Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2010., 08:25   #1
Diners-(ne)plaćanje računa

Ako bi mi netko mogao odgovoriti, zanima me, što se događa ako račun ne platim u cjelosti ovaj mjesec??
Npr.račun je 3000kn, a ja recimo imam 2000kn.
Kolika je kamata do kad ne platim ostatak, a moci cu sigurno platiti sljedeci mjesec. I koje su posljedice tog neplaćanja??
Dosad sam sve uredno plaćao, nikakva dugovanja.
Hvala!
president0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 10:24   #2
Kamata je 14% godišnje. Osim toga šalju ti opomene koje naplaćuju; nisam siguran koliko, ali mislim da se govorilo da su 30kn.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 10:31   #3
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Kamata je 14% godišnje. Osim toga šalju ti opomene koje naplaćuju; nisam siguran koliko, ali mislim da se govorilo da su 30kn.
Jel to onda znaci da do sljedeceg mjeseca placam 14% /12=1,166% kamata od tog iznosa? Jer platio bih sve sljedeci mjesec?

Zvao sam 'Diners'. i kaze mi neki deda-pa kako mislite da ne bi platili??
Mi saljemo racun da se plati! Morate platiti! Imat cete problema! Racuni se salju da se plate! Izvolite platiti do datuma dospijeca!
--nije mi ni dao da mu objasnim sto me tocno zanima. Cim sam spomenuo neplacanje...
president0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 10:41   #4
U Dinersu možeš prenijeti dio na idući mjesec(e-gotovina ili tako nekako), možeš i dignuti na bankomatu nakon što ti je zatvoren račun za tekući mjesec uz "povoljnu" naknadu od 5,9%. Dakle, na 1000 kn još 59 kn za idući mjesec...
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 16:51   #5
Quote:
president0 kaže: Pogledaj post
Jel to onda znaci da do sljedeceg mjeseca placam 14% /12=1,166% kamata od tog iznosa? Jer platio bih sve sljedeci mjesec?

Zvao sam 'Diners'. i kaze mi neki deda-pa kako mislite da ne bi platili??
Mi saljemo racun da se plati! Morate platiti! Imat cete problema! Racuni se salju da se plate! Izvolite platiti do datuma dospijeca!
--nije mi ni dao da mu objasnim sto me tocno zanima. Cim sam spomenuo neplacanje...
Ako nisi registriran na njihovoj stranici za Diners online usluge da bi mogao izvršiti on line podizanje gotovine za plaćanje tog računa, odnosno e-gotovinom bi automatski podmirio taj dug, podigni si na Diners karticu gotovinu na bilo kojem bankomatu koji nosi njihovu oznaku, Fini ili pošti.

Ako ti znači fali samo 1000 kn, podigni 1000 kn, provizija je negdje oko 60 kn na tu transakciju, a doći će ti taj iznos (1000 kn+provizija) na prvom slijedećem mjesečnom računu. Tak da ti je bolje mislim na taj način da im sve podmiriš i premostiš tih mjesec dana i da ti ne šalju opomenu za 30 kn i kamate
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 13.09.2010. at 17:13.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 02:12   #6
Što bi se dogodilo ako bi jednostavno odbio platiti račune zauvijek?
Degman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 07:15   #7
ne brni se, doćo će ti kad tad na naplatu, ako radiš negdje, dobit ćeš administrativnu zabranu, tj. skidat će ti se s plaće dok ne otplatiš dug, a k tome ćeš i dobre kamate platiti, računaj da ćeš vratiti skoro duplo, pa ti vidi sad šta ti je bolje, nemoj se s njima zezati, oni će se uvijek naplatiti
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 18:08   #8
Quote:
Degman kaže: Pogledaj post
Što bi se dogodilo ako bi jednostavno odbio platiti račune zauvijek?
Mislim da to nije moguće. Imaju oni sredstava prisilne naplate koliko te volja....
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 15:22   #9
Quote:
Degman kaže: Pogledaj post
Što bi se dogodilo ako bi jednostavno odbio platiti račune zauvijek?
Bezbrige naplatili bi oni više no duplo, a naročito ako bi te dali na sud, pak kad bi platio trošak javnog bilježnika, trošak sudskog procesa...., onda bi i sa tih 3000 došao lako i na preko 10 000 kn.

Da ne platiš sjeli bi ti na plaću, ako imaš nekrtninu ili pokretninu na sebe i to ti mogu zapljeniti...

Mislim da od 1.1.2006. banka za jednu kunu dogovanja ima pravo zapljeniti i nekretninu, bez obzira na vrijednost.


Najbolji savjet koji ti mogu dati je da prerezeš sve kartice ukoliko se neznaš kontrolirati, jer čemu trošiti više nego što možeš zaraditi, a ako nastaviš trošiti više no što zaradiš brzo ćeš bankrotirati.

Recimo ako si blizu Mađarske tamo možeš na bankomatu podići 500€ u Slo. 300€ (barem je nekad tako bilo) a u Njemačkoj, Austriji 1000€... znači lako podigneš ti tih 3000 kn., samo kaj je problem kaj će ti opet tih 3000 kn sljedeći mjesec doći na naplatu, a i potrošit ćeš barem još 2000 po dučanima, benzinskama..., tako da bi onda sljedeći račun iznosil 5000 kn., i tako opet nabaviš 5000 kn i tako sve dok se krug ne zatvori, a kad se začarani krug jednom zatvori teško se izlazi van iz njega.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.

Zadnje uređivanje Josip4 : 17.09.2010. at 15:27.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 21:01   #10
Zašto mu nitko jednostavno ne govori, već nepotrebno komplicirate.
Za plaćanje dijela računa, eventualno će ti naplatiti trošak opomene od 30 kn na sljedećem računu (naravno, tu opomenu bi u međuvremenu trebao i dobiti). Kod sljedećeg računa stajat će ti stavka 'staro dugovanje' na koju ne bi trebala biti izražena nikakva kamate.

Jednostavan odgovor, a Diners neće propasti.
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 21:05   #11
ak platiš dugovanje na sljedećem računu, nikome ništa, naplatit će ti dvije opomene po 30 ili 40kn i kamate i to je to, nakon 30 dana će ti odbijati karticu na prodajnom mjestu i ako upl po sljedečem računu ukupan dug, nikome ništa - nastavljaš peglati.
gotovinu na kreditnim karticamam nemoj dizat ako misliš platiti sljedeći mjesec jer ćeš platiti više kamata na dizanje gotovine nego kamate i opomena na dugovanje. eventualno te može nazvati teta i pitati kad misliš platiti, veliš joj i to je to. problem nastaje ako su ti otvorena dva računa.
denisse is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 15:34   #12
Zna li netko nešto o "deponiranju" kartice? Kasnim s uplatom mjesec dana a budući da se radi o većoj svoti danas me gospođa nazvala i reko sam joj da ću platiti kroz sljedeća dva mjeseca.
Ona je rekla da je to u redu ali da joj moram preporučeno poslati karticu (mada je već zablokirana), ali da se članstvo neće prekidati. Nije mi jasno kakvo deponiranje kartice, ionako ne mogu trošiti na nju???
vladdd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 15:58   #13
pozdrav imam pitanje..
imam neplaćeni diners račun 2660kn..
trebao je biti plaćen do 27.2
dali je moguće da je kartica već zablokirana,prethodno niti nas je tko zvao
niti smo dobili kakvu pismenu opomenu?
još jučer navečer smo platili karticom i sve je bilo ok..
anitaosijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 20:51   #14
Neće vas nitko ni zvat dok se ne spoje 2 računa... Tada se kartica blokira... Opomena će doći kroz par dana i imat ćete uz taj trošak i zatezne kamate na slijedećem računu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 09:50   #15
da razumijem... ali znači mi imamo 1 RAČUN NE PLAĆEN i kartica je odbijena i na bankomatu i na prodajnim mjestima..
na ersteovom bankomatu piše greška bankomata i kartica odbijena
a na svim drugima samo transakcija odbijena pa zato pitam dali je moguće da je blokirana kartica jer je vikend pa me to brine nemam gdje provjeriti
anitaosijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 11:52   #16
Jel nova kartica? Koliko ju dugo imate?
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:43   #17
godinu dana ju imamo..točno godinu i 2mj.
evo i sad smo išli do erste bankomata piše
TRANSAKCIJA ODBIJENA
GREŠKA U RADU BANKOMATA
anitaosijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:57   #18
da, blokirana je dok ne platiš račun, onda će ti ju vjerojatno odblokirati, ne brini se nazvat će te službenica ovih dana i pitati kad misliš platiti
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:10   #19
Radije nazovi na 01/4929-111, to ti je autorizacija... Pitaj zbog čega ti odbijaju...

Ja sam neko vrijeme plaćao račune dan prije formiranja novog i nikad mi nije bila blokirana kartica...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 11:44   #20
Imam plaću 4,300 kn, htjela bih diners standardnu karticu, a zanima me koliki bi mi bio limit tamo?
ako je limit recimo 4000kn, jel to znači da mogu kupit jedan proizvod do 4000kn raspodjeljenih na rate
ili
mogu li uzeti više proizvoda da su sve rate u jednom mjesecu uklopljene u tih 4000kn? (tipa 300kn jedna rata, 2000kn druga, 1600kn treća = tih 4000kn limita u jednom mjesecu)
absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.