Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2009., 23:37   #141
de ostavi malo za druge
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 20:15   #142
Evo, našao sam nešto zanimljivo: Vibraciona spektroskopska karakterizacija gljiva.

Piše da je povećan interes za gljive u zadnje vrijeme. Što je i razvidno iz članka, nitko ne bi primjenjivao Fourierove transformacije na gljive da nije stvarno zainteresiran za njih. Ima li tko više saznanja o ovakvim spektroskopskim istraživanjima gljiva?

Razmišljam o znanstvenoj suradnji s tom grupom.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:16   #143


ima jos toliko onih sitnih ko loptice.... treba doc kasnije

inace, tlo je jako suho, kise nije bilo dugo... ovo je sve pronadjeno u krugu od 10m na malo vlaznijem lokalitetu...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 00:15   #144
Prošli vikend na Medvednici je bilo toliko gljiva da su Štrumpfovi iz njih ispadali

I to ne mislim samo na količinu gljiva nego i na broj vrsta

Na potezu od nekih 200 metara duž planinarske staze, isključivo uz njen rub (max. 20 cm od ruba) smo frendica i ja odlučile pofotkati svaku vrstu gljive koju vidimo. Kad smo kasnije brojale fotke, mislim da je broj bio 46

Da ne spominjem koliko smo vrsta vidjele dotad u ta 2 dana koje nismo fotkale, što mi je sad baš krivo.

Kad mi pošalje fotke stavit ću tu par komada, ima stvarno zanimljivih.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 08:43   #145
herp, gdje ste otprilike bili? mi smo nekidan isli po sumama u blizini rakovog potoka (fakat nemam pojma gdje smo bili ) i naisli na tri osusene suncanice. sve je bilo totalno suho, a inace upravo na tim mjestima na koja smo isli zna biti fakat puno gljiva. *pati za suncanicama* mozda da odemo negdje na brdo?...
ne razumijem se bas pretjerano, ne znam jel' kasno il' bi nam se moglo posrecit' nakon ove kise.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:27   #146
idem jutros i nakupim ih veliku vrecu... idem kuci nailazim na jos i NE MOGU ih ubrat, nemam gdje stavit...
tako da... idem sad jos malo.... evo da podijelim s vama, trenutni ulov...


i jedna obitelj netaknutih vrganja... do prije pol sata
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 12:11   #147
Ponešto se nađe....


nicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 13:43   #148
eo vratih se prije pol sata.. nasao sam jos toliko... i jos jedan grabov djed, nesto gnojistarki.

dobru kilometrazu sam natuko danas
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 18:38   #149
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
herp, gdje ste otprilike bili? mi smo nekidan isli po sumama u blizini rakovog potoka (fakat nemam pojma gdje smo bili ) i naisli na tri osusene suncanice. sve je bilo totalno suho, a inace upravo na tim mjestima na koja smo isli zna biti fakat puno gljiva. *pati za suncanicama* mozda da odemo negdje na brdo?...
ne razumijem se bas pretjerano, ne znam jel' kasno il' bi nam se moglo posrecit' nakon ove kise.
Otprilike? Otprilike smo prešli cijelu Medvednicu uzdužno od Jablanovca, preko Kamenih svata, Grafičara, Sljemena, Puntijarke i Lipe do Planine Donje.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 19:00   #150
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
eo vratih se prije pol sata.. nasao sam jos toliko... i jos jedan grabov djed, nesto gnojistarki.

dobru kilometrazu sam natuko danas
Gdje bereš?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 23:38   #151
sume na podrucju grada Slatine....

evo recimo prethodne 2 godine gotovo da nista nije bilo... ove godine ima bas dosta. doduse, ovog ljeta nije bilo toliko, al sad ova sezona u jesen je stvarno obilna.

i bilo neka tri auta u sumi se naparkirali, neko obiteljsko veselje, svi skupljali gljive... ja odmah krenuo put u brdsku visoku sumu gdje jos nisu bili, kad ono gljive jedna do druge... overload mi nastao hehe

inace gljivarim tu jer poznajem taj teren najbolje, al uvijek sam za "ekspedicije" na stranim terenima....
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 01:04   #152
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Otprilike? Otprilike smo prešli cijelu Medvednicu uzdužno od Jablanovca, preko Kamenih svata, Grafičara, Sljemena, Puntijarke i Lipe do Planine Donje.
a jbg sad.


mislim da cu onog mog nagovorit' da za vikend odemo u liku, frend mu je tamo nabr'o neke divovske cudovisne. slatina je vjerojatno cijela vec pobrana.

(sad sam pozeljela obrisat' liku nakon pet minuta, k'o da sam stavila svoju golisavu fotku na vorum. )
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 15:28   #153
Može li mi netko reći je li prošla sezona grmačica i panjevčica?
Ne vidim ih nigdje, berem samo sunčanice i rudnjače.
A vrganja nigdje ni za lijek (berem u Vukomeričkim Goricama).
Pozdrav svim gljivolovcima!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 22:57   #154
reko bi da je gotovo za ovu godinu
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 23:08   #155
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
reko bi da je gotovo za ovu godinu
Fala, stari.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 17:03   #156
prijavljujem da sam ziva.

jer naime:
- u nedjelju smo brali gljivice, malo vrganja i nesto vise puhica, ali sam ih samo ocistila i strpala u frizider, ne u skrinju!
- jucer navecer ih izvadim, one kao grom, ni boju promijenile nisu, uredo smo vecerali i za prijavak ste vec procitali!

jos prijavljujem i jednog krpelja, da ga majka ubila! pa otkuda oni sada?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 17:53   #157
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
prijavljujem da sam ziva.

jer naime:
- u nedjelju smo brali gljivice, malo vrganja i nesto vise puhica, ali sam ih samo ocistila i strpala u frizider, ne u skrinju!
- jucer navecer ih izvadim, one kao grom, ni boju promijenile nisu, uredo smo vecerali i za prijavak ste vec procitali!

jos prijavljujem i jednog krpelja, da ga majka ubila! pa otkuda oni sada?
Ako se ne varam, kod nekih gljiva, toksični spojevi počinju djelovati tek nakon tjedan dana.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 12:57   #158
kako objavim slike ??
Hrvoje T is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 17:20   #159
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, kod nekih gljiva, toksični spojevi počinju djelovati tek nakon tjedan dana.
tvoja mi utjeha puno znaci...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 16:32   #160
narode, imam dilemu.

bili smo u berbi i nasla sam nekoliko ljepotana vrganja.
ali nikada do sada, osim onih djedova pri prorezu strucka ili klobuka nije bilo tamnjenja poslije reza!
i sada su dva "vrganja" potamnjela!
nisam ih konuzmirala.

sto je to, please?

p.s.
glavni ljepotan ima 450 gr...slicicu vam poslije posaljem...prvi u mom zivotu! jupiiiiiiiiiiiiiiii.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.