Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2006., 12:40   #41
Quote:
judita kaže:
zafira na krivo si mjesto dosla da trazis savjet
ne slusaj ove ovdje, jer kao prvo mozda nemaju tih problema a kao drugo mozda su im djeca mala
na ovom forumu ti je takav popularni stil da kao nitko nikad nist lose ne radi i sva djeca su apsolutni andjeli
da... ti čovjeku savjetuješ na forumu da ne sluša savjete na forumu...

naravno, osim tvog, jel?


Quote:
judita kaže:
ne raspituj se s ljudima okolo, svi ce davat bespotrijebne savjete jer bas njih briga, oni vole pricat i pravit se pametni
apsolutno ni sa kim nemoj pricat (od nestrucnih)moze vas to natjerat samo na jos gore stvari, kao to recimo da mislite da ste losi roditelji i ostalo...
da, zaista... bože sačuvaj da čovjek razmijeni nekoliko rečenica sa roditeljima koji možda nešto ipak znaju o roditeljstvu iako nisu položili nekoliko fakulteta za to...

ili, još gore, da pomisle da su loši roditelji... da, to je stvarno najbitnije za ovu priču...
seagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 13:40   #42
Quote:
seagirl kaže:
...



i ?

pa ne piše da ih ja smatram lošim roditeljima, nego da se pitam hoće li biti u stanju biti adekvatni odgajatelji
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 13:50   #43
Prestanite se lupat po glavi,bolit će vas a da čovjeku nećete uspjet pomoć!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 15:12   #44
Quote:
Madame Hooch kaže:
pa ne piše da ih ja smatram lošim roditeljima, nego da se pitam hoće li biti u stanju biti adekvatni odgajatelji
Da, imaš pravo, ti ih ne smatraš lošim roditeljima nego se pitas hoće li biti dobri roditelji...

Oprosti na ovoj tako očitoj razlici... ono nebo zemlja i tako to...
seagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 15:13   #45
Quote:
ANABELA kaže:
Prestanite se lupat po glavi,bolit će vas a da čovjeku nećete uspjet pomoć!
Vrlo rado, ali kako pomoći pokraj ovoliko malo informacija....
seagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 15:24   #46
PA normalno da se djete bahati i pravi gazda u kući kad gazda nema autoriteta.
SVe dok je tako ona će biti kazda.
Normalno da je razmažena i neodgovorna kad dobije sve što poželi, a ona obaveze i pravila ne treba ispuniti.
Ispuniili ne ispuni, nagradu dobije.
Pa nije luda da ispunjava svoje obaveze.....

Uzmi joj mobitel, zaopljeni komp, zabrani tv, poslije škole direkt doma, zabrani izlaske i kave, ne daj joj ništa para ni zamarendu i nek čisti cjelu kuću. Da vidiš kako će joj neposluh dodajati.
Mala je očito proračunata.
Da vidiš kako će uspjeh doći brzo i nenadano!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 15:41   #47
Quote:
seagirl kaže:
Da, imaš pravo, ti ih ne smatraš lošim roditeljima nego se pitas hoće li biti dobri roditelji...

Oprosti na ovoj tako očitoj razlici... ono nebo zemlja i tako to...

svatko ko je plodan može biti roditelj, velika većina je pri tome i dobar roditelj - a je li kao odgajatelj adekvatan potrebama svoje ili prihvaćene djece, vidi se jednog dana iz rezultata , često se može naslutiti iz stavova a ponekad je i sam dovoljno svjestan i savjestan da posumnja u put i način koji je odabrao pa potraži pomoć stručnjaka, bližnjih ili forumske zajednice
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 18:00   #48
Quote:
Za nešto konkretniji savjet ovdje, predlažem vam da nam VIŠE pišete o tome kakva je malena, iz kakve je situacije (okvirno, naravno) potekla te u kakvoj se situaciji trenutno nalazi, a MANJE o tome jeste li vi dobri roditelji i to tome kako je mala problem koji još k tome niste VI uzrokovali...

Malo više podataka:njena mlađa sestra(2g) koju smo isto tako usvojili je npr.dobra u školi,pristojna,ako treba nešto pita a ne uzima sama,ponekad i ona napravi neki propust ili dobije lošu ocijenu ali s njom sve riješimo s razgovorom i nema potrebe za sankcijama i kaznama, sve u svemu dobro dijete.
U početku svih tih problema(prije 6mj.)ju je čak i štitila odnosno prešućivala stvari koje je starija napravila(u početku su to bile manje stvari)ali se nakon nekog vremena odlučila reći nam neke stvari, jer je nju pošto idu u istu školu(OSNOVNU)stid što joj sestra radi i druga djeca je(mlađu)zafrkavaju.
Mlađa je sentimentalnija i stidljivija te je bila bliskija s roditeljima.
U početku smo više problema očekivali(zbog njene sentimentalnosti i stidljivosti) s njom međutim nakon 6mj. se pokazalo upravo obrnuto.
Pošto smo izneli toliko podataka možemo reći i ovo iako će neko misliti da valjamo-njih su tri sestre i sve tri smo usvojili,najmlađa je vršnjak s naših dvoje i u početku (prvih mj. dana)smo s njom imali problema ali sada je sve u najboljem redu.
Ovaj podatak smo prešutili jer nismo htjeli uvlačiti sve njih u to!?
Znam da nitko od vas vjerojatno nije psiholog ali procjenjujem da ima puno roditelja i onih koji su imali slične probleme.
I kad mi crkne auto prvo sam pogledam pod haubu,onda pitam susjeda(vas) da li zna u čemu je kvaka pa tek onda idem u servis(psihologa)koji će mi reći da je vjerojatno svjećica(jer su ga tako učili u ŠKOLI)a moja makina i dalje ne vozi.
Nadam se da neće biti onih koji će reći da uspoređujem auto sa djecom!
I još nešto - da, brinem se hoće li netko reći da nismo dobri roditelji i da li smo ovakvi ili onakvi ali neka baci kamen prvi onaj koji nije takav.
Zahvaljujemo na SVIM postovima jer se i mi također trebamo preispitati i to radimo svakog dana kao i većina ljudi.

Zadnje uređivanje Tija : 27.05.2006. at 23:21.
zafira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 18:04   #49
Objasnite mi kako ubacite prethodni tekst i zatamnite ga-kao što rekoh, prvi put smo na forumu. Očigledno da sam u prethodnom tekstu to imao namjeru ali mi nijeuspjelo,moj tekst ide od-Malo više podataka...
zafira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 18:30   #50
Quote:
zafira kaže:
Objasnite mi kako ubacite prethodni tekst i zatamnite ga-kao što rekoh, prvi put smo na forumu. Očigledno da sam u prethodnom tekstu to imao namjeru ali mi nijeuspjelo,moj tekst ide od-Malo više podataka...

pritisneš dolje desno na postu "Quote"

Sad kad sam se već javio, samo ih rekao da PRAVU pomoć ovdje, ali i drugdje teško možeš dobiti. Mislim, možeš dobiti nečije mišljenje, stav, prijedlog. Ali sve one činjenice, sitnice i okolnosti koje utječu na nju, a i na vas, su individualne, osobite i teško je nekoga savjetovati. Lako se praviti pametan ili ironično odgovarati (tipa udri je nogon), ali to ne treba shvaćati preozbiljno. Da se nađe netko ko je imao sličnih problema, vjerujem da bi ti taj najviše mogao pomoći, ali opet samo savjetom ili smjernicama šta i kud dalje. Osobno, želim da što prije razriješite probleme, jer iz svega napisanog svi vi (btw. koliko vas je 2+2+3=7?) zaslužujete sve najbolje.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 19:42   #51
Quote:
zafirakaže:
Malo više podataka:njena mlađa sestra(2g) koju smo isto tako usvojili je npr.dobra u školi,pristojna,ako treba nešto pita a ne uzima sama,ponekad i ona napravi neki propust ili dobije lošu ocijenu ali s njom sve riješimo s razgovorom i nema potrebe za sankcijama i kaznama, sve u svemu dobro dijete.
U početku svih tih problema(prije 6mj.)ju je čak i štitila odnosno prešućivala stvari koje je starija napravila(u početku su to bile manje stvari)ali se nakon nekog vremena odlučila reći nam neke stvari, jer je nju pošto idu u istu školu(OSNOVNU)stid što joj sestra radi i druga djeca je(mlađu)zafrkavaju.
Mlađa je sentimentalnija i stidljivija te je bila bliskija s roditeljima.
U početku smo više problema očekivali(zbog njene sentimentalnosti i stidljivosti) s njom međutim nakon 6mj. se pokazalo upravo obrnuto.
Pošto smo izneli toliko podataka možemo reći i ovo iako će neko misliti da valjamo-njih su tri sestre i sve tri smo usvojili,najmlađa je vršnjak s naših dvoje i u početku (prvih mj. dana)smo s njom imali problema ali sada je sve u najboljem redu.
Ovaj podatak smo prešutili jer nismo htjeli uvlačiti sve njih u to!?
Znam da nitko od vas vjerojatno nije psiholog ali procjenjujem da ima puno roditelja i onih koji su imali slične probleme.
I kad mi crkne auto prvo sam pogledam pod haubu,onda pitam susjeda(vas) da li zna u čemu je kvaka pa tek onda idem u servis(psihologa)koji će mi reći da je vjerojatno svjećica(jer su ga tako učili u ŠKOLI)a moja makina i dalje ne vozi.
Nadam se da neće biti onih koji će reći da uspoređujem auto sa djecom!
I još nešto - da, brinem se hoće li netko reći da nismo dobri roditelji i da li smo ovakvi ili onakvi ali neka baci kamen prvi onaj koji nije takav.
Zahvaljujemo na SVIM postovima jer se i mi također trebamo preispitati i to radimo svakog dana kao i većina ljudi

Duboko poštujem sve što ste napisali i žao mi je ako ste neke moje riječi shvatili kao grubost
Vaše posljednje konstatacije ukazuju da ste na pravom putu, no ono što sam prije navela kao "pitanjoodgovori" - Vaša potreba da se opravdavate i izvinjavate, da postavljate pitanja a onda pokušavate "popraviti" odgovor sa "ali i eto" malo su bacale sumnju.
Svejedno, citirat ću samu sebe (pa kako to bahato možda bilo):
Quote:
da je lakše nositi se sa 14-16-18 godišnjakom sa kojim si prešao taj put od rođenja do danas , nego s nekim ko ti je "sletio" u dom - isto je činjenica
zato ste i relativno brzo i lako sredili problem sa najmlađom nečakinjom - jer je iste dobi ko vaša djeca i jer ste na to iskustvo bili spremni

ali, još smatram bitnim istaknuti (opet, bahato, vlastite riječi) :
Quote:
...ali i malci u kući moraju tu sudjelovati i shvatiti da ista pravila vrijede za sve - ne bi li se isto zlo ponovilo za koju godinicu ( a vrag zna, možda je sljedeća generacija u stanju raditi te iste pizdarije sa 12 ...10...8 )
želim Vam puno sreće, jer odgajati 5-ero djece veliki je i uzbudljiv pothvat, mada Vam se neće uvijek činiti da je zahvalan

PS. ako dobro računam, 14 + 17 = 31 ,,,a ja sam puno starija od vas, pa si eto , uzimam za pravo malo pametovati
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 22:37   #52
Quote:
zafira kaže:


njih su tri sestre i sve tri smo usvojili,.

Kapa dolje, doista.
Sad još ustrajte u odgoju - punom ljubavi i principijelnosti (što uključuje i čvrsto kažnjavanje -jer je i ono njoj pokazatelj da vam je do nje stalo - a to je najvažnije). Dakako da svako fizičko kažnjavanje valja isključiti, pogotovo u toj dobi.
Uspjeh neće izostati, samo to zahtjeva GOLEMU energiju. A opet - bolje utrošene energije sigurno nema.
zakan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 01:25   #53
razumijem vas vjerojatno bolje od većine... da opet ne tipkam o svojoj situaciji, pogledaje temu pod naslovom 14godišnjak i pušenje... kod našeg udomljenog 14godišnjaka bilo je i ima svega (krađa, cigarete, snifanje ljepila, laži, alkohol...)

nemam baš neki efikasan savjet... lako je mudrovati onima koji nisu u takvoj situaciji... svaka vam čast na posvojenju!
Buga! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 01:56   #54
Meni pada na pamet da pokusate "uloviti" neke od njenih prijateljica pa pokusat izvuci od njih kakvu informaciju. Cura se vjerojatno povjerava nekome, a i ako ne djeca iz razreda sigurno svasta cuju i svasta znaju, znam kako je s nama bilo u tim godinama. Znali smo ko se opija, ko pusi, ko ce kada markirat, ko ima "lude" roditelje... Ma sve. Ako znate necje roditelje i nije vam neugodno pitati, nebi bila losa ideja.
Elenoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 02:23   #55
Nemojte ju kaznjavat ali joj dajte obaveze.
utorkom kuha.
cetvrtkom baca smece. itd..
petkom pomaze u peglanju.
(i pohvalite ju za rad makar i bilo loshe.)
Subotom sjedi i uci predmete iz kojih je losha i slicno.
Napisite joj listu kad sto radi. I sve neka bude na listi: Od ucenja do razonode.
Van joj dozvolite samo odredjenim danima.I uvedite npr obicaj da kad sjednete nedjeljom za rucak svatko preprica sto mu se dogodilo prethodni tjedan. I nedajte da ona nista ne kaze, insistirajte da isprica kakav joj je bio tjedan i sto je u njemu bilo dobro a sto loshe.
Uvedite igre karata, shaha itd za svako nedjeljno popodne za cijelu obitelj itd .. zajedno gledajte filmove, idite u kina.
Jedino zblizavanje s njom moze rijesit vasu situaciju jer mi se cini da je vas odnos poprilicno hladan i da ona u stvari bjezi iz te kuce negde gdje ju vise vole ili vise uvazavaju
Insistirajte da dovodi prijatelje doma jer samo tako cete znati sto radi i skim se druzhi.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 12:46   #56
U odgoju uvijek ima i mora biti kreativnosti. Teško je ikoga odgojiti i uz najdeblju knjigu savjeta. Meni iskustvo govori da problemi nastupaju onda kada dječje životno stvaralaštvo krene u krivom smijeru pa nadiđe roditeljsku sposobnost, maštu, osjećaje, ineteligenciju, lukavost, enregiju. Tu se ne radi o razlici u obrazovanju, godinama i sl. Jednostavno sva djeca ispituju svijet oko sebe. Dok su mali istražuju igračke, ali s godinama dođu na red ljudi i sva njihova nutrina. A to boli i njih i nas!
Sa svojom pubertetnicom nastojim probleme riješiti tako da ih razmrvim u manje i sasvim konkretne probleme pa ih dio po dio nekako zgombamo. Moram priznati da nije ni lako ni jednostavno niti uvijek (ma kakvi uvijek!!!) uspješno, ali guramo naprijed.
Isto tako pokušavam (uf !) izbjegavati premotivne rasprave. Čovjek tada govori brže nogo što misli....

Zadnje uređivanje ivo : 27.05.2006. at 13:18.
ivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 12:59   #57
Quote:
Ona007 kaže:
I uvedite npr obicaj da kad sjednete nedjeljom za rucak svatko preprica sto mu se dogodilo prethodni tjedan.
Zgodan savjet. Mi to prakticiramo svaku večer prije molitve. Vidim da djeca rado govore o onome što im se dobro ili loše taj dan dogodilo. I meni to često godi.
ivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 21:20   #58
Zafira, definitivno zasluzujete svaku pohvalu za jedan tako plemeniti cin.
Djevojcica je u jako nezgodnoj situaciji. Sto zbog obiteljskih problema (ocito su roditelji bili neadekvatni), zatim navikavanja na vas i suzivot s vama, i jos ju pere pubertet, hormoni, dokazivanje pred vrsnjacima...
Mislim da su svi ovi 'problemi' koje navodis poziv za pomoc. Na njen nacin, naravno. Takoder, mislim da testira granice vase izdrzljivosti. I, ma koliko to ponekad bilo neizdrzivo i neshvatljivo, morate joj pokazati da ju volite i da ste uz nju uvijek i zauvijek (za razliku od roditelja). Njoj definitivno treba ta sigurnost. Treba joj jasno dati do znanja da ste uvijek tu za nju, te da vam je stalo, ali da vam neka njena ponasanja nikako nisu prihvatljiva.
Lijepo od vas da ste joj pruzili s materijalne strane sve sto njeni vrsnjaci danas imaju, no mozda njoj vise treba ljubav, paznja, zagrljaj, razgovor... Ne znam, tesko je reci ne poznavajuci nju, vas, cijelu situaciju. Bas zbog toga mislim da bi bilo jako dobro da posjetite strucnu osobu koja ce vam pomoci.
Zelim vam sve najbolje
flower_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 23:28   #59
PA normalno da će vam kuća biti zadimljena od duhanskog dima,
kad joj dajete pare za cigare.
Kad prestanete, da vidiš kako više neće smrdit po kući!




xanas je otvorila novi topic, a obzirom da je dignuta stara tema, pokretaca nema, nije zazivjela, brisem ostatak i pustam da potone. putnica

Zadnje uređivanje putnica : 01.03.2007. at 22:03.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.