Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2015., 16:38   #81
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Oprosti, zaboravila sam na ovo odgovoriti.

Točno je što kažeš, ali to žena mora percipirati u trenutku donošenja odluke o tome hoće li ili neće raditi, a jednom kada odluči, mora snositi i konzekvence koje iz toga proizlaze. Jednako tako i muškarac jer mora biti svjestan da će u slučaju razvoda imati obvezu samostalnog uzdržavanja ne samo djece, nego i žene - sve dok ona ne uspije vlastitim snagama ostvariti prihode za život.
Pa da. Ovo je bilo moje objašnjenje onima koji zagovaraju da žene ne rade i posvete se obitelji djeci.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 19:20   #82
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Pa da. Ovo je bilo moje objašnjenje onima koji zagovaraju da žene ne rade i posvete se obitelji djeci.
Jesi li sigurna da se slažemo?! Pokušavam te uvjeriti da žena nije neka jadnica prinuđena podnositi samoživog, neodgovornog i polulijenog muškarca koji joj je nametnut za životnog suputnika jer sam na temelju tvojih upisa stekla dojam da za probleme koje žene imaju u braku smatraš odgovornima njihove muževe.

Odgovornost je obično podijeljena i žena se ne smije skrivati iza muškarčeve polovice ako želi da je percipiraju kao jaku, sposobnu i samostalnu, što su sve donedavno bili atributi vezani uglavnom uz muškarce. Ako je ravnopravna, a ja mislim da ona to je, onda se treba tako i ponašati, a ne glumiti dijete koje se u teškim situacijama uvijek skriva iza nečijih skuta.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 19:32   #83
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Jesi li sigurna da se slažemo?! Pokušavam te uvjeriti da žena nije neka jadnica prinuđena podnositi samoživog, neodgovornog i polulijenog muškarca koji joj je nametnut za životnog suputnika jer sam na temelju tvojih upisa stekla dojam da za probleme koje žene imaju u braku smatraš odgovornima njihove muževe.

Odgovornost je obično podijeljena i žena se ne smije skrivati iza muškarčeve polovice ako želi da je percipiraju kao jaku, sposobnu i samostalnu, što su sve donedavno bili atributi vezani uglavnom uz muškarce. Ako je ravnopravna, a ja mislim da ona to je, onda se treba tako i ponašati, a ne glumiti dijete koje se u teškim situacijama uvijek skriva iza nečijih skuta.
Mislim da žena koja egzistencijalno ovisi o muškarcu može lako postati takva jadnica. Ne kažem da će svaka, to ovisi o psihičkoj konstituciji osobe, ali takva situacija može pridonijeti.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 19:36   #84
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Mislim da žena koja egzistencijalno ovisi o muškarcu može lako postati takva jadnica. Ne kažem da će svaka, to ovisi o psihičkoj konstituciji osobe, ali takva situacija može pridonijeti.
I čija je to odgovornost, onda? Njezina, njezinog muža i društva?
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 19:47   #85
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
I čija je to odgovornost, onda? Njezina, njezinog muža i društva?
Naravno da je svatko prvenstveno odgovoran za sebe, no moramo uzet u obzir da na čovjeka utječu i drugi, okolina, a prvenstveno odgoj, što može dovesti do toga da netko ne zna, ne može adekvatno preuzeti odgovornost za sebe.
Nije poanta moje tvrdnje bila rasprava o odgovornosti, niti prebacivanje odgovornosti na nekog drugog, već to da te neki izbor može stavit u nezgodan položaj.
Zato ja mislim da to uglavnom nije dobar izbor, iako se netko s takvim izborom može dobro nositi.
Ja sam vidjela dosta takvih situacija, uglavnom su to bile starije generacije.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 19:54   #86
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Mislim da žena koja egzistencijalno ovisi o muškarcu može lako postati takva jadnica. Ne kažem da će svaka, to ovisi o psihičkoj konstituciji osobe, ali takva situacija može pridonijeti.
Hm, da li bi ona rađe pristala na suptornu ulogu, da ona financira muža, pa da on vremenom postane jadnik i njeno seksualno roblje
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 19:57   #87
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Hm, da li bi ona rađe pristala na suptornu ulogu, da ona financira muža, pa da on vremenom postane jadnik i njeno seksualno roblje
Zašto sad to? Pa ni muškarac se ne bi dobro osjećao u takvoj ulozi.
Izuzimam, ako netko ne radi ali recimo postoji mogućnost da počne raditi kad bude htio - onda za tu osobu ta pozicija ne mora biti nužno loša.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 20:13   #88
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Zašto sad to? Pa ni muškarac se ne bi dobro osjećao u takvoj ulozi.
Izuzimam, ako netko ne radi ali recimo postoji mogućnost da počne raditi kad bude htio - onda za tu osobu ta pozicija ne mora biti nužno loša.
Htio sam samo jedan te isti položaj vidjeti iz dva kuta.

moraš priznati, da muškarcu nije toliko bitno, da li ženska radi i koliko zarađuje, ako je voli, još ako je zogdna, tada ima sve, kod muškarca je malo drugačije, kad muškarac ima terenac, lovu, pičaka ima na kile... a i to se može gledati na način da je je ženska po tom pitanju inteligentnija i traži neku protutežu, dok muškarac poput budale pada na na njene čari... ali ja sad malo skrenuo prema psihologiji
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 20:20   #89
Još nešto o jazavcu pred sudom!

http://www.jutarnji.hr/-becarac-je-z...rati-/1427508/
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 20:21   #90
meni je jedan frajer koji živi u švedskoj reko da tamo uče mušku djecu u vrtiću da piške sjedečki
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 20:22   #91
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
meni je jedan frajer koji živi u švedskoj reko da tamo uče mušku djecu u vrtiću da piške sjedečki
O tome smo već pisali prije par godina
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 21:14   #92
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Naravno da je svatko prvenstveno odgovoran za sebe, no moramo uzet u obzir da na čovjeka utječu i drugi, okolina, a prvenstveno odgoj, što može dovesti do toga da netko ne zna, ne može adekvatno preuzeti odgovornost za sebe.
Odgoj je nedvojbeno iznimno važan, ali ne odgajaju djecu samo roditelji, nego cjelokupno društvo, u prvom redu odgojne i obrazovne ustanove, pa je tako danas u Hrvatskoj praktično nemoguće pronaći ženu koja nije imala priliku izgraditi samosvijest, već se i dalje doživljava kao muškarcu podređeno biće.

Quote:
Nije poanta moje tvrdnje bila rasprava o odgovornosti, niti prebacivanje odgovornosti na nekog drugog, već to da te neki izbor može stavit u nezgodan položaj.
Zato ja mislim da to uglavnom nije dobar izbor, iako se netko s takvim izborom može dobro nositi.
Uglavnom nije, ali znaš zašto? Zato što partneri - svaki sam za sebe! - nisu dovoljno razmišljali o instituciji braka i obitelji i procijenili svog budućeg partnera u kontekstu pouzdanosti u ispunjavanju predstojećih cjeloživotnih obveza. Što je opet osobna odgovornost svakoga od njih.

Quote:
Ja sam vidjela dosta takvih situacija, uglavnom su to bile starije generacije.
Generacije o kojima govoriš danas su u najstarijoj životnoj dobi. Odrastale su još u prvoj polovici prošlog stoljeća kada su odgoj i okolina bili potpuno različiti u odnosu na novije doba, tako da više ne mogu biti pokazatelj ponašanja suvremenog društva i odgovor na aktualne probleme spolova/rodova.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 21:38   #93
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Iskreno, nisam neki puritanac, ali uvijek su me smetale takve seksualne aluzije.

Vidi ovo:

Quote:
Mala moja, ti u plavoj bluzi, dođi bliže pa mi se naguzi.
---
Na naš upit kako to da je baš tu pjesmu o “maloj u plavoj bluzi” zapjevao kada je povorka prošla pokraj policajke, ostao je suzdržan od komentara.
Pjesma ili ne, očita je aluzija, i kada se stavim u položaj policajke meni bi također bilo neugodno u toj situaciji.

Druga je stvar što je cijeli taj problem seksizma postavljen na krajnje licemjeran način, pa se podržava ovaj pokušaj sankcioniranja tradicionalnog bećarca, a istovremeno toleriraju jeftine fotografije potpuno razodjevenih žena u izrazito seksualnim pozama koje vrište sa naslovnica svih portala i medija. Iako takve fotografije još u većoj mjeri ponižavaju ženu i njeno dostojanstvo od ovog bećarca.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 21:45   #94
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Htio sam samo jedan te isti položaj vidjeti iz dva kuta.

moraš priznati, da muškarcu nije toliko bitno, da li ženska radi i koliko zarađuje, ako je voli, još ako je zogdna, tada ima sve, kod muškarca je malo drugačije, kad muškarac ima terenac, lovu, pičaka ima na kile... a i to se može gledati na način da je je ženska po tom pitanju inteligentnija i traži neku protutežu, dok muškarac poput budale pada na na njene čari... ali ja sad malo skrenuo prema psihologiji
Ne bih bas bila sretna da me netko tako gleda i da mu nije bitno sta radim. Ne mislim samo na posao.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 22:15   #95
Pukovnik se drži one biblijske, da je ženu Bog napravio da služi muškarcu. Bio sam nedavno na svadbi/misi na kojoj je župnik izrekao baš to. Tko se ne bi plašio žena koje ne žele prihvatiti tu bibilijsku ulogu i žele biti "svoga tela gospodar"?
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 22:30   #96
Nije točno. Kao relativno dobar poznavatelj pukovnikovog forumaškog opusa uzimam si pravo progovoriti u njegovo ime i reći da on i muškarca smatra od Boga napravljenog da služi ženu! A to je nešto sasvim drugo jer svijet bi bio puno ljepši kada bi se svi trudili jedni drugima služiti, umjesto da se, kao danas, međusobno iskorištavamo.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 22:46   #97
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Nije točno. Kao relativno dobar poznavatelj pukovnikovog forumaškog opusa uzimam si pravo progovoriti u njegovo ime i reći da on i muškarca smatra od Boga napravljenog da služi ženu! A to je nešto sasvim drugo jer svijet bi bio puno ljepši kada bi se svi trudili jedni drugima služiti, umjesto da se, kao danas, međusobno iskorištavamo.
Za početak, trebali bi biti svjesni da zdravi društveni odnosi nisu regulirani samo kombinacijom "slobodnog tržišta" i državnih zakona.
Postoji i treći sloj, samoregulirajuća zajednica... nužna je i danas, iako nema niti može imati istu ulogu kao pred npr. sto godina (brak, obitelj, proširena obitelj, prijatelji...)
Svatko od nas ima odgovornost za održavanje takve društvene mreže.

A prva dva faktora, državne zakone i "tržište", ne bi trebali uvoditi tamo gdje im nije mjesto... radi se o ravnoteži koja se može privremeno poremetiti, ali ne smije trajno...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 06:51   #98
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Slažem se. Za društvo su iznimno važni ovakvi pojedinci kao što je gospodin Davies, posebno jer se nalazi na društvenoj poziciji koja mu omogućuje javni nastup i utjecaj na oblikovanje javnog mišljenja.

Da se bar u Hrvatskoj pojavi netko takav! Ali to je nerealno očekivati jer kod nas postoje samo klimaroši i karijeristi, kojima se angažiranje na tom problemu ne isplati.
U Britaniji postoji čak i politička stranka koja se zalaže za ljudska prava dječaka i muškaraca i žena koje ih vole - J4MB


Da se pojavi kod nas takvo što ili netko puput gospodina Daviesa, naravno da bih bio iste sekunde brtualno ismijan, posramljen i ušutkan i to najrpije od strane onih kao što su Zoran Oštrić i slična feministička ekipa. Mi smo, kako oni to vole reći još uvijek zaostalo, zatucano patrijahalno društvo
Prangija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 08:41   #99
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Jesi li sigurna da se slažemo?! Pokušavam te uvjeriti da žena nije neka jadnica prinuđena podnositi samoživog, neodgovornog i polulijenog muškarca koji joj je nametnut za životnog suputnika jer sam na temelju tvojih upisa stekla dojam da za probleme koje žene imaju u braku smatraš odgovornima njihove muževe.

Odgovornost je obično podijeljena i žena se ne smije skrivati iza muškarčeve polovice ako želi da je percipiraju kao jaku, sposobnu i samostalnu, što su sve donedavno bili atributi vezani uglavnom uz muškarce. Ako je ravnopravna, a ja mislim da ona to je, onda se treba tako i ponašati, a ne glumiti dijete koje se u teškim situacijama uvijek skriva iza nečijih skuta.
Odličan post
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 08:48   #100
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Htio sam samo jedan te isti položaj vidjeti iz dva kuta.

moraš priznati, da muškarcu nije toliko bitno, da li ženska radi i koliko zarađuje, ako je voli, još ako je zogdna, tada ima sve, kod muškarca je malo drugačije, kad muškarac ima terenac, lovu, pičaka ima na kile... a i to se može gledati na način da je je ženska po tom pitanju inteligentnija i traži neku protutežu, dok muškarac poput budale pada na na njene čari... ali ja sad malo skrenuo prema psihologiji
Ovo je opet stvar evolucijske biologije. Ženke homo sapiens su prirodno slabije i vezane uz obitelj zbog majčinstva, u njezinom je inteesu naći partnera koji će skrbiti o njoj i djeci, koji će biti vjeran njima, koji će im priuštiti što lagodniji život i koji će ih štititi golom snagom koju nemaju niti ona niti djeca.

Muškarcu je pak bilo u interesu osnivati obitelj, skrbiti o njima i štititi obiteljske interese radi prijenosa genetike i, ono što se često zaboravlja, radi ekonomskog interesa. Djeca su ulog, dobrih 12-14 godina se mora u njih ulagati dok ne mogu pridonositi obitelji stvaranjem neke vrijednosti.

Muškarci dakle gledaju plodne i zgodne, a žene traže onog koji će skrbiti o obitelji, tako smo jednostavno programirani. Naravno da ima izuzetaka, ali ovo ostaje pravilo.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.