Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2017., 14:31   #1
Prijateljičin muž posuđuje novac bez njezinog znanja

Ne znam ni kako bi postavila ovu temu ali ajmo ovako...
Jutros mi stiže poruka od prijateljičinog muža ako bih mu mogla posudit milju kuna uz bezbroj napomena da ona za to nikako ne sazna. S njom sam dosta dobra, on mi karakterno nit smrdi nit miriši, drag tip s kojim se podružim jer je njen i o kojem ne znam previše ali okej smo si

Malo se osjećam u poziciji...čudnoj.
Da me ona pitala, bez problema.
Nebi imala problem ni da me on to zamolio, uz njeno znanje o tome. Ovako sam jutro provela sa tri upitnika iznad glave

Jeste li imali takve situacije? I kako ste na njih izreagirali?
Kakav stav imate prema financijskim "nepodopštinama" bolje polovice? O posuđivanju bez znanja onog drugog? Koliko toga svojim prijateljima/ prijateljicama prešutite o njihovim boljim polovicama i osjetite li tu i tamo onaj filing da se osjećate pomalo neiskreno?

Jer ruku na srce, ne želim se miješati niti me dira previše, al volim čiste situacije i ne osjećam se s ovim baš ok.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:40   #2
Nebi mu ništ posudila. Ona mi je frendica a ne on. Još i da joj lažem, kaj god!

Moram priznat da sam se zapitala u vezi sa bankom. Zamisli, možeš udana dignut kredu kolku god, a da za to muž ne zna (ako ga naravno sama pokrivaš sa svojom plaćom)

Ok, to bi značilo da si sa idiJotom u braku da ti tak sjebe financijsku konstrukciju bez tvog znanja, al zamisli - ti štediš detetu za faks/stan/nešto, on u bankrotu a imovina (uključujući i dugovi) su zajednički
Nekad su bar tražili sudužništvo, a sad ništ.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:42   #3
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Nebi mu ništ posudila. Ona mi je frendica a ne on. Još i da joj lažem, kaj god!

Moram priznat da sam se zapitala u vezi sa bankom. Zamisli, možeš udana dignut kredu kolku god, a da za to muž ne zna (ako ga naravno sama pokrivaš sa svojom plaćom)

Ok, to bi značilo da si sa idiJotom u braku da ti tak sjebe financijsku konstrukciju bez tvog znanja, al zamisli - ti štediš detetu za faks/stan/nešto, on u bankrotu a imovina (uključujući i dugovi) su zajednički
Nekad su bar tražili sudužništvo, a sad ništ.
E da...to je žešće sranje
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:21   #4
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Nebi mu ništ posudila. Ona mi je frendica a ne on. Još i da joj lažem, kaj god!

Moram priznat da sam se zapitala u vezi sa bankom. Zamisli, možeš udana dignut kredu kolku god, a da za to muž ne zna (ako ga naravno sama pokrivaš sa svojom plaćom)

Ok, to bi značilo da si sa idiJotom u braku da ti tak sjebe financijsku konstrukciju bez tvog znanja, al zamisli - ti štediš detetu za faks/stan/nešto, on u bankrotu a imovina (uključujući i dugovi) su zajednički
Nekad su bar tražili sudužništvo, a sad ništ.
Ovu situaciju ja imam, čisto da se pohvalim. I nije baš nešto lijepo kad shvatiš s kim si kakti u braku.

Moj savjet autorici teksta je ne daj novce i možda na neki diskretni način prijateljici dati do znanja da te žicao, čisto da ne bi ispalo da ona zna za to al joj je bilo neugodno te pitat. A l negdje sam bio pročitao ako hoćeš izgubit prijatelja, posudi mu novac.....
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:48   #5
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Ovu situaciju ja imam, čisto da se pohvalim. I nije baš nešto lijepo kad shvatiš s kim si kakti u braku.

Moj savjet autorici teksta je ne daj novce i možda na neki diskretni način prijateljici dati do znanja da te žicao, čisto da ne bi ispalo da ona zna za to al joj je bilo neugodno te pitat. A l negdje sam bio pročitao ako hoćeš izgubit prijatelja, posudi mu novac.....
Definitivno reći prijateljici. Da sam u njenoj (prijateljičinoj) situaciji njoj bih bila zahvalna, a njemu otkinula glavu.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:23   #6
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Ovu situaciju ja imam, čisto da se pohvalim. I nije baš nešto lijepo kad shvatiš s kim si kakti u braku.

Moj savjet autorici teksta je ne daj novce i možda na neki diskretni način prijateljici dati do znanja da te žicao, čisto da ne bi ispalo da ona zna za to al joj je bilo neugodno te pitat. A l negdje sam bio pročitao ako hoćeš izgubit prijatelja, posudi mu novac.....
A kakav bi to bio diskretni način?

Savjet avtorici teme: liku, koji ti nije vratio posuđeni novac, ne posuđuje se više, a to da on ima obraza tražiti još, smrdi na to, da je u gadnim problemima ili da nešto mulja. U svakom slučaju, ne posuđuj mu više i reci prijateljici, da je od tebe tražio pare i tražio od tebe da joj ne kažeš (najbolje je ako imaš tu njegovu molbu na SMS-ima ili nekom Messengeru, jer tada je teško poricati autentičnost). Ako ti je prava prijateljica, bit će ti zahvalna na tome.
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 14:36   #7
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
A kakav bi to bio diskretni način?

Savjet avtorici teme: liku, koji ti nije vratio posuđeni novac, ne posuđuje se više, a to da on ima obraza tražiti još, smrdi na to, da je u gadnim problemima ili da nešto mulja. U svakom slučaju, ne posuđuj mu više i reci prijateljici, da je od tebe tražio pare i tražio od tebe da joj ne kažeš (najbolje je ako imaš tu njegovu molbu na SMS-ima ili nekom Messengeru, jer tada je teško poricati autentičnost). Ako ti je prava prijateljica, bit će ti zahvalna na tome.
Pa definitivno ne na način čuj onaj tvoj je jučer tražio od mene lovu i da ti ne kažem za to. Nego tipa kroz razgovor tipa x pitanja jesu li kad posuđivali, kako rješavaju probleme.... bla bla. Mislim žene bi to trebale puno bolje znati.)
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 14:59   #8
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Pa definitivno ne na način čuj onaj tvoj je jučer tražio od mene lovu i da ti ne kažem za to. Nego tipa kroz razgovor tipa x pitanja jesu li kad posuđivali, kako rješavaju probleme.... bla bla. Mislim žene bi to trebale puno bolje znati.)
Na kraju krajeva dođe ti na isto po mom mišljenju, samo što se na ovaj način potroši puno više vremena, a pitanje je da li će bol, tuga ili pak bijes biti išta manji, nego da se joj to kaže direktno.
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:41   #9
Ne bi nikako sudjelovala u toj spletki jer to ova situacija upravo jest. Jasno bi rekla da nikako ne želim posuditi novce, ako to partner ne smije znati. I to tonom koji ne ostavlja mogućnost za još pokoje moljakanje. Kako je neko rekao, bračni par je fiskalna jednina. Dijele i dobit i dugove. Jednostrani postupci bilo koga u paru su varanje.

To je radio muž moje poznanice. Za kojeg se uspostavilo da je narkoman.

Jednom nas je tražio sin naše prijateljice novac. Nju smo nazvali i rekli o čemu se radi, te da nema problema, ali želimo da ona to zna, s obzirom da žive zajedno. Ona više ne razgovara s nama.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:07   #10
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ne bi nikako sudjelovala u toj spletki jer to ova situacija upravo jest. Jasno bi rekla da nikako ne želim posuditi novce, ako to partner ne smije znati. I to tonom koji ne ostavlja mogućnost za još pokoje moljakanje. Kako je neko rekao, bračni par je fiskalna jednina. Dijele i dobit i dugove. Jednostrani postupci bilo koga u paru su varanje.

To je radio muž moje poznanice. Za kojeg se uspostavilo da je narkoman.

Jednom nas je tražio sin naše prijateljice novac. Nju smo nazvali i rekli o čemu se radi, te da nema problema, ali želimo da ona to zna, s obzirom da žive zajedno. Ona više ne razgovara s nama.
I ja isto tako smatram da bi u bilokojem odnosu i one nenormalne stvari a kamoli normalne i životne poput para trebale bit izrečene bez ikakvog beda... (ah ti moji ideali ) a opet, s druge strane da me frendica pita jer treba platit amex i neda joj se sad vodit razgovor šta te svoje šlape nije mogla nać jeftinije svjesna sam da više ne bi imala tako krut stav. Bez obzira na to što njenog dečka dobro znam i obožavam...

Licemjerno?
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 19:42   #11
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post

Jednom nas je tražio sin naše prijateljice novac. Nju smo nazvali i rekli o čemu se radi, te da nema problema, ali želimo da ona to zna, s obzirom da žive zajedno. Ona više ne razgovara s nama.
Ne razgovara vise s vama jer ste joj rekli da joj sin zica novce okolo bez njenog znanja?
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 20:33   #12
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Ne razgovara vise s vama jer ste joj rekli da joj sin zica novce okolo bez njenog znanja?
A tako nekako. Bolesna zaljubljenost. Nije da nismo znali i prije, jel.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 09:58   #13
Odjebo bi njega a s njom zahladio malo. Kakav je to debil..ko zna koga sve pita po 1000 kn. Koja sramota od lika i ona sta je s takvim papanom koji je tolko glup da zeninu prijateljicu pita pare bez da zena zna hahaha taj je il kockar il ono duguje nekim sitnim kamatarima. Nek ide vozit uber ako mu fali para.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:42   #14
Ja bi mrtvo ladno rekao da ne dolazi u obzir ako je tajna pred ženom, koja je usput i tvoja dobra prijateljica. Samo ćeš se uvaljati u ko zna šta. Aj da te pitao i bez da spominje ženu, možda ne bi to nikad ni spominjala njoj i sve bi bilo ok.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:45   #15
Baš čudna situacija.
Znači nisi dobra s njim?Znaš ga samo jer ti je od frendice muž?
Ja bi rekla da nemam.S tim bi ga otkantala.
Ma rekla bi ja i njoj.Čuj tvoj muž od mene žica lovu.

Ti odluči hoćeš joj reći ili ne.Sama znaš najbolje jel ti je dobra frendica i da li zaslužuje znati.
Al njega bi u svakom slučaju otkantala.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:58   #16
Tu svotu za extra tuđe troškove nemam kod sebe i logično, rekla sam ne. Niti se želim nalaziti u toj situaciji.

Reakcija je bila sasvim normalna, ok, razumije.

No pojma nemam bih li trebala što reći ili ne. Glupo mi je tužibabat ali nešto mi smrdi.
Ne znam. Polazim od sebe. Da ja imam tipa koji od mojih frendica pita lovu- voljela bi to znat.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 17:37   #17
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post

No pojma nemam bih li trebala što reći ili ne. Glupo mi je tužibabat ali nešto mi smrdi.
Ne znam. Polazim od sebe. Da ja imam tipa koji od mojih frendica pita lovu- voljela bi to znat.
Možda ima neke dugove, možda kocka. A možda je nešto zasrao sa ženom i sad se iskupiti sa skupim poklonom a fali mu love. Šuti, moj savjet. Ne petljaj se. Probao je, pitao je. Nemaš, ne želiš dat. Idemo dalje.

Ako imaju ozbiljnih financijskih problema to ćeš tak i tak saznati, ili od njih ili od nekakvog tračera koji pozna i njih i tebe.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 18:05   #18
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Možda ima neke dugove, možda kocka. A možda je nešto zasrao sa ženom i sad se iskupiti sa skupim poklonom a fali mu love. Šuti, moj savjet. Ne petljaj se. Probao je, pitao je. Nemaš, ne želiš dat. Idemo dalje.

Ako imaju ozbiljnih financijskih problema to ćeš tak i tak saznati, ili od njih ili od nekakvog tračera koji pozna i njih i tebe.
Ma mislim, nista mi tu ne bi bilo cudno ni smrdilo da mu pred dva tri dana nisam posudila 300 uz istu napomenu. Bila mu je hića i na, nosi...

I da mi ona pred dva tjedna nije spomenula kako baš cudno da im se prijatelji s kojima su inače bili ful dobri u zadnje vrijeme ne javljaju, a ako se i čuje s ovom da joj je nekako čini da to nije baš to.

Danas kad sam dobila ovu poruku s višljim iznosom upalila mi se lampica...

Meni lik inace djeluje ok, drag i to.

Možda je stvar da je meni to čudno jer ja sam uvijek posuđivala lovu ili od staraca ili od sestre a ne od svojih frendica ili njihovih dečkiju... i nikad uz napomenu pssst

Zapravo sve što dolazi uz to pssst preskačem nebitno o čemu se radilo.

Ne planiram se petljat uopće al ne znam di me nađu svi ti trokuti i četverokuti
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 20:04   #19
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ma mislim, nista mi tu ne bi bilo cudno ni smrdilo da mu pred dva tri dana nisam posudila 300 uz istu napomenu. Bila mu je hića i na, nosi...

I da mi ona pred dva tjedna nije spomenula kako baš cudno da im se prijatelji s kojima su inače bili ful dobri u zadnje vrijeme ne javljaju, a ako se i čuje s ovom da joj je nekako čini da to nije baš to.

Danas kad sam dobila ovu poruku s višljim iznosom upalila mi se lampica...

Meni lik inace djeluje ok, drag i to.

Možda je stvar da je meni to čudno jer ja sam uvijek posuđivala lovu ili od staraca ili od sestre a ne od svojih frendica ili njihovih dečkiju... i nikad uz napomenu pssst

Zapravo sve što dolazi uz to pssst preskačem nebitno o čemu se radilo.

Ne planiram se petljat uopće al ne znam di me nađu svi ti trokuti i četverokuti
i tek sad kažeš ključne informacije... prema ovome moguće je da frajer posuđuje naokolo i ne vraća... mislim da je konačno vrijeme da netko kaže toj curi kaj joj muž radi iza leđa
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 21:14   #20
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ma mislim, nista mi tu ne bi bilo cudno ni smrdilo da mu pred dva tri dana nisam posudila 300 uz istu napomenu. Bila mu je hića i na, nosi...

I da mi ona pred dva tjedna nije spomenula kako baš cudno da im se prijatelji s kojima su inače bili ful dobri u zadnje vrijeme ne javljaju, a ako se i čuje s ovom da joj je nekako čini da to nije baš to.

Danas kad sam dobila ovu poruku s višljim iznosom upalila mi se lampica...
ok, ovaj info vec malkice smrdi.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.