Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2009., 03:08   #21
Malo sam kopao internetske kanale i našao firmu zaimljivog imena Gaylord koja se bavi isključivo proizvodnjom dmso-a. Prema ovome: http://www.gaylordchemical.com/bulle...lletin105B.pdf
dmso je turbo stabilan i to potvrđuje lot na tvojoj boci, ali me kopka napomena da fda nije odobrila primjenu dmsoa u medicinske svrhe. Odnosno, svi ga reklamiraju kao otapalo. Ma jebe mi se, naručujem. Šta npr ako voltaren gelu dodam malo dmsota, oće bolje djelovat? Prvo ću babu namazat s tim da vidim šta će bit
polymath is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:52   #22
Quote:
polymath kaže: Pogledaj post
Malo sam kopao internetske kanale i našao firmu zaimljivog imena Gaylord koja se bavi isključivo proizvodnjom dmso-a. Prema ovome: http://www.gaylordchemical.com/bulle...lletin105B.pdf
dmso je turbo stabilan i to potvrđuje lot na tvojoj boci, ali me kopka napomena da fda nije odobrila primjenu dmsoa u medicinske svrhe. Odnosno, svi ga reklamiraju kao otapalo. Ma jebe mi se, naručujem. Šta npr ako voltaren gelu dodam malo dmsota, oće bolje djelovat? Prvo ću babu namazat s tim da vidim šta će bit
Ne bih sad opet, dosta se raspravlja o alopatskoj medicini, mozes i ti pogledati. Postoji jako dobar razlog zasto FDA pljuje po DMSOu. Prvo i najvaznije, odvise je efikasan, a jeftin da bi se dopustilo da nesto takvo lijeci ljude. U tom slucaju, koga bi oni lijecili od raka i mnogih drugih bolesti? Kome bi prodavali basnoslovno skupe lijekove, kad bi ljudi trosili DMSO ili MSM?

Inace, cisto uz put budi receno, i farmaceutska industrija koristi DMSO, ali kao nosioc svojih "ljekovitih" tvari, kad one imaju problema prijeci stanicnu barijeru. Naravno, tad je sve u redu s DMSOom i jasno i glasno kazu da nema problema, da se on metabolira sasvim lijepo. I mozes kupiti i alopatske lijekove s DMSOom, ali tu je samo nosioc, tj. u vrlo malom postotku.

Ako dodas neki lijek, kao recimo volataren, on ce brze i jace djelovati, te trebas znati da ti trebaju manje doze, ali moras znati da i njegove nus pojave (procitaj sto sve lijepog pise o voltarenu na papiricu koji si dobio uz njega) postaju vjerojatnije. To ustvari nije problem DMSOa, vec voltarena, DMSO samo pomaze da voltaren brze i lakse dode u stanicu.

Sto se tice toga da mazes baku, tad ces znati kako djeluje na nju, a ne na tebe. Ne zaboravi, mali broj ljudi moze biti alergican na DMSO. A ako si ti jedan od njih, to samo ti mozes saznati.

I preporucam MSM, on je pogodniji da se koristi kao izvor organskog sumpora, ima sve sposobnosti DMSOa, samo je malo "slabiji". DMSO je vise za akutnije probleme, kad te bas nesto zaboli, ili pak trebas njega kao nosioca za druge tvari. MSM je bolji za svakodnevno uzimanje, bilo u zdravstvene, bilo u kozmeticke svrhe.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 02:00   #23
Da, da. Znam ja to. Imao sam nekad jednu zanimljivu skripticu sa Farmacije, "Dizajniranje lijekova", u kojoj lijepo stoji otprilike ovo: iako je moguće dizajnirati lijek koji dovodi do remisije bolesti, to sa ekonomskog stajališta nije opravdano, pa se traže lijekovi koji će olakšavati simptome samo ukoliko se redovito uzimaju. Dakle, dok uzimaš lijek-dobro ti je, kad prestaneš opet isto. Tako da si prisiljen na gutanje tableta do kraja života, a farmaceutskim gigantima fino u džep. To bih i još mogao razumjeti, ali vidi ovo: kapi za nos koje sadrže oksimetazolin(operil, nasivin,benil) uzrokuju tzv. rebound efekt. To znači da je sluznica prohodna dok ih ukapavaš, ali čim prestaneš kongestija se vraća još gora. Znam slučajeve koji su godinama na tim kapima i ne mogu bez njih, jednostavno su navučeni. Naravno, u deklaraciji stoji upozorenje da se ne smiju ukapavati dulje od pet dana, ali kurac to znači kad je već trećeg dana nastupila ovisnost. Isto ti je i sa kombiniranim preparatima tipa Caffetin i Plivadon. Sadrže kodein jer sinergistički djeluje s ostalim analgeticima? Aha, moš mislit. Iako se dijelom demetilira u jetri do morfija, cca 10%, to je premalo da bi u terapijskim dozama izazvao euforiju, osim možda kod ultra rapid metabolajzera. Ali te lagano navlači, pegla ti opijatne receptore bez da si toga svjestan, podmuklo, sve dok se ne zakačiš. A jako je zanimljiv podatak da je kod kodeina glavni simptom apstinencijskog sindroma- blinding headache. I što ćeš za takvu glavobolju? Dobar stari kafetin. Primjera je miljon. Ali ja često zaboravim na to...tako da mi nije palo napamet da se ekipica urotila protiv dmsota. Još uvijek mogu varat moju babu, ali nove generacije su ih provalile...
Poštujem tvoju ulogu u prosvjećivanju neukog puka hrvatskog, i plemeniti žar kojim širiš istinu, o Alane čovjekoljupče. Sve što mi treba znati o dimsiju sada znam, a dobar dio toga zahvaljujući tebi, bez zajebancije. Još mi samo preostaje naručiti i isprobati na babi. Još jednom hvala.
polymath is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 17:07   #24
Quote:
polymath kaže: Pogledaj post
Poštujem tvoju ulogu u prosvjećivanju neukog puka hrvatskog, i plemeniti žar kojim širiš istinu, o Alane čovjekoljupče. Sve što mi treba znati o dimsiju sada znam, a dobar dio toga zahvaljujući tebi, bez zajebancije. Još mi samo preostaje naručiti i isprobati na babi. Još jednom hvala.
Nista, drago mi je da sam pomogao. I ja ga koristim na sebi, pomaze, iako jeste malo neugodna ta senzacija svraba, bas ono, svrbi. Iako, moram reci da s vremenom ipak manje. Nadam se da ce nakon nekog vremena biti jos manje te senzacije.

Inace, nisam DMSO probao uzimati oralno, tj. jos nisam. Za sad uzimam MSM oralno, cca 1g dnevno.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 13:48   #25
U našim apotekama sam našla MSM u kapsulama.Pakovanje je od 90 kapsula i košta 157kn. Svaka kapsula sadrži 1000mg MSMa.
Koliko bi trebalo dnevno uzeti kapsula i dali su one jednako dobre kao MSM u prahu?
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 17:50   #26
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
U našim apotekama sam našla MSM u kapsulama.Pakovanje je od 90 kapsula i košta 157kn. Svaka kapsula sadrži 1000mg MSMa.
Koliko bi trebalo dnevno uzeti kapsula i dali su one jednako dobre kao MSM u prahu?
Jesu, jednako su dobre. Ali su skuplje, i u Americi su skuplje od onog u prahu. Mana onog u prahu je sto ne znas koliko tocno uzimas, ali je prednost sto je jeftiniji. Dovoljno je reci da sam 1 funtu (453g) platio $26 dolara, naravno, na to ide i postarina i carina, ali je svejedno jeftinije.

E sad, doziranje ovisi o tvom stanju i potrebama. Ja recimo uzimam oko 1g (koliko to mogu odrediti od oka) dnevno, pa mozes i ti. Ako imas nekih akutnih problema, onda i vece doze. Bez problema mozes uzimati (naucno provjereno) do 5g bez vecih problema, ali je onda bolje uzimati ne odjedanput, vec 5x po jednu tabletu. Za kronicne probleme, prvo krenuti s vecom kolicinom, pa smanjivati do 1g.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 18:52   #27
Otkrio sam jos jednu zgodnu upotrebu DMSOa.

Probudio sam se s ukocenim vratom, kao muscle fiber, iako nije bio od vjezbanja. Valjda neka poza u snu, ili sto vec god bilo uzrokom.

Da sad ne duljim, mazao sam s DMSOom, 2x dnevno prvi i drugi dan i bome, prestalo je. Vec prvi dan je bol popustila i vrat je postao prilicno pokretljiv, bol se osjetila, ali nije bila tako gadna. Drugi dan je pomoglo toliko da se bol jos osjecala, ali vrlo slabo. Treci dan boli nije bilo.

Dakle, vjerojatno bi DMSO mogao pomoci i kod muscle fibera od vjezbanja, pretjeranog opterecenja, i slicno. Jasno, nezgodan je taj osjecaj pecenja, ali ipak to traje nekih 20tak minuta, a bol u misicu inace traje puno duze.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 04:41   #28
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Jesu, jednako su dobre. Ali su skuplje, i u Americi su skuplje od onog u prahu. Mana onog u prahu je sto ne znas koliko tocno uzimas, ali je prednost sto je jeftiniji. Dovoljno je reci da sam 1 funtu (453g) platio $26 dolara, naravno, na to ide i postarina i carina, ali je svejedno jeftinije.
Odakle naručuješ MSM u prahu, ako se smije znati?
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 18:41   #29
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Odakle naručuješ MSM u prahu, ako se smije znati?
Smije, iz Amerike. Lako mozes naci MSMa koliko hoces po americkim trgovinama. Ako te zanima konkretna trgovina, da ne bih javno reklamirao, posalji PM, pa cu ti dati link. Zadovoljan sam s njima, imaju svega (izmedu ostalog i magnezijevog klorida, koga bas i nisam nasao u golemim kolicinama na netu), cijene nisu najjeftinije za sve, ali onako, opcenito gledano jesu vrlo povoljne, a i postarina je ok.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 10:46   #30
evo da malo 'oživim' temu, šteta da propadne
zanimaju me msm kapsule za koje je spomenuto da se mogu kupiti u ljekarni...
kakva je kvaliteta istih u usporedbi sa msm-om u prahu kojeg naručuješ iz amerike?
ako je ista, koliko je bitna marka kapsula koje uzimam?
hvala!
leeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 16:41   #31
Quote:
leeya kaže: Pogledaj post
evo da malo 'oživim' temu, šteta da propadne
zanimaju me msm kapsule za koje je spomenuto da se mogu kupiti u ljekarni...
kakva je kvaliteta istih u usporedbi sa msm-om u prahu kojeg naručuješ iz amerike?
ako je ista, koliko je bitna marka kapsula koje uzimam?
hvala!
Sad, koja je tocno razlika, ne bi trebalo biti, ako pricamo o tehnickoj strani price. Moj MSM je proizveden lignisul tehnologijom, kaze da je 99.9% cist.

No, stvar je u cijeni, posto sam ja kupio funtu (453g) za $26, naravno, tu ide i postarina i carina, ali svejedno je bilo prilicno jefitno (u komparaciji), a i u Americi je to puno skuplje u kapsulama. A sto se tice preciznosti doziranja, ona i nije bas tako bitna, pogotovo kad znas da su ljudi uzimali i po 5g dnevno mjesecima bez ikakvih problema. A ja nastojim uzeti cca 1g.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 10:08   #32
hm... imam averziju prema bilo čemu što liči na tabletice (i to otkad znam za sebe!), nekako mi ne ulijeva povjerenje... iz amerike mi je tlaka naručivat išta, još ću malo razmislit i proprčkat po netu. bilo kako bilo, fala na odgovoru!
leeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 16:37   #33
Quote:
leeya kaže: Pogledaj post
hm... imam averziju prema bilo čemu što liči na tabletice (i to otkad znam za sebe!), nekako mi ne ulijeva povjerenje... iz amerike mi je tlaka naručivat išta, još ću malo razmislit i proprčkat po netu. bilo kako bilo, fala na odgovoru!
Za sada, koliko znam, kod nas bas i nema nesto jeftinog MSMa. Ali, ako novac nije problem, moze se i kod nas naci.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 20:40   #34
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
U našim apotekama sam našla MSM u kapsulama.Pakovanje je od 90 kapsula i košta 157kn. Svaka kapsula sadrži 1000mg MSMa.
Koliko bi trebalo dnevno uzeti kapsula i dali su one jednako dobre kao MSM u prahu?
To je skoro koliko je Alan platio za 453g. ali dostatno za tri mjeseca uzimanja,
ako sam dobro shvatio prijašnje postove? dnevno jednu kapsulu ili 1g.
pa kome se ne da zezati sa amerima 52 kn mjesečno i nije tako strašno, kad
se ulaže u svoje zdravlje...
colin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 19:04   #35
Eto, da se pohvalim da deodorant, koji sam poceo koristiti, a sadrzi MSM djeluje.

Cisto da podsjetim, nakon duzeg vremena boravka u moru (vise od sat vremena, a onda sve krace i krace), javljala se zestoka bol pod pazuhom (gdje je bio deodorant, Old Spice, da budem precizan), kao da sam se porezao.

Kako sam presao na doticni deodorant, ocito da nema vise alergena koji su doveli do bola. I sada sam plivao bez problema, ipak je bila stvar u deodorantu. A i inace je zgodan, nema mirisa (iako uklanja one neugodne), sto mi sada odgovara, jer kao sto znaju oni koji citaju jednu drugu temu, osjet njuha je pojacan vise od onog kod drugih ljudi, pa je malo i neugodno trpjeti jake mirise (ma koliko ih prodavali pod ugodne). Ja zadovoljan. I da, prilicno dugo i traje, treba vremena da se potrosi 250ml.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 08:19   #36
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Eto, da se pohvalim da deodorant, koji sam poceo koristiti, a sadrzi MSM djeluje.

Cisto da podsjetim, nakon duzeg vremena boravka u moru (vise od sat vremena, a onda sve krace i krace), javljala se zestoka bol pod pazuhom (gdje je bio deodorant, Old Spice, da budem precizan), kao da sam se porezao.

Kako sam presao na doticni deodorant, ocito da nema vise alergena koji su doveli do bola. I sada sam plivao bez problema, ipak je bila stvar u deodorantu. A i inace je zgodan, nema mirisa (iako uklanja one neugodne), sto mi sada odgovara, jer kao sto znaju oni koji citaju jednu drugu temu, osjet njuha je pojacan vise od onog kod drugih ljudi, pa je malo i neugodno trpjeti jake mirise (ma koliko ih prodavali pod ugodne). Ja zadovoljan. I da, prilicno dugo i traje, treba vremena da se potrosi 250ml.
Imaš li konkretne dokaze i ljude koji imaju dokumentirane dokaze da MSM i DMSO riješavaju zdravstveni problem bilo koje vrste ?
emm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 14:55   #37
MMS...

Prvo pozdrav svima a kao drugo odmah i isprika na offtopicu...
Naime posto je origigi topic o MMS-s zakljucan a imam jako puno pitanja u svezi istog (prekasno sam za mms saznao kao i za taj topic), molio bih ako nista drugo na PP odgovore na sljedeca pitanja:
-gdje nabaviti MMS u Zagrebu
-gdje nabaviti 'sirovine' kojim se radi MMS
-koji su omjeri tj. onako - 'kupis to i to, stavis na vagu, stavis na posudu, dodas tolko i tolko vode, kupis limunsku kiselinu u prahu, stavis na vagu, dodas vode (tolko i tolko vode) itd,itd...

Imam jos ohoho pitanja vezana uz taj 'fenomen' i ne zanimaju me negativni odgovori odnosno tipa pa sta ce ti to, to nije istrazeno itd...
Ja sam odlucujem dal je to dobro ili nije!

Isprika adminima na offtopicu i molim nemojte brisati ukoliko je to nesto sto nekom stvarno treba! Thanks....
gogoxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 23:27   #38
DMS-O i mms

pozdrav tebi Alen .jedno pitanje dali znas postoji li neko ko prodaje dmso i mms u zagrebu ili karlovcu,moj brat svaki dan putuje u zagreb dok je Meki jos tu da iskoristi priliku i kupi jer radi se o raku bubrega i metastazi na plucima pa smo se dogovorili da probamo i sa dmso.puno pozdrava
Homer59 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 23:39   #39
Ne kužim, zakaj i ova dva zadnja dva posta ne bacite na "puko sam".
Ockham's razor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 01:02   #40
Quote:
Ockham's razor kaže: Pogledaj post
Ne kužim, zakaj i ova dva zadnja dva posta ne bacite na "puko sam".
ja nekuzim sta ti uopce radis na alternativnom podforumu ako nezelis pomoci ljudima koje je alopatska medicina odbacila jer im "nema" pomoci, tvoj post je cisti spam/trol i namjerno vrsenje deinformacije



Quote:
Homer59 kaže: Pogledaj post
pozdrav tebi Alen .jedno pitanje dali znas postoji li neko ko prodaje dmso i mms u zagrebu ili karlovcu,moj brat svaki dan putuje u zagreb dok je Meki jos tu da iskoristi priliku i kupi jer radi se o raku bubrega i metastazi na plucima pa smo se dogovorili da probamo i sa dmso.puno pozdrava
nece ti odgovoriti jer je trajno baniran zbog ovakvih bisera kao sto su Ockham's razor, plus kumek i trebor kojima im je bio trn u oku zbog cinjenice da postoji i alternativno lijecnje koje moze pomoci u slucaju kada alopatska medicina zakaze, i na to njima zahvali

inace ti je otisao na drugi forum dao sam ti u pm koji je to, pa se mos tam nesmetano regati i naci ces korisnika
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.