Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 15:11   #301
Nema koncentracije,bitno da si pod utjecajem
Vežu se
https://www.zakon.hr/z/293/Zakon-o-s...ouporabe-droga
https://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-si...eta-na-cestama
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...01_10_258.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:08   #302
zahvaljujem !

nego, zanima me još jedna sitnica, tj gdje je definrano slijedeće (bold), jer
je popis iz NN dosta šaren i lista je poprilična, fino posloženo, ukratko, ima svega. nađe se čak i ketonal i kodein (ima ga u Caffetin-u)

u ZOSP-u se često javlja fraza:

...Ako se (...) ispitivanjem utvrdi da sudionik ima u organizmu droga ili lijekova koji utječu na psihofizičke sposobnosti i na sposobnosti upravljanja vozilima...

tko daje procjenu? gdje je definirano u zakonu?
uz sav trud, ipak ne mogu pronaći

thnx


P.S.
alkohol je definiran koncentracijom i tu nema dileme. nije bitno jel utječe ili ne utječe - postoji cifra i to je riješeno na takav način. tu je sve 5.
Hunny B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 05:40   #303
Imaš i pravilnik o postupanju policije u promeu.
Imaš i vađenje krvi da se vidi čega imaš u sebi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 10:21   #304
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Imaš i pravilnik o postupanju policije u promeu.
Imaš i vađenje krvi da se vidi čega imaš u sebi.
Ja se uvijek pozovem na clanak 29. Ustava RH pa odustanu od postupanja. zeka peka

Ne, sivkic, ocito nisi razumio, zanima me gdje se eksplicitno kaze koji su to lijekovi koji utjecu na psihofizicke sposobnosti i sposobnosti upravljanja....
Hunny B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:32   #305
Očito nemaju pojma šta piše u tom članku.
http://www.hljk.hr/Portals/0/lijekovi%20i%20voznja.pdf

bit će da ima kakav naputak ili pravilnik min zdravstva a testovi na lijekove se ionako ne obavljaju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:45   #306
Poštovanje!
Zamolio bih vas ako mi netko može odgovoriti sto mi je činiti. Naime prije nekoliko dana imao sam prometnu nezgodu, zaletio sam se u stup. Napuhao sam 2 promila i odvezen sam na treznjenje. Od policije nisam dobio nikakvu kaznu, a koliko sam uspio pročitati na internetu kazne su od 5000 do 15000 kn. Da li postoji šansa da nekakvom žalbom dobijem manju kaznu. I nije mi jasno da li moram čekati suđenje pa ce mi onda odrediti kaznu jer od policije nisam dobio nikakav nalog za plaćanje, samo sam dobio zapisnik o sudaru i nalog ozadrzavanju do Otrežnjenja. Kaznu za vožnju pod utjecajem alkohola sam dobio i 2004 godine, a za brzinu sam zadnju kaznu dobio 2012.

Hvala.
Forkomidor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:49   #307
I jos samo da napomenem. Vozačka mi je kod policije trebao sam je podignuti drugi dan, ali nisam. Planiram ju sutra preuzeti da li onda mogu očekivati i nalog za plaćanje.
Forkomidor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:53   #308
Ako su napisali prekršajni nalog možeš ga dobi ili će ga poslat na kućnu adresu.A možda budu išli i sa optužnim prijedlogom pa ćeš uz njega dobit i poziv suda.

Kad dobiješ PN pišeš žalbu,a ako budeš išao direktno kod suca onda ćeš imat pravo na žalbu VPS-u.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:27   #309
Nakon što stigne presuda na žalbu, treba li se čekati neko pismo o oduzimanju vozačke ili ono kreće odmah nakon primanja presude?
croat1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 06:29   #310
Čekaš obavijest od policije a do onda slobodno voziš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 00:17   #311
Kad se dobije obavezan prekršajni nalog i u njemu od sutra zabrana upravljanja vozilom na određen period, pošalje se prigovor. Može li se i dalje voziti dok se ne dobije konačna odluka na prigovor?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 07:51   #312
Voziš bez problema sve dok od policije ne dobiješ obavijest o zabrani bez obzira kad dobiješ presudu od ruda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:33   #313
Question

Dobio sam preporučeno da mi je oduzeta vozačka na 9 mj. zbog nečega iz 2013. (Uopće neznam o čemu se radi). Šta da radim sada? Uzeo sam kredit da kupim auto i vozim Uber, nemam pojma gdje bi se sada okrenuo... Jel znate kakve su kazne ako me zaustavi policije sa oduzetom vozačkom?
arthmael is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 06:22   #314
5000-15 000 + još zabrane
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:22   #315
Piše mi da je pravomoćno. Jeli postoji mogućnost žalbe?
arthmael is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 03:07   #316
To ti je rješenje od suda ili si dobio obavijest od policije?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:39   #317
Mama je dobila zabranu voznje od 2 mjeseca ( B kategorija ).

Prekršaj član 57.st.7, te čl.293. st.1

Oduzimanje prednosti u kruznom toku.

I sad sam pregledao ove članove i u niti jednom ne piše oduzimanje vozacke tj zabrane voznje, samo novcana kazna ( 4 tisuce kuna iako pise 3 tisuce kuna ).

Napravljeno je i testiranje na alkohol, 0,00 promila, znaci sve uredno, nije bilo pricanja na mobitel...


Po kojem clanu zakona je ona dobila sad i zabranu voznje?
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 09:45   #318
Moraš imat ovo
inače je sve ok.Jel već dobila presudu suda ili je dobila samo prekršajni nalog?
Ako je dobila 4000 onda je 3000 za prekršaj i 1000 kn za nezgodu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:01   #319
Nista sa suda, samo od policajaca nalog i uplatnice. Sad je odnjela sve do odvjetniku jer se ne smatra krivom posto je u nju udareno u kruznom toku sa u straznja lijeva vrata, i na njeno inzistiranje je pozvana policija ( ovaj sto je udario nije htio jer na njegovom autu skoro ni nema stete ) no zena sto je bila u autu ju optuzila kako zeli ubiti njezino dijete koje je bilo u autu i navodno udarilo glavom od sjedalo ( nije bilo vezano ) i pozvala svog tatu policajca koji joj je rekao kako stare babe nemaju sto raditi u autu ( zena od 54g )
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:30   #320
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Nista sa suda, samo od policajaca nalog i uplatnice. Sad je odnjela sve do odvjetniku jer se ne smatra krivom posto je u nju udareno u kruznom toku sa u straznja lijeva vrata, i na njeno inzistiranje je pozvana policija ( ovaj sto je udario nije htio jer na njegovom autu skoro ni nema stete ) no zena sto je bila u autu ju optuzila kako zeli ubiti njezino dijete koje je bilo u autu i navodno udarilo glavom od sjedalo ( nije bilo vezano ) i pozvala svog tatu policajca koji joj je rekao kako stare babe nemaju sto raditi u autu ( zena od 54g )
Neka tatu policajca imenom i prezimenom prijavi u Heinzelovu a osobe iz auta zovite za svjedoke , pa neka kćer laže za taticu
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.