Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2016., 19:41   #21
Odlučni u nastojanju da od mene naprave poštenog anketara

Dragi moji, mislila sam da sam u postu gdje sam odgovorila tanveer dovoljno precizno objasnila da nisam polazila za anketom (oliti survey). Suprotno. Ideja je bila vidjeti moguće pozicije kojima se pojedinac koristi kad komentira fizičku auto-reprezentaciju (za čiji je primjer odabrana upotreba kozmetike) u kontekstu normativa, u smislu partikularnog spram univerzalnog. Ideja nije bila konstatirati je li upotreba kozmetike doista socijalna norma i apsurdno je pomisliti da bi kvantitativno istraživanje, pa čak i kvalitativno moglo povući takav fiksirani zaključak. Iz tog bi razloga potrebe seminara zadovoljilo čak upola manje vaših odgovora, jer je ideja bila vidjeti nekoliko različitih pozicija koje pojedinac zauzima pri komentiranju teme. Jednostavno rečeno - nije bila važna konkluzija, već kako ste ju gradili i kako ste se prema njoj postavili. Zato sam i rekla da osjećate slobodu pružiti komentar koji god procijenite prikladnim i hvala što ste mi pružili što sam tražila. Ako se i dalje ne slažemo, nadam se da se sad barem razumijemo. Još jednom, hvala lijepa na sudjelovanju.
WindowWave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.