici kao ljudi pametniji od vjernika.... Ali dobro, zločesta sam i u pravu si . Sad možeš "likovati"
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:01   #16
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Govorim o sluzbenim znanstvenim debatama, tamo u pravilu gube.
A jesi li ti svjestan ili nisi svjestan da lupaš gluposti? Ha?

Quote:
I'm ignorant of MRI. Damadian is ignorant of biology, geology, cosmology, radiometric dating, history, archeology etc
R. Dawkins
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304

Zadnje uređivanje Nepoznati : 02.11.2016. at 20:13.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:01   #17
@ Vanina Spin, muka mi je i umoran sam od spina, kreacionisticki znanstvenici su sasvim dovoljno potkovani znanjem o onom sto tvrde.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:04   #18
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A jesi li ti svjestan ili nisi svjestan da lupaš gluposti? Ha?
Nije istina.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:22   #19
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nisu li sve religije infantilno tragične po okolinu?
Pusti sad druge religije nemoj off topicariti.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:30   #20
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
@ Vanina Spin, muka mi je i umoran sam od spina, kreacionisticki znanstvenici su sasvim dovoljno potkovani znanjem o onom sto tvrde.

Sve pet, vidim da te zamaram... nije mi bila namjera, ali neću više. Izvini... ne volim kad rasprava krene u "tenzije" sa bilo kime
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.