Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2008., 04:27   #101
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Pa ja iskreno mislim da je to više nešto na razini psihe,ono neurološki vezano,nego li pravi duhovi i slično..
pobogu zašto ljudi sve odvajaju? (tipa duša su emocije, kao um nije..)

ko kaže da se duhovi jedino i javljaju kroz samrtničku/drogiranu/psihotičnu.. svijest
mislim, ko kaže da su "prividi" niotkuda? ništa ne nastaje iz NEMOGUĆNOSTI DA POSTOJI

ja sa svojim zdravim očima( dobro nisu baš al nebitno) ne vidim atom, onaj s fizikalnim aparatima ga vidi
.. da nisam možda ja u pravu?
budući da prema istim kriterijima "zdravih očiju" ja auru ne vidim a netko je vidi


malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 01:18   #102
Quote:
likich kaže: Pogledaj post
Moja je baka nekoliko mjeseci prije smrti komentirala svoje godine. 96 ih je imala i rekla da joj je cijeli život tak brzo proletio...


Svaki deda ili baba se zale na to kako im je zivot proletio brzo. To je normalno.

Ali salu na stranu, vjerujem u zivot poslije smrti i u raj i u pakao. I svako ide negdje po zasluzi. Sad da li prije toga covjek prodje nekoliko ili samo jedan zivot ne znam.
Danas je jako tesko biti bistre glave i ciste duse, ali mislim da se trebamo potruditi u vezi toga kako bi nam bilo ljepse za i nakon ovog zivota.
bboy_sao-lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 01:16   #103
kod nas u islamu je to normalno.
jer pri umiranju i uzimanju duse od meleka (anđela) covjek vidi lica tih ljudi.
ako je bio dobar onda ce ih vidjeti u lijepom oblik ua ako ne onda u nekom pogrdnom obliku koji ce mu onda dusu na tezak nacin "iščupati" iz njega.
sto ne mora biti slucaj da se tome desilo nesto.
ALLAH najbolje zna
tuby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 01:18   #104
Quote:
tuby kaže: Pogledaj post
jer pri umiranju i uzimanju duse od meleka (anđela) covjek vidi lica tih ljudi.
jel bi mi mogla ovo pojasnit? ko je melek i odakle, i kojih ljudi lica..
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:58   #105
Svi uglavnom spominju svoje bake i djedove koji su vjerujem vec propadali prije smrti pa u tom strahu vidjeli i sanjali svasta, ionako im ni mozak ne radi vise normalno.

Ali sto je s ljudima koji dozive nesrecu i naglo umru? Tako kad umre mlad covjek jel i on vidi da ga neki ljudi cekaju za na onaj svijet?

Dignes se ujutro i krenes s autom na posao, u mislima ti je samo sto sve morash napraviti tamo i onda se iznenada na tom putu za posao slupas s autom i pogines. Ne vjerujem da si imao posjet nekih cudnih osoba i snova prije toga.
autan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 19:40   #106
Od prastarih dana u povjesti uvrjezeno je misljenje da mrtvi tojest nasi preci dolaze po nas..od kelta.vikinga,sumerana,egipcana itd..sve vecinom svjetske nacije su nekada drzale do svojih predaka imali su sovja mjesta u kuci ognjista...oltare..protiv predaka se nije pricalo oni su bili ponos..recimo iz nordijske kulture oni su bili sretni da se pridruze svojim precima u halama valhale..njihove molitve su se bazirale na tome..nesto kao..iako vidim svog oca..iako vidim svoju majku..iako vidim sve svoje pretke onim e zovu ..da im se pridruzim u dvoranama valhale...pretci su bitran dio nas i nase povjesti..oni su refleksija nas samih..danasnje drustvo voli priakzati mrtve kao mrtve stanice koje trunu u zemlji..ali pitanje se postavlja dali je to ustvari tako...sto kada umirete...zasto mislite da svi tjeraju u modernom dobu osobe koje vide na vratima koje dolaze po njih..zato jer su zaboravili..i zapostavili svoje pretke..stoga nemoj da te cudi..da stariji ili maldi umiruci vide svoje pretke koji im se nesvidjaju i zele da odu...to je normalno....zaboravili smo tko smo i kako zivimo...preci nam vise nisu ponos...vec proslost..to je zalosno..toliko od mene o mrtvima
Ferasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 23:35   #107
Quote:
Ferasi kaže: Pogledaj post
..stoga nemoj da te cudi..da stariji ili maldi umiruci vide svoje pretke koji im se nesvidjaju i zele da odu...to je normalno....zaboravili smo tko smo i kako zivimo...preci nam vise nisu ponos...vec proslost..to je zalosno..toliko od mene o mrtvima
SVE NAM JE PROŠLOST

stablo je tu da bi bilo posjećeno a onaj koji meditira pod njim i "osjeća ga" jest idiot

imam jedan esej o tome.. kad me jednu večer jako bolila ta činjenica da ne znamo više otkuda smo krenuli, pa me bolilo pitanje kako onda znamo kuda stižemo

tužno, tužno.. i životinja barem zna otkud kreće - od nagona, a on je u njenoj svijesti
mi više nemamo svijest, a nažalost ne želimo priznat da smo životinje
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 23:58   #108
Izgubili mso se sebe kada smo rekli ostavimo pretke i proslost..mi smo moderni ljudi idemo u buducnost..and then the fall of the man begin..zalosno..ali ja recimo kada sam u sumi..pokraj rusevina neke davno mrtve gradjevine se osjecam kao kod kuce snazno frisko.....osjetim zivot..mislim daj to bit..nase okoline
Ferasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 00:09   #109
otac mi je jučer recitira neki haiku :

koliba u proljeće
ničega u njoj
a opet sve

(tako nešto)

i zateka me i pita me za analizu, ja kužim al mučim, a on lipo kaže (inače ga uvk napadam da je glup ) da što je "praznije" to se s više "stvari" može napunit

otvoreno

dodala bi ja : puno slobode
mi smo ovim življenjem postali robovi budućnosti.. sloboda je u prošlosti, jer svako "sada" j eveć prošlost

a maštanje o divnoj materijalnoj budućnosti je tek premećen, ne um, nego svijest
kolektivna nesvijest

(nesvijest..to sam negdi pročitala al se ne mogu sitit sad di)
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 11:21   #110
Quote:
autan kaže: Pogledaj post
Svi uglavnom spominju svoje bake i djedove koji su vjerujem vec propadali prije smrti pa u tom strahu vidjeli i sanjali svasta, ionako im ni mozak ne radi vise normalno.

Ali sto je s ljudima koji dozive nesrecu i naglo umru? Tako kad umre mlad covjek jel i on vidi da ga neki ljudi cekaju za na onaj svijet?

Dignes se ujutro i krenes s autom na posao, u mislima ti je samo sto sve morash napraviti tamo i onda se iznenada na tom putu za posao slupas s autom i pogines. Ne vjerujem da si imao posjet nekih cudnih osoba i snova prije toga.
Tebi ću eto ja odgovoriti,nevjerni Tomi-ce!(ne spominjući vlastite bake i djedove...
Profesionalno prisutna pri velikom broju umirućih.
Osobno doživjela kliničku smrt.
Prekognist uz sposobnost vidjeti neke pojave koje drugi "ne vide"(ja smatram da ih se jednostavno ne prihvaća i ignorira).

Gotovo 8o % umirućih(pri svijesti) vidjelo je i razgovaralo s bližnjma umrlim prije njih.Neki su vidjeli likove kojih su se plašili.(Osobno smatram da su ti bili osobe s teškim osječajima krivnje radi nekih djela u životu.)
Puno njih je točno znalo kada će umrijeti(bez obzira što dijagnoza ili trenutno fizičko stanje nisu upučivali na to).
Većina ih se,mada pri punoj i čistoj svijesti,više ne obazire na mišljenje ili sud živućih u svojoj blizine,te govore o onome što vide.
Reanimirani ljudi,pričaju rijeđe o doživljenom,jer ili nemogu riječima opisati isto ili ne žele da ih okolina smatra poremećenima.
Ljudi bliski osobi(ili osoba sama)koja će umrijeti često dobivaju upozorenja ili obavijesti o smrti i okolnostima iste.
Osoba sama,prije smrti dobiva često posjete bliskih umrlih u stvarnosti.
Neki to smatraju priviđenjima,pa ih odbacuju,ali ipak osječaju potrebu da to nekome saopće.Drugi shvate i govore o tome.Okolina većinom ne vjeruje u to.
Sve ovo o čemu govorim je iz mog osobnog iskustva.

A sada o iznenadnoj smrti,koju si spomenula.
Saobračajne nesreće ili nešto drugo.
6 sati prije no što se dogodilo,san mi je dao točne obavijesti o vremenu,bolnici,odjelu,sobi položaju kreveta i ishodu reanimacije u kojoj nikada prije nisam bila.
Točno je tako bilo.
Mene nitko nije dočekao,jer sam bila vračena,te nije bilo potrebe da moji bližnji pokojnici dolaze.
Sat prije no što je umrla moja majka(pri punoj svijesti i kod kuće),vidjela je svoju baku(moju prabaku)koju je posebno voljela,razgovarala s njom u mom prisustvu.
Ja je nisam vidjela,ali sam preko majke postavila neka pitanja prabaki(osobno je nisam upoznala,umrla prije davno prije mog rođenja).
Poručila mi je da ne budem isuviše radoznala,jer nije vrijeme da znam to što sam pitala,ali znati ću pravovremeno.

Nakon smrti moja majka je došla u posjetu u pola bijela dana....time je potvrdila nešto o čemu smo često razgovarale.Držala je obećanje.

Egzaktno u trenutku svoje smrti otac(zao i nepravedan čovjek)pojavio se u liku i obliku od kojeg se dobiva strava.To se dogodilo u u noći i to su samnom vidjeli moja tada još živa majka i ex suprug.
Također je otac posjetio i moju polubraću u njegovoj i njihovoj kući,uz fizičke manifestacije,lomljenje prozorskih stakala i pucanje boca u kući.
Ako me do tada ništa nije uvjerilo da kazne postoje,to me je uvjerilo.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 18:55   #111
uf, naježila sam se, ali moram reći da se puno toga u tvome postu, poklapa sa mojim najdubljim uvjerenjima...
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 20:26   #112
Quote:
Rowan Sawyer kaže: Pogledaj post

Dakle, ovak. Prije mjesec dana imao sam priliku provesti zadnjih par dana s osobom koja umire.
Ono što je mene šokiralo bilo je to da mi je did pričao o ljudima koji dolaze po njega, da ih vidi u sobi te da ih otjeramo.
Naravno da nikog osim nas ukućana nije bilo.
Također rekao mi je da je jednu večer u sobu mu došlo malo janje.

Tjedan dana nakon toga did nas je napustio.
Jesu to duše dolazile po njega?

možebit...

to mogu biti prerušeni anđeli...

u nekoj formi nesto nadnaravno se mora pojaviti...
dakle to je bilo janje....
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 01:09   #113
Sve što je dosada ovdje opisano,temelji se na susretima pretežno s dobrim bićima ili voljenim pokojnicima.
A ona druga strana?
Neću se vračati na ono biće koje je moj otac u trenutku smrti postao(to sam detaljno opisala na temi istinite horor priče),no bila sam jednom prisutna kada se pojavilo nešto drugo.
U mom susjedstvu,stara žena(96 g)2 dana prije smrti(do tada nevjerojatno dobrog zdravlja i mladolikog izgleda)navijestila je obitelji da će uskoro umrijeti.
Poslala je unuku,na njeno veliko čuđenje(a i moje) da me pozove,jer bi htjela samnom razgovarati.Osim susjedske pristojnosti,inače ta obitelj i moja nisu nikada bile u nekoj posebnoj vezi ili prijateljstvu.A niti u srodstvu.
Otišla sam tamo,našla ženu kako sjedi u krevetu,djelujući vrlo zdravo,ne žaleći se na nikakvu bol,vrlo lucidnu.Dozvolila je da je pregledam,odbila da je se vodi bilo kuda na bilo kakve preglede i mirno konstatirala:Iti se mora,vreme je došlo.Zamolila me da dođem prekosutra u 13 h k njoj.I tražila da održim obećanje.Vidjela sam da joj je to izuzetno važno i obećala sam.Njena je obitelj bila zbunjena i na neki način povrijeđena,no ona ih je ušutkala,bila je i inače glava kuće.

Taj dan došla sam već u 12.3O,našavši je u nepromijenjenom stanju.Oko nje vrzmali su se članovi obitelji,te smo neko vrijeme neobavezno razgovarali.Odjednom je pogledala na zidni sat,bilo je 5 min do 13 h, i rekla:Svi van iz kuće,na dvorišće i da se niko ni vrnul dok vas suseda(ja) ne pozove.Stvarno,svi su bezpogovorno izašli,ostavivši sobna i ulazna vrata otvorena.Položaj tih vrata je točno jedna nasuprot drugih.
I tada mi je rekla:Napravila sam nekaj kaj nis u životu smela i sada budu došli po mene.Ja znam,da ti nisi ko drugi,kaj buš videla nebuš se prestrašila.A tebi nemreju niš!To buš samo moje vnuke rekla i nikom drugem!
(Nikada ja nisam s tom ženoom o nečem sličnom razgovarala,inače sam izuzetno oprezna,ne razgovaram u susjedstvu, o takvim temama.)
Htjela sam je pitati kako to misli,kad je odjednom uprla pogled u vrata,kojima sam ja bila leđima okrenuta,te sam se i ja okrenula.
Bio je ljetni dan.Vani je sjalo sunce,ali prostor u vratima se odjednom zamračio,neki taman oblik slijevao se u sobu.
Nisam se prestrašila,ali ukočila se jesam.I nesvjesno sam u sebi počela moliti Oče naš!
Sve to nije trajalo dulje od par sekundi,a onda je nestalo.Pogledala sam u susjedu,ali više nije bilo života u njenim očima.Bez ijednog glasa ili hropca,jednostavno je prestala disati.

Par dana kasnije,kada sam to,po želji pokojnice ispričala njenoj unuki,ova je problijedila,nije rekla ni jednu riječ.

Zašto su vrata morala biti otvorena?
Što je to bilo što je ušlo u prostoriju?
Zašto je bilo bitno da netko tko nije član obitelji to vidi?
I radi čega je to trebala doznati jedino unuka?
Na ta pitanja nemam odgovora.

Takvo nešto ni prije ni poslije niti sam od ikoga čula,a niti doživjela.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:03   #114
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Sve što je dosada ovdje opisano,temelji se na susretima pretežno s dobrim bićima ili voljenim pokojnicima.
A ona druga strana?
Neću se vračati na ono biće koje je moj otac u trenutku smrti postao(to sam detaljno opisala na temi istinite horor priče),no bila sam jednom prisutna kada se pojavilo nešto drugo.
U mom susjedstvu,stara žena(96 g)2 dana prije smrti(do tada nevjerojatno dobrog zdravlja i mladolikog izgleda)navijestila je obitelji da će uskoro umrijeti.
Poslala je unuku,na njeno veliko čuđenje(a i moje) da me pozove,jer bi htjela samnom razgovarati.Osim susjedske pristojnosti,inače ta obitelj i moja nisu nikada bile u nekoj posebnoj vezi ili prijateljstvu.A niti u srodstvu.
Otišla sam tamo,našla ženu kako sjedi u krevetu,djelujući vrlo zdravo,ne žaleći se na nikakvu bol,vrlo lucidnu.Dozvolila je da je pregledam,odbila da je se vodi bilo kuda na bilo kakve preglede i mirno konstatirala:Iti se mora,vreme je došlo.Zamolila me da dođem prekosutra u 13 h k njoj.I tražila da održim obećanje.Vidjela sam da joj je to izuzetno važno i obećala sam.Njena je obitelj bila zbunjena i na neki način povrijeđena,no ona ih je ušutkala,bila je i inače glava kuće.

Taj dan došla sam već u 12.3O,našavši je u nepromijenjenom stanju.Oko nje vrzmali su se članovi obitelji,te smo neko vrijeme neobavezno razgovarali.Odjednom je pogledala na zidni sat,bilo je 5 min do 13 h, i rekla:Svi van iz kuće,na dvorišće i da se niko ni vrnul dok vas suseda(ja) ne pozove.Stvarno,svi su bezpogovorno izašli,ostavivši sobna i ulazna vrata otvorena.Položaj tih vrata je točno jedna nasuprot drugih.
I tada mi je rekla:Napravila sam nekaj kaj nis u životu smela i sada budu došli po mene.Ja znam,da ti nisi ko drugi,kaj buš videla nebuš se prestrašila.A tebi nemreju niš!To buš samo moje vnuke rekla i nikom drugem!
(Nikada ja nisam s tom ženoom o nečem sličnom razgovarala,inače sam izuzetno oprezna,ne razgovaram u susjedstvu, o takvim temama.)
Htjela sam je pitati kako to misli,kad je odjednom uprla pogled u vrata,kojima sam ja bila leđima okrenuta,te sam se i ja okrenula.
Bio je ljetni dan.Vani je sjalo sunce,ali prostor u vratima se odjednom zamračio,neki taman oblik slijevao se u sobu.
Nisam se prestrašila,ali ukočila se jesam.I nesvjesno sam u sebi počela moliti Oče naš!
Sve to nije trajalo dulje od par sekundi,a onda je nestalo.Pogledala sam u susjedu,ali više nije bilo života u njenim očima.Bez ijednog glasa ili hropca,jednostavno je prestala disati.

Par dana kasnije,kada sam to,po želji pokojnice ispričala njenoj unuki,ova je problijedila,nije rekla ni jednu riječ.

Zašto su vrata morala biti otvorena?
Što je to bilo što je ušlo u prostoriju?
Zašto je bilo bitno da netko tko nije član obitelji to vidi?
I radi čega je to trebala doznati jedino unuka?
Na ta pitanja nemam odgovora.

Takvo nešto ni prije ni poslije niti sam od ikoga čula,a niti doživjela.
uu ovo je bas scary...
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 03:40   #115
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Sve što je dosada ovdje opisano,temelji se na susretima pretežno s dobrim bićima ili voljenim pokojnicima.
A ona druga strana?
Neću se vračati na ono biće koje je moj otac u trenutku smrti postao(to sam detaljno opisala na temi istinite horor priče),no bila sam jednom prisutna kada se pojavilo nešto drugo.
U mom susjedstvu,stara žena(96 g)2 dana prije smrti(do tada nevjerojatno dobrog zdravlja i mladolikog izgleda)navijestila je obitelji da će uskoro umrijeti.
Poslala je unuku,na njeno veliko čuđenje(a i moje) da me pozove,jer bi htjela samnom razgovarati.Osim susjedske pristojnosti,inače ta obitelj i moja nisu nikada bile u nekoj posebnoj vezi ili prijateljstvu.A niti u srodstvu.
Otišla sam tamo,našla ženu kako sjedi u krevetu,djelujući vrlo zdravo,ne žaleći se na nikakvu bol,vrlo lucidnu.Dozvolila je da je pregledam,odbila da je se vodi bilo kuda na bilo kakve preglede i mirno konstatirala:Iti se mora,vreme je došlo.Zamolila me da dođem prekosutra u 13 h k njoj.I tražila da održim obećanje.Vidjela sam da joj je to izuzetno važno i obećala sam.Njena je obitelj bila zbunjena i na neki način povrijeđena,no ona ih je ušutkala,bila je i inače glava kuće.

Taj dan došla sam već u 12.3O,našavši je u nepromijenjenom stanju.Oko nje vrzmali su se članovi obitelji,te smo neko vrijeme neobavezno razgovarali.Odjednom je pogledala na zidni sat,bilo je 5 min do 13 h, i rekla:Svi van iz kuće,na dvorišće i da se niko ni vrnul dok vas suseda(ja) ne pozove.Stvarno,svi su bezpogovorno izašli,ostavivši sobna i ulazna vrata otvorena.Položaj tih vrata je točno jedna nasuprot drugih.
I tada mi je rekla:Napravila sam nekaj kaj nis u životu smela i sada budu došli po mene.Ja znam,da ti nisi ko drugi,kaj buš videla nebuš se prestrašila.A tebi nemreju niš!To buš samo moje vnuke rekla i nikom drugem!
(Nikada ja nisam s tom ženoom o nečem sličnom razgovarala,inače sam izuzetno oprezna,ne razgovaram u susjedstvu, o takvim temama.)
Htjela sam je pitati kako to misli,kad je odjednom uprla pogled u vrata,kojima sam ja bila leđima okrenuta,te sam se i ja okrenula.
Bio je ljetni dan.Vani je sjalo sunce,ali prostor u vratima se odjednom zamračio,neki taman oblik slijevao se u sobu.
Nisam se prestrašila,ali ukočila se jesam.I nesvjesno sam u sebi počela moliti Oče naš!
Sve to nije trajalo dulje od par sekundi,a onda je nestalo.Pogledala sam u susjedu,ali više nije bilo života u njenim očima.Bez ijednog glasa ili hropca,jednostavno je prestala disati.

Par dana kasnije,kada sam to,po želji pokojnice ispričala njenoj unuki,ova je problijedila,nije rekla ni jednu riječ.

Zašto su vrata morala biti otvorena?
Što je to bilo što je ušlo u prostoriju?
Zašto je bilo bitno da netko tko nije član obitelji to vidi?
I radi čega je to trebala doznati jedino unuka?
Na ta pitanja nemam odgovora.

Takvo nešto ni prije ni poslije niti sam od ikoga čula,a niti doživjela.
ovo sam upravo pročitao u 2:39 navečer, sam u kući u potpunom mraku i usrao sam se
__________________
Izvadak iz pravila podforuma Glazba:
*napomena : Chronos je najveći metalac forum.hr-a
ChR0NoS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 11:24   #116
Da, pa jeste gledali film "Duh", sa Swayzeom i Demi Moore?
Se sječate onih crnih i "bjelih"(zapravo, zlatnih, tj. svjetlosti) koji dolaze po umiruće, ovisno jesu li good or bad guys?
Podsjetilo me čitajući temu...
I da, i moji starci su meni pričali kako su i pokojni deda i baka pred smrt vidjeli neke osobe u sobi; baka je konkretno vidjela svoju mamu, od moje mame baku; a deda po tatinoj strani je, na samrti u bolnici, rekao mojoj teti(njegovoj kćeri) da mu je došlo vrijeme jer vidi čovjeka u kutu sobe; znao je da ga teta ne može vidjeti i znao je što to znači...koma...možda i ne...
Što me dalje podsjeća na još jedan film - "Grad anđela" sa N. Cageom i Meg Ryan...tamo umirući isto vide osobe - anđele, koji su došli ispratiti ih, kej ne?
Čuj mene, ko heavy filmofil tuda, ali stvarno ima jako puno sličnosti; dobro je prikazano sve to.
Kaj mislite o tome?
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 02:43   #117
ima smisla.... ako ej to život vječni..opet je život..

a svugdi u životu kad dođeš na nov teren dođe neko da te uputi u nešto
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 01:03   #118
[QUOTE=VeronikaN;17096309Ljudi bliski osobi(ili osoba sama)koja će umrijeti često dobivaju upozorenja ili obavijesti o smrti i okolnostima iste.
[/QUOTE]

imala sam frendicu s kojom sam bila jako bliska sve do prije par godina. posle se nismo čule ni vidjele. ali ja sam stalno mislila na nju.
prije godinu dana počelo mi se nešto čudno događati, mislila sam da sam luda, umišljam, čak sam zvala muža da pogleda: kad god bi se češljala ili prala kosu, u kadi ili lavandinu su mi se "ukazala" uvijek ista dva slova, lijepa, pravilna, bez greške. mozgala sam šta je to i sinulo mi, pa to su inicijali od te frendice, ziher!
i tako godinu dana. svaki put. odlučila sam ju nazvati. u taj tren dobijem mamin poziv, upravo je doznala da je ta frendica prije godinu dana obolila teško.
uglavnom, nedavno je umrla.
pitam se dal' sam mogla reagirati prije god. dana, nazvati ju i reći Šta? priviđaju mi se tvoji inicijali?!

ne znam, sanjala sam ju nakon što je umrla, rekla je da je sve ok, da ustvari nije mrtva. bila je predivna u tom snu...
rozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 18:42   #119
Quote:
Rowan Sawyer kaže: Pogledaj post

Dakle, ovak. Prije mjesec dana imao sam priliku provesti zadnjih par dana s osobom koja umire.
Ono što je mene šokiralo bilo je to da mi je did pričao o ljudima koji dolaze po njega, da ih vidi u sobi te da ih otjeramo.
Naravno da nikog osim nas ukućana nije bilo.
Također rekao mi je da je jednu večer u sobu mu došlo malo janje.

Tjedan dana nakon toga did nas je napustio.
Jesu to duše dolazile po njega?
moguće da je u tim zadnjim danima svog života vidio onaj "drugi" svijet...ili je jednostavno halucinirao od bolesti ili jakih lijekova,od čega ti je djed umro?
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 19:44   #120
dobro, mene zanima, ako ljudi na samrti "haluciniraju" zbog bolesti ili ljekova, kako to da i neki živi pored njih u tom trenutku vide iste te "prikaze"?

mislim da umirući ne haluciniraju. tata od moje susjede je vidio dva svjetleća bića pored bolničke postelje i rekao susjedi da se ne prepadne ali oni su došli po njega. susjeda se okrenula i vidjela veliko svjetleće jaje na vratim sobe!
ne bi mi žena lagala.
rozzz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.