Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2011., 18:12   #3461
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Gdje ste bili smješteni u Disney resortu? Kakav je smještaj bio i koliko para?
Bili smo smjesteni u http://www.visitdisneylandparis.com/...rers-hotel.htm, hotel je izvanredan, sa ogromnim bazenom i puno sadrzaja za djecu.

Od aerodroma Charles de Gaulle do hotela smo uzeli taxi i dosla nas je 100 eura, za dvoje odraslih, jedno djete od 7 godina i jedno od godinu ipo, a vozili smo se sat vremena.

Posto smo dosli ranije nego smo se mogli prijaviti u hotel, kufere smo ostavili u djelu hotela predvidenom za ostavljane kufera i krenuli prema Disneyu.

Hotel je jedan od 4 u nizu i od njega ide besplatni autobus svako 15 minuta prema Resortu, naravno do Disneya obide sve hotele u lancu.

4 noci smo bilu u Hotelu i izaslo nas je 500 $ a jos toliko smo platili i karte za Disney, imali smo 4+ 5 karta gratis.

Nemojte kupovati karte za Disney online jer su skuplje neko u hotelu ili na licu mjesta jer stalno imaju neke pogodnosti.

Nebi htjela pisati na dugo i na siroko a imam o puno toga pa vi pitajte a ja cu dalje odgovarati.
sara77777 is offline  
Old 13.03.2011., 18:19   #3462
Question

jel tko zna možda koji je najjednostavniji način da dođem iz cdg do stanice jaures, koju metro liniju koristiti ? tnx
mariocactae is offline  
Old 13.03.2011., 20:42   #3463
Quote:
mariocactae kaže: Pogledaj post
jel tko zna možda koji je najjednostavniji način da dođem iz cdg do stanice jaures, koju metro liniju koristiti ? tnx
Sa CDG ideš RER-B i do stanice tj. kolodvora Gare du Nord...tu presjedaš na metro liniju broj 5 u smjeru krajnje stanice 'Bobigny Pablo Picasso'...i kada uđeš u metro na drugoj stanici si out...prva ti je 'Stalingrad', druga je 'Jaures'...
nips is offline  
Old 14.03.2011., 12:19   #3464
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
ups što reči, otkrio me iz prve

ali svejedno hvala ti na linkovima
Vidim da si nas "izmuzla" za dosta infoa u zadnje vrijeme ... Bio bi red da se odužiš, recimo, jednim lijepim prikazom tog Provinsa jednom kad se vratiš.

Meni je od okolice Pariza najjužnija obiđena stvar bio Versailles, ali sam zato na sjeveru (gdje sam jednom prilikom bio stacionian) prošao Chantilly (dvorac i muzej o uzgajanju rasnih konja), baziliku St. Denis te memorialni kompleks kraj Compiegnea (mjesto potpisivanja primirja tj. faktički završetka WWI)... Možda i još kaj, ali se ne mogu odmah sjetiti.
nvnk is offline  
Old 14.03.2011., 13:27   #3465
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Vidim da si nas "izmuzla" za dosta infoa u zadnje vrijeme ... Bio bi red da se odužiš, recimo, jednim lijepim prikazom tog Provinsa jednom kad se vratiš.

Meni je od okolice Pariza najjužnija obiđena stvar bio Versailles, ali sam zato na sjeveru (gdje sam jednom prilikom bio stacionian) prošao Chantilly (dvorac i muzej o uzgajanju rasnih konja), baziliku St. Denis te memorialni kompleks kraj Compiegnea (mjesto potpisivanja primirja tj. faktički završetka WWI)... Možda i još kaj, ali se ne mogu odmah sjetiti.


"izmuzla" pa valjda zato forum i služi

Šalim se, naravno da ću ostaviti trag kada se vratim.

Htjela bih jedan dan otići na neki jednodnevni izlet, pa sad kemijam što mi se više isplati, koja mi je logistika najjednostavnija, e sad da li će to biti Provins ili ću se ipak uputiti na veću "avanturu" zvanu Mont Saint Michel http://www.ot-montsaintmichel.com/index.htm?lang=en
vidjet ćemo ....
ivana) is offline  
Old 14.03.2011., 17:04   #3466
Quote:
nips kaže: Pogledaj post
Sa CDG ideš RER-B i do stanice tj. kolodvora Gare du Nord...tu presjedaš na metro liniju broj 5 u smjeru krajnje stanice 'Bobigny Pablo Picasso'...i kada uđeš u metro na drugoj stanici si out...prva ti je 'Stalingrad', druga je 'Jaures'...
Hvala puno
mariocactae is offline  
Old 14.03.2011., 18:04   #3467
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Meni je od okolice Pariza najjužnija obiđena stvar bio Versailles, ali sam zato na sjeveru (gdje sam jednom prilikom bio stacionian) prošao Chantilly (dvorac i muzej o uzgajanju rasnih konja), baziliku St. Denis te memorialni kompleks kraj Compiegnea (mjesto potpisivanja primirja tj. faktički završetka WWI)... Možda i još kaj, ali se ne mogu odmah sjetiti.
To su super destinacije.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 14.03.2011., 18:07   #3468
Quote:
mariocactae kaže: Pogledaj post
Hvala puno
Imas cak i bus linija 26, odmah ispred Gare du Nord. Znam da ima sigurno stajanje na Jaurès u pravcu PREMA Gare du Nord (pocetna stanica Nation, pravac Gare Saint Lazare) pa pretpostavljam da ima i SA Gare du Nord prema Nation. Neugodno mi je sto to ne znam jer se nerijetko vozim tim busom, ali u tom pravcu sam uvijek krepana pa ne slusam razglas kad najavljuje stanice.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 14.03.2011., 18:52   #3469
Trebam informacije o skaterskim dućanima i tome slično, a gdje se može kupiti skejterska obleka i tenisice.

Hvala!
Catalyst Group is offline  
Old 14.03.2011., 20:17   #3470
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
To su super destinacije.
Apsolutno!

Zato ih i spominjem, osobito s obzirom da ih ljudi, kako vidim, baš i ne posjećuju (tj. ne posjećuju koliko su zaslužile).
nvnk is offline  
Old 14.03.2011., 22:14   #3471
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Apsolutno!

Zato ih i spominjem, osobito s obzirom da ih ljudi, kako vidim, baš i ne posjećuju (tj. ne posjećuju koliko su zaslužile).
baš gledam tvoje prijedloge i moram priznati Chantilly stvarno izgleda zanimljiv za vidjet, a i bliži je od mojih prvobitnih ideja...

e sad logistika, vidim da vozi RER D sa Chatelet Les Halles što mi odgovara jer sam blizu smještena, vozi nekih 45 minuta, zanima me da li je Chantilly zadnja stanica i koliko ima pješke do dvorca od stanice ili je pametnije čekati neki bus koji prevozi do njega ....
ivana) is offline  
Old 15.03.2011., 09:36   #3472
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
baš gledam tvoje prijedloge i moram priznati Chantilly stvarno izgleda zanimljiv za vidjet, a i bliži je od mojih prvobitnih ideja...

e sad logistika, vidim da vozi RER D sa Chatelet Les Halles što mi odgovara jer sam blizu smještena, vozi nekih 45 minuta, zanima me da li je Chantilly zadnja stanica i koliko ima pješke do dvorca od stanice ili je pametnije čekati neki bus koji prevozi do njega ....
Chantilly je u stvari jedna (ili dvije, nemoj me držati za riječ) stanice izvan RER-a. To u praksi znači da se tamo ide Ter-om.

U "moje" se doba (prije više od 10 godina) moglo na Ter s kartom za RER, "prošvercat" tu jednu ili dvije stanice i u Chantillyju normalno izaći. Hoću reći, na stanicama iza zadnje zone RER-a nije bilo zapreka ni izlaznih kontrola karata. Ne znam kako je danas, u najgorem ćete slučaju jednostavno na GDN kupiti karte do Chantillyja.
nvnk is offline  
Old 15.03.2011., 10:01   #3473
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Chantilly je u stvari jedna (ili dvije, nemoj me držati za riječ) stanice izvan RER-a. To u praksi znači da se tamo ide Ter-om.

U "moje" se doba (prije više od 10 godina) moglo na Ter s kartom za RER, "prošvercat" tu jednu ili dvije stanice i u Chantillyju normalno izaći. Hoću reći, na stanicama iza zadnje zone RER-a nije bilo zapreka ni izlaznih kontrola karata. Ne znam kako je danas, u najgorem ćete slučaju jednostavno na GDN kupiti karte do Chantillyja.


Ode se na Gare du Nord i kupi kartu na tzv. bornes automatiques TER . Moze, naravno, i na salteru, ali ovo je puno brze (jedino je mozda bed kaj se placa karticom, ako vam to povuce dodatne troskove).

Primjer polazaka za Chantilly-Gouvieux za danasnji datum. Put traje ni pola sata, normalna tarifa je 7,60 eura.

Inace, ovako izgledaju automati za tzv. grandes lignes SNCF ("velike linije" francuske zeljeznicke mreze).
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 15.03.2011., 10:07   #3474
Chantilly

Moze, naravno, i RER D, ne znam koliko kosta.

Do samog Muzeja ide se ovako:

Quote:
De la gare de Chantilly au château
- taxis depuis la gare (forfait : 8 € environ) : durée 5 minutes
- Le DUC (Desserte Urbaine Cantillienne) gratuit dans Chantilly : départ de la gare routière, descendre à l'arrêt « Chantilly, église Notre-Dame »
Dakle, ili taksijem pet minuta, oko 8 eura, ili lokalnim busom DUC koji je besplatan, a krece s Autobusnog kolodvora, sici na stanici Chantilly, crkva Notre-Dame.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 15.03.2011., 10:55   #3475
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Moze, naravno, i RER D, ne znam koliko kosta.
Naravno, moja priča o RER-u i švercanju se odnosila samo za slučaj da tko već ima neku višednevnu kartu za više zona (tipa Navigo Decouverte ili slično). Ako te karte nema, nema se smisla zajebavat s time, treba jednostavno kupiti kartu do Chantillyja.
nvnk is offline  
Old 15.03.2011., 11:52   #3476
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Moze, naravno, i RER D, ne znam koliko kosta.

Do samog Muzeja ide se ovako:



Dakle, ili taksijem pet minuta, oko 8 eura, ili lokalnim busom DUC koji je besplatan, a krece s Autobusnog kolodvora, sici na stanici Chantilly, crkva Notre-Dame.

Nekako mi ova opcija sa RER D više odgovara s obzirom da mi je polazište sa Chatelet Les Halles, što mi opet više odgovara jer mi je to kod stana. Tipa sjednem i vozim se, bez presjedanja

Znači kada dođem na stanicu gledam smjer zadnje stanice Creil, a silazim na predzadnjoj Gare de Chantilly-Gouvieux, da li je tako?

Imat ću Navigo dec. ali za 5 zona, pretpostavljam da mi to onda ne vrijedi, znači moram kupiti dodatnu kartu do tamo, jel tako?

Cijena te karte? Da li je jeftinije uzeti odmah povratnu, da li ima ta mogućnost?
ivana) is offline  
Old 15.03.2011., 12:31   #3477
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Možeš RER-om do Les Halles ili kaj ti je već najbliže.
Sandra,hvala !!!

Planiramo ići u razgledavanje centra Pariza sa Sandeman free tours, ima li tko iskustva sa njima,na internetu vidim da ih ima u dosta europskih gradova ???!!!
Još jednom pitanje: četvrt MARAIS, ima li tko prijedlog za kakav dobar bar ili restoran ???
may777 is offline  
Old 15.03.2011., 13:00   #3478
ima li netko informaciju radi li zološki vrt??
u nekom članku mi piše da je na kratko zatvoren zbog preuređenja.

i dali je istina da ima pandi?????

Ivana veoma si temeljita osoba
PENSA is offline  
Old 15.03.2011., 13:42   #3479
Vratio se jucer iz Pariza i bilo je stvarno predobro,da sad tu sve ne pisem jer bi pre dugo trajalo,slobodno pucajte ko imate kakvih pitanja.
zgsleeper is offline  
Old 15.03.2011., 15:32   #3480
Quote:
zgsleeper kaže: Pogledaj post
Vratio se jucer iz Pariza i bilo je stvarno predobro,da sad tu sve ne pisem jer bi pre dugo trajalo,slobodno pucajte ko imate kakvih pitanja.
Par postova prije sam postavila pitanje,ali evo kad se već nudiš,upućujem ih direktno tebi.
Smješteni smo u četvrti MARAIS (3 arr). Imaš li preproručiti kakav bar ili restoran tamo?? Ili ako ne tamo,gdje se dobro jede,ne baš preskupo ??
Tnx
may777 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.