Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 11:45   #61
Ulazi sve što se računa kao bolovanje.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 14:07   #62
Zna li netko da li se ova naknada jos uvijek isplacuje ili ne zbog raskida kolektivnog ugovora?
Konkretno, radi se o osnovnoj skoli, a 90 dana bolovanja bi mi isteklo 13.4.
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 21:50   #63
U pitanju je jedna moja poznanica koja je zaposlena u osnovnoj školi kao spremaćica. Imala je ozljedu na radu i od 12 mjeseca prošle godine je na bolovanju. Ima li pravo na tu pomoć?
NikitaBT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 17:25   #64
Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Zna li netko da li se ova naknada jos uvijek isplacuje ili ne zbog raskida kolektivnog ugovora?
Konkretno, radi se o osnovnoj skoli, a 90 dana bolovanja bi mi isteklo 13.4.
Podižem. I mene zanima!
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 17:58   #65
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Podižem. I mene zanima!
I mene

Ustvari, ja sam na komplikacijama od 7.4., a radi se o srednjoj školi.

Ako netko zna
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:27   #66
Pozdrav!

evo javljam najfriškije vijesti - od danas točnije

Zvala i svog poslodavca i HZZO. HZZO potvrdio da oni to ne isplaćuju nego samo poslodavac ako tako ima posloženo u k. ugovoru.

Nakon što sam zvala računovodstvo tamo su mi rekli da nemam pravo (jer naravno gospođe koje tamo rade u mojoj firmi niš ne znaju i ništa ih ne zanima).
Onda sam provjerila u kolek.ugovoru firme i ispalo je da imam pravo

Jednokratnu novčanu naknadu za bolovanje duže od 90 dana (tu se uključuju i komplikacije u trudnoći - koje po njima nisu bolovanje - A JE) isplaćuje POSLODAVAC - SAMO ako je tako uređeno kolektivnim ugovorom te firme.

Meni su rekli da sve što mi je potrebno da bih dobila tu naknadu je donijeti samo doznaku za ovaj mjesec da sam još uvijek na bolovanju.

Eto, nadam se da nekom pomaže
misspiglet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 22:00   #67
Da li zna netko točno članak na koji se treba pozvati za isplatu jedne proračunske osnovice za bolovanje duže od 90 dana. Radi se o Ministarstvu Zdravlja. Mozda zvuci ludo, ali toliko toga su mijenjali sa kolektivnim ugovorom da sam se pogubila.
Hvala.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 17:04   #68
Pozdrav.
U nadi da postoji kvaka, postavljam vam pitanje.
Na bolovanju sam od 10.07.2015.Gin mi je zatvorila bolovanje 11.09. (Petak). Lijecnica opce prakse mi je otvorila bolovanje 14.09. (Ponedjeljak). Jos uvijek sam na bolovanju do 6.11. Radim u državnoj firmi i kada sam trazila naknadu jednokratnu za bolovanje duže od 90 dana, rekli su mi da imam prekid bolovanja: 12 i 13.09. (Sub i ned). i da nemam pravo.
Bila sam kod svoje dr opce prakse koja mi je rekla da nije mogla otvoriti bolovanje- produzetak nego 14.09. (Pon). Evidento je da je prekid - ta dva dana za vikend. Moze li se ovdje nešto jos napraviti ili ne?
Hvala svima.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 17:50   #69
državna firma

na bolovanju sam skoro godinu dana

počelo bolovanje 10.3 2015 i traje dan danas i trajat ce to 10.3.2016.

za 2015.godinu sam dobio naknadu a za 2016.godinu vjerovatno necu imat to pravo jer eto falit ce mi nekih 20ak dana a doktor mi nemre produzit bolovanje jer sam sve rjesio...imali kakve nade ili sanse da dobijem jos tih dodatnih 20 dana tako da i u 2016.imam pravo na nakndanu...hvala
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 19:45   #70
Podižem temu.

Zanima me da li se ova novcana pomoc kod dugog bolovanja (duzeg od 90 dana) isplacuje samo jednom ili?

Naime, ja od pocetka cuvam trudnocu i ovih dana mi treba sjesti ta pomoc od poslodavca jer je proslo 90 dana koliko sam doma. E sad, da li se nakon novih 90 dana opet nesto isplacuje (prije otvaranja rodiljnog dopusta), ili je pomoc iskljucivo jednokratna?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 19:47   #71
P.s hvala
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 20:30   #72
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
P.s hvala
Pozdrav,
u mojoj firmi imaš pravo nakon bolovanja dužeg od 3 mjeseca automatski dobiti sad nisam siguran dali moj prosijek ili državni + naknada sa HZZO (dobio sve skupa skoro 8000 kn) ali to bude samo jedanput u godini .Znači ideš na bolovanje u 1 mjesecu tu treču plaču dobiješ u 4 mjesecu......i to je to za ovu godinu.ako ti se prebaci bolovanje u 2018 imaš tek onda opet to pravo......
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 21:11   #73
Ima li netko iskustva sa kontrolama bolovanja?
Kada mogu očekivati da će me zvati i kako ta kontrola izgleda?

Ba bolovanju sam od 15.6.

Hvala
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:15   #74
koliko znam, kontrola bolovanja je prvo za tvog liječnika koji ti je otvorio bo.

ovisi zbog čega ti je otvorio bolovanje, koja šifra. nije isto prehlada, viroza, gripa i problem s kralježnicom ili šifre pod F
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:01   #75
Pozdrav ekipa!

Radim u bolnici kao nemedicinsko osoblje, iliti prijevoz pacijenata.

Nema me od 4.rujna na poslu, zbog ozljede koju NISAM zadobio na radnom mjestu, obavio sam zahvat radi kojeg sam na bolovanju, no rana sporo zarasta i ako se vratim prije 20.rujna na posao, postoji velika šansa da će ta rana krvariti (zbog specifičnog radnog mjesta koje od mene traži maksimalno korištenje donjih ekstremiteta, a koji sam operirao 5.rujna).

Mene zanima ustvari, kako će se obračunati plaća za rujan jer nisam bio do sada 10 radnih dana na poslu, a postoji šansa da me ne bude 15 radnih dana, tj. još idući tjedan.

Može li mi tko reći kako će se obračunavati moja plaća i kakvu zapravo plaću da očekujem za rujan?
(moja plaća iznosi nakon svih poreza i prireza oko 3 300 kuna)

Hvala unaprijed na pomoći!
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:44   #76
Za vrijeme bolovanja ne dobivaš plaću, nego naknadu plaće.
Naknada plaće ti se računa prema prosjeku zadnjih 6 plaća isplaćenih prije mjeseca otvaranja bolovanja.
ako si na bolovanju od rujna onda ti se prosjek računa prema plaćama isplaćenih u kolovozu,srpnju,lipnju,maju, travnju i ožujku.

Prva 42 dana su na teret poslodavca i onda se osnovica (od gore navedenog prosjeka) umanjuje prema vašem kolektivnom ugovoru (minimalno 70% prosjeka a može i više.. to vidi u kolektivnom ugovoru). Od 43 dana ideš na teret HZZO-a i ide u određenom postotku od osnovice (70%, 80% ovisi o dužini bolovanja).
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:05   #77
često, već godinama visim povremeno po bolovanjima.
da, nakon 42 dana padam na hzzo, koji mi već desetak godina izplaćuje max naknadu od 4200kn
kako mi je onda rečeno, to je maximum, možeš imati plaću 10000kn, dobivaš svejedno 4200. tko ima manju plaću dobiva manje.
kako to računaju, ne znam.
inače, nakon više od 3 mjeseca konstantnog bolovanja imam prvo 1x godišnje na naknadu u iznosu od 2500kn prema kolektivnom ugovoru.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:31   #78
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
koliko znam, kontrola bolovanja je prvo za tvog liječnika koji ti je otvorio bo.

ovisi zbog čega ti je otvorio bolovanje, koja šifra. nije isto prehlada, viroza, gripa i problem s kralježnicom ili šifre pod F
da, kontroliraju liječnika. bila sam na bolovanju prokletih 3 god. 7mj i 6 dana.
poslao me samo dva puta na komisiju, poslije je on to rješavao.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 12:04   #79
Uskoro će se navršit 90 dana da sam na bolovanju, radim u javnoj službi. Zanima me da li ta isplata naknade ide automatski ili se moram javit poslodavcu i ispunjavat neku papirologiju? Hvala.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 15:48   #80
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Uskoro će se navršit 90 dana da sam na bolovanju, radim u javnoj službi. Zanima me da li ta isplata naknade ide automatski ili se moram javit poslodavcu i ispunjavat neku papirologiju? Hvala.


Ja sam pisala zahtjev. Nista kod nas ne ide automatski. Ne bi ni znala da imam pravo na to da nije gugla.
Napisi pa da imas crno na bijelo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.