Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2007., 21:07   #121
Quote:
Dadek kaže: Pogledaj post
Ispada da, ako to zeli, majka moze uskratiti svome djetetu pravo na oca?
Nażalost może
Quote:
Dadek kaže:
Naime, situacija je takva da majka ne dopusta ocu da viđa svoje dijete te ga prilikom upisa djeteta nije navela kao oca.
Kaj napravit? Kak doc' do prava na svoje dijete? Komentari?
Ako to nije samo teoretsko pitanje nego postojeći problem za Tebe ili netkoga napiśi mi na priva malo opśirnije.
Mogu pomoći (postoji naćin) ali ne żelim ovdje javno instruirati neodgovorne majke koje su takodjer uskratile na taj naćin svome Djetetu oca.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 21:22   #122
Quote:
Dadek kaže: Pogledaj post
Ovak', u Obiteljskom pravu stoji da je za priznanje ocinstva potrebna suglasnost majke.
Ispada da, ako to zeli, majka moze uskratiti svome djetetu pravo na oca?



da, majka ako hoće moze uskratiti suglasnost. CZSS i matičar će ju pitati i podsjećati na dobrobit i interes djeteta ali moze uskratiti

Naime, situacija je takva da majka ne dopusta ocu da viđa svoje dijete te ga prilikom upisa djeteta nije navela kao oca.


Ok, ako nije upisan kao otac, onda on nema ni osnove da trazi viđanje djeteta.

Kaj napravit? Kak doc' do prava na svoje dijete? Komentari?

treba dići deklaratornu tužbu na utvrđenje....

samo to treba i upustiti se u postupak
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:06   #123
Benny, javit cu se sutra. Moram gibat sada. Pozdrav.
__________________
Everyday same shit!
Dadek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 08:09   #124
lara ti je sve odgovorila... tužbu za utvrđivanje očinstva...
-NIK- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 21:32   #125
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
treba dići deklaratornu tužbu na utvrđenje....

samo to treba i upustiti se u postupak
Hvala na savjetu.

Znas li mozda koliko kosta analiza i koliko bi taj cijeli postupak mogao potrajati?
__________________
Everyday same shit!
Dadek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 04:09   #126
treba ti njena suglasnost kod suglasnog utvrdivanja ocinstva. isto tako, po tom nacinu ocinstvo moze priznati dogovorno i covjek koji je svjestan da nije djetetov otac. ili nije svjestan. ovisno o zeni.
kad suglasnosti nema, ide se tuzbom, neko ti je vec napisao.
sud onda utvrduje cinjenice, od toga da utvrduje postojanje te izvanbracne veze (postoje uvjeti kvalifikacije toga) do toga da zatrazi dnk analizu kao provjeru tvrdnje o ocinstvu. uglavnom, ima toga. koliko traje taj cijeli postupak, ne znam tocno, netko ce znati bolje odgovoriti.
__________________
igram sah sa Smrti... kak se ono pomice konjic?
Nioba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:04   #127
otac me ne priznaje, da li sudskim putem trazit isplatu alimentacije?

imam 26 godina, nosim majcino prezime i nemam oca ni na jednom papiru - ne priznaje me da sam njegovo dijete. majka nikad nije htjela izvlacit od njega pare nit ista imat s njime. ja znam da je on prilicno imucan covjek koji ima dvoje skoro pa odrasle djece i zenu, i sto posto sam siguran da je on upravo i moj otac. e sad, kako doci do alimentacije? jesam li prestar za isplatu? (jos uvijek se skolujem, studiram). hoce li sve to sudsko bit jako skupo? ima li smisla uopce zapocinjati borbu? please help
fala
__________________
...a moze i sa rizom il iz nekog variva...aj dont care as long as im on warm...
grasak iz juhe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:11   #128
ako te nije priznao kao dijete, mislim da nemas onda osnove po kojoj ces traziti alimentaciju, jer na papirima ti nisi njegovo dijete, nema za to dokaza dakle nema ni temelja po kojem bi ti mogao njega tuziti
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:13   #129
Quote:
grasak iz juhe kaže: Pogledaj post
imam 26 godina, nosim majcino prezime i nemam oca ni na jednom papiru - ne priznaje me da sam njegovo dijete. majka nikad nije htjela izvlacit od njega pare nit ista imat s njime. ja znam da je on prilicno imucan covjek koji ima dvoje skoro pa odrasle djece i zenu, i sto posto sam siguran da je on upravo i moj otac. e sad, kako doci do alimentacije? jesam li prestar za isplatu? (jos uvijek se skolujem, studiram). hoce li sve to sudsko bit jako skupo? ima li smisla uopce zapocinjati borbu? please help
fala

ako sam dobro shvatio i pročitao nazalost nema nikakve sanse

2. Utvrđivanje majčinstva i očinstva sudskom odlukom

Članak 71.

(1) Tužbu radi utvrđivanja majčinstva ili očinstva može pod­nijeti dijete do navršene dvadeset i pete godine života.
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:14   #130
ma nemoj me zajebavat. znas kad punim 26??? za manje od dva sata. pa ja cu popizdit.
jel to sigurno???
__________________
...a moze i sa rizom il iz nekog variva...aj dont care as long as im on warm...
grasak iz juhe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:15   #131
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
ako te nije priznao kao dijete, mislim da nemas onda osnove po kojoj ces traziti alimentaciju, jer na papirima ti nisi njegovo dijete, nema za to dokaza dakle nema ni temelja po kojem bi ti mogao njega tuziti

po tome nitko ne bi priznavao dijete koje ne zeli,i svatko bi se izvukao od placanja alimentacije i utvrdivanja očinstva.
Postoje tužbe kojima se rijesava taj problem
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:17   #132
Quote:
grasak iz juhe kaže: Pogledaj post
ma nemoj me zajebavat. znas kad punim 26??? za manje od dva sata. pa ja cu popizdit.
jel to sigurno???
99 % sam siguran da je to u pitanju.Polulud sam od ispitnog roka tako da ne odgovaram za onih 1 % Ako jest onda nazalost nema pomoci
Valjda ce uskoro navratiti Vaci ,Katrin ili netko drugi i dati drugo misljenje
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:21   #133
moram priznat da mi je jednom, prije par godina, frend koji je tad studirao pravo reko da se to moze do 25.. samo sam htio provjerit obzirom da sutra gubim tu brojku jesam li se zeznuo 4 lajf ili nisam. ocito jesam. prava steta obzirom da mi "tata" ima hrpu para i nije fer.
morski fala a odgovor onom ranije - pa prvo bi se utvrdilo ocinstvo (analizom dnka ili kako vec) i onda bi krenuo sudski postupak. ccc
__________________
...a moze i sa rizom il iz nekog variva...aj dont care as long as im on warm...
grasak iz juhe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:25   #134
Quote:
grasak iz juhe kaže: Pogledaj post
moram priznat da mi je jednom, prije par godina, frend koji je tad studirao pravo reko da se to moze do 25.. samo sam htio provjerit obzirom da sutra gubim tu brojku jesam li se zeznuo 4 lajf ili nisam.
U stvari ti si pravo izgubio jos prije godinu dana....
Ti si imao pravo podignuti tuzbu dok nisi napunio 25 rodendan,znaci sve prije toga.
Da tek trebas napuniti 25 godina za dva sata mogli bi nešto izmuljati i namjestiti vrijeme
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:32   #135
Quote:
grasak iz juhe kaže: Pogledaj post
ma nemoj me zajebavat. znas kad punim 26??? za manje od dva sata. pa ja cu popizdit.
jel to sigurno???
sretan rodjendan
sretno ti
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:34   #136
probaj uplacivat loto, mozda ti to donese nekakav bonus

jos je cijeli zivot pred tobom ako zelis imat oca i radit na tome, na to nisi zakasnio
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:43   #137
hm, naucio sam zivjet bez oca i nikad mi nije falio u bilo kojem smislu..tu i tamo mi dodje pa razmislim malo o tome i uvijek zavrsi isto - ok sam i bez toga.
hvala vam svima na trudu i ono - sve se dogadja s razlogom i u svoje vrijeme...
fala na cestitkama!
i morski bravo na racunici, ne bih se toga dosjetio
__________________
...a moze i sa rizom il iz nekog variva...aj dont care as long as im on warm...
grasak iz juhe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:51   #138
oh da, zaboravila sam, tebi su samo novci bitni

onda da se ponovim -uplati loto
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 23:21   #139
Quote:
judita kaže: Pogledaj post
probaj uplacivat loto, mozda ti to donese nekakav bonus

jos je cijeli zivot pred tobom ako zelis imat oca i radit na tome, na to nisi zakasnio
alo zeno, ako mu ni alimentaciju ne zeli isplatiti cak ga ne zeli ni priznati sigurno da ne zasuzuje bit njegov otac
__________________
gledaj moju malu kako ide niz ulicu
primjecujes li boju na njenom obrazu
danas je prvi dan u proljecu i ona uziva kao da je posljednji
lilu! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 23:47   #140
hm novci mi ocito nisu bitni jer da su mi bitni, vec bih to ucinio. ponovit cu - htio sam se samo uvjeriti jel prosla dobna granica sto mi je samo potvrdilo da je dobro sto to nisam ranije ucinio - sve s razlogom na ovom svijetu...
__________________
...a moze i sa rizom il iz nekog variva...aj dont care as long as im on warm...
grasak iz juhe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.