Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2003., 15:59   #61
Sve krivo!
Naravno da shvaćam abortus u slučaju silovanja il incesta il kad je klinka trudna. To sam baš i naglasila kad sam rekla da je puno manji postotak abortusa izvršenih iz tih razloga.
Ovaj topic sam napisala zato jer me pročitano zaista užasnulo (abortusi u poodmakloj trudnoći), jer mi je to kao svjesno ubojstvo dok abortus u prva tri mjeseca mi se više čini da ga naprave žene koje misle da ionako njihovo dijete još nije živo il slično.
Ne želim ja da se abortusi izvršavaju kod “mesara”, ja želim da ljudi postanu više svjesni kako je to zlo pa da sami svojevoljno bez obzira bilo zakonom dozvoljeno il zabranjeno se ne odlučuju na takav čin. A tu edukacija i evolucija igraju svoju ulogu.
tj. odigrat će
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 19:10   #62
cisti politicki prljavi potez.
njih(konzervativce) ne zanima nicije dobro.samo vlastita korist.
ukidanje partial birth je samo korak ka ukidanju abortusa.
abortus mora da se ukine jer biblija tako kaze,ali rodena djeca nemaju mjesta na njihovoj listi prioriteta.vazno je da ga ona rodi,makar bila junkie,makar bila mentalno poreecena,makar bila trailer tresh bez kinte u dzepu.kad se rodi,onda ni welfare (socijalnu pomoc) zakonski ne mora dobiti.socijala ovisi o drzavi u kojoj su i privatizirana je dobrim dijelom.ja da ti dam od mojih pokranih milion $ godisnje ,huh?ko ti je kriv kad si se rodila kao crna(meksikanska itd-a to je populacija sa najvise pobacaja u americi) izbjeglicka kuja bez para i inteligencije da se probijas kroz nas lijepi prljavi kapitalizam.naravno,muskarce koji takvo sto uradi ne kaznjava se nicim.ako mozes dokazati ocinstvo,mozda dobijes njegovu godisnju taksu natrag.ali ako on vec ima troje druge djece,nece puno od toga ostati.ne,drzava treba da odlucuje samo o tijelu zene,muskarci ne padaju u tu kategoriju.
ne,oenta je da se takva djeca moraju radati da bi se obezbijedili radnici za minimalac u njihovim korporacijama.bas kao u Michael Moorovom filmu (cini mi seu Columbine:mali crni djecak cija je majka radila dva posla ,i dijete je naslo pistolj u ujakovoj kuci i ubilo skolsku drugaricu).
partial birth se radila koliko znam samo u iznimnim slucajevima.mogu li se greske dogoditi.vjerovatno.
ali,evo jednog meni vrlo upecatljivog primjera o tome o cemu se zapravo radi.
senator rick santorum,iz pensilvanije,ukleti protivnik abortusa i homoseksulaizma.covjek koji zapjeni i pocrveni povremeno na takve teme.njegova zena mu je vec bila rodila 3 djece(danas imaju 5),kad je u poodmakloj trudnci otkriveno da beba ima ozbiljne poremecaje,i da je majcin zivot cak u pitanju ako izvedu trudnocu do kraja,a da beba nema nikakve sanse.on je naravno,insistirao da istraju u trudnoci.beba je uistinu umrla uskoro nakon rodenja,napacena,a majku su uspjeli spasiti .
dakle njegova zadrigla politicka i crkvena opredljenja su ispala vaznija nego njen zivot i sreca njegove troje vec zive i male djece.
mislim da ni jedna zena sa imalo respekta za sebe i svoju djecu to ne bi tolerisala.ja ga ne bih pogledala da je zadnje musko na planeti.naravno da ni ovakve zene kao ja njemu nisu na listi,ali sebicni konzervativac i krkan kao on bi itekako uzeo zadnju zenu na planeti ako je to u njegovom interesu,a ja bih njega pljunula i da mi zivot ovisi o njemu.
u tome je poenta.licno sam samo zbunjena i takode zgrozena postpkom,i u stvari se iskreno pitam jedino postoji li bolji nacin,ali jos nisam srela nikoga ko zna ista o tome(partial birth).
sto se men tice,ja se ne bih odlucila na abortus izuzev ako je zivot ugrozen.takode mislim da ne moze svaka zena(niti muskarac) da se brine za dijete sa down sindromom i sl ili gorim poremecajima,i mislim da je posteniji izbor pobacaj,nego zagorcavanje zivota i djetetu i sebi i okolini.
takode mislim da ako su tako brzi u brizi za djeci da bi takvi konzervativci trebali da pokazu malo vise brige i pomoci vec rodenoj djeci,mentalno poremecenim osobama(u americi se procjenjuje da su najmanje pola beskucnika u stvari mentalni bolesnici bez adekvatne pomoci).mislim da bi se amerikanci trebali malo vise pobrinuti za svoje gradane prije nego sto se odmetnu u ratove" za slobodu" po cijeloj planeti.ali to ne bi donijelo profit probranima,kompanijama za proizvodnju oruzja,benzin bi mogao postati bespotreban i kako bi onda busevi i busilice,i plemeniti konzervativci "borci za zivot" gradili dvorce u koje se mogu ukloniti i sakriti od gadosti ovoga prljavoga svijeta?mislim da ti politicari nemaju moralnu osnovu kao razlog za ukidanje abortusa,nego to koriste kao politicki potez.prodane duse.
vrlo neprijatna tema.i vrlo razlicita na razlicitim podnebljima.ali najlakse je ici niz dlaku vecini i vodecoj politickoj i religioznoj liniji misljenja.
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.