Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Pogledaj rezultate ankete: Da li ste organizirali ili prisustvovali hrvatsko inozemnoj svadbi
Da li ste prisustvovali kojoj mjesovitoj svadbi? 0 0%
Kakvo je vase misljenje i iskustvo? 0 0%
Glasovatelji: 0. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2012., 20:13   #41
Andrea, najsigurnije ti je nazvati i pitati u veleposlanstvu.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 14:52   #42
Evo ako nekome treba malo "friških" informacija

Ovo je meni proces za udaju za Britanca u Hrvatskoj u matičnom uredu:

JA:
1. Osobna iskaznica (može i putovnica)
2. Domovnica
3. Izvadak iz matice rođenih ne stariji od 3 mjeseca(NE rodni list...i koliko sam shvatila to treba samo onima kojima nisu rođeni u gradu gdje je vjenčanje. Ispravite me ako griješim)

ON:
1. Rodni list ne stariji od 3 mjeseca (Birth Certificate...izdaje se u Local Registry Office ili u General Registry Office)
2. Ovjerena kopija putovnice kod sudskog tumača ili javnog bilježnika (solicitor ili notary public)
3. Potvrda o slobodnom bračnom stanju (Certificate of No Impediment...izdaje se u Local Registry Office)
Procedura je takva da se prvo ugovori sastanak, na sastanak potom dođe i daje Notice of Marriage tj. datum kad je vjenčanje i gdje se održava (grad i država), svoje podatke i moje (ime, prezime, broj putovnice, datum rođenja) te nakon 22 dana se odlazi podignut taj dokument.
4. Dokaz o državljanstvu* (objasniti ću ovo kasnije)
5. Potvrda da će brak biti priznat u njegovoj državi (Ako postoji poseban dokument onda super, u UK ne baš već na dnu Certificate of No Impediment otprilike piše nešto ovako: nema nikakvog prigovora, legalnog i nelegalnog (to u biti dokazuje da ni država nema prigovor), naravno da ne bilo s goreg napomenuti osobu koja vam radi Potvrdu o slobodnom bračnom stanju da ona mora sadržavati i Dokaz da će država priznati brak)
* Dakle Domovnica (Statutory Declaration)...u UK oni su malo zbunjeni po tom pitanju i baš nisu navikli ih imati. E sad, meni je žena u matičnom Črnomerec rekla sa MORA imati pa makar bila i na istom dokumentu kao i Potvrda o slobodnom bračnom stanju i potvrda da će se brak priznati..tako da je nama žena koja mu to radi navela i državljanstvo u dokumentu za svaki slučaj ALI kad sam pitala u matičnom Centar rekli su mi da je putovnica dovoljan dokaz državljanstva (D-OH!)

Ako vam se dogodi kao što se nama da je promijenio ime i/ili prezime onda treba i dokument o promjeni imena jer na rodnom listu piše samo staro (Deed Poll odnosno Change of Name Deed koji vam izdaje sudski tumač)

Nakon što se nabave svi ti strani dokumenti moraju se poslati u UK Legalisation Office u Milton Keynes jer oni jedini u UK izdaju Apostile. Evo web stranica http://www.fco.gov.uk/en/about-us/wh.../Legalisation/ , tu imate sve objašnjeno i cijenu Apostila po dokumetu.

Nakon što su svi dokumenti ovjereni Apostilima moraju se prevesti na hrvatski jezik i ovjeriti kod sudskog tumača.

RAZNO:
1. Kopije osobnih svjedoka (Vidjela sam da negdje čak ni ne pitaju za to već im se kažu imena, prezimena i adrese ali od viška ne boli glava )
2. Na vjenčanju mora biti prisutan prevoditelj ako stranac ne zna hrvatski jezik

Eto toliko od mene i nadam se da sam/ću nekome bar malo olakšati

P.S.- Savjet: po mom mišljenju bolje se vjenčati u Hrvatskoj jer je procedura jednostavnija i bezbolnija em što se tiče dokumenata em što se ne mora tražiti i plaćati Marriage Visa

Zadnje uređivanje Cerubine : 20.04.2012. at 14:54. Reason: Izostavila bitnu informaciju
Cerubine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 22:11   #43
S UK drzavljaninom (u biti s bilo kojim stranim drzavljaninom koji prica eng) najjedostavnije ti se vjencati na Gibraltaru inace-tamo bi mu isto kao i tebi trebao samo rodni list i putovnica, certificate of no impediment se obavi na licu mjesta.
Placa se naknada od cca 100GBP.
Zanima me koliko kosta dovodjenje sudskog tumaca na teren, s obzirom kakve su inace tarife slicnih obrtnika.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 00:27   #44
Ja sam samo dala savjet kod razmišljanja jel bi tamo ili ovamo
Tko ima para može gdje god hoće naravno, al eto nekima možda kao i meni to nije opcija ili bi htjeli uštediti
Cerubine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 11:38   #45
Ma nije tako skupo ni doci do tamo, ni boraviti dva dana, niti treba ikakva viza i dozvola za vjencanje kod ulaska (ni putovnice ne pogledaju na granici, doslovce).
Da ne spominjemo da je neizmjerno jednostavnije sto se tice dokumentacije.

Ponavljam, to je UK teritorij ali vjencati se tamo moze bilo tko- idealno ako se netko udaje/zeni za stranog drzavjanina i ne zeli nikakve komplikacije i administrativne prepreke.

Ja ovdje ostavljam link, a ako nekoga zanima vise neka mi se javi na private jer ne zalazim bas na ovaj pdf

http://www.gibraltar.gov.gi/getting-married
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 16:51   #46
evo ljudi i mene muci slican problem,pa ako mozete pomazite sa savjetima..naime moja buduca zena je iz Ukrajine i planiramo se vjencati u Hrv,ali smo kratki s vremenom zbog trenutnih poslovnih i studentskih obveza..dali je moguce izvesti citavi "nazovimo ga postupak" u nekih 2,2 i pol mjeseca?
dwane25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 21:13   #47
Vjerujem da je, ali pitanje je sto trebate od papira i koliko traje da ih prikupite. Najsigurnije je da nazovete veleposlanstvo ili neki maticni ured pa provjerite.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 00:19   #48
Privremeno radim i boravim u Kanadi. Decko mi je Kanadjanin i htio bi da se vjencamo. Mene kao stranog drzavljanina zanima koji mi papiri trebaju i kako da ih dobijem?
Da li preko ambasade ili da ovlastim odvjetnika ili kad na ljeto budem isla u Hr. da ih sama nabavim?

Hvala.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 07:08   #49
Mislila sam ti savjetovati da pitas na dijaspori, ali vidim da si tamo vec postavila pitanje
Ne mogu ti pomoci, no znam da bih na tvom mjestu prvo zvala maticni ured/vijecnicu u kojoj biste trebali predati papire ili veleposlanstvo
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:12   #50
Quote:
Nickiannita kaže: Pogledaj post
Privremeno radim i boravim u Kanadi. Decko mi je Kanadjanin i htio bi da se vjencamo. Mene kao stranog drzavljanina zanima koji mi papiri trebaju i kako da ih dobijem?
Da li preko ambasade ili da ovlastim odvjetnika ili kad na ljeto budem isla u Hr. da ih sama nabavim?

Hvala.
hej, evo i ja sam u kanadi pa su se baš neki dan vjenčali hrvat i kanađanka- i baš sam pitala hrvata jer bio problem da skupljanjem papira,kaže nikakav. mogu ga pitati kada ga vidim što je sve trebao..ili nazovite matični ured.s obzirom da je ovdje takva stvar normalna jer su svi stranci, sigurna sam da će ti odmah reći koje papire i da ti to uopće neće biti problem. mogu ti i tvoji poslati dokumente poštom..mislim da sve mogu umjesto tebe izvaditi u HR.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 09:38   #51
Ja naprosto lupam glavom u zid svaki dan..
Ovi moji ( u Bih) traze internacionalni rodni list ovi mu izdaju obicni,ocito da nikad nisu culi za taj internacionalni..
Onda traze uvjerenje o drzavljanstvu,a njima sluzi rodni list, te mu kazu da za posebno uvjerenje o drzavljanstvu treba do godine dana da se izvadi...Hajde odem ponovo kod maticara kazu ok prihvatit ce rodni list..
I kazem mu da ide vaditi papir gdje kaze da ne postoje zakoni koji sprijacevaju brak izmedju kanadskih i bih drzavljana ,a oni mu izdaju obicnu potvrdu da je slobodnog statusa Ja ne znam vise tko je tu glup oni ili mi ovamo,ali znam da cu dobiti zivcani slom..Vec sam 3 puta u tjedan dana isla kod maticara
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 21:53   #52
Vjenčanje sa Filipinkom

Ljudi moji ja sam u velikim problemima i molio bi nekog ko zna da pomogne. To je cijeli cirkus u mom slučaju i neznam šta napraviti.
Našao sam si curu ali iz Filipina je. Trenutno je u Hong Kongu, tamo radi i ima vizu da može biti tamo i raditi tamo, poslodavac joj je njemac. Sad je tu problem šta učiniti, kojom vizom da dođe u hrvatsku? Šta se tiče papira za vjenčanje u Hrvatskoj to nam nije problem, problem je sad viza.

I samo da napomenem da nije neka balavica nego ozbiljna žena 43 godine i nije scammer šta je najvažnije. Na skypu smo svaki dan po 5-6 sati već nekoliko mjeseci.

Ako netko ima slična iskustva neka mi se javi na PM sa brojem imoba ili mailom. Ako netko zna kome se obratiti neka napiše jer ja stvarno neznam kud i koga pitati jer ovo kod nas koga god nešta pitaš niko niš nezna a uredno primaju plaće svaki mjesec.

---------------------P O M O Ć ----------------------

Hvala.
__________________
Cigarete sadrže 0 % masti. Pušite da biste bili vitkiji.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 21:58   #53
Ne kužim, pa zar ne može dobiti vizu u najbližem hrvatskom veleposlanstvu?
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 22:00   #54
Ovo si našao? http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...pini,69.html#p
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 22:12   #55
ovdje moze doci samo s turistickom vizom i onda se dalje rjesava (u hr veleposlanstvu)
pitanje je kako ce biti organiziran njen boravak ovdje, da li ce naci posao, ili cete se ozeniti, jer ne moze samo doci eto tako i ostati


u svakom slucaju ona treba pripremiti svoje diplome, krsni list, da nije pod istragom...
ako se mislite zeniti, trebat ce i potvrdu da vec nije u braku

Zadnje uređivanje ZgSash : 08.07.2013. at 22:22.
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 22:28   #56
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ovdje moze doci samo s turistickom vizom i onda se dalje rjesava (u hr veleposlanstvu)
pitanje je kako ce biti organiziran njen boravak ovdje, da li ce naci posao, ili cete se ozeniti, jer ne moze samo doci eto tako i ostati


u svakom slucaju ona treba pripremiti svoje diplome, krsni list, da nije pod istragom...
ako se mislite zeniti, trebat ce i potvrdu da vec nije u braku
Biti će kod mene šta znači da bi ja trebao poslati neko pismo kud i kakvo?
Koliko može biti ovdije sa turističkom vizom u Hr?
Da imamo se namjeru vijenčati kad dođe i ostaje u ovdije.
__________________
Cigarete sadrže 0 % masti. Pušite da biste bili vitkiji.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 22:31   #57
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post

u svakom slucaju ona treba pripremiti svoje diplome, krsni list
... te se ispovijediti i primiti Tijelo Kristovo.

Zaboga, Sash...


(Za autora: Postoji prikladna tema na Pravu, ako se dobro sjećam.)
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 22:36   #58
Quote:
zoran1973 kaže: Pogledaj post
Biti će kod mene šta znači da bi ja trebao poslati neko pismo kud i kakvo?
Koliko može biti ovdije sa turističkom vizom u Hr?
Da imamo se namjeru vijenčati kad dođe i ostaje u ovdije.
Niste se nikad vidjeli uživo, odlučili ste se na vjenčanje preko interneta? Pitam, zanima me- ne osuđujem te (da se razumijemo).
Mislim da je ovo bolje negdje drugdje prebaciti gdje će ti pomoći, al okej.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 22:38   #59
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
... te se ispovijediti i primiti Tijelo Kristovo.

Zaboga, Sash...


(Za autora: Postoji prikladna tema na Pravu, ako se dobro sjećam.)
oprosti, koji je tebi?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 22:53   #60
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
oprosti, koji je tebi?
A koji je tebi s diplomama i krsnim listovima za vizu?
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.