Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2015., 16:12   #661
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
ma daj? meni prvi glas o tome
Ima to kod nas al imam neki dojam da to baš i nije zaživjelo kod nas

Ljudi uglavnom više vole lovu jer rijetko ko ima za platit svadbu ušteđevine. Vjerujem da svadbe vani nisu ništa skuplje nego naše a bolji je standard pa si ljudi to mogu priuštit. A i vjerujem da mi tu puno duže feštamo a i to košta
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 18:55   #662
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
ma daj? meni prvi glas o tome
Imao moj ujak prije 8 godina, super stvar.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 20:53   #663
Ima već doooosta godina da sam u Merkuru vidjela da piše kod blagajne da primaju popis poklona za svadbe.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 17:05   #664
Pozvana sam u svadbu ali nisam u mogućnosti ići, obećala sam da ćemo doći poslije svatova k njima kući. U početku smo mislili dati 100€, al smo odustali od tog. Sad razmišljamo o nekom poklonu 300-400kn, al ništa nam ne pada na pamet. Ima netko neku ideju?
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 18:55   #665
Kosara s finim prsutom, sirom, vinom...
Kristalne case za vino ili viski.
Barski set za koktele.
Lijepi set za kavu (Villeroy ili sl.)
Sto vole? Cime se bave?
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 20:14   #666
Oboje su zaposleni mladi ljudi, ona vise kreativan tip a on sportas. Svidja mi se ovo navedeno, mislim da cu nesto od tog.
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 23:36   #667
neki dan sam prolazila Ilicom i u izlogu jednog dućana vidjela pletene košare za piknik- ima za 2 ili 4 osobe, tanjurići, pribor za jelo, čaše- sve lijepo zapakirano u košari! preslatko mi to izgleda, i čini se kao super poklon cijena je oko 500 kn
Babuška1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 10:36   #668
Quote:
Babuška1 kaže: Pogledaj post
neki dan sam prolazila Ilicom i u izlogu jednog dućana vidjela pletene košare za piknik- ima za 2 ili 4 osobe, tanjurići, pribor za jelo, čaše- sve lijepo zapakirano u košari! preslatko mi to izgleda, i čini se kao super poklon cijena je oko 500 kn
He, he, znam točno gdje si vidjela tu košaru, preko puta Uspinjače u Butlersu. I ja sam je gledala, ali uvijek se urazumim, jer znam da ju na kraju nitko ne koristi. Izgleda vrlo romatično, no zapravo i nije praktična.

Nama i frendovima se pokazalo najbolje uzeti neki poklon bon. Za dečke u Technomarketu recimo, za cure dm, Douglas ili već prema afinitetu.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 15:48   #669
Mi smo frendovima uzeli prekrasnu rukom oslikanu posudu za grickalice, umake i slično, da imaju nešto od nas uz kovertu. Koristit će je sigurno, a divna je
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:15   #670
Ne vidim nigdje aktivniju temu, pa pitam ovdje. Uskoro se udaje sestra od momka, i on joj je odlučio pokloniti novac. Meni osobno je glupo da im pokloni samo kuvertu, ali kako nije baš kreativan, zadatak je pao na mene da smislim poklon. Htjela bih da to bude nešto od srca, baš uspomena da nas se sjete, znaci može biti i neka sitnica. Naišla sam na neke personalizirane setove šalica, posteljine i slično, ogledalo s citatom,... Ima tko barem neku ideju iz prve ruke, da znam odakle krenut razmišljat?
vatis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 16:09   #671
Mozda nesto ovakvo, meni je skroz fora
Kao okvirić sa citatom (tu mozete nesto bas svoje smisliti) i figuricama mladenaca.. https://www.facebook.com/angels.with.hearts/

Ima na slicnu foru i sa gumbicima umjesto glava: https://www.facebook.com/gumbeklove/

Iako je po meni ovo prvo moguce malo vise personalizirati.
Ja bih iza tog okvirica zakacila kovertu s cestitkom i novcima i sve zamotala u prozirni celofan s velikom masnom. Dovoljno personalizirano i ostaje kao uspomena, a opet nije salica koja se potencijalno moze razbiti ili posteljina koja se pohaba

Ako mi jos sto padne na pamet, javim 😄

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:51   #672
Quote:
vatis kaže: Pogledaj post
Ne vidim nigdje aktivniju temu, pa pitam ovdje. Uskoro se udaje sestra od momka, i on joj je odlučio pokloniti novac. Meni osobno je glupo da im pokloni samo kuvertu, ali kako nije baš kreativan, zadatak je pao na mene da smislim poklon. Htjela bih da to bude nešto od srca, baš uspomena da nas se sjete, znaci može biti i neka sitnica. Naišla sam na neke personalizirane setove šalica, posteljine i slično, ogledalo s citatom,... Ima tko barem neku ideju iz prve ruke, da znam odakle krenut razmišljat?
Meni su odlicne kasice le prase koje se mogu naruciti po zelji i koje mogu biti personalizirane. Proguglaj na faceu.
a_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:27   #673
Što biste preporučili kao svadbeni poklon užem članu obitelji a da je iskoristivo negdje u Slavoniji (oko Osijeka pa u krugu od cca 100 km)? Razmišljam o poklonu do 500 kn jer je dogovor da se ne poklanja ništa a nekako baš prazne ruke je ipak bezveze.

Neki izlet npr., jedan ili dva dana preko vikenda za dvoje (možda Bizovačke toplice npr?) Ima netko kakva iskustva ili dobre ideje za tako nešto?

Hvala
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:12   #674
Quote:
Vulpo kaže: Pogledaj post
Što biste preporučili kao svadbeni poklon užem članu obitelji a da je iskoristivo negdje u Slavoniji (oko Osijeka pa u krugu od cca 100 km)? Razmišljam o poklonu do 500 kn jer je dogovor da se ne poklanja ništa a nekako baš prazne ruke je ipak bezveze.

Neki izlet npr., jedan ili dva dana preko vikenda za dvoje (možda Bizovačke toplice npr?) Ima netko kakva iskustva ili dobre ideje za tako nešto?

Hvala
Imaš u Vinkovcima genijalan hotel, Vila Lenije se zove. Imaju ponude za dvoje, od 240 kuna pa na gore, saune, masaže, spa tretmane, noćenje uz doručak....
Ja sam išla na paket Amor (240 kuna) - sauna, bazen, masaža, i oduševila se. Moje preporuke za to!
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 01:10   #675
Evo jedna ideja koju sam napravila baš nedavno i poklonila prijateljici za svadbu.

Skinula sam slike od nje i zaručnika sa Facebooka i sastavila kolaž (crno-bijeli), znači 6 slika po redu i tako par stupaca.
Pošto nisam imala baš nešto puno slikica jednostavno sam ih sve kopirala i okrenula zrcalno da na prvi pogled izgledaju različito. Postavila ih kao u mrežu i u sredini stavila citat Love is all you need.

Razvila na veći format i stavila u okvir, iza sam se samo potpisala.

Sve skupa nekih 120-130 kn (fotka 50 kn, okvir u jyska).

Baš me danas zvala i u priči rekla kako joj se kolaž super uklopio u stan i kako joj se sviđa.

Aniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:27   #676
Kreativno

Hvala za savjete.
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:05   #677
Mi smo od kuma dobili uz kovertu košaru sa slavonskim delicijama i alkoholom.
To je dobio u četvrtak kad je došao u Dalmaciju. Valjda je takav običaj kod njih.

Kod mojih kad je došao dan prije vjencanja isto sličnu košaru na poklon mojima.

Na dan svadbe nam je poklonio i srebreni bestek.

Ja sam od susjeda dobila grob posteljine, od jednih zlatno lančić, servis tanjura, čaša i općenito kućanskih potrepština malo ljepših.


Od kume sam dobila buket, kovertu i veliku knjigu prijateljstva sa slikama od 5 osnovne kad smo se počele družiti do dana vjenčanja.

Uz prekrasne uspomene koje je napisala i prekrasne poruke.

I od svoje braće sam skupa dobila sat, koji sam željela već dugo, fakat je skup, ali su svi skupa dali prilog i kupili ga i iza ugravirani imena.

I od oca sam dobila novac za kupnju sobe, kovertu i sliku ogromnu mene i njega s mog prvog rođendana.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:46   #678
Ja i mm smo bili samostalni i živjeli u svojim stanovima prije pira. Tako da nam stvari za kuću nisu trebale. Kad smo krenili ozbiljnije počela sam dosta vremena provoditi kod njega. Pošto mu je stan bio sređen uglavnom samo osnovno, onda smo skupa popunjavali, kupovali što je trebalo, polako sam prebacivala neke stvari koje više nisam imala kad doma koristiti pošto sam sve više bila kod njega U principu kad smo se odlučili ženit stambeno smo više manje sve sredili tako da su ljudi znali da nam ne trebaju stvari tipa pegle, friteze, televizije isl. Od svojih sam uglavnom dobila stvari za uspomene tipa nakita, kristala, lijepih okvira sa slikama, uglavnom ono što su znali da volim i da će vidjet kad dođu u posjetu po stanu.
Tata mi je poklonio vjenčanicu i ogrlicu koju sam nosila na vjenčanju i novčano isfinancirao dobar dio troškova. Sestra i mama su me prevarile i kad sam išla platiti cvijeće i revere saznala sam da su one već pokrile trošak, svekar i svekrva su mi isto poklonili nakit i isto su nam pomogli oko financiranja. Kuma mi je poklonila predivne naušnice i novac, a i snosila je dobar dio troškova za djevojačku (to su mi rodica i sestra rekle kasnije, mimo njihovih dogovora) i složila mi preotkačen paket "prve pomoći za bračne dane". Od većine gostiju dobili smo novac i još nekakvu uspomenu, vaze, posuđe za serviranje, slike, okvire, uspomene s posvetama, knjige... Kako sam rekla, sve su bili ljudi koji nas poznaju u dušu pa su tako i poklanjali nešto što bi nam i inače poklonili za rođendan ili Božić isl.
Radili smo oboje i imali ušteđevinu za pir i kad smo se odlučili vjenčati nije nam trebala pomoć, ali eto naši su se baš naljutili i rekli da će oni financirati sve što ih ide, a kasnije nek se snalazimo

Općenito kad ja idem na pir obično u kuvertu stavim trošak stolice/a x2 i uzmem neku sitnicu koja ima simboličko značenje. Kupim vazu, neku zdjelu, okvir ako znam ukus i uređenje stana pa da se uklopi, jednom sam prijateljici kupila prekrasno ogledalo za hodnik i ispjeskarila stihove koje smo svi voljeli, obavezno uz svaki poklon ubacim i neku od onih malih knjižica za vjenčanje što ima po knjižarama i napišem unutra posvetu... Bitno mi je samo da je poklon osoban i da par zna zašto sam baš to izabrala.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:14   #679
I ja volim uz kovertu pokloniti i trajnu uspomenu.

I moji su financirali dobar dio svadbe. Kod kuće kod mene sve, hranu, piće, otac je platio vjenčanicu, tj. Baka je tražila da ona plati vjencanicu, cijenu koja je bila veća od njenog poklona je pokrio moj otac.


Isto braći za odjela.

Plus od njih sam dobila novac i to stvarno dosta novca.

Od muža starci nisu u financijskoj mogućnosti bili pomoć pa smo sve kod njega platili mi. Mislim puno je to novca, nismo pravili nikakvu razliku. Njegovi su se vjerovatno isto veselili kao i moji našem danu (nadam se).


Ijako mene je razočarala moja majka, kasnije sam saznala da je brat zvao i poslao joj lovu da mi kupi nešto za uspomenu i da mi da za poklon, ja taj poklon nisam vidila nikad i to mi je žao, preveslao je brata za novac. Mogla je bar za 50 kn izraditi moju i njenu sliku pa mi pokloniti.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:36   #680
Sjećam se nešto što si pisala da ti situacija obiteljski nije najsretnija. Kod mene srećom nema baš takvo loših odnosa, ima trzavica, ali uglavnom su to neki interni problemi među osobama koji ne dotiču previše nas. Mi smo otprilike iz podjednakih familija, nije da imamo novca na bacanje, ali nije nam nikad ništa falilo i nijedna strana nije rezala žile kako ćemo kad smo rekli da smo se zaručili tako da eto, srećom financijski nismo imali problema, a i izašli smo u velikom plusu. S druge strane potrošili smo dio jer smo poklonili isto roditeljima i kumovima neke sitnice, aranžmane, uspomene, vratili slične poklone ekipi koja se ženila i slavila nešto poslije nas isl... Ostalo stavili sa strane... Trebat će, puno je još planova pred nama. Radimo oboje pa je ok, al nikad ne znaš kad će ti novac koji imaš sa strane dobro doć.

Ma kad se sve zbroji i oduzme novac je nekako najsigurniji, koliko god bio najhladniji poklon. Ako se nema puno dovoljno i svoju večeru pokriti. Ovisi opet o situaciji. Nije isto ima li netko već sređen život ili tek kreće u opremanje stana/kuće itd.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.