Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2009., 14:29   #1
Agresivna dijeca

Dijete u dobi od deset godina posjeduje đepni nož,i prije dva dana napadne i iskolje živu mačku.danas drugu.njegova majka o tome ništa pojma nema,bar mislim! žive mi u susjedstvu. mali pokazuje otvorene znakove agresije i neodgoja.kako sam i sama majka užasno sam zabrinuta i prestrašena šta če od njega bit kad malo poraste i ta njegova očita agresija koliko če uhvatit maha, a već je, i to zabrinjavajuće !!!! dali če se" sutra"dohvatiti možda moga dijeteta ili bilio kojeg drugog kad mu mačke više nebudu dovoljne ? !!!!
CANON is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 16:00   #2
Quote:
CANON kaže: Pogledaj post
Dijete u dobi od deset godina posjeduje đepni nož,i prije dva dana napadne i iskolje živu mačku.danas drugu.njegova majka o tome ništa pojma nema,bar mislim! žive mi u susjedstvu. mali pokazuje otvorene znakove agresije i neodgoja.kako sam i sama majka užasno sam zabrinuta i prestrašena šta če od njega bit kad malo poraste i ta njegova očita agresija koliko če uhvatit maha, a već je, i to zabrinjavajuće !!!! dali če se" sutra"dohvatiti možda moga dijeteta ili bilio kojeg drugog kad mu mačke više nebudu dovoljne ? !!!!
To treba podhitno javiti roditeljima, i uputiti djete na psihoterapiju - mučenje životinja u mladosti može biti predznak asocijalnog poremećaja ličnosti koji kasnije, ako se odmah ne liječi u mladosti, dovede do delikvencije i kriminala... AKo roditelji ne reagiraju , u tom slučaju zvati policiju i socijalne službe...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 22:16   #3
Toco 1980 hvala puno na savjetu.Bojim se da u ovom slučaju nebih se postiglo puno ,javljajuči roditeljima dijeteta,jer obitelj kao obitelj u jako su lošem stanju.Dapače stječem dojam,to što vidim, da ih nije briga gdje su im dijeca ni što rade bitno da nisu u kuči, da oni imaju mira, točnije majka.Otac i tako radi po cijele dane.Tragedija je da takvi imaju dijecu koja im samo smetaju,a mnogi ,mnogi normalni parovi,obitelji, su u tome uskračeni.Žalosno.
CANON is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 01:14   #4
Onda pitaj za savjet u skoli koju pohadja taj djecak,njegovu razrednicu,npr.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 08:13   #5
strašno
u neku ruku mi je žao dječaka jer pretpostavljam da su ga vlastiti roditelji uništili i sigurno je jednom bio normalno dijete.
ipak, na stranu sad to.

ovo se ne smije nikako pustiti......nije lako preuzeti odgovornost na sebe od svih susjeda da baš ti prijaviš ili kažeš roditeljima al netko mora.
reci roditeljima.
a onda ako treba policija...
sretno
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 08:39   #6
m@m@ moguce da nikad nije bio normalno dijete, roditelji vjerojatno imaju svoj dio u cijeloj prici ali ne vjerujem da je odgoj presudan

jedan od najmladjih serijskih ubojica u rh je u djetinjstvu radio slicne stvari (zakljucak psihijatara je da je lik neizljeciv)

CANON, ako se s roditeljima ne moze razgovarati kontaktiraj czss...

znam jednog koji je kao klinac poklao bebe zeceve - ni kao stariji nije bas normalan, na srecu (jos) nije napravio nikakvo vece sranje (da stvar bude tragicnija lik nije mogao proci psiho testove za vozacki a sad radi posao na kojem normalno ima oruzje )
Peppa Pig is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 08:43   #7
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
m@m@ moguce da nikad nije bio normalno dijete, roditelji vjerojatno imaju svoj dio u cijeloj prici ali ne vjerujem da je odgoj presudan

a moguće je....
svejedno, sve je to vrlo jadno, tužno, drugima zastrašujuće i potencijalno opasno za budućnost ako se nešto ne poduzme.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 08:49   #8
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
a moguće je....
svejedno, sve je to vrlo jadno, tužno, drugima zastrašujuće i potencijalno opasno za budućnost ako se nešto ne poduzme.
uzasno je
cini mi nemoguce da roditelji u 10 godina nisu primjetili da im se dijete bas ne ponasa normalno
nazalost, ako su nezainteresirani, ako skola ili netko drugi ne pokrene pricu za 5-6-7 godina moze se ocekivati da mali napravi neko zesce sranje a onda povratka vise nema...

ovaj sa zecevima kojeg sam spomenula je nakon incidenta dobio gadne batine od starog ali nitko nije pomislio da bi ga trebalo odvest psihologu (doduse cijela prica se desavala prije 30+ godina pa ne znam koliko su ljudi uopce bili informirani)
Peppa Pig is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 09:35   #9
Bojim se da razgovor s roditeljima u ovoj situaciji baš i ne bi pomogao jer mi se iz cijele priče čini da su roditelji tipični "nojevi"...ja bih to prijavila policiji i socijalnoj službi i gledala razvoj situacije...ako oni ne odrade svoj posao, ima načina da ih se "natjera"
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 12:14   #10
Quote:
CANON kaže: Pogledaj post
Dijete u dobi od deset godina posjeduje đepni nož,i prije dva dana napadne i iskolje živu mačku.danas drugu.
To je profil sociopata, za njih je specifična izrazita okrutnost prema životinjama, u ranoj dobi.
Žalosno je, ako je tako, lijeka nema.
Po meni bi trebalo obavjestiti školskog psihologa i socijalnu službu. Ako njihova reakcija izostane (tipa-nije to ništa, dječica se tako igraju), onda treba kopati dalje, da mu se barem malo pokuša pomoći, da stvarno ta okrutnost ne ode dalje.
moremall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 13:06   #11
pa tu su moguća dva uzroka :

1. dijete odrasta bez ikakvog nadzora i odgoja, jednostavno mu nitko nije objasnio što je neprihvatljivo ponašanje,možda i takvim stvarima pokušava skrenuti pažnju na sebe - apsolutan grijeh roditelja i promašen odgoj

2. dijete je psihički bolesno ili ima nekakav poremećaj slične vrste

u oba slučaja bi trebalo reagirati što prije, roditelji izgleda ne vide problem, znači netko drugi se treba aktivirati (možda preko škole pokušati)...
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 21:32   #12
Quote:
moremall kaže: Pogledaj post
To je profil sociopata, za njih je specifična izrazita okrutnost prema životinjama, u ranoj dobi.
Žalosno je, ako je tako, lijeka nema.
Po meni bi trebalo obavjestiti školskog psihologa i socijalnu službu. Ako njihova reakcija izostane (tipa-nije to ništa, dječica se tako igraju), onda treba kopati dalje, da mu se barem malo pokuša pomoći, da stvarno ta okrutnost ne ode dalje.
Slozila bih se sa ovim postom.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.