Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 18:12   #1861
Brodeckov izvještaj

Ponekad treba izaći iz zone komfora pa sam krenula čitati francuski strip. Radi se o romanu Philippea Claudela kojeg je Manu Larcenet adaptirao u strip. Postratno razdoblje gdje mještani ubiju stranca jer je stranac. I kao pokazao im je njihovo pravo lice. Tu su rečenice tipa "Putevi su ko i ljudi - i oni umiru". Ajde, ovaj Larcenet baš lijepo crta, i zapravo su mi najdraži paneli upravo oni gdje nema teksta, samo ta nepovjerljiva i apatična lica.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 18:21   #1862
Simon Oliver: Chas - The Knowledge (Hellblazer)

Chas je taksist starog kova u Londonu a usput i Constantinov sidekick. Dok John Constantine ganja nekog demona na Ibizi, ovaj pokušava spasit jedng mladog taksista. Ima tih spin-offa Hellblazera, ovaj nije loš, al najdraži mi je ipak Ennisov Heartland. Doduše nikad mi nije bio napet Hellblazer
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:36   #1863
Marjorie Liu: Monstress Vol.01

Fantasy o sukobu ljudi i hibrida (bogovi+ljudi) i naravno o unutarnjem sukobu glavnog lika, žene u kojoj prazitira neko čudovište. Ima tu još hrpetina podsukoba, još nisam uspjela popratiti tko je na čijoj strani. E da, i mačke su tu - kao neki comic relief, a usput i objašnjavaju povijest. Zabavno zasad.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 17:10   #1864
Scott McCloud: Sculptor

Depra od prve do zadnje stranice - a još je i u plavim tonovima nacrtan

A radi se o mladom dečku koji se identificira isključivo kroz umjetnika i cijelo vrijeme traži afirmaciju. Ali onda se zaljubi i vidi da je život više od toga. Naporan je on, a ona baca malo na pixie girl, pa je i njihova priča kao romantični filmovi nultih.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 08:46   #1865
The Punisher 1 i 2 (Fibra)

Puno mračniji od zajebantskog Hitmana (isto Fibrina izdanja), ali odlično mi sjelo. Crtači odlični.

Fantomasov gnjev (Fibra)

Ne znam što misliti. Moram još jednom pročitati.
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 15:19   #1866
Došao je "DK III: The Master Race" do kraja, napisan zajedničkim snagama Millera i Azzarella, pa sam ga odjednom i za divno čudo dobar je, puno mi bolji od DK II. Potaknut Supermanovom kćerkom, Atom poveća Kandor, a unutra je zavladala neka sekta i krene mayhem širom Zemlje. Fino fabulirano, zgodno karakterizirano, držalo mi je pažnju svih devet nastavaka.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 00:33   #1867
Snowpiercer Vol 2 i Vol 3

Jedinicu sam pročitala nakon filma a u međuvremenu su izašla i ova dva sveska.
I tako, ovo bolje od jedinice. I dalje su tu klasne razlike ali sad je to puno dorađenije pa imaju i marketinšku stručnjakinju koja prodaje virtualni eskapizam, pa čak i na momente možeš skužit želju za status quoom.
Ima bezvezarija, brzo se čita a i pomaže taj led i snijeg
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 00:41   #1868
Bloodstar i Mutant World od Corbena.
Stripovi moje mladosti.
Nisam ni znao da imaju dvije verzije Svijeta mutanata.
Cenzurirana i originalna sa 8 stranica više i drukčijim tekstom.
Bloodstar je remek djelo.
Spoj H.G.Wellsove 'The Star' i R.E.Howardovog (autor Conana) 'The Valley of the Worm'.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:07   #1869
Nema dugo da sam kupio sve Silent Hill stripove, Stripovi
su nevjerojatni!
Topla preporuka i ako niste poznavatelj Silent Hilla.
__________________
Welcome to Silent Hill.
snico is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 00:32   #1870
Steffen Kverneland: Munch

Biografski strip o norveškom slikaru nastao višegodišnjim izučavanjem raznih tekstova - što pisama, što biografija i naravno slika. Odličan uvid u Munchov život i stvaralaštvo. Što se tiče autorstva samog Kvernelanda - pa crtež je super, a ono malo njegovog teksta su razgovori njega i frenda - kao neki duhoviti komentari na neke situacije vezane uz samog slikara. Kroz strip se proteže ajmo reć nekakva komičnost s kojom paralelno ide i tjeskoba i to dosta dobro štima
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:56   #1871
Simon Spurrier: The Spire

Fantasy strip o detektivki koja istražuje ubojstva u gradu gdje žive ljudi i hibridi. Kako ona kopka po tome tako naposljetku slaže i komadiće vlastitog identiteta. Ta ideja gdje interno prati eksterno nije ništa novo i meni je u principu zanimljivo, međutim ovdje i nije, dosta me upilalo sve skupa. Ma duše ni u tragovima
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 09:02   #1872
Alejandro Jodorowsky & Moebius: "Presveto srce" - moj prvi susret i s jednim i s drugim. Preludo ostvarenje o profesoru filozofije koji upada u sve luđe peripetije nakon što započne vezu s jednom studenticom. Ima tu pregršt smiješnih situacija i ne mogu reći da mi strip nije bio zanimljiv, ali nisam uspio shvatiti njegovo šire značenje, ako ga uopće i ima.

Alfred: "Neću umrijeti kao lovina" - e ovo je već bilo puno, puno bolje. Mračan strip o mladiću koji se vraća u svoju rodnu pripizdinu kako bi nazočio bratovoj svadbi... Izvrsno ostvarenje čiji crtež savršeno prati priču i koje me baš oduševilo.

Darko Macan i Danijel Žeželj: "Kapetan Amerika: Ples smrti" - ovo me nije oduševilo. Prekonfuzan crtež u kojem je teško popratiti tko je tko i priča koja bi trebala biti edgy i kontroverzna, ali meni je bila samo meh. Šteta.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 10:04   #1873
Jel još neko ovo primetio i šta misli o tome?
Quote:
Čitam tako Dylana bezbrižno kad odjednom volan mu je s leve strane, baš me začudio takav propust s obzirom da je u pitanju jedna od prvih epizoda "ALFA I OMEGA", danas već kultni klasik. Naravno ništa to nije uticalo na kvalitetu epizode, pa sam se odlučio nakon čitanja pozabaviti time.

Daa bih posle prelistavanja prvih par extra brojeva slobodne dalamacije naišao na par takvih propusta. U epizodi "ŽIVOT ANNE NEVER", pa u epizodi "LJEPOTA DEMONA" gde Dylan u jednom kadru sedi onesvešten na suvozačevom sedištu, a u drugom je već na vozačevom koje je opet na levoj strani...i to nije poslednji br. u kojem sam tako nešto našao.

Malo je reći da sam fanatik DD-a, pa mi ovo malo teško pada, jer sve do sada kad sam čitao, koliko se sećam sve je bilo uredno što se toga tiče mada moguće je da nisam video par takvih propusta. Nije mi jasno kako si je Sclavi dopustio tako nešto. Stvorio je lika koji živi u Londonu, mislim da bi se trebalo paziti na takve detalje i poštivati ih.
__________________
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:31   #1874
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Alejandro Jodorowsky & Moebius: "Presveto srce" - moj prvi susret i s jednim i s drugim.
Njih dva su skupa napravili 'The Incal', jedan od meni najboljih stripova uopće.
Budeš li čitao, pročitaj samo originalnu trilogiju.
Ono što je Jodorowsky kasnije radio s Janjetovim (prequel i sequel) nisu na tom nivou.

OT...Bernard Prince (Greg&Hermann), sad sam na 7. albumu.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 13:11   #1875
Rumble - Okay, so a scarecrow walks into a bar...and proceeds to wreak havoc across two worlds! After a long absence, Rathraq, Scarecrow Warrior God, is back—and very unhappy. Bad news for his old enemies, yes, but worse news for everybody else! JOHN ARCUDI and JAMES HARREN bring you a modern day action/adventure fantasy thriller where rundown dive bars, undead kitty cats, psycho skinheads, and giant mummies all play a part. It's Louis C.K. meets Robert E. Howard in a David Fincher universe.

Odlican strip.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:52   #1876
Pročitao prve tri knjige "Skalpiranih", koliko ih je do sada izdala Fibra. I dobro je ovo, brutalno, napeto, mračno, mučno, teško. Odlično ukomponiran neo-noir u priču o sudbini Indijanaca u rezervatima, siromaštvu, alkoholizmu i svim drugim "radostima" takvoga života. S nestrpljenjem čekam daljnje sveske.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:31   #1877
Rereading (tko zna koji) Torpedo 1936.
Vrh.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:54   #1878
o da.

ja sam na paklu iliti from hell već evo dva tjedna. neke scene baš dižu želudac.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 17:10   #1879
Frank Miller: "Ronin" - da me sad nešto pretjerano oduševio, i nije. Da se ipak radi o stripu vrijednom čitanja, jest. Imam mali problemčić s Millerovim crtežom, jednostavno mi ne leži njegov stil, i mo'š ga jebat. Priča je zanimljiva i uvrnuta i stripu se ne može osporiti utjecaj koji je imao u vrijeme svog izlaska prije 40-tak godina, ali Miller mi ima i puno boljih uradaka.

Pročitao sam i prvih 18 poglavlja "Sage" Briana K. Vaughana. Također uvrnuto i zanimljivo i bolje mi je leglo od "Ronina". Veselim se nastavku priče.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:17   #1880
Prva tri volumea Ellisovog Transmetropolitana. So far, so good. Spider Jerusalem zanimljiv, duhovit protagonist. Treći vol., btw, bavi se predsjedničkim izborima i zanimljivo je koliko se paralela može povući sa trenutnom situacijom u SADu, tj. sa silnim ludilom koje je pratilo predsjedničku kampanju Clinton i Trumpa.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.