Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 21:27   #941
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
Kako feminizam i feministice gledaju na nejednaku zastupljenost studenata po spolovima?
Relativno je podjednako, nije problem. Recimo.

Općenito gledano, kako se feminizam zalaže za jednakost, ide se za time da se tamo gdje su velike razlike pokuša ohrabriti drugi spol da sudjeluje u većem obimu. U oba smjera.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:13   #942
Quote:
BlaireWhiteFan kaže: Pogledaj post
netko ovdje fan Christine Hoff Sommers ili Laci Green?
Ja sam prošlog ljeta reklamirao Christinu Hoff Sommers i sljedbenice (Susan Walsh i Rachel Simmons):
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Možda najbolje da ukažem na interview Dr. Christine Hoff Sommers u "Psychology Today": Is Modern Academic Feminism Harming Women?
https://www.psychologytoday.com/blog...-harming-women
Ili popularnije izloženo, od Susan Walsh ("Hooking up smart"),
koja ističe da u Post Sexual Revolution eri ima puno više gubitnika nego dobitnika:
"How Feminism Got Drunk and Hooked Up With a Loser" http://www.hookingupsmart.com/2010/0...-with-a-loser/
gdje Rachel Simmons ističe: "... They signify a growing trend in girls’ sexual lives where they are giving themselves to guys on guys’ terms. They hook up first and ask later. The girls are expected to “be cool” about not formalizing the relationship. They repress their needs and feelings in order to maintain the connection. And they’re letting guys call the shots about when it gets serious.”


Pa kako je do đavola to sada moguće? - Tako što je seksualna revolucija dovela do toga da se "seksualno tržište" statistički pokorava tzv. Paretovoj raspodjeli, po kojoj 20% najatraktivnijih muškaraca dobiva 80% žena:
http://www.hookingupsmart.com/2010/0...eto-principle/
Time priličan broj žena pristaje da budu članice nekakvih kvazi-harema tih 20% muških.
...
ali nije baš bilo simpatija za to (tj. za pozivanje na Christinu Hoff Sommers i sljedbenice, a za članstvo u kvazi-haremima ne znam) .

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
https://s7.postimg.org/666bbvsbf/EU2_R2l_G.jpg
(Također s izvrsne teme o dokumentarcu "The Red Pill").
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:36   #943
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Općenito gledano, kako se feminizam zalaže za jednakost, ide se za time da se tamo gdje su velike razlike pokuša ohrabriti drugi spol da sudjeluje u većem obimu. U oba smjera.
Moram priznati da ovo nisam primjetio.

Vrlo lako je kazati "feminizam se zalaze za ravnopravnost"....papir trpi sve.
Medjutim (do)pokazati to u praksi je puno teze.

Godinama citam ako nista naslove po raznim feministickim portalima u hrvata i nikada nisam procitao ni jedan jedini clanak o tome kako u cijelim sektorima ( primer ...obrazovanje, zdravstvo i sudstvo ) postoji razlika u broju zaposlenih reda 80%:20% u korist jednog spola...ili npr. u slucaju brakorazvodnih parnica gdje je sustavna diskriminacija jednog spola dovedena do apsurda.

Netko tko se doista zalaze za "ravnopravnost" bi imao senzibilitet za takva odstupanja...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 15.01.2018. at 16:48.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:19   #944
Čim čujem/pročitam riječ *feminizam* prvo što mi padne na pamet su Vedrana Rudan i Danijela Trbović.
nexst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:43   #945
Radim izuzetno naporan skladišni posao i oko mene sami muškarci. Kao izuzetno otvoreni i progresivni individualac(nisam feminist jer samim svojim postojanjem ugnjetavam Žene tako da ne mogu bit feminist(Molim sve Žene da mi oproste)) smatram da je to užasavajuće i nepošteno prema Ženama. Zašto u mom skladištu nema Žena koje bi taj posao mogle radit isto kao i svi mi, ako ne i 10535810395 puta bolje pošto su Žene majke i kraljice?
UjakCreepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 02:20   #946
Quote:
UjakCreepy kaže: Pogledaj post
Radim izuzetno naporan skladišni posao i oko mene sami muškarci. Kao izuzetno otvoreni i progresivni individualac(nisam feminist jer samim svojim postojanjem ugnjetavam Žene tako da ne mogu bit feminist(Molim sve Žene da mi oproste)) smatram da je to užasavajuće i nepošteno prema Ženama. Zašto u mom skladištu nema Žena koje bi taj posao mogle radit isto kao i svi mi, ako ne i 10535810395 puta bolje pošto su Žene majke i kraljice?
Jer ima poslova koji im se vise svidjaju.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 07:38   #947
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Jer ima poslova koji im se vise svidjaju.
Postavlja se pitanje zasto feministkinje ne zahtjevaju kvote prilikom zaposljavanja skladisnih radnica ili radnika....te zakonsko kaznjavanje onih koji diskriminiraju po tom pitanju!!!???
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:03   #948
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Jer ima poslova koji im se vise svidjaju.
Čekaj malo, pa zar se nije prije nekoliko postova spominjao nekakav skupi državni program u svrhu poticanja zapošljavanja baš žena ... jer se baš njihova nezaposlenost smatra posebno velikim problemom.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:13   #949
Inače, gorespomenuta Christina Hoff Sommers je blago podržala Catherine Deneuve & istomišljenice,
koje su sad izložena kritici da su saveznice muškog šovinizma:
https://www.theguardian.com/film/201...-hunt-backlash
Quote:
Catherine Deneuve's claim of #MeToo witch-hunt sparks backlash

French actor and 100 other women who signed letter are accused of being ‘apologists for rape’
... ... ....
Not all were hostile to the French star’s lament. The American academic Christina Sommers, author of Who Stole Feminism?, said Deneuve was calling out “the excesses of the #MeToo crusade”.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:55   #950
S obzirom da se drze za pokret za "osnazivanje zena", nevjerojatno je koliko su spremne ispljuvati drugu zenu samo zato sto ne razmislja kao one
Exene is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:02   #951
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Postavlja se pitanje zasto feministkinje ne zahtjevaju kvote prilikom zaposljavanja skladisnih radnica ili radnika....te zakonsko kaznjavanje onih koji diskriminiraju po tom pitanju!!!???
Ili za cistace WC- a ?

Pogresna analogija. Nikad se ne traze kvote za neke lose stvari, jal tako? To rade oni koji ne mogu naci nista bolje i takvih ima i medju muskarcima i medju zenama.
Tu bi se jedino trebalo zalagati za poboljsanje uvjeta rada.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:16   #952
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Tu bi se jedino trebalo zalagati za poboljsanje uvjeta rada.
Ja mislim da bi se trebalo zalagati za to da se ljude u sto visoj mjeri ostavi na miru bez obzira sto imaju medj nogama.
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:30   #953
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ili za cistace WC- a ?
.
Pa npr.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...om/476054.aspx

Jeli bi ih ubilo da zaposle nekog od onih 10 muskaraca sto su se javili?

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Pogresna analogija. Nikad se ne traze kvote za neke lose stvari, jal tako? To rade oni koji ne mogu naci nista bolje i takvih ima i medju muskarcima i medju zenama.
Tu bi se jedino trebalo zalagati za poboljsanje uvjeta rada.
Problem kod feministkinja je sto one ne traze kvote ni za dobre stvari...ako su zene u vecini. Npr. u obrazovanju, zdravstvu ili pravosudju.

Zapravo lazem....mislim da su svojevremeno trazile kvote za suce ustavnog suda jer su muskarci bili u vecini, ali nisu i za sve ostale sudove gdje su zene vecina. U zdravstvu su isto trazile kvote za poslove mislim kirurga gdje muskarci dominiraju...ali ne i za ostale poslove gdje dominiraju zene.


to ja zovem "selektivni kvotizam".
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 15:34   #954
Quote:
kolerik kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi se trebalo zalagati za to da se ljude u sto visoj mjeri ostavi na miru bez obzira sto imaju medj nogama.
To je jedino što ima smisla.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:45   #955
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa npr.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...om/476054.aspx

Jeli bi ih ubilo da zaposle nekog od onih 10 muskaraca sto su se javili?
Je li ti to citiraš vijest staru 8 godina?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:52   #956
Uvek sam bio za ravnopravnost žena u smislu da moraju imati pravo da rade i zarađuju u skladu sa svojim sposobnostima i mogućnostima , kao i muškarci.

Ali sam relativno nedavno šarao po internetu i naišao na mnoštvo nekih feminsitičkih video klipova gde njihovi aktivisti govore totolane nebuloze i doslovno šire mržnju spram muškog roda i njegove muskularnosti kao uzroka svih zala ovog sveta o pogotovo nasilja spram žena.
To je naravno u Americi i Britaniji.

Strašno kakve su to nesrećnice i koje su to zle ženetine.

Ova ludačka priča oko seksulanog uznemiravanja je dovedena do te mere da tek sad muški poslodavci neće zapošljavati žene jer se prosto boje s'obzirom da danas muškarci dobijaju otkaze i javnost ih linčuje samo zato što to tzv.žrtva kaže i to bez ikakvih dokaza , dakle veruje im se na reč bezpogovorno.

Zastrašujuće.

I taman kad se u 21.veku počela ženska prava ostvarivati , došle su posledice dopuštanja tzv.neargumentovane viktimizacije tj.ova manjina glasnih zlih žena uz podršku plitkih levičara doslovno drži za muda celu zapadnu civilizaciju , i stežu,stežu,stežu,....verovatno dok sve muške ne uškope i oni nesretnici konačno "ozdrave" od bolesti zvana muskularnost.

Zato i najliberalnijim muškarcima počinje da se javlja Njegoš crnogorski pesnik iz 19.veka u mislima sa stihovima:

Bješe mi se snaha pomamila,
bez putah je ništa održati!
Otvara' joj knjige na proroke;
neki kaže: Na sugreb je stala,
neki kaže: Splele je mađije.
Svud je vodi po manastirima
i čita' joj masla i bdenija;
kumi vraga u sve manastire
da ostavi snahu Anđeliju,
kumi vraga-ništa ne pomaže!
Te ja uzmi trostruku kandžiju,
uženi joj u meso košulju:
vrag uteče nekud bez obzira,
a ozdravi snaha Anđelija.


joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:37   #957
He, ali pazi joe što prolazi bez reakcije feministkinja (i to u zemlji koja se već bori, i to radikalno, protiv "govora mržnje", a uskoro će i protiv "lažnih vjesti"):
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Molim Mrs Gahan, Revella, DJTcro-a, Martie i ostale "Nijemce" na temi za pomoć oko razumijevanja teksta linkanog članka, situacije i konteksta ... Dakle, razumijem li ja ovaj članak sasvim krivo:
http://www.maz-online.de/Lokales/Bra...Vergewaltigung ,
ili je njemačka sudkinja zaista oslobodila turskog počinitelja iako vjeruje svakoj riječi teško ozlijeđene žrtve da ju je on prisilio na seks, s obrazloženjem da iz kulturnih razloga on nije razumio što joj čini, pa se to ne može smatrati silovanjem, nego samo seksom uz nasilje? Dakle, muškarac iz iste kulture bi za to bio osuđen? (Žena je s muškarcem otišla u njegovu sobu da bi od njega kupila drogu speed, koju je zajedno s njim konzumirala, ali nije pristala kad je on potom zatražio i seks.)

Hoće li on biti onda suđen za nešto drugo, je li ovo sada definitivno, itd?

Ili je slučaj izmišljen od Lügenpresse?
(Ipak, prije nekoliko godina je bio slučaj kada je također sutkinja bila jako kritizirana kada je sugrađanina turskog porijekla oslobodila optužbi za obiteljsko nasilje također iz kulturnih razloga, jer da je to u kulturi te populacije to "u redu".)
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Ali pazi, bilo kako bilo, "Mentalität des türkischen Kulturkreises" je bio naveden kao mogući izvor nesporazuma o pristanku, a time i razlog za oslobađajuću presudu!

Kao da smo se malo krivo razumjeli. Prvo, općenito mi je drago da se u Njemačkoj osude za sex-delikte ne donose olako, pogotovo kad se usporedi sa situacijom u Hrvatskoj gdje je, navodno pod utjecajem "naprednih zemalja" (Švedska i navodno još neke neimenovane njene sljedbenice) suspendiran princip da je teret dokaza na optužbi, jer je kod tog novog tzv. zločina nekakvog "seksa bez pristanka (ali koji još nije nužno silovanje)" upravo okrivljeni dužan dokazati da je pristanka bilo. Takav "zakonski čudnovati kljunaš" je uveden zato što se teži zločin silovanja teško dokazuje.

ALI ovo njemačko pozivanje na kulturne razlike kao razlog oslobođenja mi je grozno, pogotovo kad u ovom slučaju ozbiljne ozljede pokazuju da prisile jest bilo.

DRUGO, pritom to ne postavljam to kao običajnu praksu, nego sam samo spomenuo da je prije nekoliko godina bio slučaj kada je također sutkinja sugrađanina turskog porijekla oslobodila optužbi za obiteljsko nasilje također iz kulturnih razloga, jer da je to u kulturi te populacije to "u redu". Ali ta sudkinja je tada bila jako kritizirana (ne znam jesu li više sudske instance promijenile presudu) jer je eksplicite spomenula da po šerijatskom pravu muž smije tući svoju ženu, pa su je svi napali zašto upleće šerijat u njemački pravni sistem.
Ovaj sada raspravljani slučaj me podsjeća na to, samo je ova sad sudkinja bila oprezna pa nije spominjala šerijat eksplicite, nego neodređenije, različitost turskog kulturnog kruga kao uzrok nesprazuma.

A kad za one druge slučajeve pitaš "Zašto se oni na osnovi kulturne razlike nisu mogli izvući?" - uoči da se ti drugi vrlo strogo kažnjeni slučajevi također uklapaju u uvažavanje kulture porijekla. Jer nije po šerijatskom zakonu dozvoljeno silovanje, nego bi se trebalo strogo kazniti kad se ženu napadne tako - na javnom mjestu, dok se "osamljivanje" žene s muškarcem koji joj nije muž ili bliski rod (dakle upravo to što je ova napravila da bi kupila drogu) smatra ne samo "neopreznošću" nego i upravo zločinom pozivanja muškarca na blud.

Tako da je to sve neugodno konzistentno, pa ni ti drugi slučajevi ne uklanjaju dojam prevelikog uvažavanja kulture porijekla. Što bi značilo i to, da za potpuno istu stvar Nijemac (ili Hrvat, itd.) ne bi bio oslobođen!
O tome je bilo i daljne rasprave na stranici
www.forum.hr/showthread.php?t=705479&page=220
gdje se najprije osporavalo to da njemački sudovi daju velike "popuste"
ako je kulturna razlika dovoljno velika, da bi se to ipak donekle priznalo:
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
... Mislim da pametno igranje na bas suprotnu kartu donosi dobre rezultate, da cim dode nacionalna veza da se hvata bas obrana toga "ne bi bilo ovo i ono da je njemac" jer evo ono sto vecina ne zeli pogotovo u sudstvu da bude povezanost sa nekim "nazistickim" optuzbama.

Odvjetnik suprotne strane ti pokusava okrenuti svaku rijec u korist svog mandanta. Zbog svega toga i tvrdim da je ovo sve tako i proslo, u svemu je zrtva zakazala:
1.) kupuje drogu (s time vec ona nije cista)
2.) koristi drogu (s time valjda ni ne zna tocno sve sto se desilo)
3.) Usla je sa osobom koja prodaje drogu u njegov stan.
4.) sama potvrduje da je nakon pocetne obrane, prestala se braniti i to sposobni odvjetnik okreni u "mom mandantu je dala s time dojam da uziva ili zeli". ...
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:52   #958
Paul Joseph Watson u sridu o dvoličnosti zapadnjačkog feminizma nakon iranskih prosvjeda i odbacivanja hidžaba tamošnjih borkinja za ravnopravnost

__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:22   #959
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ili za cistace WC- a ?

Pogresna analogija. Nikad se ne traze kvote za neke lose stvari, jal tako? To rade oni koji ne mogu naci nista bolje i takvih ima i medju muskarcima i medju zenama.
Tu bi se jedino trebalo zalagati za poboljsanje uvjeta rada.
Osim kućanskih poslova. Ideja da ni tu ne treba bolja podjela nego se dovoljno "zalagati za poboljšanje uvjeta" bi bila bezobrazluk.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:22   #960
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
... o dvoličnosti zapadnjačkog feminizma ...
Zbilja, neke feministkinje sad podupiru hidžabiranje :
"I Am A Hijabi Feminist. Hijab is a symbol of empowerment"
https://www.huffingtonpost.com/entry...b014ae8c69e11d
"Hijab becomes symbol of resistance, feminism in the age of Trump"
https://www.usatoday.com/story/news/...rump/98475212/
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.