Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2008., 21:33   #1
Angry City express i (ne)brzina

Evo ovako,ujutro 10.06 sam otisao do city expressa i poslao tablice i papire od auta covjeku da ga odjavi,naravno isao sam do doticnih jer su kao brži od pošte (možeš mislit),i jos nisu dostavili paket.Zvao sam ih i nesto su se izvlačili da im jos nije dosao taj paket ali da vide da je poslano,uglavnom ništa pametno mi nisu rekli.Zar je normalno da je njima brza dostava to sto paket ide vec 4 dana,a treba ga odnijeti samo jedno 120 km?I šta im napravit,šta ako su oni to izgubili?Ne dođe li to sutra bit ce im



P.S. U jednu ruku su fer,radnik u njihovoj poslovnici mi je tako brzo naplatio da sam mislio da su već dostavili paket
__________________
Letvon ga ošini.
Lost soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 22:30   #2
reci mi, pls, kako je to završilo kod tebe? zanima me jer je ista priča sad kod mene. prošli petak, 08.08., poslala sam jedan paket za koji su mi rekli da će u ponedjeljak do 16 sati stići na odredište. od ponedjeljka (jučer) u 16 sati do danas u 19 sati bezuspješno sam pokušavala saznati gdje je paket. iz zagreba je navodno otišao (prošao je navodno neku kontrolu), ali u gradu kamo je trebao stići nisu ga primili. mislim da sam jedno 155 puta zvala sve njihove brojeve koji su dostupni, na svaki se javljaju operateri koji pojma o ničem nemaju. nigdje na nihovim stranicama ne nalazim nijedan njihov broj za eventualne pritužbe korisnika. niti broj neke uprave, pa se pitam kakva su oni uopće firma. tražila sam od operatera, ako već oni ništa ne znaju, nek me spoje s nekim tko ima pojma, ali dobila sam objašnjenje da mi oni ne mogu samo tako otkriti ime i broj telefona svojih nadređenih!? saznala sam samo da im je šef u zagrebu neki famozni saša (ni prezime mi nisu smjeli reći). ne znam što sad ... znam samo da su mi užasno digli tlak, jer mi je ova pošiljka bila jako važna, otprilike nenadoknadiva šteta ako se izgubi. da, i znam da je ovo zadnji put u životu što sam koristila njihove usluge.
jamie_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:23   #3
pa imas i boljih opcija,kao,dodes na autobusni kolodvor das vozacu 50 cuna za zuju i paket stize bilo gdje.
mudrica06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 00:54   #4
HP express i City Express

Ne znam je li otvorena ovakva tema, trazila sam, ali nista.
Moram i ponedjeljak poslati 3 paketa doma, recimo da svi zajedno imaju nekih 30-tak kg. Vidjela sam na njihovim stranicama da je slanje posiljke izmedju 30 i 45 kg oko 12 kn pa me zanima je li se u to racunaju i moja 3 paketa koja imaju sveukupno 30 kg ili slanje jednog paketa od 30 kg?
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 03:31   #5
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Ne znam je li otvorena ovakva tema, trazila sam, ali nista.
Moram i ponedjeljak poslati 3 paketa doma, recimo da svi zajedno imaju nekih 30-tak kg. Vidjela sam na njihovim stranicama da je slanje posiljke izmedju 30 i 45 kg oko 12 kn pa me zanima je li se u to racunaju i moja 3 paketa koja imaju sveukupno 30 kg ili slanje jednog paketa od 30 kg?
Pa svejedno, ne? Kako mislis?
Osteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:56   #6
http://www.posta.hr/main.aspx?id=194#

ovjde izracunaj koliko bi te kostalo..
samo trebas unjeti neke parametre..
AnAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 19:02   #7
dižem temu, za cijenu sam otprilike saznao, zanima me, može li se paket otvarati prije preuzimanja pošiljke(da bih vidio kakvo je stanje robe)?

zanima me, jer poštom bih trebao dobiti robu koja je relativno podložna vremenskim prilikama(visoke temperature, vlaga), i transportu(može mi stići u ne baš izglednom izdanju). nekako mi je logično, da se zbog sigurnosti naručioca prijevoza ne smije otvarati, ali opet, tko pita ne skita...
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 16:35   #8
ja mislim da ne ako se radi o otkupnoj posiljci, ti uzmes paket i das pare, dok ti otvoris paket postar ode
Fatalni_cevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 18:17   #9
nemože se otvarat
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 00:02   #10
Zanima me sljedeće, neki dan sam slao paket hp ekspresom, otkupnina je bila 300 kuna, ja sam platio poštarinu.... Dečko koji je primio paket je platio 311 kn .... Znaći da pošta uzima neku proviziju za slanje otkupninom, e sad mene zanima kolika je ta provizija, jer trebam dobiti jedan paket sa otkupninom od 1300 kuna, pa me zanima koliko će me izaći ????
Buduci_programer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 07:31   #11
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
dižem temu, za cijenu sam otprilike saznao, zanima me, može li se paket otvarati prije preuzimanja pošiljke(da bih vidio kakvo je stanje robe)?

zanima me, jer poštom bih trebao dobiti robu koja je relativno podložna vremenskim prilikama(visoke temperature, vlaga), i transportu(može mi stići u ne baš izglednom izdanju). nekako mi je logično, da se zbog sigurnosti naručioca prijevoza ne smije otvarati, ali opet, tko pita ne skita...
i onda ako ti se roba ne dopada kažeš poštaru -''fala lepa gospon,al vi to vrnite tam otkud ste zeli,ili hitite h gaciju,znate,ja vam to nebi zel...''
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 12:53   #12
Quote:
Buduci_programer kaže: Pogledaj post
Zanima me sljedeće, neki dan sam slao paket hp ekspresom, otkupnina je bila 300 kuna, ja sam platio poštarinu.... Dečko koji je primio paket je platio 311 kn .... Znaći da pošta uzima neku proviziju za slanje otkupninom, e sad mene zanima kolika je ta provizija, jer trebam dobiti jedan paket sa otkupninom od 1300 kuna, pa me zanima koliko će me izaći ????
hmm.
najbolje da ih pitas. ja sam isto slao preko njih cijena je bila 1100kn ali nisam ja platio postarinu itd pa ti nemogu rec sta je s te provizije al koliko sam ja bio upoznat s time nije se provizija nigdje spominjala. oni uzmu lovu od postarine i ona je malo veca ako je u pitanju to placanje po pouzecu mozda je to tih 11kn neznam nazovi bolje
Fatalni_cevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:56   #13
Evo moje zadnje iskustvo sa hp expressom koji preporučujem da izbjegavate ako ikako možete!

U petak mi je hp expressom poslan paket (masa 798g s opcijom drugi dan do 15 sati, otkupnina 2000kn, izdvojeno). Pošiljatelj me obavijestio da će poštarina doći oko 50kn. Na paketu je napisano plaća pošiljatelj 56,20kn.Paket je stigao u ponedjeljak i poštarina je iznosila nemalih 129,40kn.

Prema računu koji sam jedva dobila u pošti:
poštanska uputnica po stopi 3,66% - 73,20kn
... (ne vidim početak riječi na računu) u PU od 0,2-1kg I zona - 34,00kn
izdvojena hpexpress pošiljka - 15kn
hp express otkupnina - 7,20kn


Ono što je nepropisno odrađeno je sama dostava. Ja paket nisam primila na svojoj kućnoj adresi,već mi je dostavljena obavijest umetnuta na vrata - imamo sandučić u prizemlju, niti me je dostavljač pokušao kontaktirati niti je pokušao u drugom navratu dostaviti. Vrijeme dostave je bilo do 15, a on se pojavio u 10 ujutro i to je po objašnjenju radnice u pošti dovoljno. Valjda bi trebalo uzeti slobodan dan da bi se čekalo poštara. Ja radim do 13h i prije 14 sam bila kod kuće. Pitam se zašto je onda plaćena tako skupa usluga koja se i prikazuje kao dostava od vrata do vrata, kada je paket ponovno bio bacan po pošti, te sam po njega morala otići u grad, trošiti dodatno svoje vrijeme i novac! Meni očito nije pružena usluga koju sam platila, jer je paket dostavljen kao običan, tj. kao regularnom poštom.
Također, postotak koji uzimaju od otkupnine je bezobrazno visok!!!

Naravno da sam poslala mail sa pritužbom u Hp,međutim njih nije briga....fraze i gluposti o zadovoljnom kupcu....

NIKAD VIŠE HP EXPRESS!!!!
žeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:14   #14
a da tako je to nazalost.. ja zato preporucam ako idete preko hp expresa da bolje salju u najblizu postu primatelja nego njemu do vrata. jer ako salju njemu do vrata kosta puno puno vise a brdo je ovakvih slucajeva gdje ne donesu postu do vrata nego samo dodje i ubaci papiric i nemos nista :S ako se zalis kazu da te nije bilo kod kuce kad su donjeli paket hh
jbg!
Fatalni_cevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 14:07   #15
osim toga, pošta mi je izgubila jednom paket (izgubila čitaj-netko maznuo), jednom mi nisu donijeli otkupninu,jer je poštar nije naplatio i suprotno meni jednom nisu naplatili otkupninu pa smo si plaćali preko internet bankinga-sreća da ima poštenih ljudi još
upravo mi je zadnji paket zalutao,pa danas opet moram pokrenuti potragu!? sve je to hrpa nesposobnjakovića i lopova!
žeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:54   #16
pozdrav, zelim mijenjati mobitel za deckom iz splita, kako to ide preko hp expressa? i kako mogu znati da me nece zajebati?? imam li neku garanciju? hvala
ivana2101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 17:32   #17
Quote:
žeks kaže: Pogledaj post
Evo moje zadnje iskustvo sa hp expressom koji preporučujem da izbjegavate ako ikako možete!

U petak mi je hp expressom poslan paket (masa 798g s opcijom drugi dan do 15 sati, otkupnina 2000kn, izdvojeno). Pošiljatelj me obavijestio da će poštarina doći oko 50kn. Na paketu je napisano plaća pošiljatelj 56,20kn.Paket je stigao u ponedjeljak i poštarina je iznosila nemalih 129,40kn.

Prema računu koji sam jedva dobila u pošti:
poštanska uputnica po stopi 3,66% - 73,20kn
... (ne vidim početak riječi na računu) u PU od 0,2-1kg I zona - 34,00kn
izdvojena hpexpress pošiljka - 15kn
hp express otkupnina - 7,20kn


Ono što je nepropisno odrađeno je sama dostava. Ja paket nisam primila na svojoj kućnoj adresi,već mi je dostavljena obavijest umetnuta na vrata - imamo sandučić u prizemlju, niti me je dostavljač pokušao kontaktirati niti je pokušao u drugom navratu dostaviti. Vrijeme dostave je bilo do 15, a on se pojavio u 10 ujutro i to je po objašnjenju radnice u pošti dovoljno. Valjda bi trebalo uzeti slobodan dan da bi se čekalo poštara. Ja radim do 13h i prije 14 sam bila kod kuće. Pitam se zašto je onda plaćena tako skupa usluga koja se i prikazuje kao dostava od vrata do vrata, kada je paket ponovno bio bacan po pošti, te sam po njega morala otići u grad, trošiti dodatno svoje vrijeme i novac! Meni očito nije pružena usluga koju sam platila, jer je paket dostavljen kao običan, tj. kao regularnom poštom.
Također, postotak koji uzimaju od otkupnine je bezobrazno visok!!!

Naravno da sam poslala mail sa pritužbom u Hp,međutim njih nije briga....fraze i gluposti o zadovoljnom kupcu....

NIKAD VIŠE HP EXPRESS!!!!
Dostava u ordeđeno vrijeme u intervalu 1h se dodatno plaća 50%, a ovdje to nije plaćeno...
Xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 20:46   #18
A evo sad i moje iskustvo sa City Expressom!

Pošiljka je poslana u četvrtak prošli tjedan i trebala je stići u petak na adresu 25km od Zagreba. Zamolba je bila da dođe između 13 i 16 sati jer se plaćalo pouzećem. Oko 12.30 me zove dostavljač da njima to nije usput i da će oni doći u ponedjeljak. Ja sam rekla da je ok.

U ponedjeljak je moja majka dežurala doma, nisu došli.

U utorak ujutro sam ih nazvala, prvo su me pitali da jel ja to mogu podići u Radničkoj (a za što točno je plaćena dostava??) i rekli su da će doći taj dan. NISU DOŠLI! Predvečer sam ih nazvala i tražila da mi objasne što se događa, a oni su mi rekli da im je to izvan rute i da jel mogu dostaviti na neku adresu u Zagrebu. Rekla sam ok, neka to bude u četvrtak između 12 i 14 sati na jednu adresu u Zgb.

U SRIJEDU u 14.15 (krivi dan, kasni) me zove dostavljač da je on na adresi, da zašto nikog nema doma. Poludjela sam i rekla da se nacrta sutra u to vrijeme na tom mjestu ili otkazujem narudžbu. Opet sam zvala službu za korisnike i pokušala im nacrtati da od obične dostave rade kvantnu fiziku i da su firma kojoj treba staviti ključ u bravu!

U četvrtak (tjedan dana) sam nekim čudom dobila svoju narudžbu...

Da mi je bilo malo manje stalo do proizvoda, otkazala bih im još u utorak... Kad budem imala svoju firmu (uskoro, nadam se) NIKAD, ALI NIKAD neću koristiti usluge tih nesposobnih majmuna.
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 17:27   #19
Mene zanima jedna stvar,vozi li HP EXPRESS na otoke(točnije otok Lošinj)?Ako da,kojim danima?
__________________
There is no faith but what we make for ourselves
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 22:59   #20
tražih nešto vezano za cityexpress, pa naletjeh na quote lanjskog posta
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
i onda ako ti se roba ne dopada kažeš poštaru -''fala lepa gospon,al vi to vrnite tam otkud ste zeli,ili hitite h gaciju,znate,ja vam to nebi zel...''
kao što rekoh, logično mi je da se ne smije otvarati. također, napisao sam da mi je bitno i stanje robe, budući da se radilo o gljivama(vrganji i lisičarke), koje, da sam ih kupio, mogle su se lako oštetiti zbog šutanja po dostavnom vozilu, ili zbog temperature, ili zbog prijevoza u trajanju 5 dana.


to je bila jedina opcija jer je vrijednost robe bila manja od 500 kn(maloprodajna), pa mi ne bi bilo isplativo ići po nju u ZG.



također, ne znam kakva je odgovornost i na kome ako je to kriva roba. a i to je moguće ako nema otvaranja prije
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.