Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2012., 00:30   #2621
Quote:
bubley kaže: Pogledaj post
Zamolila bi one koje imaju iskustva s ovom kremicom za pomoć!
Daklem, kupila sam Avene Diacneal.
Inače imam kožu sklonu aknama, uglavnom me napada od sredine obraza prema čeljusti. Zna se zalomiti i po bradi i čelu. A mitesera se nađe svukud. Usto imam ožiljke i flekice od akni po obrazima.
Zanima me nanosi li se Diacneal samo na problematična područja, dakle na upaljene akne, ili na čitavo lice u tankom sloju (osim okoloočnog područja naravno), i smijem li nakon nekog vremena nanijeti na lice neku hidratantnu kremu, pošto znam da bi mogao isušivati? Vidim po komentarima da neke od vas nanose kremu nakon toga, ali koliko vremena nakon nanošenja Diacneala, i da li je vam je to preporučio dermatolog ili?
Unaprijed hvala na odgovorima
Odgovorila sam ti prije minutu na onoj prvoj temi i sve si mislim kaj sam luda a ti prebacila post
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 00:35   #2622
Quote:
bubley kaže: Pogledaj post
Zamolila bi one koje imaju iskustva s ovom kremicom za pomoć!
Daklem, kupila sam Avene Diacneal.
Inače imam kožu sklonu aknama, uglavnom me napada od sredine obraza prema čeljusti. Zna se zalomiti i po bradi i čelu. A mitesera se nađe svukud. Usto imam ožiljke i flekice od akni po obrazima.
Zanima me nanosi li se Diacneal samo na problematična područja, dakle na upaljene akne, ili na čitavo lice u tankom sloju (osim okoloočnog područja naravno), i smijem li nakon nekog vremena nanijeti na lice neku hidratantnu kremu, pošto znam da bi mogao isušivati? Vidim po komentarima da neke od vas nanose kremu nakon toga, ali koliko vremena nakon nanošenja Diacneala, i da li je vam je to preporučio dermatolog ili?
Unaprijed hvala na odgovorima
u pravilu se stavlja na cijelo lice (osim okoloocnog podrucja) u tankom sloju.
mozes nanijeti neku hidratantnu kremu na lice, no pricekaj barem sat vremena nakon toga
i obavezno pricekaj nakon umivanja, a prije stavljanja triacneala barem 5 minuta da budes 100% sigurna da je koza suha da izbjegnes peckanje
__________________
BLOG ~~FB~~
Nivia179 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 00:42   #2623
Quote:
Nivia179 kaže: Pogledaj post
u pravilu se stavlja na cijelo lice (osim okoloocnog podrucja) u tankom sloju.
mozes nanijeti neku hidratantnu kremu na lice, no pricekaj barem sat vremena nakon toga
i obavezno pricekaj nakon umivanja, a prije stavljanja triacneala barem 5 minuta da budes 100% sigurna da je koza suha da izbjegnes peckanje
Hvala puno na odg Najviše me zanimalo to za nanošenje kreme poslije, jer ionako mi je koža isušena radi nekog glupog osipa što sam nedavno imala po obrazima pa se moram stalno trackati s nečim

@Wedding: Sorry na zbrci
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 22:13   #2624
cure, trebam malu pomoć

potrošila sam rocovu dnevnu kremu, i zadnjih tjedan dana koristila ljetnu avene hydrance optimale UV20. no ne hrani mi obraze, nikako!!

pa razmišljam da kupim ili hydrance optimale legere ili rich. da li je legere bez zaštitnog faktora hranjivija nego sa zaštitnim?

inače, mješovita koža, suhi obrazi. i na obrazima znaju izbiti gadovi. možda zbog dehidracije
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 01:18   #2625
Quote:
yvanna kaže: Pogledaj post
cure, trebam malu pomoć

potrošila sam rocovu dnevnu kremu, i zadnjih tjedan dana koristila ljetnu avene hydrance optimale UV20. no ne hrani mi obraze, nikako!!

pa razmišljam da kupim ili hydrance optimale legere ili rich. da li je legere bez zaštitnog faktora hranjivija nego sa zaštitnim?

inače, mješovita koža, suhi obrazi. i na obrazima znaju izbiti gadovi. možda zbog dehidracije
meni je hranjivija, stvarno s optimale legere imam osjecaj bolje hidratacije nego s ovom sa SPF
__________________
BLOG ~~FB~~
Nivia179 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 19:00   #2626
Quote:
Nivia179 kaže: Pogledaj post
u pravilu se stavlja na cijelo lice (osim okoloocnog podrucja) u tankom sloju.
mozes nanijeti neku hidratantnu kremu na lice, no pricekaj barem sat vremena nakon toga
i obavezno pricekaj nakon umivanja, a prije stavljanja triacneala barem 5 minuta da budes 100% sigurna da je koza suha da izbjegnes peckanje
Ljudi, nisam pratila temu od samoga pocetka, ali trebala bi mi hitna pomoc!!!!!!!!!!!

Imam 20 godina, s pristicima imam problema vec godinu i pol, iako ih u pubertetskim danima nisam nikad imala. Nisam nikada isla dermatologu. Koristila sam razne kremice i sredstva (da ne nabrajam), no stanje se samo pogorsavalo.
Trenutno koristim:
1.svaku vecer prije spavanja masku od meda i cimeta
2.svakog drugog popodneva operem lice avene cleanance gelom i nakon pola ure nanesem avene cleanance k kremu.
Ali, opet mi se stanje pogorsalo, pristici su se poceli pojavljivati na mjestima na kojima nikad prije nisu. Ranije sam imala pristice samo na lijevom obrazu, a sada je i desni u jako losem stanju. Da li to avene pocinje da reague (jer sam cula da su takve prvobitne reakcije), ili jednostavno ne bih smjela kombinirati tu masku s avene?
Da li mozete pomoci, molim vas?
berinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 22:49   #2627
Quote:
berinaa kaže: Pogledaj post
Ljudi, nisam pratila temu od samoga pocetka, ali trebala bi mi hitna pomoc!!!!!!!!!!!

Imam 20 godina, s pristicima imam problema vec godinu i pol, iako ih u pubertetskim danima nisam nikad imala. Nisam nikada isla dermatologu. Koristila sam razne kremice i sredstva (da ne nabrajam), no stanje se samo pogorsavalo.
Trenutno koristim:
1.svaku vecer prije spavanja masku od meda i cimeta
2.svakog drugog popodneva operem lice avene cleanance gelom i nakon pola ure nanesem avene cleanance k kremu.
Ali, opet mi se stanje pogorsalo, pristici su se poceli pojavljivati na mjestima na kojima nikad prije nisu. Ranije sam imala pristice samo na lijevom obrazu, a sada je i desni u jako losem stanju. Da li to avene pocinje da reague (jer sam cula da su takve prvobitne reakcije), ili jednostavno ne bih smjela kombinirati tu masku s avene?
Da li mozete pomoci, molim vas?
ja sam imala isti problem,akne po obrazima,pogotovo mi je lijeva strana bila kritična..pa sam otišla dermatologu.
prvo sam koristila ujutro losinon sa resorcinolom i hidratantnu kremu,navečer umivanje nekim gelom, isti losion i skinoren kremu.al ta krema jako isušuje tako da sam počela koristit isto avene diacneal a ujutro lrp effaclar h.iako najbolja preporuka od dermatologice je bila da odem na čišćenje lica i dobro da jesam,jer mi je kozmetičarka jako puno toga istisnula,i akne i komedone i već od onda mi je situacija bolja.
a diacneal je kolko sam ja skužila za sprečavanje pojave nove gamadi po licu tako da ovi koji su duboko u koži kad tad moraju izbiti
još uvijek mi tu itamo nešto izađe i imam ožiljke al sad je situacija puno bolja.najbolje da odeš dermatologu,il na čišćenje lica pa ćeš vidjeti za par dana. ovu tvoju masku nisam koristila tako da ne bi znala dal je to ok za takvu kožu il ne
mala00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 22:59   #2628
Drage moje.. Već godinama vrijeme koristim Biodermine proizvode za njegu lice.. i kako mi se koža već polako naviknula na njih, sve mi manje pomažu. Nisam pametna na koju novu kozmetiku da pređem. Avene ili LRP. Vidim da Avene ima tonu novih proizvoda, koji nisu prije postojali, a i LRP također ima nove. I kako da se ja sada odlučim što koristiti. Uvijek volim imati sve od istog proizvođača kada je njega lica u pitanju. Ne volim kombinirati s drugim proizvođačima.

Ovo je popis stvarčica koje me zanimaju.. pa bih molila da mi napišete nešto o njima, ukoliko ste ih koristili.

Avene blagi gel za čišćenje
Avene Clean-Ac hidratantna umirujuća krema
Avene Cleanance emulzija za regulaciju sjaja i mašćenja kože
Avene Cleanance obojena emulzija za regulaciju sjaja i mašćenja kože
Avene Cleanance piling maska
Avene micelarni losion za čišćenje
Avene uravnotežujuća hidratantna krema

__________________
♥ See The Beauty In Everything ♥
-anna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:09   #2629
-anna-
imala sam samo blagi gel za umivanje i da ti slikovito dočaram koliko je blag - kad sam oprala leđa s njime imala sam osjećaj da sam potpuno pogrbljena, a stajala sam uspravno pred ogledalom. Baš me jako zatezao.
Mislim da je teško reći da li je bolji avene ili LRP, jer sadrže termalne vode različitog sastava, pa ih po tome ljudi i ocjenjuje, a sve je pitanje koja će ti termalna voda bolje pasati.
Moj ti je savjet da pitaš testerić u ljekarni (avene-a ima hrpa) i da isprobaš pa ćeš najbolje vidjeti kako ti koža reagira na njihove proizvode (moja na primjer nikako ne podnosi avane proizvode pa ti zato i spominjem)
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 00:35   #2630
Havala ti puno na odgovoru. Sjećam se da sam prije imala neku hidratantnu kremu i puder i da su mi od toga izbijali oni sitni vodenasti prištići.. Nakon toga sam kupila gel za umivanje s cold kremom i jako me je pekao za oči i isušivao kožu. Ali sve si nekako mislim, prošlo je dosta godina.. pa bi mi kož možda sada drugačije/bolje reagirala. Imala sam dosta i LRP proizvoda i s njima sam uglavnom bila zadovoljna. Vjerujem da ću onda ipak nešto od njih uzeti.

__________________
♥ See The Beauty In Everything ♥
-anna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 22:15   #2631
Quote:
-anna- kaže: Pogledaj post
Drage moje.. Već godinama vrijeme koristim Biodermine proizvode za njegu lice.. i kako mi se koža već polako naviknula na njih, sve mi manje pomažu. Nisam pametna na koju novu kozmetiku da pređem. Avene ili LRP. Vidim da Avene ima tonu novih proizvoda, koji nisu prije postojali, a i LRP također ima nove. I kako da se ja sada odlučim što koristiti. Uvijek volim imati sve od istog proizvođača kada je njega lica u pitanju. Ne volim kombinirati s drugim proizvođačima.

Ovo je popis stvarčica koje me zanimaju.. pa bih molila da mi napišete nešto o njima, ukoliko ste ih koristili.

Avene blagi gel za čišćenje
Avene Clean-Ac hidratantna umirujuća krema
Avene Cleanance emulzija za regulaciju sjaja i mašćenja kože
Avene Cleanance obojena emulzija za regulaciju sjaja i mašćenja kože
Avene Cleanance piling maska
Avene micelarni losion za čišćenje
Avene uravnotežujuća hidratantna krema

Meni je blagi gel super, koristim ga svaki dan. Moja koža je puna ožiljaka, mitesera i imučena svakakvim proizvodima i ovaj gel mi je super za umivanje. Meni ne zateže kožu negu ju baš ljepo očisti. Emulzija je isto tako meni odlična stvar. Koristim ju samo prije spavanja jer mi je za dan ipak malo presuha tj. nije dobra mi dobra podloga za puder. Za kraj Piling maska je odlična stvar, ljepo osvježi kožu. Meni se čini da mi ove stvari nekako drže probleme pod kontrolom..
C.Mariù is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 22:19   #2632
Quote:
berinaa kaže: Pogledaj post
Ljudi, nisam pratila temu od samoga pocetka, ali trebala bi mi hitna pomoc!!!!!!!!!!!

Imam 20 godina, s pristicima imam problema vec godinu i pol, iako ih u pubertetskim danima nisam nikad imala. Nisam nikada isla dermatologu. Koristila sam razne kremice i sredstva (da ne nabrajam), no stanje se samo pogorsavalo.
Trenutno koristim:
1.svaku vecer prije spavanja masku od meda i cimeta
2.svakog drugog popodneva operem lice avene cleanance gelom i nakon pola ure nanesem avene cleanance k kremu.
Ali, opet mi se stanje pogorsalo, pristici su se poceli pojavljivati na mjestima na kojima nikad prije nisu. Ranije sam imala pristice samo na lijevom obrazu, a sada je i desni u jako losem stanju. Da li to avene pocinje da reague (jer sam cula da su takve prvobitne reakcije), ili jednostavno ne bih smjela kombinirati tu masku s avene?
Da li mozete pomoci, molim vas?
A Bioderma - meni je najbolja, bolja od Avene, LRP, Vichy, Nuxe....
madeira is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 12:54   #2633
Quote:
C.Mariù kaže: Pogledaj post
Meni je blagi gel super, koristim ga svaki dan. Moja koža je puna ožiljaka, mitesera i imučena svakakvim proizvodima i ovaj gel mi je super za umivanje. Meni ne zateže kožu negu ju baš ljepo očisti. Emulzija je isto tako meni odlična stvar. Koristim ju samo prije spavanja jer mi je za dan ipak malo presuha tj. nije dobra mi dobra podloga za puder. Za kraj Piling maska je odlična stvar, ljepo osvježi kožu. Meni se čini da mi ove stvari nekako drže probleme pod kontrolom..
Hvala ti na odgovoru.

Čitala sam još dosta recenzija za gel i sve su skoro dobre. Tako da mislim da ću onda ipak njega probati. Od LRP znam što mogu očekivati jer sam već probala njihove umivalice. Ovu još nisam, pa bih ju voljela probati.

Piling maska zvuči odlično. Uzela bih i nju, pa ju koristila dva puta tjedno, umjesto klasičnog pilinga.. čisto da mi malo drži stvari pod kontrolom.

Nego. jel probao tko onu kremicu za usta? Kakve je testure. Kao neko gušće sjajilo.. ili je baš kao krema?

__________________
♥ See The Beauty In Everything ♥
-anna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 14:18   #2634
Gdje je najjeftiniji onaj njihov sapun cold cream (bez sapuna) ?

I koristi li ga još tko tu, kako vam djeluje ?

Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 14:46   #2635
Najjeftinije ti je,ako si iz Zg, avene kupiti u dm-u u Antunoviću jer možeš i na ljekarski asortiman koristiti popuste iz knjižica
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:20   #2636
Pozz svima, u zadnjih par mjeseci koristim Avene proizvode i odlični su mi, uzeli sam ih na svoju ruku i dermatologica mi je rekla da sam dobro uzela i da ih nastavim koristiti..
uglavnom navečer Diacneal (odnosno od nedavno Triacneal), a danju hidratacija (Hydrance Optimale legere). U ljekarni sam pitala neke testeriće danas i kad sam došla doma skužila sam da sam dobila krivo. Dala mi je Cleanance K gel kremu umjesto Cleanance anti-shine emulzije koju sam zatražila. Eh sad, da ne propadne, kako mogu koristit ovu K kremu pošto se ona stavlja samo navečer kao i Diacneal? možda bolje ne kombinirat jednu i drugu?
I još jedno pitanje - Cleanance anti-shine emulzija se može bez problema koristiti preko dana kad se navečer koristi Diacneal/Triacneal?
Hvalaaaa unaprijed
Helou Kiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 11:24   #2637
Da li Diacneal ima kakvog efekta ako se stavlja lokalizirano?
Naime imam jednu flekicu na obrazu od prištića koji je narastao pa se spustio, ali nije izbio. Kozmetičarka mi je rekla da mi ponovno mora narast da bi ga mogla očistit. Pa bi ga ja potjerala malo da naraste stavljajući diacneal samo po njemu
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 11:45   #2638
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Da li Diacneal ima kakvog efekta ako se stavlja lokalizirano?
Naime imam jednu flekicu na obrazu od prištića koji je narastao pa se spustio, ali nije izbio. Kozmetičarka mi je rekla da mi ponovno mora narast da bi ga mogla očistit. Pa bi ga ja potjerala malo da naraste stavljajući diacneal samo po njemu
Ne znam zašto ne bi djelovao ako se stavlja lokalizirano . Ja ga koristim tako i sasvim normalno djeluje .
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:31   #2639
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ne bi djelovao ako se stavlja lokalizirano . Ja ga koristim tako i sasvim normalno djeluje .
Tnx

Zna li netko gdje imaju testera triacneala? U zg, oko centra
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:33   #2640
Ljudi meni se čini da je triacneal samo za upaljene prištiće, šta vi kažete?
C.Mariù is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.