Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2012., 10:22   #21
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Strah me i pomisliti što čeka i vas i siroto dijete kad shvatite što djeca zapravo jesu.
Stvarno ne znam kakva su tvoja djeca sama od sebe i kakva su zbog tvog načina odgoja... Ako je u pitanju down sindrom ili nešto slično, isprike.
Zdrava djeca su u najvećoj mjeri ono što roditelji od njih "naprave".
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:23   #22
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
U dvije minute postati druga osoba je doista uspjeh
Ih, ima toga kol'ko hoćeš.

Dijete je "krstilo" svaki keks i vraćalo u zdjelu - a dobilo je posebnu posudu samo za sebe. I tak'
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:27   #23
Quote:
Nema Blage Veze kaže: Pogledaj post
eh vidis vrlo bih ja rado rekla sto, ali se ne zelim nikom zamjeriti pogotovo sto cemo se sigurno cesce vidati jel.
onda je problem u tebi, a ne u iritantnoj rodbini
nije čudo da se ne usudiš ništa reći kad se ne usudiš reći trogodišnjaku da ne brlja po keksima
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:27   #24
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Zdrava djeca su u najvećoj mjeri ono što roditelji od njih "naprave".
No shit, Sherlock?

Sad pročitaj svoju rečenicu. Pa pogledaj njezina očekivanja od djeteta. Pa pogledaj normalno, zaigrano dijete. Pa pogledaj njezinu najavljenu reakciju na normalno, zaigrano dječje ponašanje (igru loptom) i brigu za svoje nove noćne ormariće. Pa opet dijete...

Upravo se toga pravljenja i bojim.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:32   #25
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
No shit, Sherlock?

Sad pročitaj svoju rečenicu. Pa pogledaj njezina očekivanja od djeteta. Pa pogledaj normalno, zaigrano dijete. Pa pogledaj njezinu najavljenu reakciju na normalno, zaigrano dječje ponašanje (igru loptom) i brigu za svoje nove noćne ormariće. Pa opet dijete...

Upravo se toga pravljenja i bojim.
Zaigrano dijete ne mora nabijati loptu po oramrićima i urlati na riječ "ne".
Veselo, zaigrano i odgojeno dijete je sasvim nešto različito od veselog, zaigranog i neodgojenog djeteta.

Ovaj mali iz njezinog upisa je definitivno ovo drugo što je sasvim jasno samo iz ponašanja njegove komotne majke.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:32   #26
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
No shit, Sherlock?

Sad pročitaj svoju rečenicu. Pa pogledaj njezina očekivanja od djeteta. Pa pogledaj normalno, zaigrano dijete. Pa pogledaj njezinu najavljenu reakciju na normalno, zaigrano dječje ponašanje (igru loptom) i brigu za svoje nove noćne ormariće. Pa opet dijete...

Upravo se toga pravljenja i bojim.
Meni je, kao materi, smiješno čitati da netko misli da mu dijete, pa makar najbolje i najmirnije na svijetu, neće raditi nered i svinjac po kući i da neće grintat ako nešto nije po njegovom.
Dok nisam dobila svoje derište, koje je, btw. spadalo u ovu super mirnu djecu u odnosu na prosjek (ne pripisujem sebi isključive zasluge, mislim da ima i do karaktera), isto mi je beskrajno išlo na živce drečanje, pentranje i mrljanje tuđe djece i mislila sam neeee, neću ja tako.
Aha...
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:33   #27
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
S majstorom ili bez, ti ljudi jesu dio njezinog života tako da će viđanje biti neminovno.
...
Da, osim što ih ona u svom životu ne želi. A i kad sav bijes iz nje proključa, više ih neće ni biti u njenom životu.

Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Znači, najbolje da malog puste da radi što mu volja, jer se djetetu od tri godine ne može reći
Ja svom bratiću itekako mogu reći što se ne smije, i posluša me, a za dva mjeseca će 3 godine
Neka djeca to mogu, neka ne. Klinjo slabo govori, po ovome što piše ima i izražene tantrume, pa nisam sigurna da bi bio spreman na suradnju, a ona po svaku cijenu želi izbjeći konflikt. Uostalom, njen prioritet je riješiti njen problem, a odgajati ga ipak trebaju njegovi roditelji.

Quote:
Nema Blage Veze kaže: Pogledaj post
eh vidis vrlo bih ja rado rekla sto, ali se ne zelim nikom zamjeriti pogotovo sto cemo se sigurno cesce vidati jel. loptu je nabio u nocne ormarice bas kad su mu i roditelji tamo bili, spavaca soba nam je baustela trenutno pa su muz i sogi tamo nesto radili i mali stalno oce k njima, a oni ga pak salju u dnevnu sobu k nama i tim jebenim keksima, kojih je bilo po cijelom stanu.
probat cu s tim take away keksima za sljedeci put pa budemo vidjeli. a kad urla pak je to tako, on pocne ona mu kaze prestani on i dalje, pa pocne i mala uz njega kao potpora o Boze... rekla bih joj ja da si pere i ruke i da ne brljaju ali znam da ce se uvrijediti pa ne zelim izazivati svade. ali budem i to pokusala.


nije bila moja odluka da sogor radi po stanu vec je moj muz rekao gle ja sam kod njih dosta napravio i ovaj ce meni doci i pomoci, jer je slomio rame i ne moze nista sam, a beba nam stize za mjesec dana i dok smo mi to sve sa selidbom ovim onim rijesili eto stresa zacas!
a upravo posebnu zdjelicu je i dobio, ma bas me briga za kekse nije to nekakav novac,samo mi se gadi takvo sto i stvarno nisam vidjela puno takve neodgojene djece!
oni uostalom i nisu stalno kod nas osim sto se muz i sogor druze a ja i ona smo dva razlicita svijeta. i valjda bi onda iz kulture trebala obuzdati to svoje djete u gostima.
...
Za ruke je možda bolje pokušati indirektno, tu se većina ljudi uvrijedi (zaboga, pa oni su čisti), tipa, evo, donijela sam vam čisti ručnik da ne morate koristiti naše. Ako se i dalje pravi blesava, a onda u glavu, pa nek se vrijeđa, ko joj je kriv.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:38   #28
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Tako ćeš i sa svojim djetetom?

Odvratno.

Ti s trbuhom do zuba, muž sa "slomljenim ramenom" (što god to značilo) - čovjek vam nije došao "pomoći", nego napraviti posao. Drugi put platite majstore i zagrljeni sanjarite kako vaše dijete nikad neće napraviti baš ništa od pobrojanoga.

Strah me i pomisliti što čeka i vas i siroto dijete kad shvatite što djeca zapravo jesu.
jebote pa necu mlatit djete ali ako ne shvati nakon sto mu objasnim stoti put zasluzio je jednu po guzi. pokazi mi roditelje koji to ne rade. malo autoriterta nikom ne skodi, i djete bi trebalo imati postivanje prema roditeljima. i pokazi mi djecu ciji ih roditelji nisu lupili ni jednom pa kakvi su sada - najvjerojatnije razmazena derista s kojima vlastiti roditelji ne izlaze na kraj!!

Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ako ti netko toliko jezivo ne odgovara, kao što ti očito šogorica ne odgovara, lijepo se od toga makneš.
Ako dolazi šogor, ti odi nekud. Tuđa djeca su tuđa djeca, promijenit ih ne možeš, niti njihovo ponašanje, niti ponašanje majke, koju očito ne možeš svarit, pa... izbjegavanje
Nikad mi nije bilo jasno to pod mus druženje s rodbinom samo zato što mi je rodbina.
Briga me - ako im nešto treba, ako je frka, ako treba provest neko vrijeme u Zg, sve pet, vrata su vam otvorena, ali inače - ostavite me na miru.
Zasto bih se ja molim te iz svog stana micala jer mi dolazi sogor sa obitelji, znaci da je vani oluja a oni se najavili ja bih trebala ici vani i bjezati i skrivati se od njih? ne trebaju mi ni dolaziti. to je moja tema, kako da ih skinem s one stvari jer upravo iz razloga koje sam navela ne zelim da mi se motaju po kuci, ne zelim da su mi u kuci, jel to shvacate? nemam nista protiv njih niti ih mrzim, mozemio piti kave, ali daleko od moje kuhinje i ostalog zivotnog prostora, u tom je bit. otici cu vani popiti kavu i platiti je par kuna ali necu morati za nikim dezinficirati kucu i namjestaj u kuci jer ONA gospoda ni sebi ni djeci primjerice ne pere ruke iza zahoda.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ih, ima toga kol'ko hoćeš.

Dijete je "krstilo" svaki keks i vraćalo u zdjelu - a dobilo je posebnu posudu samo za sebe. I tak'
da, svaki keks. na stolu je bila jedna posuda, i nitko nije jeo iz te posude osim njega. znaci to je jedna posuda. jel vam treba opiisati i kako je izgledala?!
ne radi se ni o posudi ni o keksima nego o sitnicama koje su po meni neprihvatljive, stvari koje djete raadi jer se ne zna ponasati za stolom a njegova majka to ocito smatra normalnim, i jos mi se onako naceri tipa a sta ces.

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
onda je problem u tebi, a ne u iritantnoj rodbini
nije čudo da se ne usudiš ništa reći kad se ne usudiš reći trogodišnjaku da ne brlja po keksima
ne usudim se upravo zato jer nije moje djete jer su mene ucili da se tudoj djeci ne pametuje. jer nisam ja majka tom djetetu, nego netko drugi, ne mogu ga ja preodgajati niti zelim. i ucili su me da pazim na tude osjecaje da ne povrijedujem ljude pa mi je lakse ovdje se ispuhati nego njoj direktno reci cuj djeca su ti neodgojena a i ti bi mogla oprati ruke iza toaleta. kad bih to mogla ne bih pisala vamo.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
No shit, Sherlock?

Sad pročitaj svoju rečenicu. Pa pogledaj njezina očekivanja od djeteta. Pa pogledaj normalno, zaigrano dijete. Pa pogledaj njezinu najavljenu reakciju na normalno, zaigrano dječje ponašanje (igru loptom) i brigu za svoje nove noćne ormariće. Pa opet dijete...

Upravo se toga pravljenja i bojim.
eh a ti se ne bi ljutio da ti tudi balavac namjerno razbija i ciljano zabije tu jebenu loptu u nove nocne ormarice, za koje si ti platio novce, a za te novce si i morao raditi pa bi ti to sigurno bilo svejedno, eh mos misliti. daj molim te.
Nema Blage Veze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:48   #29
Quote:
Nema Blage Veze kaže: Pogledaj post
jebote pa necu mlatit djete ali ako ne shvati nakon sto mu objasnim stoti put zasluzio je jednu po guzi. pokazi mi roditelje koji to ne rade. malo autoriterta nikom ne skodi, i djete bi trebalo imati postivanje prema roditeljima.
Lupanje po guzi (više nije po guzici) je najbolji način da dijete shvati, a pogotovo da roditelj izgradi svoj autoritet. Not.

Quote:
da, svaki keks. na stolu je bila jedna posuda, i nitko nije jeo iz te posude osim njega.
Oprosti, netko ti je upao u account i napisao "i onda vrati u posudu (izvolite se posluziti)".

Ako dijete (BTW, trogodišnjak) brljavi po keksima namijenjenim samo njemu, čemu tolika drama?
Quote:
eh a ti se ne bi ljutio da ti tudi balavac namjerno razbija i ciljano zabije tu jebenu loptu u nove nocne ormarice
Ako u obitelji imate trogodišnjaka koji ciljano nabija loptu, drž' se ti njega i samo mu kupuj kekse - upišite ga u "Želju" i imaš budućeg Ronalda. Novci će teći potocima.

Ako je, pak, trogodišnjak u stanju skužiti da su ormarići novi, da su plaćeni i tako to, drž' se ti njega i povjeri mu sav svoj novac - taj će biti burzovni mešetar kakvog nam susjedna država odavno ne vidje'.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:49   #30
Quote:
Nema Blage Veze kaže: Pogledaj post
jebote pa necu mlatit djete ali ako ne shvati nakon sto mu objasnim stoti put zasluzio je jednu po guzi. pokazi mi roditelje koji to ne rade. malo autoriterta nikom ne skodi, i djete bi trebalo imati postivanje prema roditeljima. i pokazi mi djecu ciji ih roditelji nisu lupili ni jednom pa kakvi su sada - najvjerojatnije razmazena derista s kojima vlastiti roditelji ne izlaze na kraj!!



Quote:
Zasto bih se ja molim te iz svog stana micala jer mi dolazi sogor sa obitelji, znaci da je vani oluja a oni se najavili ja bih trebala ici vani i bjezati i skrivati se od njih? ne trebaju mi ni dolaziti. to je moja tema, kako da ih skinem s one stvari jer upravo iz razloga koje sam navela ne zelim da mi se motaju po kuci, ne zelim da su mi u kuci, jel to shvacate? nemam nista protiv njih niti ih mrzim, mozemio piti kave, ali daleko od moje kuhinje i ostalog zivotnog prostora, u tom je bit. otici cu vani popiti kavu i platiti je par kuna ali necu morati za nikim dezinficirati kucu i namjestaj u kuci jer ONA gospoda ni sebi ni djeci primjerice ne pere ruke iza zahoda.


da, svaki keks. na stolu je bila jedna posuda, i nitko nije jeo iz te posude osim njega. znaci to je jedna posuda. jel vam treba opiisati i kako je izgledala?!
ne radi se ni o posudi ni o keksima nego o sitnicama koje su po meni neprihvatljive, stvari koje djete raadi jer se ne zna ponasati za stolom a njegova majka to ocito smatra normalnim, i jos mi se onako naceri tipa a sta ces.


ne usudim se upravo zato jer nije moje djete jer su mene ucili da se tudoj djeci ne pametuje. jer nisam ja majka tom djetetu, nego netko drugi, ne mogu ga ja preodgajati niti zelim. i ucili su me da pazim na tude osjecaje da ne povrijedujem ljude pa mi je lakse ovdje se ispuhati nego njoj direktno reci cuj djeca su ti neodgojena a i ti bi mogla oprati ruke iza toaleta. kad bih to mogla ne bih pisala vamo.


eh a ti se ne bi ljutio da ti tudi balavac namjerno razbija i ciljano zabije tu jebenu loptu u nove nocne ormarice, za koje si ti platio novce, a za te novce si i morao raditi pa bi ti to sigurno bilo svejedno, eh mos misliti. daj molim te.
Sačuvajmebože ovako obazrivih ljudi.

BTW, kad guraš glavu u pijesak, stižu ti stalno novi problemi. Kava u kafiću, za stolom ti, tvoja prljava rodbina i tvoja nova čista beba koju oni baš žele podragati.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:51   #31
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Neka djeca to mogu, neka ne. Klinjo slabo govori, po ovome što piše ima i izražene tantrume, pa nisam sigurna da bi bio spreman na suradnju, a ona po svaku cijenu želi izbjeći konflikt. Uostalom, njen prioritet je riješiti njen problem, a odgajati ga ipak trebaju njegovi roditelji.
Ma ni moj bratić (kad sam ga već uzela kao primjer) ne priča, kaže one osnove, mama, tata, i to...al nema veze.

U pravu si, nije na njoj da ga odgaja, ali da se tako nešto odigralo kod mene u stanu, lijepo bi malom rekla da se to ne smije, ne bih se izderavala, nego mu lijepo objasnila, čisto zbog njegove mame, da ona vidi da bi trebala malome reći da ne smije
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:54   #32
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Ma ni moj bratić (kad sam ga već uzela kao primjer) ne priča, kaže one osnove, mama, tata, i to...al nema veze.

U pravu si, nije na njoj da ga odgaja, ali da se tako nešto odigralo kod mene u stanu, lijepo bi malom rekla da se to ne smije, ne bih se izderavala, nego mu lijepo objasnila, čisto zbog njegove mame, da ona vidi da bi trebala malome reći da ne smije
I ja isto, ali ne zbog mame, nego zato što ne očekujem od djeteta da pogodi koja su pravila u mojoj kući. Nije meni problem reći ni mami ako procijenim da me dijete ne bi shvatilo.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:57   #33
Quote:
Nema Blage Veze kaže: Pogledaj post
jebote pa necu mlatit djete ali ako ne shvati nakon sto mu objasnim stoti put zasluzio je jednu po guzi. pokazi mi roditelje koji to ne rade. malo autoriterta nikom ne skodi, i djete bi trebalo imati postivanje prema roditeljima.

Udaranje nije autoritet, već znak roditeljske nemoći, a često i gluposti.
Dijete te neće poštovati, nego će te se bojati.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:03   #34
razumijem te, meni se isto gade ljudi koji ne peru ruke iza wc-a.

jedini način je taj da ih ne zoveš da ti nešto pomažu. IKAD. i da se nalazite VANI na kavi, u parku, na livadi...

ne znam kakav je tvoj odnos s mužem, niti njegov odnos prema sestri, koliko su povezani, ali ako nisu previše i ako imaš kvalitetan odnos s mužem, ja bih mu otvoreno rekla sve ovo što sam napisala tu

definitivno zaboravi da ih možeš zvati da ti pomažu više ikad do kraja života. znači ili ste frendovi ili niste. nema kombinacije između.

a što se tiče pomaganja, tebe jadne trudne i jadnog muža sa strganom rukom, pa postoje majstori koje se plati, nisi čula za to? ili student servis ? ili susjed i tako? je, al ak si škrta za platit, onda lijepo trpi tudju neodgojenu djecu

ako si otvorila temu da se zgražaš nad neodgojenom djecom, da, jesu neodgojena i više od toga, čak psihički poremećena i zapuštena (lupa glavom u zid, ne govori, halo?)...tako da si u tome ful u pravu.

ali ne kuži što hoćeš?
Altera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:07   #35
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Ma ni moj bratić (kad sam ga već uzela kao primjer) ne priča, kaže one osnove, mama, tata, i to...al nema veze.

U pravu si, nije na njoj da ga odgaja, ali da se tako nešto odigralo kod mene u stanu, lijepo bi malom rekla da se to ne smije, ne bih se izderavala, nego mu lijepo objasnila, čisto zbog njegove mame, da ona vidi da bi trebala malome reći da ne smije
i ja bih mu rado na fin nacin rekla da se neke stvari ne smiju. problem je u tom sto ako mu nesto pokusas objasniti mali bjezi glavom bez obzira, ne zanimjau da te stvari, ne sljivi, nije ga briga, on je svoje obavio a sto ti o tom mislis, kog briga. isto i majka ocito. zar bi se trebala derati na balavca ili ga uhvatiti za rukav i posjesti na kauc da me saslusa.?? zbog toga su njegovi roditelji tu da mu kazu sto se smije a sto ne i kako se ponasa u gostima a ne da se ja moram s djetetom natezati kao budala i objasnjavati mu osnovna pravila ponasanja. osnovna. ne idemo sad u dubinu bontona.

Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Udaranje nije autoritet, već znak roditeljske nemoći, a često i gluposti.
Dijete te neće poštovati, nego će te se bojati.
a ako se djete boji, zna da neke stvari nece tako brzo napraviti jer zna sto mu slijedi. tako ce se nauciti sto smije a sto ne. kad vec taktika razgovora ne bi uspjela. nisu sva djeca bistra da iz razgovora zakljuce sto se smije a sto ne pa treba upotrijebiti drugu taktiku. a nisam mislila na mlacenje i zlostavljanje, jedan lagani udarac (ako razumijes sto znaci lagano) nije nikog ubio niti ikom ostavio traume iz djetinjstva. najbolje djecu maziti i paziti kao da su od stakla pa me bas zanima cija ce takva djeca postati fino odgojjena djeca, osim razmazenih histericnih derista.
Nema Blage Veze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:11   #36
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Udaranje nije autoritet, već znak roditeljske nemoći, a često i gluposti.
Dijete te neće poštovati, nego će te se bojati.

Nisam zagovaratelj da se dijete zlostavlja,tuče, muči , nedaj Bože, ali nisam ni pobornik današnjih modernih metoda odgajanja (Suri Cruise model).
Zlatna sredina, kako bi se reklo, a u mojoj zlatnoj sredini ima mjesta i za "klepnut" dijete po peleni.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:12   #37
Quote:
Nema Blage Veze kaže: Pogledaj post
i ja bih mu rado na fin nacin rekla da se neke stvari ne smiju. problem je u tom sto ako mu nesto pokusas objasniti mali bjezi glavom bez obzira, ne zanimjau da te stvari, ne sljivi, nije ga briga, on je svoje obavio a sto ti o tom mislis, kog briga. isto i majka ocito. zar bi se trebala derati na balavca ili ga uhvatiti za rukav i posjesti na kauc da me saslusa.?? zbog toga su njegovi roditelji tu da mu kazu sto se smije a sto ne i kako se ponasa u gostima a ne da se ja moram s djetetom natezati kao budala i objasnjavati mu osnovna pravila ponasanja. osnovna. ne idemo sad u dubinu bontona.
A ti si mu pokušala reći? Ne znam onda što točno želiš od nas Klinci su neodgojeni, mama isto tako, s njima se ne može razgovarati, dakle, nemoj ih više zvati, ne daj im da dođu ili ako dođu, šuti i trpi Šta sad?
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:13   #38
Quote:
Nema Blage Veze kaže: Pogledaj post
a ako se djete boji, zna da neke stvari nece tako brzo napraviti jer zna sto mu slijedi. tako ce se nauciti sto smije a sto ne.
Ne. Ako se dijete boji, zna da se treba potruditi da ne bude otkriveno u onome što radi.

Ali, to nije jedino što zna dijete koje se boji: ako se dijete boji, zna da mu je bolje kad su osobe od kojih bi dijete trebalo dobivati ljubav i nježnost i razumijevanje, što dalje od njega. Ako se dijete boji, zna da se od roditelja treba skrivati, da im treba lagati.

Dijete koje se boji izraste u čovjeka koji se boji.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:15   #39
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
u mojoj zlatnoj sredini ima mjesta i za "klepnut" dijete po peleni.
I ti se oslanjaš na to da "nisu sva djeca bistra da iz razgovora zakljuce sto se smije a sto ne"?

Što će tvoja zlatna sredina napraviti kad dijete "klepnuto po peleni" ponovi razlog klepanja? Što kad ne bude pelene?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:18   #40
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Nisam zagovaratelj da se dijete zlostavlja,tuče, muči , nedaj Bože, ali nisam ni pobornik današnjih modernih metoda odgajanja (Suri Cruise model).
Zlatna sredina, kako bi se reklo, a u mojoj zlatnoj sredini ima mjesta i za "klepnut" dijete po peleni.
Kad smo već otišli u off... zlatna sredina ne mora nužno uključivati udaranje. Moje iskustvo kaže - postoje lako odgojiva djeca, njih nema potrebe tući, a postoje i teško odgojiva djeca, njih nema smisla tući.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.