Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2015., 15:58   #61
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Dakle rekao sam točno što mislim, ne kontam što tu nije jasno?
Ajde, necemo se sad natezat. Prihvacam ovo kao dodatno objasnjenje. No pisalo je kao odgovor na pitanje - koja su to beskorisna zanimanja. Mozda si previdio sto sam pitala, a ja sam odgovor shvatila kao odgovor na svoje pitanje.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 16:01   #62
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Jel' onda moja direktorica šovinist ako zapošljava 98% muškaraca u firmi?
Ne znam gdje radis.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 16:05   #63
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ajde, necemo se sad natezat. Prihvacam ovo kao dodatno objasnjenje. No pisalo je kao odgovor na pitanje - koja su to beskorisna zanimanja. Mozda si previdio sto sam pitala, a ja sam odgovor shvatila kao odgovor na svoje pitanje.
U redu je, nisam precizirao, kužim da si pitala konkretno o "beskorisnim" diplomama a ja sam govorio o manje plaćenim. Beskorisnim nikako ne smatram niti medicinske sestre niti administratorice, smatram tek neke u biti beskorisnima poput "Gender studies" - studiju čiju letaraturu možeš i bez faksa preko neta na pamet naučiti a prilike zapošljavanja su ravno nuli, osim ako nisi profesor "Gender studies" na faksu
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 20:14   #64
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
To što ti smatraš feminističke znanosti i ostale gluposti na tuđi trošak "korisnima" je tvoje pravo, no moje pravo je reći da s takvim stavom...
Pročitaj ponovo. Nije riječ o stavu.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 20:36   #65
Misliš da bi takve studije postojale bez uplita države u zapošljavanju istih u aparatu ili bez direktnih ili indirektnih sredstava iz proračuna za takve studije na (mahom državnim) fakultetima? Mislim da si u krivu, tržište nema neku potrebu za tisuće prvostupnika spolnih znanosti, tko bi ih i gdje zaposlio u njihovoj struci u realnom sektoru?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 20:41   #66
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Misliš da bi takve studije postojale bez uplita države u zapošljavanju istih u aparatu ili bez direktnih ili indirektnih sredstava iz proračuna za takve studije na (mahom državnim) fakultetima? Mislim da si u krivu, tržište nema neku potrebu za tisuće prvostupnika spolnih znanosti, tko bi ih i gdje zaposlio u njihovoj struci u realnom sektoru?
Mislim da čak ni žene ne bi zaposlile.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 21:28   #67
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
ne znam što rade, no mislim da treba ljude pustiti da izaberu što im odgovara
Pa to i govorim, feministkinje ne daju ništa na izbor, nego imaju pravobraniteljicu koja zastupa njihove nedemokratske stavove.

Feministkinje se boje referenduma i izbora kroz stranku, jer znaju da ih žene ne podržavaju.

Rad žena, nije toliko privilegija, nego imperativ.

Ja neznam u čemu je bolji položaj tekstilne radnice koja radi za 2-3 tisuće kuna, od one koja ne radi, a muž joj zaradi 15 tisuća kuna...?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 21:32   #68
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Osoba koja ne radi moze se naci u prilicno nezgodnoj situaciji ako dodje do razvoda.
Bojim se da su feministkinje razjebale i brak

Zakonski se i to može riješiti, ako je žena bila posvećena obitelji, onda u slučaju razvoda ide napola ono što je on pod takvim sporazumom zaradio.

Ja govorim, da država/društvo, treba majčinstvu dati prednost i to je to, a žena neka svaka radi onako kako ona želi, ja želim živjeti u slobodnom društvu, ali i u društvu koje će imati neke vrijednosti!

Recimo, ja nikome ne želim da se nađe na prvoj crti bojišnice, ali ako se pojavi takav, koji je državu branio na prvoj crti, ja sam mu jako zahvalan i pun sam poštovanja prema takvom.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 21:52   #69
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post

Zakonski se i to može riješiti, ako je žena bila posvećena obitelji, onda u slučaju razvoda ide napola ono što je on pod takvim sporazumom zaradio.

Ja govorim, da država/društvo, treba majčinstvu dati prednost i to je to, a žena neka svaka radi onako kako ona želi, ja želim živjeti u slobodnom društvu, ali i u društvu koje će imati neke vrijednosti!
Tako i je. Ali nece dovoljno pomoci, jer netko tko 20 godina ili nikad recimo nije radio ce imati prilican problem da nakon razvoda nadje posao.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 21:55   #70
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Tako i je. Ali nece dovoljno pomoci, jer netko tko 20 godina ili nikad recimo nije radio ce imati prilican problem da nakon razvoda nadje posao.
Brak bi se trebao sklapati s namjerom doživotne zajednice, ako se netko ženi uz isčekivanje razvoda, mislim da je to nedostatak povjerneja, u tom slučaju brak nema nekog smisla.

Taman da se čovjek odluči na pasa ili mačku, treba se obvezati da će se brinuti do kraja života
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 22:22   #71
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Brak bi se trebao sklapati s namjerom doživotne zajednice, ako se netko ženi uz isčekivanje razvoda, mislim da je to nedostatak povjerneja, u tom slučaju brak nema nekog smisla.

Taman da se čovjek odluči na pasa ili mačku, treba se obvezati da će se brinuti do kraja života
Naravno, ljudi ne ulaze u brak s namjerom da se rastanu, ali nitko ne moze bit siguran da mu se to nece dogoditi. Treba imati i opciju za slucaj da se to desi.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 22:58   #72
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Jel baš žene žele seks toliko puta koliko ga imaju tjedno ili je to zato što muškarci ne preuzimaju svoj dio? I obratno.
Hoćemo li i u ložnice ulaziti?
Neke stvari moraju ostati na privatnoj razini i privatnim odlukama.
Ono što bi trebao biti zadatak društvenih akcija je da se postigne da svi imaju iste mogućnosti, ali da se zbog svog izbora ne osjećaju loše.
A pogotovo je kontraproduktivno nametanje kvota i inženjering statistika da se razlike prividno anuliraju.
Na ovim područjima je školovanje i pravo glasa žena riješeno mnogo prije nego u nekim razvijenijim zemljama. I nitko nema pravo reči da mu je išta od toga uskraćeno zbog spola. Na razini društva.
Privatno, ima nasljeđa zastarjelih shvaćanja. No ne može se društvo silom petljati baš u svaki segment obiteljskih odnosa. To mora doći samo.

Kad čovjek prihvati svoju prirodu i pomiri se s tim da je određenog spola koji ima svoje određene karakteristike, sve postaje jasnije i lakše.
Nije meni muž kriv što mi se poslije poroda mozak pretvorio u roza srčeka i ni na kraj pameti mi nije bio posao, već uspavanke i blentavo blejanje u najljepšeg potomka ikad. A posao bio zadnja rupa na svirali.
To se nakon nekoliko godina promijenilo. Ali netko je morao i raditi za to vrijeme.

Puno više bi za žene napravila akcija koja bi obuhvaćala borbu za veće mogućnosti rada na pola radnog vremena, poticanje zanimanja za žene koje ne žele ili nisu u mogućnosti doseći visoke akademske titule, a opet žele raditi i financijski pridonositi obitelji i sebi, pojednostavljivanje vrtićkog programa, poticanje obrazovanja kod kuće, popularizacija i pojednostavljenje malih obrta i slobodnih zanimanja ... A ne određivanje kvota na mjestima koje ih realno uopće ne zanimaju u većem broju. Ili izmišljanje radnih mjesta i zanimanja koja društvu uopće nisu potrebna. Barem ne u tolikom broju.

Kako se osjeća žena koja dospije na listu/posao samo zato jer je žena?
Ili ona kojoj zbog njene odluke donesene zbog njenih prirodnih karakteristika (hormoni nisu mit) društvo kaže da je potlačena i glupa?
Hvala, ali ne hvala.

Problemi u društvu postoje. To ne sporim. Nije lako donijeti odluku o potomstvu recimo, ako ti nad glavom visi otkaz zbog toga. Ili zaostajanje u poslu. Ali tu nitko nije kriv.
Poslodavac želi radnika na raspolaganju, žena želi vrijeme za sebe i dijete.
Treba raditi na pomirenju toga, a ne na prisili koja samo iznjedri nove načine zaobilaženja zakona.
Potpis za cijeli post...

Što se tiče akcija oko slobodnijeg organiziranja radnog vremena i ostalog... mislim da takvi programi ne bi trebali biti ograničeni samo za žene... dosta bi se moglo napraviti i informiranjem, mogućnosti državnog proračuna su ograničene, ali, mislim da bi se i manjim sredstvima poticaja moglo puno postići, tj. pozitivni efekt za društvo u cijelini bio bi velik...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 08:16   #73
ovo je strašno vazno

http://www.jutarnji.hr/britanski-par...araca/1450985/
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 08:35   #74
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Postoji instanca u državi (zakonodavna vlast i sud) koja odlučuje je li neka ideja/ponašanje društveno prihvatljivo. Ako propagiraju svoje ideje koje nemaju veze s zakonom i razumom na to će reagirati zakon i sud. Sve ostalo je u granicama prihvatljivog.
Kad sam ovo pročital sjetil sam se izjave jednog vječnog političara: "Možda nije pošteno, ali je po zakonu".
Isto tako se sjećamo 2002. i pojma "iz društveno prihvatljive obitelji".
Toliko o tome tko odlučuje što je prihvatljivo.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 08:38   #75
Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
Pa istina, u Britaniji muškarci nemaju ama baš nikakvih problema (kao niti bilo gdje drugdje). Kako mogu povlašteni vladajući ljudi imati probleme? To je nemoguće. Valjda zato sami plaćaju sistem koji ih vodi u samoubojstvo. To što je to najveći uzrok smrtnosti među njima, samo pokazuje koliko su privilegirani:

http://www.ibtimes.co.uk/male-suicid...-death-1493340
Prangija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 11:53   #76
http://www.theguardian.com/commentis...tory?CMP=fb_gu

Prvoboračko feminističko glasilo je podiglo stepenicu u izdavanju nakupine slova koje služe pojedinkama u opravdavanju godina utrošenog na školovanje humanističkih znanosti.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 15:25   #77
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Osoba koja ne radi moze se naci u prilicno nezgodnoj situaciji ako dodje do razvoda.
Oprosti, zaboravila sam na ovo odgovoriti.

Točno je što kažeš, ali to žena mora percipirati u trenutku donošenja odluke o tome hoće li ili neće raditi, a jednom kada odluči, mora snositi i konzekvence koje iz toga proizlaze. Jednako tako i muškarac jer mora biti svjestan da će u slučaju razvoda imati obvezu samostalnog uzdržavanja ne samo djece, nego i žene - sve dok ona ne uspije vlastitim snagama ostvariti prihode za život.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 15:47   #78
Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
Slažem se. Za društvo su iznimno važni ovakvi pojedinci kao što je gospodin Davies, posebno jer se nalazi na društvenoj poziciji koja mu omogućuje javni nastup i utjecaj na oblikovanje javnog mišljenja.

Da se bar u Hrvatskoj pojavi netko takav! Ali to je nerealno očekivati jer kod nas postoje samo klimaroši i karijeristi, kojima se angažiranje na tom problemu ne isplati.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 16:06   #79
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
inače ako netko ne zna: zakonski je zabranjeno na osnovu spola davati različitu plaću. ukoliko netko zna za takav slučaj neka prijavi. ja tvrdim da ne postoji firma koja bi ženi plaćala manje samo zato što je žena. možda u indiji, u hrvatskoj ne.
Ni ja ne znam za ijedan takav slucaj u HR da za isto radno mjesto placena manje nego musko. Bilo drzavna/javna sluzba, drzavno poduzece, bilo privatna firma.
I mene bi zanimalo di tog ima u Hr.

Hilda je napisala odlican post.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 16:28   #80
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post

Hilda je napisala odlican post.
Slažem se, izvrstan je!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.