Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2013., 20:18   #21
Možemo li tužiti HRT na osnovu toga poreza?
Ja sam,kao i svi platio porez na uređaj kada sam ga kupio.
Naravno,plaća se porez na posjedovanje tv prijemnika,ali do kada..?
Mora postojati vremensko ograničenje,ako onaj kretenski zakon o plaćanju poreza na auto koji je je mlađi od deset godina..?
Možemo li peticijom kroz Sbor srušiti HRT-ov namet?
Sekula Pilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 20:48   #22
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
HRT je parazit.
Dobro jutro.I to najgolemiji u ovoj državi.

Quote:
Sekula Pilat kaže: Pogledaj post
Možemo li tužiti HRT na osnovu toga poreza?
Ja sam,kao i svi platio porez na uređaj kada sam ga kupio.

Možemo li peticijom kroz Sbor srušiti HRT-ov namet?
Ne možemo.Platio si pdv što nije isto kao i poseban porez.
Ne možeš kroz Sabor jer ga je Sabor i izglasao.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 23:28   #23
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post


Ne možemo.Platio si pdv što nije isto kao i poseban porez.
Ne možeš kroz Sabor jer ga je Sabor i izglasao.
Sabor je donio i sabor jedini moze ukinut ili izmjenit Zakon o HRT-u.
Zasto to nece napravit? Jer je politicarima draga televizija na kojoj mogu kadrovirati.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 23:33   #24
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
HRT je parazit.
Sad kad jos shvatis da je cijela Drzava parazit...
ancap is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 23:35   #25
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Upravo tako..za što?
Ja jesam da postoji nacionalna tv kuća,ali sa iznosom od 15-20 kuna mjesečno.To im je dovoljno.Imaju oni marketing,samo što su drski..
Pogledajte svako vozilo hrt-a,i koliko u njega stane ljudi?U nekoliko navrata sam vidio te cirkusante,njih tucet od desetak,i više,kako imaju ruke u džepovima,kako lelujaju i boli ih džon.Do jučer su primali regres u visini 6.000 kuna?!!
Uglavnom se mogu složiti o ovome o šefićima i većinom napisanim, a za ovo boldano sa iznosom regresa ću ti reći da lažeš, kao dobro upućena osoba.

Zadnje uređivanje yes12 : 17.01.2013. at 23:46.
yes12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 23:44   #26
Quote:
Kolaboracionist kaže: Pogledaj post
Još nisam vidio da postoje korisni savjeti kako se riješiti poreza na tv.
A možeš li staviti i savjet kako ne plaćati telefon, struju, vodu, grijanje, plin, komunalnu naknadu, regristraciju automobila i ostale harače?
Ukratko kako ne plaćati ništa.
Puno toga meni zagorčava život, htio bih se toga olakšati. Imaš riješenje, osim što vidim da si naučio copy-paste.
Quote:
Kolaboracionist kaže: Pogledaj post
Čekaj malo..na sudu se priznaje naziv pretplata,jel tako?Pa onda,pretplata je volja pojedinca.A mi ovdje govorimo o porezu,što je drugačija kategorija ubiranja novca.
Pretplata i porez-dvije različite stvari.

To i jest porez tj. pristojba na posjedovanje prijamnika.

Zadnje uređivanje yes12 : 17.01.2013. at 23:50.
yes12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 21:34   #27
Quote:
yes12 kaže: Pogledaj post
A možeš li staviti i savjet kako ne plaćati telefon, struju, vodu, grijanje, plin, komunalnu naknadu, regristraciju automobila i ostale harače?
Ukratko kako ne plaćati ništa.
Imaš li ti koju ideju?
Quote:
yes12 kaže: Pogledaj post
Puno toga meni zagorčava život, htio bih se toga olakšati. Imaš riješenje, osim što vidim da si naučio copy-paste..
Ne turpijaj,naveo sam izvor i imenovao portal..
Quote:
yes12 kaže: Pogledaj post
To i jest porez tj. pristojba na posjedovanje prijamnika.
Što je sad?Pristojba,poret ili pretplata?
Porez smo dužni platiti,sve drugo ne.
Kolaboracionist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 22:05   #28
7.000 parazita živi na TV pretplati, dok 4 milijuna građana gleda 99% vremena smeće.

Što vas priječi da ugasite TV prijemnik i bacite ga? Što ćete izgubiti? Najnovije uzdahe Sulejmana?

Je, al bi vi svi mukte da gledate. Pa i onih 7.000 parazita bi valjda mukte da parazitiraju.

Lijepo je da se uzajamno potpomažete.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 23:18   #29
Quote:
Kolaboracionist kaže: Pogledaj post
Imaš li ti koju ideju?
Ne, da je imam ne bih tebe pitao. Možda imaš neki tekst koji ćeš kopirati i to tome.
Quote:
Ne turpijaj,naveo sam izvor i imenovao portal..
A to nije copy-paste?
Da citiram malo to iz teksta:" Dopis bi trebao izgledati ovako: “Ja XY dana (upisati datum) odjavljujem svoj televizor marke (navesti marku) iz razloga jer ne želim više pratiti tv program HRT-a”. "
Kao što je netko već rekao pristojba se ne plaća na gledanje programa, pa se ovaj dopis lako može odbaciti od strane HRT-a a i na sudu. Treba pisati "odjavljujem tv prijemnik jer ga više ne posjedujem. " Ako razlog odjave nije
valjano napisan isti ne vrijedi. Kad odjaviš prijamnik sa ispravnom argumentacijom uplatnice više ne stižu. A do tada se moraju platiti sve dospjele i niti jedan sud neće ukinuti ovrhu.
Kopirao si tekst sa uputama o temi o kojoj nisi informiran bez kritičkog razmišanja. Znam da su se neki zeznuli slijedeći ove upute.
Quote:
Što je sad?Pristojba,poret ili pretplata?
Porez smo dužni platiti,sve drugo ne.
Super, po tebi nismo dužni plaćati niti struju, vodu, telefon, kartu za javni prijevoz itd jer to nije porez.
Kad već postavljaš link trebao bih znati što je. To nije pretplata, već pristojba. AKo ne znaš što je pristojba googlaj malo.
Da ti pomognem pristojba je jedna vrsta poreza.

Zadnje uređivanje yes12 : 18.01.2013. at 23:31.
yes12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 23:22   #30
Quote:
Ruka.Slave kaže: Pogledaj post
Što vas priječi da ugasite TV prijemnik i bacite ga? Što ćete izgubiti? Najnovije uzdahe Sulejmana?
Za ovo boldano se i ja pitam.

Zadnje uređivanje yes12 : 18.01.2013. at 23:30.
yes12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 13:31   #31
Quote:
Kolaboracionist kaže: Pogledaj post
Imaš li ti koju ideju?Ne turpijaj,naveo sam izvor i imenovao portal..
Što je sad?Pristojba,poret ili pretplata?
Porez smo dužni platiti,sve drugo ne.
Jesi iz 2008-e.
Pristojba ili taksa koju si dužan plaćat kao i porez.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 21:43   #32
tv pretplata

Prijavio sam se na ovaj forum , jer su mi upravo danas na vrata pokucala dva HTV-ovca i htjeli provjeriti u kakvom sam statusu. Naravno da sam ih kulturno i sa smiješkom otpratio, a htjeli su , zamisli molim te sjesti za stol i sastaviti nekakakav zapisnik. Imam kablovsku i gledam 100- tinjak programa, između ostalih i HTV. Sve to plačam 200 kn i ne pada mi na pamet da još plačam pretplatu. Smatram da je to obaveza kablovskog distributera.
Ma dajte ljudi! Ne radi se ovdje o plačanju ili ne plačanju. Nego se radi o tome da ako čovjek koristi TV prijemnik, a doista gleda sve drugo samo ne HTV zašto onda samo HTV-u plačati nekakvu pristojbu. Barem sada nema monopola. Naravno, to je demokracija da ja osobno mogu birati kome eventualno želim plačati pretplatu ako je to zaslužio. Nadalje postavlja se pitanje ako ja imam kablovsku za koju plačam uslugu, dakle distribuciju od 100 pa do x programa, zašto onda plačati HTV-u? Kablovski distributer plača naknadu za koncesiju i svim tim vlasnicima kanala koje možemo gledati preko kablovske.
E, kablovsku, to se slažem, treba platiti, a ako nisi zadovoljan bilo ćime možeš kad hoćeš promjeniti operatera. Nikoga nije briga ako ja nisam zadovoljan HTV-om. No ključno je pitanje, da li je to demokracija kad ja moram plačati TV pristojbu jer posjedujem TV prijemnik, bez obzira za što ga koristim (npr za video igre, PC, ili gledanje DVD-a)? Navest ću jedan primjer. Moj prijatelj bavi se fotografiranjem i snimanjem, odnosno ima foto-video studio. U njemu ima TV kako bi mogao mušterijama prikazivati video uradke, pa čak i fotografije. U radnji nema niti priključak za antenu. Mora plačati TV pretplatu. S obzirom da je to radnja, pa je ulaz moguć svima, pa tako i onim žgadijama sa televizije nikako ne može reći da TV nema. Na žalost nakon nekoliko godina natezanja po svim distancama kako bi dokazao da TV nema veze sa HTV-om, odustao je i sad plača pretplatu. To je nepravda, to boli, a institucije su gluhe.
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 21:46   #33
Quote:
buc2305 kaže: Pogledaj post
Prijavio sam se na ovaj forum , jer su mi upravo danas na vrata pokucala dva HTV-ovca i htjeli provjeriti u kakvom sam statusu. Naravno da sam ih kulturno i sa smiješkom otpratio, a htjeli su , zamisli molim te sjesti za stol i sastaviti nekakakav zapisnik. Imam kablovsku i gledam 100- tinjak programa, između ostalih i HTV. Sve to plačam 200 kn i ne pada mi na pamet da još plačam pretplatu. Smatram da je to obaveza kablovskog distributera.
Ma dajte ljudi! Ne radi se ovdje o plačanju ili ne plačanju. Nego se radi o tome da ako čovjek koristi TV prijemnik, a doista gleda sve drugo samo ne HTV zašto onda samo HTV-u plačati nekakvu pristojbu
Vidim da si naplakao.
A meni se plače od toga što moram iz svoje plaće kroz porez financirati školovanje osoba koje u osnovnoj školi u ne mogu
naučiti banalnu stvar poput razlikovanja dva obična slova č i ć. Možda upute za to nađeš na nekom od 100 kanal koje imaš.

Zadnje uređivanje yes12 : 22.01.2013. at 22:15.
yes12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 20:09   #34
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Upravo tako..za što?
Ja jesam da postoji nacionalna tv kuća,ali sa iznosom od 15-20 kuna mjesečno.To im je dovoljno.Imaju oni marketing,samo što su drski..
Pogledajte svako vozilo hrt-a,i koliko u njega stane ljudi?U nekoliko navrata sam vidio te cirkusante,njih tucet od desetak,i više,kako imaju ruke u džepovima,kako lelujaju i boli ih džon.Do jučer su primali regres u visini 6.000 kuna?!!
Do jučer je Čuljakica vodila Dnevnik!Sada Hloverka,počasna bojnica,prima 16.000 kuna plaće kao mentor?!!
Na HRT radi 3.000 ljudi..?!
U call centru radi 14 zaposlenika,koji imaju 5 šefova.
HRT je suvremeno komunističko-uhljebljeničko leglo.To je neopisiva sramota,koju nam ufurguzi tjeraju pod nos.Pogledajte reporterske ekipe Nove tv ili RTL-a,koliko njih ima?Reporter,kamerman i eventualno još jedan.
Na HRT vrvi od musavaca šefića do raznoraznih prozirnih ljudi koji misle da su neke tv veličine poput veseljka Vlahova.
HRT se srozao po kvaliteti.To je uljepšani kupleraj neprofesionalnosti.
Tamo treba doći privatnik na godinu dana da malo provjetri ustajalost.
HRT je parazit.
U Češkoj, sa nešto više stanovnika imaju na nacionalnoj televiziji niti 800 zaposlenih.
A što tek reći o kastama odvjetnika, geodeta i javnih bilježnika? Njihov je cjenik čista perverzija.
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 16:43   #35
Quote:
buc2305 kaže: Pogledaj post
Prijavio sam se na ovaj forum , jer su mi upravo danas na vrata pokucala dva HTV-ovca i htjeli provjeriti u kakvom sam statusu.
Kako htv-ovci?Što imaju iskaznice ko policija?Na koju foru bi oni htjeli ući?
Quote:
buc2305 kaže: Pogledaj post
To je nepravda, to boli, a institucije su gluhe.
Eh,koja riječ nepravda..Ma kako da oživimo pravdu!?
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 18:42   #36
Quote:
yes12 kaže: Pogledaj post
Kao što je netko već rekao pristojba se ne plaća na gledanje programa, pa se ovaj dopis lako može odbaciti od strane HRT-a a i na sudu. Treba pisati "odjavljujem tv prijemnik jer ga više ne posjedujem. " Ako razlog odjave nije
valjano napisan isti ne vrijedi. Kad odjaviš prijamnik sa ispravnom argumentacijom uplatnice više ne stižu. A do tada se moraju platiti sve dospjele i niti jedan sud neće ukinuti ovrhu.
Kopirao si tekst sa uputama o temi o kojoj nisi informiran bez kritičkog razmišanja. Znam da su se neki zeznuli slijedeći ove upute.
Aha..ne posjedujem tv prijemnik..Uglavnom u kuću ti može ući samo ovlaštena osoba sa nalogom,tako da je to uspješan način?
Quote:
yes12 kaže: Pogledaj post
Super, po tebi nismo dužni plaćati niti struju, vodu, telefon, kartu za javni prijevoz itd jer to nije porez.
Super hajmo plaćati koliko oni žele?!
HRT,Elektra i koje koje državne tvrtke gdje se drijema i spava i dočeka se penzija mi ćemo plaćati!Od direktora,direktorčića,šefova,šefića,tajnica,potta jnica,portira,zamjenika portira itd..!!Ma nemoj,pa komunizam nam je nakrcao omjer 10 činovnika:1 radnik u proizovdnji i gdje smo to danas!!?
HRT ne bih plaćao,nek žive od reklame,i nek si spuste plaće i otpuste višak,i ne moraju imati 4 šefa na deset ljudi!
Elektra je nužno zlo..Zašto država ne stimulira solarne ćelije i bok!Pun mi je kufer tih cijena!U mom gradu u elektri smještaju se stranački kolege i drugovi!Ništa više!
Voda je neotuđivo pravo čovjeka.Vodovodu bih plaćao 10 kuna to im je dosta..puta 4 milijuna ljudi.
A telefon?!To pitaš,jel?!Pa telefon su starci platili tisuću maraka 1990 godine..i plaćat ću samo potrošnu,a ne Mudrinićev porez na budale zvanu pretplata!
Tebo je to super plaćati jelda!!?
Quote:
yes12 kaže: Pogledaj post
Kad već postavljaš link trebao bih znati što je. To nije pretplata, već pristojba. AKo ne znaš što je pristojba googlaj malo.
Da ti pomognem pristojba je jedna vrsta poreza.
A što je pretplata?HRT to zove pretplatom?
I kako si se ražestio pomislio sam da nisi kćer od Hloverke?!
Kolaboracionist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 22:08   #37
Quote:
Kolaboracionist kaže: Pogledaj post
..


:
S kim s ja raspravljam. Nisi učio razumijvanje pročitanog u školi ili nemaš te sposobnosti.
yes12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 09:58   #38
Može pomoć

Naletio njihov čovjek i uhvatio mi ženu nespremnu, pitao ime i prezime i rekao da čuje da radi tv i pita od kad smo u stanu da ne plaćamo tv pretplatu...
Žena njemu kaže da smo se uselili prije dva mjeseca, pa je tako i napravio prijavu, ali ni u jednom trenutku nije ulazio u stan, još je ostavio broj svog mobitela da žena pošalje OIB, naravno nije poslala.
Došle su mi sad uplatnice i još nisam ni jednu uplatio.
Šta mi je najpametnije napravit, jel po ovim uputama ili ima nešto novije

Hvala
007jaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 10:06   #39
Srbija ukida TV pretplatu
http://www.poslovni.hr/svijet-i-regi...etplatu-242135
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 10:29   #40
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Iz prostog razloga što je tako zakonski riješeno da te onemoguće u neplaćanju.HTV dobije lovu a Vlada (vladajući) dobije/u veći medijski prostor od drugih pred bilo koje izbore.Svi sretni i zadovoljnji osim nas koji su oharačeni.Vrana vrani oči ne vadi.
Ako ga ne pustiš u stan smatrat će da imaš tv pa ćeš dobivat uplatnice a nakon neplaćnja i debelo naplaćenu ovrhu.Nije htv tu radi nas nego radi njih.I jeni i drugi dobro znaju i igraju igru.
Kao i masu stvari u ovoj državi, tako je HRT svrha sam sebi.
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.