Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2008., 20:43   #81
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
sumnjam da će ti uvjeti biti povoljniji kodaleasinga
Ma znam, sve je to stvar konkretne kalkulacije i svega sto pise u ugovoru. Jos sam uvijek ILI-ILI. Stvar je u tome sto me ne zanima voznja 5,6 godina starog auta, vec bih da ipak svakih 5 godina imam novi. E sad, mislim da ipak malo previse ocekuje, mozda bolje stati na loptu (to ja sam sebi).
Vidjet cemo jos, ionako sam si zadao rok od godinu dana prije konacne odluke. Do tada se slobodna lova ulaze, investira, slaze se financijska konstrukcija za auto... nije mi nuzno potreban novi, odmah i sada, sadasnji jos uvijek dobro sluzi - iako je star 8 godina (i iako je Koreanac, nemam prakticki nikakvih troskova odrzavanja na njemu, osim redovitih servisa (samo ovlasteni, zato auto i je u top formi), tocenja benzina i slicno).

Hvala, Edgare, na iscrpnom odgovboru u dilemi kredit ili leasing.
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 10:15   #82
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
kako nisi vlasnik vozila, kod leasinga niti ne biraš gdje ćeš registrirati auto. auto se registrira na pločice gdje je sjedište leasing kuće. a većina ih ima sjedište u zagrebu. u zagrebu je i registracija/osigurnaje najskuplje. leasing kuća te može opounomočti da registraciju obaviš ti kao korisnik vozila, ali ne umjestu u kojem ti hoćeš

hrpa firma koja ima službnea vozila, sjedište u zg i poslovnice po cijeloj HR - sva vozila imaju ZG tablice, jesi primjetio to?
Samo da te ovdje ispravim. Većina leasing kuća daje na izbor tablice.

Ovo je c/p sa stranica Porsche leasing-a:

Operativni leasing s jamčevinom

Leasing je ugovorni odnos koji omogućava Korisniku leasinga korištenje nekog dobra (Predmeta leasinga) koji se nalazi u vlasništvu Davatelja leasinga u zamjenu za ugovorene mjesečne obroke leasinga.
- Pravni i ekonomski vlasnik vozila je Porsche leasing.
- Namijenjen je fizičkim i pravnim osobama koje vozilo ne žele kupiti, već koristiti.
- Jamčevina u visini od 20 do 33%. Vraća se po isteku Ugovora.
- Rok trajanja Ugovora je od 36 do najviše 60 mjeseci.
- Ugovor ne predviđa otkup vozila.
- Obvezno je kasko osiguranje vozila. Porsche leasing ima sklopljene Ugovore za osiguranje s više osiguravatelje, kojima Vam omogućuje povlaštene uvjete za osiguranje.

Popis gradova za koje je moguće dobiti registarske oznake :

Bjelovar, Čakovec, Dubrovnik, Karlovac, Koprivnica, Krapina, Osijek, Makarska, Požega, Pula, Rijeka, Sisak, Slavonski brod, Split, Šibenik, Varaždin, Vinkovci, Zadar, Zagreb.


Prednosti za fizičke osobe:
jednostavna i brza obrada
bez jamaca
niski troškovi zaključenja ugovora

Prednosti za pravne osobe:
vozilo se ne evidentira u imovini primatelja leasinga
mjesečni obrok se knjiži u troškove, a PDV u pretporez


UVJETI ZA SKLAPANJE UGOVORA O LEASINGU

FIZIČKE OSOBE
- Neopterećena mjesečna primanja moraju biti tri puta veća od iznosa mjesečne rate
- Jamčevina / Učešće
- Kasko osiguranje

PRAVNE OSOBE
- Uredno poslovanje
- Jamčevina / Učešće
- Kasko osiguranje
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 10:18   #83
Quote:
Zli_Ciko kaže: Pogledaj post
Ma znam, sve je to stvar konkretne kalkulacije i svega sto pise u ugovoru. Jos sam uvijek ILI-ILI. Stvar je u tome sto me ne zanima voznja 5,6 godina starog auta, vec bih da ipak svakih 5 godina imam novi.
Najbolje ti je kupovati svake 2-3 godine auto koji je star 2 godine i to upravo od onih koji su imali na leasing te aute 2 godine jer vole svake 2 godine mijenjati NOVE aute...

Još ako uz sve to imaš firmu pa uvoziš izvana i to od firme naravno pa vanjski PDV i unutarnji PDV vratiš nazad - još bolje...
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 20:33   #84
kredit za auto

1.Da li je moguce dobiti kredit za auto ako si pomorac ali ne u hrvatskoj kompaniji vec ako radis na cruiseru i placu primas veliku vecinu u kesu a samo osnivica ti je u ugovoru.
Sto znaci ugovorom zaradjujem jako malo ali provizija i tips koji se ne spominju u ugovoru su mi zapravi 80 posto place.

2. Da li je moguce sve to za nekog tko nije hrvatski drzavljanin?
eferenci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 21:03   #85
joj, dajte s tim lizingom...to se jednostavno ne isplati!
to je isto kao da pitaš dal da idem kupit vlastiti stan il u podstanare! rata kredita je otprilike jednaka onome što plaćaš najmodavcu...tako je i u leasingu, rata ti je uvijek otprilike jednaka rati kredita. ne isplati se ni osobama koje nisu kreditno sposobne, ali im je to jedina mogućnost!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 01:48   #86
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
... dal da idem kupit vlastiti stan il u podstanare! rata kredita je otprilike jednaka onome što plaćaš najmodavcu...
Oprosti, ali ta ti računica, bar u Hrvatskoj i u današnje vrijeme, ni približno ne odgovara stvarnosti: npr. stan 50-60m2 (oko 100 000€) plaćaš oko 300-350€, a rata na 30godina uz 7%kamate ti je oko 650€; garsonijera od 25m2 (50000-55000€) - najam oko 200€, rata kredita uz 7% od 330€ za 50000/30 godina do oko 500€ za 55000/15god.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 21:31   #87
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ta ti računica, bar u Hrvatskoj i u današnje vrijeme, ni približno ne odgovara stvarnosti: npr. stan 50-60m2 (oko 100 000€) plaćaš oko 300-350€, a rata na 30godina uz 7%kamate ti je oko 650€; garsonijera od 25m2 (50000-55000€) - najam oko 200€, rata kredita uz 7% od 330€ za 50000/30 godina do oko 500€ za 55000/15god.
ovisi kakav kredit i gdje kupuješ stan. moja sestrična je kupila stan od 60m2, a rata kredita joj je 2500kn. isti takav stan bi plaćala u najmu oko 350e.

no, ovo nije tema, paaa....
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 21:49   #88
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post

no, ovo nije tema, paaa....
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 23:01   #89
odgovor na pitanje leasing ili kredit za fizičke osobe.
odgovor vam leži u PDVu na kamatu koji imate kod leasinga, a nemate kod banak ( banke nisu u sustavu PDVa )
također operativni leasing s ostatkom vrijednosti je povoljan za fizičku osobu ako vas zanima samo korištenje vozila a ne i vlasništvo pruža vam nižu mjesečnu ratu, imate manje troškove servisa, nove gume, ovo vozilo....( u konačnici da skuplje je ako sve rate zbrajamo ( pdv na kamatu 22% )
primjer vam je VW Golf gdje je ostatak vrijednosti 40% uz ograničenje od 20 000 km/god na 5.g. ali to je i realna cijena toga vozila znači platio si ga koliko si ga i vozio....
__________________
he he
hrcvkcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 23:03   #90
odgovor za eferenci
pod točkom jedan može, ali točka dva ne može....
__________________
he he
hrcvkcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 13:39   #91
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
moguće je da ti ili spuste cijenu (razgovor tipa:"dogovorit ćemo se za iznos u ugovoru" ) ili da ti ponude bolju opremu

ali moraš sam tražiti,biti cigan kao što su oni (nema te što biti sram )
E, a jel moguce dobiti popust na salonski primjerak?
Ono, dodjes tamo i kazes da bi ti bas taj koji im stoji u salonu, da ne zelis cekati po par mjesci isporuku?

Koliko je meni poznato, na izlozenu (salonsku) robu n emogu naplatiti istu cijenu kao i na neizlozenu. Ili sam u krivu?

Ono, ako su oni kao prodavaci cigani, zasto ne bi i mi kao kupci bili, pa legalno pokusali sto vise smanjiti cijenu u nasu korist?
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:29   #92
Quote:
Zli_Ciko kaže: Pogledaj post
BTW, pitanje,.... postoji realna mogucnost da za godinu dana ima mcisti cash koji bih iskoristio za kupnju auta... daju li autokuce popust na kupnju onima koji dodju sa cashom, za razliku od onih koji kupuju na kredit? Je li moguce dogovoriti kakav popust ili dodatnu opremu u istu cijenu, ili mi je isto?

Ne, njima je svejedno jer im i onako banka isplati puni iznos.

Jeftinije mozes proci ako uzmes auto koje su koristili kao test vozilo, ili auto koje duze stoji na lageru ili ako ga je vlasnik salona dobia po povoljnijoj cijeni radi raznih komercijalnih popusta.
Dispet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 07:23   #93
Kredit za auto-polica osiguranja

Kod autokredita jedan od uvjeta koji postavlja PBZ kao instrument osiguranja je i polica osiguranja od autoodgovornosti proširena u slučaju smrti s osiguranom svotom minimalno jednakom ugovorenom iznosu kredita. Npr. situacija auto je 100.000,00 kn, kredit 80.000,00 kn. Da li svake godine proširena polica autoodgovornosti u slučaju smrti mora iznositi minimalno 80.000,00 kn ili se može smanjivati s obzirom da je dio kredita već otplaćen?
Joke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 10:03   #94
Quote:
Joke kaže: Pogledaj post
Kod autokredita jedan od uvjeta koji postavlja PBZ kao instrument osiguranja je i polica osiguranja od autoodgovornosti proširena u slučaju smrti s osiguranom svotom minimalno jednakom ugovorenom iznosu kredita. Npr. situacija auto je 100.000,00 kn, kredit 80.000,00 kn. Da li svake godine proširena polica autoodgovornosti u slučaju smrti mora iznositi minimalno 80.000,00 kn ili se može smanjivati s obzirom da je dio kredita već otplaćen?

slijedeće godine neće te više nitko ništa pitati (najvjerojatnije), ali čemu smanjivati osiguranje? cijena tog "pojačanog" osiguranja ionako je trivijalna u odnosu na sve ostale troškove auta odnosno kredita.
__________________
ja na netu
crna ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 10:58   #95
Quote:
Joke kaže: Pogledaj post
Kod autokredita jedan od uvjeta koji postavlja PBZ kao instrument osiguranja je i polica osiguranja od autoodgovornosti proširena u slučaju smrti s osiguranom svotom minimalno jednakom ugovorenom iznosu kredita. Npr. situacija auto je 100.000,00 kn, kredit 80.000,00 kn. Da li svake godine proširena polica autoodgovornosti u slučaju smrti mora iznositi minimalno 80.000,00 kn ili se može smanjivati s obzirom da je dio kredita već otplaćen?
Pa koliko je to razlika u premiji? 40-50 kn ??
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 13:13   #96
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Pa koliko je to razlika u premiji? 40-50 kn ??
pa tako nekako... recimo da svakih 20.000 pokrića za smrt košta nekih 30-ak kuna, ako se ne varam
__________________
ja na netu
crna ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 18:49   #97
Quote:
crna ptica kaže: Pogledaj post
pa tako nekako... recimo da svakih 20.000 pokrića za smrt košta nekih 30-ak kuna, ako se ne varam
Ma nisam skužio- on pita zašto mu banka uvjetuje takvu policu da on dva dana onda "nema za cigarete"
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 21:08   #98
POMOĆ!!!!!!!!!!!!

Nedavno sam dogovorio kupnju auta, ostavio sam 2000 kuna kapare, cijenu auta smo dogovorili na 7100 € (cca. 51450 kn). Dao mi je obrazac za poslodavca i mene i ja to sve ispunio donio prosjek plaće. Trgovac je to predao u banku i iznos kredita mi je 55870kn. Sad mene zanima koliki su troškovio obrade kredita i šta je sa mojom kaparom i šta je s razlikom od 4500 kn!? Još platio i bilježnika. Sad me košta 900€ više auto.
__________________
peace
ibuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 12:44   #99
To bi trebao provjeriti kod trgovca..
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 01:08   #100
Quote:
ibuz kaže: Pogledaj post
Nedavno sam dogovorio kupnju auta, ostavio sam 2000 kuna kapare, cijenu auta smo dogovorili na 7100 € (cca. 51450 kn). Dao mi je obrazac za poslodavca i mene i ja to sve ispunio donio prosjek plaće. Trgovac je to predao u banku i iznos kredita mi je 55870kn. Sad mene zanima koliki su troškovio obrade kredita i šta je sa mojom kaparom i šta je s razlikom od 4500 kn!? Još platio i bilježnika. Sad me košta 900€ više auto.
Niti si napisao u kojoj banci realiziraš kredit, niti si se sam informirao o uvjetima, a zanima te koji su tu troškovi!? I to bi mi na osnovu datih parametara trebali znati, i to bolje od čovjeka koji ti prodaje auto ili, opet, od banke gdje si predao zahtjev (pa makar i preko posrednika- autokuće)...

Puno upitnika?????????????????
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.