Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 18:49   #321
taj Dortmund - Atena je još za Jugoslavije vozio
postojao je Olympus Express Ljubljana - Atena. iz Zagreba je kretao uvijek oko ponoći. onda su ga skljaštrili samo do Soluna, a sad taj vlak izgleda vozi na relaciji Villach - Beograd, ali sam siguran da se najkasnije u Beogradu koji vagon s tog vlaka kači na vlak za Solun, a možda i za Atenu. ako ne za Atenu, onda sigurno postoji ok veza u Solunu za Atenu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:00   #322
Quote:
ix ox kaže: Pogledaj post
hmm probaj na netu pronaći za kartu Balkan flexi pass
ja sam čuo da je to predobra stvar, ali nisam se previše informirao o tome
ima ovdje. ako si mlađi od 26, putovanje 5 dana unutar mjeseca te dođe samo 50 ojra
http://www.zeleznicesrbije.com/activ...evoza_v01.html
opi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 13:32   #323
Pa taj Balkan Flexipass je odlicna stvar! Puno hvala na informacijama
SmthSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 21:34   #324
Kolko prije puta treba rezervirati kartu u HŽ za Veneciju po onoj jeftinijoj cijeni?
sego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 10:33   #325
Može li se vlakom doći od Zagreba do Brežica u Sloveniji? Znam da ima vlak za Novo Mesto, ali meni bi trebao prijevoz samo do Brežica. Je li možda taj vlak za Ljubljanu ili Novo Mesto stoji u Brežicama? Ima li kakav drugi prijevoz iz Zagreba do Brežica, autobus, minibus ili nešto slično? Koliko često vozi?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:30   #326
Može, samo ovi koji idu iz HR do Ljubljane ne stoje u Brežicama. Znači moraš do Dobove, pa onda na lokalnog ćiru.
Direktan vlak do Novog Mesta ne postoji, moraš 2 puta presjedati da bi se došlo do NM.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:38   #327
nukac

Puno ti hvala za odgovor. Mene zapravo zanima samo prijevoz do Brežica. Znači postoji vlak do Dobove? Koliko često vozi? Kada dođem vlakom u Dobovu od tamo ima neki lokalni vlak za Brežice? Ima li možda i neki lokalni autobus od Dobove do Brežica? Išla bi radnim danom. Kako je u vlaku kada se ide preko granice? Nisam nikada išla vlakom preko granice.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 12:02   #328
Mislim da onaj lokalni vlak (zagrebački prigradski) ide do Dobove. Ne znam kak često idu ti vlakovi. Bus iz Zagreba do Brežica ne postoji.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 12:10   #329
ne ide svaki lokalac do Dobove, neki idu samo do Savskog Marofa ili Harmice. zato je možda bolje pouzdati se u brze vlakove (iako će to biti 5 kn skuplje), oni sigurno staju na Dobovi i svaki ima dalje vezu prema Brežicama jer uvijek neki Desiro čeka i kreće iza brzog vlaka prema Ljubljani
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 12:59   #330
Niti jedan lokalac ne ide do Dobove! Možeš jedino međunarodnim brzim, IC ili EC vlakom do Dobove i nadoplata nije 5kn već ovisi o rangu vlaka i, ako uzimaš kartu samo do Dobove, to je posebna tarifa jer se smatra pograničnim putovanjem. O cijenama se najbolje informiraj na međunarodnoj blagajni na GK-u, a vozni red pogledaj na stranicama HŽ-a i Slovenskih železnica.
Kad dođeš u Dobovu, pazi da ne izađeš iz vlaka prije pasoške i carinske kontrole.
RRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 13:11   #331
Kako ne... Ide vlak Dugo Selo - Dobova... Nekad prije je praktično svakih sat vremena išao, sad više ne...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 13:42   #332
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Kako ne... Ide vlak Dugo Selo - Dobova... Nekad prije je praktično svakih sat vremena išao, sad više ne...

Nemoj zbunjivati curu, već i ti, kao što sam i njoj preporučio, pogledaj vozni red HŽ-a. ;-)
Prije je većina lokalaca vozila do Dobove, ali sada vozi samo jedan,
i to sa polaskom iz ZG-a u 17,41 i dolaskom u Dobovu u 18,26. Svi ostali vlakovi su međunarodni ( brzi, IC, EC ).
RRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 09:11   #333
A kada bude došla ta granična kontrola i carinici u vlak u Dobovi? Mislim da ih ja ne čekam pa da na kraju ne krenem dalje u Sloveniju s tim vlakom umjesto da siđem u Dobovi. I koliko onda ima vožnje s tim lokalnim vlakom od Dobove do Brežica? Često vozi? Taj lokalni vlak stoji blizu centra u Brežicama? Još bi trebala izorganizirati i taj cijeli put za povratak u Zagreb, baš je to sve komplicirano, a mala je udaljenost u kilometrima.

Možda bolje da se dogovorim sa prijateljicom pa da idem s njenim autom. Ona me pričeka i vratim se s njom doma.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 09:22   #334
Mislim da ti je jednostavnije s autom. Nemam pojma gdje je željeznička stanica u Brežicama.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 09:28   #335
Zamoliti ću ja prijateljicu, pa idemo sa autom do Brežica. Znaš li možda do kada traje ova obaveza ulaska u Sloveniju samo s zimskim gumama? Možemo li već početkom 3. mjeseca u Sloveniju bez zimskih guma? Ako idemo na prijelaz mala Bregana ne moramo kupovati vinjetu za vožnju samo do Brežica? Vozimo samo onom paralelnom cestom uz glavnu cestu i pazimo da negdje krivo ne skrenemo.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 09:54   #336
Ako imaš ljetne gume, dovoljno je da u prtljažniku imaš lance.
A za cestu su dva načina, ovisi koji ti je bliži. Možeš preko Zaprešića, na Dobovu i onda do Brežica (ne moš fulati i autocesta je daleko). Drugi način je autocestom do izlaza nakon Inine pumpe (mislim da se izlaz zove Bobovica), pa na mali granični prijelaz, i onda nakon toga prema Bregani. Samo ne skretat prema desno.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 10:32   #337
željeznička je u Brežicama dosta daleko od centra.
hrvatska carinska kontrola ulazi u vlak odmah u Zagrebu, slovenska u Dobovi i vlak ne kreće dok Slovenci ne obave kontrolu
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 10:38   #338
Hvala svima na korisnim odgovorima posebno Nukcu.

Može samo još jedno pitanje. Do kada se moraju imati lanci u prtljažniku uz ljetne gume? Mislim da ona nema lance. Trebaju li lanci i u 3. mjesecu ili zimske gume? Provjeravaju li to strogo ako je proljeće već na pragu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 10:52   #339
provjeravaju. do 15.3.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 09:45   #340
Hvala. Ići ćemo onda nakon 15.3. u Sloveniju, ionako nije hitno.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.