Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 13:45   #161
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a jbg, mozes ne plakati kad ti se dijete ne drzi grcevito za nogu i urla mama ne ostavljaj me molim te, nemoj ici mamamamamamama, ocu s tobom, ne ostavljaj me
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
:nemajka: ne plače
moja se nije držala za mene. rado je ostala u vrtiću, čak već i taj prvi dan. ali ja plačem za svaki drek :mimoza:
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:48   #162
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a jbg, mozes ne plakati kad ti se dijete ne drzi grcevito za nogu i urla mama ne ostavljaj me molim te, nemoj ici mamamamamamama, ocu s tobom, ne ostavljaj me
Nemajka isto ne plače

Zato se raspizdim na svako govno u pms-u
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:48   #163
Ja sam oplakala vrtić kad sam prije par mj mislila da sam dobila jedan posao I da će naglo morati u vrtić I na dugo da će biti tamo. Sad mi je ok. Dođem kući I gletam I gledam na sat.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 14:33   #164
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
moja se nije držala za mene. rado je ostala u vrtiću, čak već i taj prvi dan. ali ja plačem za svaki drek :mimoza:

jbg, moja je plakala tamo cijeli dan, ne samo na ostavljanju kad je pocela samo na ostavljanju plakati to je vec bilo odlicno tad sam vec sretna bila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 17:36   #165
adaptacija

jel zbunjujuce za dijete ako ga na dio adaptacije vodi mama a na dio tata?

uskoro krecemo na adaptaciju, krece s tatom, kako nije 100% sigurno da ce ga tata moci voditi svih 10 dana brine me da li ce malom biti zbunjujuce ako ga prvih x vodi tata, pa dan-dva mama, pa opet tata?
jel tko imao ovakvu situaciju?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 18:06   #166
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
jel zbunjujuce za dijete ako ga na dio adaptacije vodi mama a na dio tata?

uskoro krecemo na adaptaciju, krece s tatom, kako nije 100% sigurno da ce ga tata moci voditi svih 10 dana brine me da li ce malom biti zbunjujuce ako ga prvih x vodi tata, pa dan-dva mama, pa opet tata?
jel tko imao ovakvu situaciju?
pa tesko je reci...al ja se ne bih time zamarala.

kod nas ti je islo tako da sam ju iskljucivo ja vodila (ja sam bila prvi dan unutra, ja sam upoznala tete i prostor), pa onda ono postepeno dovodjenje i odovodjenje, i onda nakon takvih 8 dana, tata ju je doveo 9. dan, a ja odvela i od onda ju 95% vremena on dovodi, a ja odvodim.
on nije nikad bio sa njom u grupi (ono sto sam ja prvi dan ostala), al kad ju je prvu put doveo ujutro, pitao je tetu dal moze malo razgledati, i ona mu je rekla da moze...pa je ostao malo na "adaptaciji"

mislim da je kod vas "olakotno" sto imate i seku tamo, pa onda valjda i nju vodite usput, pa onda on ima jednu "konstantu"
i bitno je da jedan i drugi poznate tete (dakle, potrudi se da on upozna tete prije), da ne trazi ujutro grupu/ormaric/stovec, nego da sigurno ulazi sa njim, kao najnormalnija stvar.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 21:04   #167
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
jel zbunjujuce za dijete ako ga na dio adaptacije vodi mama a na dio tata?

uskoro krecemo na adaptaciju, krece s tatom, kako nije 100% sigurno da ce ga tata moci voditi svih 10 dana brine me da li ce malom biti zbunjujuce ako ga prvih x vodi tata, pa dan-dva mama, pa opet tata?
jel tko imao ovakvu situaciju?
Tako je bilo kod nas, dio sam ja vodila, a onda je dio muž, bilo je jednako, plakala je i jednom i drugom...nije radila razliku...
starijeg sina sam svojedobno vodila ja, isto je plakao, ne vidim razliku u privikavanju, plaću kome stignu, polako sve manje i tak....
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 21:04   #168
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
jel zbunjujuce za dijete ako ga na dio adaptacije vodi mama a na dio tata?

uskoro krecemo na adaptaciju, krece s tatom, kako nije 100% sigurno da ce ga tata moci voditi svih 10 dana brine me da li ce malom biti zbunjujuce ako ga prvih x vodi tata, pa dan-dva mama, pa opet tata?
jel tko imao ovakvu situaciju?
Mi tako moramo i nema razlike
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 23:35   #169
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Već sam rekla da moj plače svako jutro
5 mj - svako jutro
Drži se za mene, teta ga skida a on zove: maaaaaaaamaaaaaaaaaaa

:nemajka: ne plače
Mi smo još svježi, ali ove sedmice je svaki dan plakala i svaki dan sve više. Kao posljedica tog razdvajanja, kad dođem po nju i kad dođemo kući, ne skida se sa mene. Znači, ne smijem joj čeđa okrenuti, odmah plač. A najsretnija je kad ju nosam i kad se mazimo i kad zajedno spavamo, ona na meni, ko iz vremena kad je bila mala beba
Iako tako plače svaki dan na ostavljanju, ja ne plačem. Podsvjesno se brinem i bojim za nju, kako to utiče na njenu psihu, to razvajanje i taj boravak tamo u vrtiću i da li sam učinila ispravno što sam ju upisala, ali ipak ne plačem i samu sebe ubjeđujem da je to dobar potez...
Meni to vrijeme njenog boravka u vrtiću proleti, od 8,30-15h. I sad ovih dana, u početku, mi taaaaako godi što sam sama i što ne moram žuriti da spremim doručak, ručak, užinu, presvlačenje, oblačenje, umivanje, izlasci u šetnju.. baš mi godi da sam malo bez obaveza.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 17:19   #170
moja se razbolila nakon 3 dana jaslica...
znam da je to faza koju svako dijete mora proć prije ili kasnije, ali puno je teže i dijetetu i meni to sve prolaziti dok je još u pelenama.
premišljam se da je više ni ne šaljem, ili da ode još koji put do kraja ovog mjeseca a idući upis ostavimo za deveti mjesec iduće godine.
minelas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 18:12   #171
Quote:
minelas kaže: Pogledaj post
moja se razbolila nakon 3 dana jaslica...
znam da je to faza koju svako dijete mora proć prije ili kasnije, ali puno je teže i dijetetu i meni to sve prolaziti dok je još u pelenama.
premišljam se da je više ni ne šaljem, ili da ode još koji put do kraja ovog mjeseca a idući upis ostavimo za deveti mjesec iduće godine.
A zasto si je onda uopce upisivala u jaslice? Pa i slijedece godine ce ti se najvjerojatnije brzo razboljeti,to je normalno
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 21:17   #172
Quote:
minelas kaže: Pogledaj post
moja se razbolila nakon 3 dana jaslica...
znam da je to faza koju svako dijete mora proć prije ili kasnije, ali puno je teže i dijetetu i meni to sve prolaziti dok je još u pelenama.
premišljam se da je više ni ne šaljem, ili da ode još koji put do kraja ovog mjeseca a idući upis ostavimo za deveti mjesec iduće godine.
Zašto je tebi i njoj teže dok je još u pelenama?
Bolesti su normalne, nažalost. To svih zakači prije ili poslije, ako imaš mogućnosti jer ne radiš ili je ima tko čuvati, odradite to sad. Tako bar nećeš (kao moj muž i ja) morati svako malo na bolovanja.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:36   #173
dan...
evo,1.dan 3.tjedna vrtića, ima 2 g (baš smo proslavili za vikend )
ugl adaptacija mu ide jako teško, plače stalno- kažu "na intervale"
zaspati neće tamo uopće, pokušavaju . ja dođem oko pola 1 pa čekam, ako ne uspiju onda mi ga izvedu van

jutros je išao s didom, ista scena, sad čekam da mi jave jel zaspao. al sumnjam

nisam pametna dal da ga ostavim do 3, pa makar ne spavao...jer onda ide nervoza,plač,pa zaspi u autu pa se navečer sve pomiče pa ujutro itd itd...
nije problem da ga dida i baka pokupe prije spavanja, na raspolaganju su
nego što je bolje za njega

sad je u fazi jakog straha od razdvajanja, poklopilo se više stvari

znam da mora otplakati, ali se mora i odmoriti, a to ne ide ako je u stalnom grču tamo
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 13:35   #174
Mi smo imali nekoliko tjedana užasnog plača ujutro jer je često bolesna u posljednje vrijeme pa previše izbiva iz vrtića i od prošlog ponedjeljka konačno idila. Ali jutros popizdih... Probudila se nervozna, ja se pripremila na kaos, kad ono sve super, veselo došla do vrtića, sama pozvonila na vrata, izašla teta, ona joj se nasmješila, kad, 'bemti krv da ti 'bem, glupača joj uzme žirafu iz ruke i mala poče vrištati nenormalno i tako je ju je vrišteći odnijela...
Da napomenem, kod nas nema pravila da se igračke ne donose, čak su nas i poticali da nosi sa sobom nekog medu i s. uz kojeg bi lakše zaspala.
Koji se vrag jutros dogodio, nemam pojma
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 13:39   #175
Quote:
ana55 kaže: Pogledaj post
dan...
evo,1.dan 3.tjedna vrtića, ima 2 g (baš smo proslavili za vikend )
ugl adaptacija mu ide jako teško, plače stalno- kažu "na intervale"

nije problem da ga dida i baka pokupe prije spavanja, na raspolaganju su
nego što je bolje za njega
ne znam šta je bolje, ja ti samo mogu napisati svoje iskustvo i kako sam ja. moj je imao 2g i 3 mjeseca kad je krenuo. adaptacija je bila teška, plakanje 6 tjedana. doma, po putu i tamo cijeli dan. prve dane nije ni jeo ni pio. ja sam bila na raspolaganju 2 tjedna, a zatim baka i deda. to sam i iskoristila i vadila ga van prije spavanja svaki dan dok sam nije izrazio želju da ostane spavat. to je bilo nakon 6 tjedana. nisam ga htjela siliti i inzistirati na nečemu takvom kad sam imala mogućnosti, a vidjela sam da mu je teško. inače, plakao je valjda svaki tjedan tijekom prve, druge, a sad nakon 2 tjedna je krenuo s plakanjem i scenama da neće unutra i ove treće godine zaista mislim da će on plakati do škole
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 08:22   #176
znam da padam sad sa marsa jer ste sve u adaptacijama ali nisam našla temu ako je ima

jel normalno da u grupi od 4-5god ima 32 djece na 2 tete?
soba nije ništa extra velika. prošle godine ih je bilo 28? na popisu piše normativ 30, i do jučer ih je bilo 30,danas osvane novi popis, 32
čitala sam pred neko vrijeme netko je negdje stavio zakon i pravilnik i mislim da sam vidjel da je normativ 25
ja sam u zg inače

hvala
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 08:34   #177
pa ako pitas jel uobicajeno, je. jel normalno, nije jel dozvoljeno, bas i ne ali ocito ima rupa u pravilnicima
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 08:38   #178
U nas je 19 jasličara na jednu tetu, tj. dvije, ali u smjenama su, pa ih čuva po jedna od-do

Dramila sam prve dane

Ali onda vidiš da ih dnevno dođe 10-12 djece... pa ajde to mi je ok. Mislim da se rijetko kad skupi baš cijela grupa
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 09:01   #179
mojoj je to sad 4. god. vrtića i dosta je samostalna, ali 32??? pa oni se jadni nemaju di okrenuti u sobi
a da ne govorim kad im stave spužve za spavanje, još će po hodniku ih razvlačiti
a tak je prekrasno vrijeme pa nemogu ni u dvorištu biti
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 10:31   #180
Quote:
Kikica123 kaže: Pogledaj post
mojoj je to sad 4. god. vrtića i dosta je samostalna, ali 32??? pa oni se jadni nemaju di okrenuti u sobi
a da ne govorim kad im stave spužve za spavanje, još će po hodniku ih razvlačiti
a tak je prekrasno vrijeme pa nemogu ni u dvorištu biti
I u grupi moje male ih je ove godine 31 (ili 32 nisam sigurna), lani ih je bilo 28, svake godine ih samo upišu nekoliko novih (sada ih je većina isto u dobi od 4-5 godina). A u grupi mlađe ih je 24, starija jaslička od 2-3 godine. Isto su ove godine upisali nekoliko novih.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.