Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2014., 21:17   #1
Imam dopunsko, a račun stigao na kućnu adresu

Napravio sam pretrage u Zavodu za javno zdravstvo u studenom preko uputnice, a danas mi je stiglo da su "uvidom u knjige utvrdili da nisam platio participaciju" od 50kn.

A imam dopunsko... Nisu me ništa pitali u Zavodu, ni karticu ni pare.

Šta sad? Prijete ovrhom.
Hamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 14:36   #2
kakve veze zavod za pretrage ima sa naplatom? Nazoveš HZZO ... dobar dan, dobar dan .... dobio sam dopis taj i taj možete li mi molim vas objasnit o čemu se radi .... Hvala.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 02:43   #3
Da, kad bi ih se moglo samo tako dobiti... Ovih dana sam bila kod liječnika i naplatili su mi participaciju 10 kn. Imam dopunsko koje je isteklo par dana ranije, a iznos se skida trajnim nalogom. Ugovor bi se trebao automatski produziti. Med sestra je objasnila da hzzo šteka program i da mi ona ne može vratiti plaćeni iznos. Što je najbolje, uvjerava me da je imala više takvih slucajeva.
Dzosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 08:18   #4
Jos jedan dokaz raspada ove drzave
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:36   #5
Quote:
Hamanu kaže: Pogledaj post
Napravio sam pretrage u Zavodu za javno zdravstvo u studenom preko uputnice, a danas mi je stiglo da su "uvidom u knjige utvrdili da nisam platio participaciju" od 50kn.

A imam dopunsko... Nisu me ništa pitali u Zavodu, ni karticu ni pare.

Šta sad? Prijete ovrhom.
Na ZZJZ te nisu ni trebali pitati imaš li dopunsko, doktor koji izdaje uputnicu na uputnici upisuje broj police ako je osiguranik ima.

Ti trebaš uplatiti participaciju i tražiti povrat novca od HZZO-a uz dopis i dokaz o uplati neosnovano naplaćene participacije.


Quote:
Dzosi kaže: Pogledaj post
Da, kad bi ih se moglo samo tako dobiti... Ovih dana sam bila kod liječnika i naplatili su mi participaciju 10 kn. Imam dopunsko koje je isteklo par dana ranije, a iznos se skida trajnim nalogom. Ugovor bi se trebao automatski produziti. Med sestra je objasnila da hzzo šteka program i da mi ona ne može vratiti plaćeni iznos. Što je najbolje, uvjerava me da je imala više takvih slucajeva.
Med.sestra ti ne može vratiti taj novac. Traži povrat od HZZO-a. Napiši dopis i priloži uplatnicu.

Ako ti je dopunsko isteklo i nije bilo obnovljeno u trenutku pregleda, nemaš pravo na povrat novca.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 17:42   #6
Napravit ću sprancu dopisa za sva ona mjesta i prilike gdje nas kradu varaju i lažu . Naravno da ću im poslati dopis . Ne mislim da je ovo slučajno.
Dzosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 19:33   #7
HZZO ima šprancu za povrat novčanih sredstava. Ti trebaš zatražiti povrat. Ali najprije bi trebala provjeriti je li ti dopunsko uopće produženo.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 20:40   #8
Produženo je.
Dzosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 19:32   #9
Ako je produženo tako da ti pokriva i taj dan kad si obavila pregled imaš pravo na povrat.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.