Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2013., 13:46   #1
Kredit ili dozvoljeni minus

Bok

Trebam pomoc onih koji se kuze u to jer nemam pojma o kreditima, minusima, kamatama i sl. U ponedjeljak idem u banku raspitati se o svemu, ali da se bar prije pripremim.
Radi se o Zabi, trenutno koristim platni asistent aktivan, imam dozvoljen minus 8000 kn, stalan posao, placa oko 5800.
E sad, treba mi oko 25000 kn kesa, s tim da ako bi dizala kredit, uzela bi 30000.
Gledam tu po njihovoj stranici, imaju kojekakve lepeze.
Jel mi se vise isplati dici tih 30000 ili uzeti npr. klasicnu lepezu i traziti isto toliki minus, uzeli s njega 25000 i polako se cupati ili otplacivati kredit neke 3 god?
Zaista ne znam kako izracunati kolika ce mi biti kamata na minus (za kredit imaju onaj kalkulator), pa ako mi netko moze reci sto mi se vise isplati?
Hvala
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 15:09   #2
@Hick-up, podigni kredit manja ti je kamata; minus po tekucem kao i zaduzivanje po kreditnim karticama su najskuplji krediti.
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 00:35   #3
najbolje mjeseci jako jako štedjeti i pokušati to riješiti bez ikakvog kredita aiko ja mislim da je možda bolje minus jer svaki mjesec će biti manji iznos pa i manja kamata...

najbolje pitati pa izraćunati
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 07:33   #4
Odmah da ti kazem, minus od 30.000 kn ne mozes dobiti osim ako nemas placu 10.000 kn, maksimalno dopusteno prekoracenje koje mojzes traziti je 300% od mjesecnih primanja, dakle tvoja placa x3. Ali ni to nije najbolje rjesenje jer, ukoliko nemas vec programski odobren maksimalni bonus od 300%, minus se smanjuje na sljedecem obracunskom (6mj) razdoblju na stari iznos koji si imala. Svakako je bolje onda ici na varijantu kredita nego rijesavati muke po dopustenom prekoracenju.
buhac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 11:59   #5
Hvala svima, nisam znala ovo za 300%, kolegica na poslu ima minus od 25000, a ima placu kao i ja pa sam zato mislila da moze.
Znam da je stednja najbolja opcija, ali meni lova treba sto prije, plus to sto jos trebamo dobiti neku lovu, pa ako uspijemo, bar cemo ranije zatvoriti kredit. racunali smo na sve moguce nacine kako proci bez kredita, al ne ide.
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.