Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2007., 22:02   #61
Mila, kao da svoj meni čitam, a i mi imamo cijelog jednog vegetarijanca još nisam smislila što ću njemu dati za jesti ali smislit ću nešto s tetom iz restača. a kako ste izveli da samo ta osoba dobije ribicu? Nekak mi je to neobično da svi za stolom imaju platu a on na posebnom tanjuru?
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 22:03   #62
Mila,moj meni djeluje zaista mrsavo naspram tvog..Imam i ja taj pekarski krumpir i povrce na maslacu,i kavu sam zaboravila,vino je isto buteljirano-kutjevacko vinarija Tandara(moja familija ) i tko zna sto sam jos zaboravila
__________________
Ne diraj lava, dok spava!
crnka79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 22:09   #63
Crnka, ja se ne bi brinula na tvom mjestu, imaš dovoljno svega, a i istina je da će vjerojatno biti vruće pa ljudi neće moći previše jesti. Mene s druge strane muči da će mi svega biti previše jer je isto vrućina, i svadba je popodnevna a ne večernja, pa si mislim da ću doma nosit jela za slijedećih mjesec dana. (restoran nam ostatke spremi za doma)
Btw, teta u restoranu vjerojatno ima iskustva kad ti je tako rekla.
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 22:09   #64
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
Mila, kao da svoj meni čitam, a i mi imamo cijelog jednog vegetarijanca još nisam smislila što ću njemu dati za jesti ali smislit ću nešto s tetom iz restača. a kako ste izveli da samo ta osoba dobije ribicu? Nekak mi je to neobično da svi za stolom imaju platu a on na posebnom tanjuru?
Lijepo sam konobaru pokazala tko je dotična veg. i onda je on njoj lijepo na tanjuru donosio klopu. Kad ovima ide plata predjela njoj lijepo štrukli i povrće sa žara...etc. etc.
I super je ispalo, a one je bila presretna jer sam se sjetila...
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 22:11   #65
Quote:
crnka79 kaže: Pogledaj post
Mila,moj meni djeluje zaista mrsavo naspram tvog..Imam i ja taj pekarski krumpir i povrce na maslacu,i kavu sam zaboravila,vino je isto buteljirano-kutjevacko vinarija Tandara(moja familija ) i tko zna sto sam jos zaboravila
Mislim da se uopće ne moraš brinuti jer je kod mene stvarno dosta hrane ostalo...Ja prva uopće nisam ništa jela do gulaša, jednostavno nisam stigla, jer se stalno nešto događalo...
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 22:22   #66
Sve mladenke to kazu,a ja se zapravo najvise veselim janjetini ,bez luka naravno,da ne bi gosti padali u nesvijest od mladenkinog zadaha
__________________
Ne diraj lava, dok spava!
crnka79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 00:00   #67
Talking

Quote:
__5ra__ kaže: Pogledaj post
Sve je to fino, ali nama, primorcima, nenaviklima na tolike količine mesa bez priloga, zelenjave, salate,... je to stvarno malo previše. Mi smo bili prošle godine na jednoj slavonskoj svadbi i nakon 3 dana, kad smo se vratili kući, nismo mogli vidjeti meso. Sve je bilo odlično, ali jednostavno, nama je bilo previše mesa.
Tako da, super ako ćete to malo izmijeniti, nadopuniti, što već
Znas kako ti se u Slavoniji u proslosti gledalo, bogata je familija koja je svaki dan imala meso na stolu,a "šokice", snaše... slavonske žene su morale bit malo jace,da bi ih momci mogle birat, jer ako bi bile zgoljave i mrsave nisu se mogle udavat,pa su na sebe krcale one haljenetine i 100 podsuknji da izgledaju sto jace i "bogatije", jer se po debljim snašama vidjelo koliko su bogate i koliko imaju doma za njopat... eto to je malo iz povijesti...

Ovaaaaaj, tako je kod nas... neces vidjet dalmatinku da je bucka, sve su osusene, do jedne ....

salim se malo...
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 00:04   #68
onaj slavonski menu, sto sam ja gore piskala, je tradicionalno kad nas u slavoniji ...a kod mene nema sanse da se to klopa...dosta mi je više sarmetine, kupus salate, sosa i kuhanog mesa...

kad smislim, onda cu vam napisati,al mislim da ce bit po principu zagorskog svadbenog menia...svega i svacega i udri dok ne eksplodiraju..hehe
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 00:17   #69
Naš meni:

Toplo predjelo- tipa štrukli ili štrudle sa sirom
Juha- govedska bistra juha s domaćim rezancima
Meso u saftu i tjestenina kao prilog, salata
Glavno jelo- punjene krmenadle, punjeni zabatak, zagrebački, pečena piletina, prasetina; prilog- gljive, krumpir, riža i salata
Torte
Kava cijelu noć
Žestice, vino, pivo, sokovi, voda...
Sarma poslije ponoći
Opet meso koje je bilo i za večeru- za one koji ne žele sarmu
Na stolovima su cijelo vrijeme kolači- slani i slatki

Imamo 3 vegetarijanca i njima prilagođen meni.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 07:06   #70
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Dobro, a za vegetarijance? Kaj ne možeš ubaciti ribu ili nešto slično? Ja bih, recimo, ovdje ostala gladna, jedino baš da zguram meso sa strane i jedem krumpir.
kod nas još niti u jednim svatovima nikada nije bilo ribe. gosti su pretežno slavonci-u kad bi ugledali ribu? ! kod mene će biti 1 vegetarijanka-za nju sam bez brige-ona se snađe- jesti će gljive, krumpir, kukuruz, mrkvicu, grašak. Poslije kolače, tortu, a mogu i kuharu reći da posebno za nju spoha malo sira.
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 13:17   #71
i moj meni...

na otvorenom je posluženo:

- domaći pršut, paški sir, razne salate (od mrkača, morskih plodova, mješane salate, francuske...) i još neki naresci s domaćim kruhom...i to je bio kao švedski stol i svatko je sebi trpao..
****
- goveđa juha s domaćim rezancima (koja je bila za prste polizat i ja sam tražila repete)
***
- tris medaljona (teletina, svinjetina, janjetina) u umaku od gljiva (potkovanog pancetom) + mješano povrće (mrkvica, brokula i sl.) + kroketi (koje ja jako volim pa smo morali imati)
***
iza ponoći poslužena je pečena janjetina i pečena svinjetina s krumpirom (pole) i brdom salate


moja kuma je jedina vegetarijanka i ona je dobila juhu od povrća (domaće) a za glavno jelo pohano povrće s umakom i kroketima...pa malo povrća sa žara i tako to. jako fino.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 19:05   #72
Jučer dogovorili naš meni:

Sitni kolači dočekuju goste na stolu

*****

Svatovska juha sa domaćim rezancima i jetrenim okruglicama

*****

Pileći zagrebački, pečena puretina, špikovana svinjetina
Umak od šampinjona
Kroketi, povrće, domači mlinci
Pečena janjetina, pekarski krumpir, mladi luk
Miješana salata

*****

Štrukli sa sirom (slatki i slani)

*****

Kava

*****

Vjenčana torta u 24 h

Druga večera:

Pikantni gulaš od divljači

*****

Pureća prsa sa žara, ražnjići, roštilj kobasice, kotlovina
Pomfrit
Kisele salate

*****

Kava


Poslije druge večere na stol se postavlja narezak koji ostaje do kraja (šunka, jezik, tvrdi sir).

Kolači se cijelo veće izmjenjuju na stolovima, imamo za sad jednu vegetarijanku i to smo zamolili da nam naprave jedan vegetarijanski meni, nismo ga još odredili točno. a najbitnije, cijena 180 kn po osobi , hotel "Picok" Đurđevac, kolači i piće je naše, znači ovo je cijena samo za hranu, sve je njihovo i njihova priprema.

ajme što sam se raspisala....
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 19:11   #73
tinči imaš dobar meni tvoji gosti ima da puknu od prejedanja
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 19:25   #74
joj marina tolko će toga ostati da me je sve strah, al tako se u podravini radi, čak sam jedva uspjela dragog nagovoriti da maknemo kuhano meso i sos iza juhe, i u drugoj večeri smo izbacili odojka i fr. salatu, on je bio uz roštilj.

Sestra mi se udavala u studenom, pa je šefica restorana mamu posavjetovala da se makne to kuhano jer ljudi onda ne pojedu glavno jelo kak se spada.

htjela sam ja maknuti i tu janjetinu famoznu jer ju ja ne volim, ali kompromisi su važni , ili janjetina ili odojak. a moji slavonci se dave u janjetini , čak sam mislila i taj gulaš maknuti, sasvim dovoljan bi bio roštilj, al nek im je...samo da mi vele da su ostali gladni, e onda će me čuti.
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 19:38   #75
ma nema šanse da ostanu gladni.mi poslije torte imamo ili gulaš ili sarmu oko 2.00 sati i svi kažu da je menu u tom hotelu više nego dovoljan znači ne treba ga nadopunjavat
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 19:45   #76
a mi još uz to imali i odojka na ponudi, pa to jedino da mi gosti sjede čitavo veče i jedu...al sad će bar slavonci vidjeti kak se rade svatovi, moja sva rodbina misli da je lako napraviti svadbu, njima je kad okrenu par janjci i odojki i to je večera.
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 22:14   #77
Joj cure, znam da još nije ni blizu, ali evo koji bi bio moj idealni meni, zahvaljujući preporuci drage Majeb2 - ako će sve ići po planu, njen meni ćemo i imati, samo sa nekim izmjenama :klap:

Na stolu naravno uvijek sitni kolačići.

Predjelo:

Dalmatinski pršut
Slavonski kulen
Izbor kvalitetnih sireva (livanjski, paški)
Salata grčka sa sirom feta
Pašteta od lososa
Kozji sir u marinadi od rikole i mini rajčice

Juha:

Govedska bistra juha sa rezancima

Glavno jelo:

Salata od hobotnice, povrća i kapara
Salata od agruma i piletine i matovilca
Rimska salata s tjesteninom, šunkom, sirom, svježim povrćem u lagano kremastom umaku
Svježe sezonske salate
Crni rižoto sa sipama i svježe ribani grana padana sirom
Tagliatelle sa jadranskim škampama, mini rajčicom i rikulom
Lungić omotan pršutom sa kroketima
Teleći medaljoni sa gurmanskim umakom i njokima
Pileći ražnjići sa povrćem
Medaljoni od puretine punjeni šunkom i sirom, blagi umak od povrća
Kotleti na samoborski i zapečeni krumpir

Desert:

Plate svježeg sezonskog voća sa fontanom od čokolade
Mousse od bijele i crne čokolade
Bohem kolač
Tiramisu sa jagodama

Torta (najvjerojatnije parfe lješnjak)

Poslije ponoći:

Janjetina i odojak
Domaća šunka pečena u kruhu
Mladi luk, rajčica

+ čobanac ili vinski gulaš



Mislim da je to - to!
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 07:58   #78
tinčica-tvoji gosti nema šanse da ostanu gladni! sve je super!
brančikai kod tebe se može prejesti bez imalo problema!
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 21:30   #79
joj Brančika ak ćeš imati taj meni, puni pogodak, ja bi tak voljela imati hranu koja nije uobičajena, al jednostavno ne možeš zbog gostiju, prvotna ideja mi je bila švedski stol, al su nas odmah opomenuli da sve zavisi otkuda ljudi dolaze, da li iz grada ili sa sela, koje podneblje, da ih ne bude sram otići par puta do stola po hranu ak budu gladni i tak...i tu su moram priznati u pravu, tak da smo našli neku sredinu

Marija36 hvala, samo nek ne budu gladni i sve će biti super (eto koje ja muke mučim, al kad imam tete, ujne i strine malo predugih jezika ), iovak će naći tisuću zamjerki, al vam mogu reči da me baš zaboli...
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 21:35   #80
tincica i brančika super vam je meni, sada bi klopala
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.