Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2009., 00:21   #1601
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
cure...trebam pomoć. Naime, u zadnje vrijeme koristim kao hidrantnu kremu Avene Hydrance optimale legere koja mi se pokazala kao najbolja koju sam ikad isprobala (inače imam mješovitu kožu). Osjetljiva sam izgleda na neke sastojke iz krema pa mi se znaju začepljivat pore, svrbit me koža i sl. Problem je kaj je došlo ovo hladno vrijeme i sad mi Hydrance legere nije dovoljno počela mi je koža bit sva isušena u zadnja cca 2 tjedna. E sad, najrađe bi nekaj ko ta krema ali hidrantnije. Gledam baš na netu Avene Hydrance optimale riche al piše da je ona za suhu kožu pa se bojim da se sva ne zamastim od nje. Jel ima ko iskustva? I kaj bi mi vi preporučile?
Mislim da te Hydrance optimale riche ne bi trebala pretjerano zamastiti, ona je super za zimu, centralno grijanje u zatvorenim prostorijama... Uzmi tester u ljekarni pa vidi, barem avene testera ima puno po apotekama.
Sto se tice LRP Nutritic koju je netko preporucio, ta krema je fakat dobra, ali i ja koja imam ultra suhu kozu se od nje sva sjajim pa je koristim samo u ekstremnim uvjetima. Mislim da bi nekome s mjesovitom kozom ta krema bila way too much.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:27   #1602
Quote:
mala cHrna kaže: Pogledaj post
bogati pa ti si tamnija od mene može, ak uspijem nać, poslat ću ti i trojku i malo svoje četvorke kad poharam ljekarne, poslat ću ti poruku
a ja još sretna jer si mislim da nisam tako tamna, baš mi onaj colorstay što sam kupila izgleda svijetlo .


hvala
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:32   #1603
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Sto se tice LRP Nutritic koju je netko preporucio, ta krema je fakat dobra, ali i ja koja imam ultra suhu kozu se od nje sva sjajim pa je koristim samo u ekstremnim uvjetima. Mislim da bi nekome s mjesovitom kozom ta krema bila way too much.
onda mi mama ima baš jako suhu kožu, nisam primjetila da joj se koža tako jako zasjaji .
I još sam ja htjela probati tu kremu, al nema šanse .
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:30   #1604
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
onda mi mama ima baš jako suhu kožu, nisam primjetila da joj se koža tako jako zasjaji .
I još sam ja htjela probati tu kremu, al nema šanse .
Gle, krema je stvarno ok, u kriznim situacijama spasava stvar, izrazito je hranjiva. Kad ne moram izaci iz kuce, natrackam ju i uzivam - jako je ugodna na kozi. Ali nema sanse da ju koristim kao dnevnu kremu ispod pudera, mislim da bi se sjajila kao kuglica za bor.
Usporedbe radi, moja koza se ne sjaji tako ni nakon becutana.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:52   #1605
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Gle, krema je stvarno ok, u kriznim situacijama spasava stvar, izrazito je hranjiva. Kad ne moram izaci iz kuce, natrackam ju i uzivam - jako je ugodna na kozi. Ali nema sanse da ju koristim kao dnevnu kremu ispod pudera, mislim da bi se sjajila kao kuglica za bor.
Usporedbe radi, moja koza se ne sjaji tako ni nakon becutana.
aj dobro. mama to stavi ujutro kad ide na posao, jer mora dosta dugo pješačiti do stanice, rano ide raditi pa joj koža dosta ispuca i bude suha. A nije baš da vidim kako izgleda kad ide radit prije 7 ujutro . Jednom je stavila tu kremu i nije mi djelovalo tako masno . Baš ću joj reć da stavi tu kremu preko vikenda pa da vidim
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:26   #1606
(Napisala sam isti post na puderima, ali nemojte se ljutiti što ga i ovdje ponavljam.)

Probala sam Avene Couvrance tekući puder i mozaik kompaktni.
Tekući mi uopće nije bio dobar, prvenstveno nijansa Porcelaine, s njom izgledam piggy rozo. Meni bi trebala još svjetlije i svakako bjelja nijansa. Ali bome nisam niti nešto s teksturom zadovoljna.
Ali zato je Mozaik predivan! Odlično mi se prilagodi tenu, a i dosta prekrije. Sigurno ću ga i dalje koristiti!

S obzirom na moj vrlo problematičan ten, za sada odustajem od tekućih pudera, ali ovaj Mozaik mogu svima od srca preporučiti.
I da, ako ima netko tko bi želio kupiti ovaj Avene tekući neka mi se javi. Ja sam ga stavila samo jednom, nedavno je kupljen, nisam dirala prstima vrh tubice, sve sa kistom radim da bude higijenski.
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 11:23   #1607
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Mislim da te Hydrance optimale riche ne bi trebala pretjerano zamastiti, ona je super za zimu, centralno grijanje u zatvorenim prostorijama... Uzmi tester u ljekarni pa vidi, barem avene testera ima puno po apotekama.
super, hvala...probat ću nać tester iako se više ni ne trudim oko toga, nikad nemaju testere koji mi trebaju u zadnje vreme
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:37   #1608
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
super, hvala...probat ću nać tester iako se više ni ne trudim oko toga, nikad nemaju testere koji mi trebaju u zadnje vreme
Nnc.
Vidim da si iz Zagreba, u apoteci u Jurisicevoj stvarno imaju i DAJU testere od Avenea i LRP. Sigurno imaju i ovaj.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 23:02   #1609
Zna li netko može li se kompaktni puder - Mozaik nanijeti na lice i mokrom spužvicom? To mi je rekla jedna ženska u ljekarni. Probao netko? Malo mi je glupo da ga močim ako nije za to namijenjen.
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 23:22   #1610
Quote:
Lena Leh kaže: Pogledaj post
Zna li netko može li se kompaktni puder - Mozaik nanijeti na lice i mokrom spužvicom? To mi je rekla jedna ženska u ljekarni. Probao netko? Malo mi je glupo da ga močim ako nije za to namijenjen.
Mislim da nije za to namijenjen. Obično se moči spužvica kremastih kompaktnih pudera...
__________________
O onome o čemu se ne može govoriti, treba šutjeti
shakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 00:02   #1611
Quote:
shakti kaže: Pogledaj post
Mislim da nije za to namijenjen. Obično se moči spužvica kremastih kompaktnih pudera...
Ok onda. Hvala!
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 11:38   #1612
službeno sam na mukama... da li za umivanje da uzmem gel s cold kremom ili blagi gel za čišćenje... da li kao kremu hydrance legere ili rebalance soothing emulsion? ne znam jel mi koža suha ili dehidrirana... mislim da je prije dehidrirana jer koristim kreme za suhu kožu i T-zoma mi zna biti masna, ali opet ne znam što da uzmem... imala sam gel s cold kremom i bio mi je ok ali ne znam kakav je ovaj blagi gel... a od krema sam imala trixeru i bila mi je masna dosta i znali su mi se komedoni izbacivati... što mi preporučujete?
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 22:19   #1613
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
službeno sam na mukama... da li za umivanje da uzmem gel s cold kremom ili blagi gel za čišćenje... da li kao kremu hydrance legere ili rebalance soothing emulsion? ne znam jel mi koža suha ili dehidrirana... mislim da je prije dehidrirana jer koristim kreme za suhu kožu i T-zoma mi zna biti masna, ali opet ne znam što da uzmem... imala sam gel s cold kremom i bio mi je ok ali ne znam kakav je ovaj blagi gel... a od krema sam imala trixeru i bila mi je masna dosta i znali su mi se komedoni izbacivati... što mi preporučujete?
I opet kazem - za kreme treba uzeti testere. Tad ces biti sigurna da neces kupiti macka u vreci. Sto se tice trixere, ona je stvarno za jako suhu kozu pa nije cudno da ti je bila masnjikava, pogotovo ako imas masniju t-zonu. Za gelove ne znam jer ih ne koristim, ali ako ti je ovaj s cold kremom bio ok, zasto ga mijenjati?
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:51   #1614
ja bih rado testere samo što su mi svi ljekari u okolici škrti za testere kako da ih plaćaju... tako da ne bih bacala 100 po 100 kn pitam one, koji su iskusniji i koji su ih koristili, za savjet...
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 13:18   #1615
Legere mi je bila bolja!
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 13:21   #1616
Ja legere i rebalancing koristim kad malo zatopli, a sad po zimi riche. Rebalancing ti je laganija, više je za ljeto, pa možda da si sad uzmeš legere...
__________________
O onome o čemu se ne može govoriti, treba šutjeti
shakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 13:24   #1617
Meni su legere,rich i rebalansing jako slične kreme.Imam ih doma i kad bih morala izabrati koju da ostavim ja bih se ipak opredjelila za rebalansing.Rich je mrvicu gušća i namjenjena je suhljoj koži.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 13:30   #1618
Baš tako. Meni riche odgovara sad po zimi, a rebalancing je ultra lagane teksture i idealna mi je za ljeto. Jedina mana joj je što nema uv zaštitu...A, hydrance s uv zaštitom mi je malo premasnjikava za ljeto...
__________________
O onome o čemu se ne može govoriti, treba šutjeti
shakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 14:58   #1619
hvala curke...
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 10:42   #1620
Meni se rebalancing ne upije u kožu, kao da mi ostavlja gelasti film po koži. Legere mi se upije....
leek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.