Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 17:36   #781
Kak ide fora sa slikanjem i snimanjem kad smo dragi i ja iz razlicitih gradova? Postoje dupli fotografi/snimatelji? Znate koga? Imamo vremena jos do iduce godine, al smo sad sve poceli razmatrati pa je svaki savjet dobrodosao
Monikag5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:31   #782
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
pročitah zadnjih 20 ak stranica i više ne znam što sam pročitala a što ne

trebala bi savjet za fotografa i snimatelja, a da ne bankrotiramo kada ćemo im morat plaćati.

ne trebaju biti najjeftiniji, ali niti najskuplji, ali opet da znaju što rade

h-e-l-p
Mozes bacit oko na XD Photo, tri frendice ih uzele i bile prezadovoljne
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 23:40   #783
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
Mozes bacit oko na XD Photo, tri frendice ih uzele i bile prezadovoljne
Bas si mi uljepsala dan 😊

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:16   #784
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
Mozes bacit oko na XD Photo, tri frendice ih uzele i bile prezadovoljne
Ja sam bila kuma na jednoj svadbi kad je XD fotkao, dečki su vrh, jako lijepe fotke
Jasna1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 00:23   #785
Foto Kutak? Iskustva? Dojmovi?
Monikag5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:12   #786
Quote:
Jasna1990 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila kuma na jednoj svadbi kad je XD fotkao, dečki su vrh, jako lijepe fotke
Mi smo se odlučili za Misho Photography. Cjenovno ispadne isto (ako se uzima book, dodatni dan fotkanja i dodatni fotograf). Nama stilom puno više odgovara ali to je sve naravno stvar ukusa. Mi smo tražili wedding art photography pa je to ipak drugačiji stil.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 11:38   #787
Moje iskustvo sa Martina Skrobot photography: dogovor prije svadbe, photo shooting i sama svadba sve je super prošlo, draga je i opuštena osoba, ispunjava želje i lijepo komunicira. Mislila sam da bolje nisam mogla izabrati. Nakon svadbe tj kada se približi rok za isporuku komunikacija postaje lošija, slijedi ne odgovaranje na poruke i nepoštivanje dogovora..

kužim da danas fotografi imaju jako puno posla, ali trebali bi uzeti onoliko posla koliko mogu odraditi. najgore je kad saznaš da je netko tko je imao mjesec dana nakon svadbu dobio slike prije tebe
možda treba gnjaviti fotografe od trena kad završi svadba i slati svaki dan poruke kad će slike?
tanisha03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 13:04   #788
Quote:
tanisha03 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa Martina Skrobot photography: dogovor prije svadbe, photo shooting i sama svadba sve je super prošlo, draga je i opuštena osoba, ispunjava želje i lijepo komunicira. Mislila sam da bolje nisam mogla izabrati. Nakon svadbe tj kada se približi rok za isporuku komunikacija postaje lošija, slijedi ne odgovaranje na poruke i nepoštivanje dogovora..

kužim da danas fotografi imaju jako puno posla, ali trebali bi uzeti onoliko posla koliko mogu odraditi. najgore je kad saznaš da je netko tko je imao mjesec dana nakon svadbu dobio slike prije tebe
možda treba gnjaviti fotografe od trena kad završi svadba i slati svaki dan poruke kad će slike?
Jeste li dobili fotografije unutar dogovorenog roka, ili je Martina prekršila taj rok?
Torbousti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:08   #789
Koji bi bio neki prosjek cijene za svadbenog fotografa? (uključujući recimo cjelodnevno snimanje, zaručničko snimanje dan prije i book srednje veličine)
annabellee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:54   #790
Quote:
annabellee kaže: Pogledaj post
Koji bi bio neki prosjek cijene za svadbenog fotografa? (uključujući recimo cjelodnevno snimanje, zaručničko snimanje dan prije i book srednje veličine)


Cca 5000-10000. Zavisi koji dio HR i kojeg fotografa zelis
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:16   #791
Bliže 10000, nego 5000, ako ti je osnovni paket jeftiniji, najčešće je to samo jedan fotograf, pa je doplata za drugog fotografa još cca 150-200€, book je od 400kn do 2-3000 kn ako je baš veliki, kožni omot itd. Kad sve zbrojiš ispod 900€ najčešće nema, i da naravno, još i stolica za svakog fotografa, snimatelja, što se često zaboravi ukalulirat, a neki nalaćuju i putne troškove.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 17:44   #792
Quote:
annabellee kaže: Pogledaj post
Koji bi bio neki prosjek cijene za svadbenog fotografa? (uključujući recimo cjelodnevno snimanje, zaručničko snimanje dan prije i book srednje veličine)
samo fotografiranje od 500-600€ pa na više, a ostalo sve zavisi sve je stvar dogovora koga izaberete
ime_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:38   #793
Quote:
tanisha03 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa Martina Skrobot photography: dogovor prije svadbe, photo shooting i sama svadba sve je super prošlo, draga je i opuštena osoba, ispunjava želje i lijepo komunicira. Mislila sam da bolje nisam mogla izabrati. Nakon svadbe tj kada se približi rok za isporuku komunikacija postaje lošija, slijedi ne odgovaranje na poruke i nepoštivanje dogovora..

kužim da danas fotografi imaju jako puno posla, ali trebali bi uzeti onoliko posla koliko mogu odraditi. najgore je kad saznaš da je netko tko je imao mjesec dana nakon svadbu dobio slike prije tebe
možda treba gnjaviti fotografe od trena kad završi svadba i slati svaki dan poruke kad će slike?
Sto je to s Martinama?!

Martina Hohnjec (Timeless photography) je nama priredila slično iskustvo. Dobili smo fotke u web galeriji i preview booka 2 i pol mjeseca nakon vjenčanja (sredinom 12. mj, a vjenčanje je bilo krajem 9. mj) iako je rekla da ćemo dobiti fotke i preview 30-40 dana nakon vjenčanja (ok, nije precizirala misli li na radne dane ili se računaju i vikendi), no nismo dobili fotke u original veličini nego smanjenoj kvaliteti samo da vidimo koje fotke mogu ići u book.

I onda kreće stres... Book smo komentirali dan poslije i onda se ona javila tek nakon mjesec i pol (i nakon nekoliko naših mejlova) s pitanjem "Jeste pogledali book, može li u tisak" - dakle izignorirala je naše mejlove i nije dala book u tisak odmah kad smo joj odgovorili. Nakon toga je krenulo natezanje s dobivanjem fotki koje smo dobili preko dropboxa sredinom 5. mjeseca, tiskani book krajem 5. ili početkom 6. mj (ne sjećam se točno), a usb sa slikama u kutijici početkom 8. mj.!

Daaakle, ona je fotke obradila dva i pol mjeseca nakon vjenčanja, book je također napravila tada, ali joj je onda trebalo mjeseci i mjeseci da pošalje book u tisak (rekla je da tiskara kasni s isporukom zbog problema s materijalom, no hej, mogla je dati book u tisak sredinom 12. mj, čim smo joj javili da je book super, ili ga tiskati u drugoj tiskari) i da dobijemo fotke u originalnoj veličini! To mi je nevjerojatno! Čak sam u jednom trenutku imala noćne more da je fotke izgubila pa odugovlači.

U svakom slučaju, ostao nam je gorak okus od njenog fotkanja... Čak kad gledam fotke, sjetim se tog stresa i razočarenja kojeg je stvorila svojim ignoriranjem i glupim isprikama , tim više što smo se baš kliknuli ispočetka i što je fotkanje s njom bilo stvaaaaaarno super ugodno i opušteno (što je vrlo bitno da fotke ispadnu dobro)! Zato mi je i jako žao jer je cijelo vrijeme uživo ful simpa i vesela. Baš loše loše iskustvo koje ne bih preporučila nikome, koliko god fotkanje prošlo odlično i koliko god da su fotke savršene...

U globalu mislim da Martina ima previše posla, pogotovo jer od nedavno fotka oooogromna vjenčanja u Kataru. I sama znam da fotografski posao nije lagan, pogotovo obrada fotki koja traje i traje, ali onda ne uzimaš toliko puno posla ili zaposliš nekoga da ti pomaže. Ispada kao da se fotografi polakome za novcima pa si natovare posla kojeg ne mogu obavljati i onda klijenti pate. Vjenčanje je jedan od najbitnijih dana u životu i nije nimalo lijepo kad ti iskustvo s fotkama (koje su, ako nemaš video, jedini podsjetnik na vjenčanje) bude loše, tim više što tu uslugu nisi platio malo.

Jaaaaako dobro istražite vaše fotografe i nemojte ih uzimati nekoga bez bar nekoliko dobrih recenzija na forumu (i bez negativne)
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:26   #794
jel imao netko iskustva sa unajmiljvanjem samo fotografa a da si je sam printao fotke, radio book i to
znači da fotograf samo fotka i da fotke na usb-u ili nešto
pepsich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:00   #795
Dosta ti njih to sada nudi odvojeno, tj. ponudi ti "osnovnu cijenu" samo za fotografiranje, a onda sve drugo dodatno plaćaš, bookove, albume, pozivnice, zahvalnice... Ne znam da se itko odlučio na to da sam izrađuje, ali po cjenicima možeš izabrat samo digitalni materijal.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:04   #796
Quote:
pepsich kaže: Pogledaj post
jel imao netko iskustva sa unajmiljvanjem samo fotografa a da si je sam printao fotke, radio book i to
znači da fotograf samo fotka i da fotke na usb-u ili nešto
ja sam ti tako napravila, dobila fotke na usbu i evo bas slazem foto knjige da poklonimo familiji slike bum razvila sve koje imam i spremam ih na net da ih nikad nemrem izgubit
kaj te zanima?
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:00   #797
Photo & Video Art

Postovani,

dali netko moze postaviti par Art Photo & Video studia, 10000-14000 bi bila super cijena.

Ne zelim nikakve obicne i normalne slike i videa

Hvalaaa
pipe310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:52   #798
Quote:
pipe310 kaže: Pogledaj post
Postovani,

dali netko moze postaviti par Art Photo & Video studia, 10000-14000 bi bila super cijena.

Ne zelim nikakve obicne i normalne slike i videa

Hvalaaa
10.-14.000 za slike i video zajedno? I art photo&video? Teško...

Probaj slati upite:
Wedding Art Photography&Videography Croatia
CatPaw wedding videography
Martin Truk Weddings
Maja Jokić
Pixiedust photo
Misho wedding photograpy
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:12   #799
Meni su slikale cure iz Devine studia, dvije seke Jelena i Josipa. Sinoc smo isli birati slike za book i odusevljena sam. Komunikacija s njima je super, za vrijeme svadbe josipa mi je napominjala s kojim gostima se nismo slikali a mozda bi htjeli. Bas kako treba biti. Slikanje za book par dana kasnije je ispalo predobro.
Svaka pohvala curams

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:32   #800
Quote:
annabellee kaže: Pogledaj post
Koji bi bio neki prosjek cijene za svadbenog fotografa? (uključujući recimo cjelodnevno snimanje, zaručničko snimanje dan prije i book srednje veličine)
ja platila 2700kn slikanje svadbe cijeli dan, ( bez videa ) i veliki book..
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.