Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2020., 19:12   #1
KEKS Pay / Keksica - iskustva

Uskoro nam stiže Keksica pa vjerujem da KEKS Pay zaslužuje svoju zasebnu temu za razmjenu iskustva.

Što je Keksica?

KEKSICA je prepaid račun elektroničkog novca u kunama i nalazi se u mobilnoj aplikaciji KEKS Pay. Na taj račun možete elektronički pohranjivati novčanu vrijednost, koju potom koristite za slanje novca ili plaćanje u aplikaciji. Uz ovaj prepaid račun možete zatražiti i izdavanje kartice, koju koristite za plaćanje na prodajnim mjestima ili na bankomatima.


Kako do Keksice i za što je možete koristiti?

- račun ugovarate u aplikaciji KEKS Pay
- račun koristite za razne uplate kunskih iznosa, poput online plaćanja i prijenosa sredstava unutar aplikacije KEKS Pay
- uz račun možete zatražiti izdavanje Visa KEKS Pay kartice
- iznosom na prepaid računu raspolažete na aplikaciji KEKS Pay, na bankomatima i prodajnim mjestima te za online plaćanja
- ne obračunavaju se kamate i naknade za transakcije
- uz ovaj račun ne možemo odobriti prešutno prekoračenje i uslugu Erste Rate


Naknade:

1. Otvaranje Keksice (prepaid računa) - bez naknade
2. Vođenje Keksice (prepaid računa) - bez naknade
3. Zatvaranje Keksice (prepaid računa) - bez naknade
4. Iskup sredstava s Keksice (prepaid računa) - aplikacijom KEKS Pay bez naknade
5. Iskup sredstava s Keksice (prepaid računa) - u poslovnici Erste banke bez naknade


Korisni linkovi:

Opći uvjeti - KEKS Pay

Opći uvjeti - Keksica

Opći uvjeti - izmjene od 28.07.2020.g.


Ostali korisni linkovi:

Aplikacija za iOS

Aplikacija za Android

Web stranica

Facebook
contactless is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2020., 16:59   #2
Dobra tema. Mislim da sam 1 od prvih korisnika KEKS paya i koristim ga već mjesecima sa zadovoljstvom.

Jedino nisam skužio mogu li nekako pomoću njega prebaciti novce sa svog žiro na tekući i obrnuto, a da ne šaljem nekom drugom.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2020., 17:02   #3
Do 21.7. si mogao (nije bilo eksplicitno zabranjeno), od 22.7. više ne možeš. Ali na Keksici bi trebao moći.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2020., 09:22   #4
Keksica je zapravo lokalni Revolut, ne?
be.redy is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2020., 10:22   #5
Bilo bi super kad bi se mogle napravit neke stavke.

Npr stavim putovanje, koncert itd...i onda za svaku stavku posebno da se odvaja dio novca.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2020., 13:55   #6
Znamo li kad dolazi?
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2020., 14:41   #7
Arrow

Ček, oni u Zabranjene transakcije ubrajaju ovo:

Kupovinu ili prodaju roba i/ili usluga od fizičkih ili pravnih osoba koje nisu Trgovci



znači čovjek time kao ne bi smio kupiti ništa preko Njuškala ili bilo kako od drugih ljudi?!?!

isto zabranjuju kockanje, igre na sreću i nagradne igre, kreditiranje, kupnju sadržaja za odrasle.

LOL

kužim odredbe koje se tiču terorizma, piramidalnih šema, financijskog kirminala i kupnju oružja, no čini mi se da su u ostalom pretjerali.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2020., 14:47   #8
Prvo je zato jer nude plaćenu uslugu koja to omogućuje.
Drugo je vrlo često zabranjeno i kod drugih sličnih servisa.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2020., 14:57   #9
kako da oni uopće znaju tko što kome šalje za što kad se ionako preko Keksa može samo unjeti iznos i poslati novce,
ne naznačivši za što je, a detalji se mogu dogovoriti preko whatsappa, messengera ili sličnih servisa.

ja nemam baš nekih ludih primanja, mislim u pola godine nisam dostigao ni mjesečni limit, no opet, po ovom im nisam u skladu s pravilima.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2020., 16:17   #10
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
Ček, oni u Zabranjene transakcije ubrajaju ovo:

Kupovinu ili prodaju roba i/ili usluga od fizičkih ili pravnih osoba koje nisu Trgovci



znači čovjek time kao ne bi smio kupiti ništa preko Njuškala ili bilo kako od drugih ljudi?!?!

isto zabranjuju kockanje, igre na sreću i nagradne igre, kreditiranje, kupnju sadržaja za odrasle.

LOL

kužim odredbe koje se tiču terorizma, piramidalnih šema, financijskog kirminala i kupnju oružja, no čini mi se da su u ostalom pretjerali.
Slažem se, suludo je i jedno i drugo što si naveo. No zato ne treba čitati tako detaljno Uvjete korištenja jer uvijek se naleti na slične bisere kojih se u praksi nitko ne drži
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2020., 19:05   #11
Quote:
contactless kaže: Pogledaj post
Uklonili su dokument s weba
contactless is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 00:42   #12
Jel može netko meni neukom, bez da se gledaju promotivni materijali usluga, objasniti čemu to uopće služi i zašto bi ja to htio? Dakle, imam internet i mobilno bankarstvo svoje banke, imam RaiPay aplikaciju za mobilno plaćanje svoje banke, imam MasterCard debitnu karticu tekućeg računa za online plaćanje, zašto mi treba KEKS pay i/ili Keksica?
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 08:44   #13
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Jel može netko meni neukom, bez da se gledaju promotivni materijali usluga, objasniti čemu to uopće služi i zašto bi ja to htio? Dakle, imam internet i mobilno bankarstvo svoje banke, imam RaiPay aplikaciju za mobilno plaćanje svoje banke, imam MasterCard debitnu karticu tekućeg računa za online plaćanje, zašto mi treba KEKS pay i/ili Keksica?
Jednostavno slanje novca bez naknade nekome tko ima isto keks pay

netko se odmiče od keša više ga ne nosi
neda se plaćati 2 kuna ili više za transakciju slanja putem online (netko pazi na te dvije kune nekome su nebitne)
ukucavati iban ili tražiti predloške ili davai iban kad nekome šalješ/vračaš ili primaš novce

a onda ako već koristiš kekspay onda vjerojatno i keksica će dobro doći jer ako ti netko pošalje lovu ne čekaš par sati ako je u različitim bankama već će biti odmah raspoloživa

U svakom slučaju svi novi proizvodi se koriste ili iz znatiželje ili iz čiste fore i znatiželje

Ako nemaš potrebu nekome vratit ili primiti od nekoga 11,99 111,99 ili 999,99 kuna onda ti keks pay stvarno nema smisla

Ja recimo Aircash ne razumijem njegovu svrhu jer cijenovno nije konkurentan niti nudi neku dodatnu uslugu osim možda za one koji uopće nemaju račun u banci i online bankarstvo)
sch35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 13:24   #14
Stigao update Keks Pay aplikacije, ali nema Keksice.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 14:47   #15
Na iOS-u nikakav update. To su onda vjerojatno neki bug na Androidu rješavali ..
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 15:05   #16
Nisu, dodali su novu funkcionalnost (nadoplata ENC-a). Ali ja sam na beti, pa možda dobijam ranije.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 15:55   #17
Ja nisam na beti, i dobio sam update.

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 16:17   #18
Prije koji mjesec mi je frendica rekla da planiraju ubacit opciju za kupnju zetovih karata. Zna neko jel bude kaj od toga?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 18:50   #19
Eventualno kad ZET odluči napokon napraviti aplikaciju- tad će se Erste možda moći ubaciti kao što su se ubacili u javni prijevoz u Rijeci.
No, pošto je Erste "iz Rijeke", sumnjam da će im ZET to dati po isplativim uvjetima.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 19:04   #20
Ona radi u erste banci i rekla je da imaju to u planu. Reko ne vjerujem dok ne vidim, koja budala bi imala posla s bilo kojim gradskim poduzećem.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
everest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.