Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2017., 13:54   #2901
A jbvs, sad je taj trol dosao i odjednom tema postaje dosadna, razvodni se, forumasi nestaju, nemojmo to dozvoliti

Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Zasto kontraproduktivne za zene?

Tesko mi je npr. povjerovati da trenutno u Hrvatskoj postoji samo 13% zena kompetentnih za obavljanje duznosti zastupnica u Saboru. Jel moguce da su sve ostale zene u politici nesposobne/nekvalitetne/nekompetentne? Ili je ipak problem u necem drugom?
Problem je sto ima vise jajana koji su opremljeniji za efikasnije guranje na vrhove izbornih lista.
Koliko znam, clanstva po strankama su skoro podjednaka, podjednako ima muskaraca i zena, ali pri vrhovima je vise muskadije

Posto se radi parlamentarnom zastupnistvu, deff je to sektor u kojem bi trebale postojati kvote

Te zene zastupaju sve nas, i trebalo bi ih biti vise.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 13:57   #2902
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post


To loše trolospinanje ti ne daje rezultate, samo te potkopava.

Ostalo ti je objašnjeno već, ako ne razumiješ, pročitaj opet.

Narodna poslovica za kraj: "kad ti deset ljudi kaže da si pijan, lezi i valjaj se"
Bitno je kojih deset ljudi i gdje.

Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Evo da pojednostavim kako ja to vidim.

Mi pricamo o restoranu koji sluzi morke plodove. Svi smo bili tamo, neki vise puta, neki jednom i sad komentiramo.

Nekima je klopa bila ok, nekima je riba bila svjeza i ukusna, nekima nije bilo po gustu i nece nazad, nekima nije bilo ok ali ce otic i probat jos jednom.

Tvoji komentari na to sve su da nikad nisi probao ribu jer ju mrzis i fuj ti je i ne znas kako ljudi mogu uopce jesti ribu i naravno neces nikad otic u taj restoran.

Probaj ribu pa kometiraj ili nemoj uopce komentirat.
I kakve ta usporedba ima veze s napisanim u vezi činjenice da je današnja pozicija žena u razvijenim demokratskim društvima produkt izbora a ne nekakvog latentnog nametanja?

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A jbvs, sad je taj trol dosao i odjednom tema postaje dosadna, razvodni se, forumasi nestaju, nemojmo to dozvoliti

Problem je sto ima vise jajana koji su opremljeniji za efikasnije guranje na vrhove izbornih lista.
Koliko znam, clanstva po strankama su skoro podjednaka, podjednako ima muskaraca i zena, ali pri vrhovima je vise muskadije

Posto se radi parlamentarnom zastupnistvu, deff je to sektor u kojem bi trebale postojati kvote

Te zene zastupaju sve nas, i trebalo bi ih biti vise.
Krivo znaš, a i da ti je pretpostavka točna to ne znači ništa jer sama činjenica što je netko u stranci ne implicira da ima ambicije za neke više pozicije.

Zašto misliš da će netko zastupati tvoje interese samo zato što je žena?
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:00   #2903
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Radim u sektoru u kojem su se na neki nacin pocele forsirati kvote i ovdje se prati udio zena na raznim razinama - i koliko ih se prijavilo za radna mjesta, koliko zaposlilo, etc. - poprilicno detaljne analize.

Recimo imas financiranje koje ti kaze ok, dat cemo vam pare za djelovanje, ali na dogadjanjima morate teziti tome da imate otprilike pola zena predavaca. I onda se ubijas da doguras do 35-40%.
Zaposliti zenu na neku visu poziciju postaje poprilican mission impossible jer se prijavi 0 zena. Ili 1. Ili vjerojatnije 0.

A pricam o zemlji koja je kao naprednija i liberalnija od RH
I kad je ta brojka 1, ta jedna dobiva posao gotovo automatizmom, zar ne?
Nauštrb boljih kandidata koji su "krivog" spola.

Ja sam protiv kvota ovog tipa.

Na upisima, na poslovima, u političkim strankama ili tijelima, bilo gdje. Rade nepravedne distorzije u merit based slobodnoj ekonomiji (ili slobodnom uređenju, već o čemu se radi).

Ono što je, po meni, bolje, je sljedeće -
ako smo, kao društvo, odabrali da ćemo neku skupinu poticati u ovom ili onom smjeru, to ne radimo na način izravnog ili automatskog protežiranja. To em šalje krivu poruku, em je neefikasno, em najednom i lijenčine i nekompetentni na nešto "imaju pravo" temeljem spola. Cijeli skup entitlement problema.
I sigurno će stoga imati negativne efekte po društvo, uz upitne pozitivne, pa je i neto efekt jako dvojben.

Potičemo ih isključivo na način da im omogućavamo (ili subvencioniramo) sticanje željenih kompetencija.

U nekim stvarima je to teže definirati, u nekima lakše. Na primjeru obrazovanja i upisa je to najjednostavnije jer imamo egzaktne rangliste.

Recimo, upisuje se na strojarstvo stotinu kandidata, ali mi bismo i žene. Ili bismo negdje i muškarce, u nekim Centrima za socijalnu skrb. Gdjegod.
To ne radimo to na način da upišemo 90 muških i automatizmom 10 žena bez obzira na skor, nepravedno zakinuvši one koji su imali bolji rezultat.
Radimo to na način da se skupini koju ciljamo olakšava sticanje znanja i vještina. Ali u konačnici mora biti izbor (ranglista upisa) zasnovan na tim znanjima i vještinama.
Npr., za žene se organiziraju dijelom subvencionirani programi priprema - ako smo, kao društvo, nešto odlučili poticati, onda to subvencioniramo - a za muškarce nema tako nečega. Mogu imati svoje pripreme, ali nema subvencija.

To je sustav koji je daleko kvalitetniji od kvota; osim ondje, gdje "kvote" tretiramo doslovno kao neki oblik socijalne pomoći pa zato imamo automatizam.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
...
Posto se radi parlamentarnom zastupnistvu, deff je to sektor u kojem bi trebale postojati kvote

Te zene zastupaju sve nas, i trebalo bi ih biti vise.
S ovim se ne slažem.

Ako hoćeš da te predstavlja, onda tako - zaokružiš. Možete se informirati o kandidatima i kandidatkinjama i glasovati za njih ako mislite da su pravi izbor.

Možete vjerojatno čak i isključivo žensku stranku osnovati.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:01   #2904
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Bitno je kojih deset ljudi i gdje.
Tebi da netko zašije usta umro bi od konstipacije.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:06   #2905
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post

S ovim se ne slažem.

Ako hoćeš da te predstavlja, onda tako - zaokružiš. Možete se informirati o kandidatima i kandidatkinjama i glasovati za njih ako mislite da su pravi izbor.

Možete vjerojatno čak i isključivo žensku stranku osnovati.


-Stipe
Pa kaj je najbolje, dosad sam uvijek zaokruzila

Medjutim, ako su od deset ponudjenih imena 1 ili max. dva zenska - ne mozes reci da je to slucajno.

Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post

Recimo, upisuje se na strojarstvo stotinu kandidata, ali mi bismo i žene. Ili bismo negdje i muškarce, u nekim Centrima za socijalnu skrb. Gdjegod.
To ne radimo to na način da upišemo 90 muških i automatizmom 10 žena bez obzira na skor, nepravedno zakinuvši one koji su imali bolji rezultat.
Radimo to na način da se skupini koju ciljamo olakšava sticanje znanja i vještina. Ali u konačnici mora biti izbor (ranglista upisa) zasnovan na tim znanjima i vještinama.
Npr., za žene se organiziraju dijelom subvencionirani programi priprema - ako smo, kao društvo, nešto odlučili poticati, onda to subvencioniramo - a za muškarce nema tako nečega. Mogu imati svoje pripreme, ali nema subvencija.

To je sustav koji je daleko kvalitetniji od kvota; osim ondje, gdje "kvote" tretiramo doslovno kao neki oblik socijalne pomoći pa zato imamo automatizam.
Ovo je ok, i ima smisla
Jer pretpostavimo da se zbilja radi o sferama gdje su potrebne odredjene vjestine i znanja.

U slucaju gorespomenute politike - da imamo tih 90% superuspjesnih muskih politicara, sposobnih i pametnih, koji su eto slucajno muskarci, mozda ne bih rekla niti A.
Ali svi znamo kako stvari zapravo izgledaju.

Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Tebi da netko zašije usta umro bi od konstipacije.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:08   #2906
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Tebi da netko zašije usta umro bi od konstipacije.
Ulizništvo FTW.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa kaj je najbolje, dosad sam uvijek zaokruzila

Medjutim, ako su od deset ponudjenih imena 1 ili max. dva zenska - ne mozes reci da je to slucajno.
Ne možeš reći da je slučajno što skoro uopće nema muških odgajatelja po vrtićima.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:11   #2907
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ulizništvo FTW.
Nope.

Šovinizam.

Današnja doza.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:21   #2908
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa kaj je najbolje, dosad sam uvijek zaokruzila

Medjutim, ako su od deset ponudjenih imena 1 ili max. dva zenska - ne mozes reci da je to slucajno.
Ne kužim što želiš reći s ovim "slučajno"?

Quote:
Ovo je ok, i ima smisla
Jer pretpostavimo da se zbilja radi o sferama gdje su potrebne odredjene vjestine i znanja.

U slucaju gorespomenute politike - da imamo tih 90% superuspjesnih muskih politicara, sposobnih i pametnih, koji su eto slucajno muskarci, mozda ne bih rekla niti A.
Superuspješne, sposobne i pametne žene slobodne su osnovati stranku, ne ovisiti ni o kakvim muškarcima i njihovim listama, pokupiti sve glasove, imati dvotrećinsku većinu pa križati iz Ustava što im se ne dopada... Što god zamisle.

Ne vidim kakve tu muško-ženske podjele imaju utjecaja na priču.

Quote:
Ali svi znamo kako stvari zapravo izgledaju.
Ja ne bih rekao da je tu bilo što do spola kao ključnog faktora.

Ovo tvoje zvuči kao da postoji more nekih superuspješnih kompanija u kojima su same žene pa su, eto, riješivši se tog muškog balasta poderale sve pred sobom..

Tržište im to dozvoljava, ali nisam primijetio da se tako nešto desilo.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:31   #2909
Ma u pravu je i Stipe, kad malo razmislim. Ali problem je dublji, počinje s odgojem u nuklearnoj obitelji. Ambiciozna žena je fail društva još uvijek. Teško se boriti na više fronotova, nisi u stanju biti ambiciozan dok te okolina gleda kao grešku ili kao da poslom kompenziraš neki nedostatak.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:32   #2910
Tko bi od vas htio da ga operira, ili dijete mu, ili mu plinske instalacije popravi kvotašica?

Ja, hvala, ne bih.

Ne bih htjela imati šeficu koja je dobila posao jer je žena.

Ne bih htjela biti ni žena za koju svi pretpostavljaju da je pičkom dobila posao.

Ne bih htjela da curice do kojih mi je stalo odrastaju u svijetu u kojem je prva pretpostavka koju čovjek može imati kad vidi ženu na visokoj poziciji ili u STEM polju ta da nije zaslužila tamo biti nego je morala dobiti to radno mjesto jer ima vaginu.

Ni u svijetu u kojem do ljudi polako dolaze poruke žena koje su dobile posao na temelju spola, a ne kompetencija, pa se ispostavilo da im je to ipak preteško, pa same tvrde da je to loša ideja i da žene imaju biti marketingašice, tete u vrtiću i medicinske sestre, a ne se gurati u muške poslove. Jer njihov problem ne bi bio što su žene nego to što su zaposlene kao manje sposobni kandidati.

Ne bih htjela da žene ljudi počnu doživljavati kako smo svi doživljavali V-ovce one godine kad su djeca dragovoljaca dobivala intelektualnu subvenciju pri upisu na fakultet.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:34   #2911
Ne mogu tipkati puno jer sam na mobu.

Elem, zastupnica u ovom sazivu ima 19%. Obaveza od minimalno 40% podzastupljenog spola na izbornim listama postoji no (za sada) nema penalizacije. Ova odredba je uvedena kroz par zakona. Na kraju, postoji preferencijalni glas. Predstavljati će nas oni koje odaberemo. Npr. Kolinda je izabrana većinom glasova s desnice. Po tome bi se dalo zaključiti da ni patrijarhat nije toliko jak. Tj. barem nije jači od stranačke discipline.

I da se osvrnem na negativan efekt kvota. Davanje municije bilo kome tko će nečiju poziciju gledat kroz prizmu dekreta a ne kroz sposobnosti. Lijepo je prije par stranica to cookie sažela - prije je bilo da je žena došla do pozicijre seksom, sada će biti da je došla zbog kvote.

Osobni izbori i mijenjanje 'svijesti' društva moraju doći evolucijom našeg ponašanja i naših izbora.

Npr. biti podrška nećakinji koja bi htjela biti vojni pilot, biranje partnera a ne kretena za suživot i prokreaciju, sama se uključiti u rad političkih stranaka itd.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:35   #2912
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Superuspješne, sposobne i pametne žene slobodne su osnovati stranku, ne ovisiti ni o kakvim muškarcima i njihovim listama, pokupiti sve glasove, imati dvotrećinsku većinu pa križati iz Ustava što im se ne dopada... Što god zamisle.
Zvuci kao da smo u nekoj bliskoistocnoj zemlji, gdje se zene tek bore za svoja prava, a ne u Europi

De, osnujte si stranku, ajte, pa da vidimo

Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ma u pravu je i Stipe, kad malo razmislim. Ali problem je dublji, počinje s odgojem u nuklearnoj obitelji. Ambiciozna žena je fail društva još uvijek. Teško se boriti na više fronotova, nisi u stanju biti ambiciozan dok te okolina gleda kao grešku ili kao da poslom kompenziraš neki nedostatak.
Jup, ovo JEST najvise u srzi price, sto sam i htjela reci prijasnjim postovima na prethodnim stranicama.

Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Ne mogu tipkati puno jer sam na mobu.

Elem, zastupnica u ovom sazivu ima 19%. Obaveza od minimalno 40% podzastupljenog spola na izbornim listama postoji no (za sada) nema penalizacije. Ova odredba je uvedena kroz par zakona. Na kraju, postoji preferencijalni glas. Predstavljati će nas oni koje odaberemo. Npr. Kolinda je izabrana većinom glasova s desnice. Po tome bi se dalo zaključiti da ni patrijarhat nije toliko jak. Tj. barem nije jači od stranačke discipline.

I da se osvrnem na negativan efekt kvota. Davanje municije bilo kome tko će nečiju poziciju gledat kroz prizmu dekreta a ne kroz sposobnosti. Lijepo je prije par stranica to cookie sažela -
prije je bilo da je žena došla do pozicijre seksom, sada će biti da je došla zbog kvote.
Osobni izbori i mijenjanje 'svijesti' društva moraju doći evolucijom našeg ponašanja i naših izbora.

Npr. biti podrška nećakinji koja bi htjela biti vojni pilot, biranje partnera a ne kretena za suživot i prokreaciju, sama se uključiti u rad političkih stranaka itd.
Prvo boldano - Znaci, neki propisan postotak postoji.
Zasto, kako, odakle?

Tko se uopce te gluposti sjetio, ako je ona toliko nevazna i nepotrebna?

Sto se tice provedbe, a nista novo, kao ni s vecinom ostalih propisa.
Osim onih koji se ticu naplata i ovrha (doduse, ne bih imala nista protiv istih, ukoliko bi se postivali i svi ostali zakoni kako treba)

Drugo boldano, da, to je i ovo sto je Carmela napomenula, nazalost, glavno ishodiste problema i slazem se.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:40   #2913
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ma u pravu je i Stipe, kad malo razmislim. Ali problem je dublji, počinje s odgojem u nuklearnoj obitelji. Ambiciozna žena je fail društva još uvijek. Teško se boriti na više fronotova, nisi u stanju biti ambiciozan dok te okolina gleda kao grešku ili kao da poslom kompenziraš neki nedostatak.
Moji su roditelji oduvijek mislili da ću ja biti vrlo uspješna jer sam bila pametno djetešce i to, pa sam jednom prilikom trebala objašnjavati da jebačke karijere kakvu mi žele nisu nešto što se gradi od devet do pet i onda se ode doma i ne misli na posao do drugog dana, i da hvala, ne bih.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:44   #2914
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Moji su roditelji oduvijek mislili da ću ja biti vrlo uspješna jer sam bila pametno djetešce i to, pa sam jednom prilikom trebala objašnjavati da jebačke karijere kakvu mi žele nisu nešto što se gradi od devet do pet i onda se ode doma i ne misli na posao do drugog dana, i da hvala, ne bih.
Apsolutno je to ok.

Isto kao sto je savrseno ok da neka cak i hoce ostati kod kuce i baviti se djecom i kuhinjom. Apsolutno super, ukoliko je to izricito njezina zelja, a ne input autoriteta i okoline, pa da zena potajno u sebi pati (kao sto je moja mater).


I sad ispada da svak od nas ima svoju osobnu pricu, ah well, tako je to

Feminizam je za mene prostranstvo izbora, dakle zena mora moc biti sto god zeli (majka, domacica, pilot, poduzetnik, nebitno), bez da joj okolina nadvija bilo kakav teret zbog onoga sto je odabrala.


Da se razumijemo, meni se recimo gadi i bombardiranje svih onih zena koje su odlucile ostati kod kuce i izroditi 10-oro djece.
Ima mi nesto opskurno u povracanju na te osobe. Pa to je zivot jbt, to su djeca. Pustite zene da radjaju ako zele.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:45   #2915
Žena ne treba dobit posao na osnovu što je žena, niti muškarac na osnovu toga što je muškarac. Simple as that.

Kad sam na radnom mjestu bila ja (ili kolegica) na osnovu bilo čega (uspjeha, neuspjeha, ičeg) bila prozivana ili konstatirana na osnovu toga što sam žena, glasno bih se pobunila i povela dijalog sa prozivačem, nadredjenima, HR službom firme, komegod. Kad pustiš glas, uglavnom se povuku i upristoje, jer današnji mediji i zakoni u našoj zemlji takve diskriminacije ne dopuštaju a nikome se ne da zajebavat sa time da bude prijavljen.

Tako da, ne dat se zajebavat. Posao je posao i točka. Nek si ostave ostalo negdje kod sebe doma i na radnom mjestu se ponašaju profesionalno i u poslovnom smislu "bespolno".
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:47   #2916
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Moji su roditelji oduvijek mislili da ću ja biti vrlo uspješna jer sam bila pametno djetešce i to, pa sam jednom prilikom trebala objašnjavati da jebačke karijere kakvu mi žele nisu nešto što se gradi od devet do pet i onda se ode doma i ne misli na posao do drugog dana, i da hvala, ne bih.
Moji i danas misle da sam prepametna za vlastito dobro, a nije kompliment kad ti u Dalmaciji kažu da si "pripametan". To znači da se pačaš gdje ti nije mjesto. Niste svjesni kolika je razlika između Splita i Zagreba.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:49   #2917
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Moji i danas misle da sam prepametna za vlastito dobro, a nije kompliment kad ti u Dalmaciji kažu da si "pripametan". To znači da se pačaš gdje ti nije mjesto. Niste svjesni kolika je razlika između Splita i Zagreba.
Ja sam u ZG pa te shvacam
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:55   #2918
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Apsolutno je to ok.

Isto kao sto je savrseno ok da neka cak i hoce ostati kod kuce i baviti se djecom i kuhinjom. Apsolutno super, ukoliko je to izricito njezina zelja, a ne input autoriteta i okoline, pa da zena potajno u sebi pati (kao sto je moja mater).


I sad ispada da svak od nas ima svoju osobnu pricu, ah well, tako je to

Feminizam je za mene prostranstvo izbora, dakle zena mora moc biti sto god zeli (majka, domacica, pilot, poduzetnik, nebitno), bez da joj okolina nadvija bilo kakav teret zbog onoga sto je odabrala.


Da se razumijemo, meni se recimo gadi i bombardiranje svih onih zena koje su odlucile ostati kod kuce i izroditi 10-oro djece.
Ima mi nesto opskurno u povracanju na te osobe. Pa to je zivot jbt, to su djeca. Pustite zene da radjaju ako zele.



Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Žena ne treba dobit posao na osnovu što je žena, niti muškarac na osnovu toga što je muškarac. Simple as that.

Kad sam na javnom mjestu bila ja (ili kolegica) prozivana na osnovu bilo čega (uspjeha, neuspjeha, ičeg) bila prozivana ili konstatirana na osnovu toga što sam žena, glasno bih se pobunila i povela dijalog sa prozivačem, nadredjenima, HR službom firme, komegod. Kad pustiš glas, uglavnom se povuku i upristoje, jer današnji mediji i zakoni u našoj zemlji takve diskriminacije ne dopuštaju a nikome se ne da zajebavat sa time da bude prijavljen.

Tako da, ne dat se zajebavat. Posao je posao i točka. Nek si ostave ostalo negdje kod sebe doma i na radnom mjestu se ponašaju profesionalno i u poslovnom smislu "bespolno".
da, ali do toga je još jako dug put...zaboga, pa i oh, tako progresivni uber je nedavno fasovao zbog toga.

kad si žensko, posebno mlado žensko, bivanje u poslovnom toru nekad nalikuje džungli.
i okej, možemo odlučiti da se nećemo dati zajebavati, ali to iziskuje dodatan trud na koji ja osobno ponekad pizdim. jer ne mogu jednostavno otići na posao i raditi svoj posao, nego se moram mentalno pripremiti za potencijalne situacije kad unaprijed, iskustvom poučena, znam da me neće doživjeti ozbiljno, da će mi se mišljenje diskreditirati, da će mi se stariji muškarci podozrivo obraćati kao da imam 5 godina, i tako dalje.

naporno je to, brate.

a kad zauzmeš taj stav, onda je šta si tako ozbiljna, šta se ne opustiš, šta se ne smiješ više, ako si na nekoj višoj poziciji, onda si bičarka.

ma ajde.
a politika je sve to plus još na neku potenciju, žene su za madrace, tako da izostanak više ženskih imena u vodstvima stranke- uopće ne čudi.

da bi se sve to promijenilo bez kvota, potrebno je promijeniti čitav jedan mindset, a to generacijski traje i traje.
nažalost, ne mogu se složiti da kgk na mjestu predsjednice dokazuje da su nam desničari slabo patrijarhalni. dokazuje jedino da su tipično licemjerni jer se okreću kako vjetar puše i kako im odgovara, a i sama kgk je igrala na kartu žene&majke. ruža tomašić je za mene, nenamjerno, daleko pozitivniji lik u tom smislu. iako je respekt zadobila tako što je praktički muškarac ali je u svemu tome autentična.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:55   #2919
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Tko bi od vas htio da ga operira, ili dijete mu, ili mu plinske instalacije popravi kvotašica?
A tko bi od nas htio da to radi Jozin mali čiji je tata u podobnoj stranci? Pa jel se boriš kako protiv tih anomalija koje su daleko raširenije i ukorjenjenije i dokazano opasnije, ili ti je trn u oku samo iskonstruirana opasnost od kvota?

Jer nas i operiraju i mijenjaju instalacije i odlučuju o sudbinama hrpa Jozinih malih, ali kada vide muškarčinu, onda su fine ženice kuš, makar je očito da je muškarčina tu preko veze i da nije sposoban za funkciju koju obavlja...

Quote:
Ne bih htjela biti ni žena za koju svi pretpostavljaju da je pičkom dobila posao.
Ne bih htjela da curice do kojih mi je stalo odrastaju u svijetu u kojem je prva pretpostavka koju čovjek može imati kad vidi ženu na visokoj poziciji ili u STEM polju ta da nije zaslužila tamo biti nego je morala dobiti to radno mjesto jer ima vaginu.
Jep, micanja kvota će riješiti problem takvog razmišljanja Ni prije ni poslije nitko nije i nitko neće pomisliti da je neka žena nešto pičkom dobila, a ne svojim trudom i pameću... Puj te zloćeste kvote. Sigurno nećemo okriviti šugave šoviniste koji se konstantno svojski trude poniziti i obezvrijediti ženin uspjeh i trud i sputati njezin napredak (a ponajviše ih je upravo u tehničkim zanimanjima). Kvota it is!

Zapravo, najglasniji među ovim muškarčinama koji se osjećaju ugroženi od kvota, su prvi koji će, nevezano uz kvote, ići s ponižavanjem i omalovažavanjem žena, vidljivo je i po nickovima na ovoj temi...
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:01   #2920
Kad god postoji mjera "pozitivne" diskriminacije, manje se sposobnima daje prednost pred sposobnijima i kompetentnijima i možeš se žaliti upravi vodovoda. Naravno da se ljudi protiv toga žale.

Da znam da mi je kirurg loš kirurg a posao ima jer je Jozin mali, ne bi mi prišao skalpelom, a ne bih zvala ni majstora za plin koji od kvalifikacija ima "Jozin mali".
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.