Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2016., 20:10   #301
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
zasto? dovoljno sati spava, samo mu bioritam nije uobicajen.
poznam covjeka koji vec 20 godina (od kad je u penziji) po noci cita knjige, ispunjava sudoku, a ustaje u 1-2 sata poslijepodne. i nema nikakvih problema.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
nije naveo koliko mu brat ima godina dok njegova godišta npr. izlaze,j... ,piju žive život (iako se i to ne može zvati život-nego da je u nečemu kao većina)on je svoj sveo na život po noći i spavanje po danu.... to ne vodi nikako dobrom svaki psihijatar će se s time složiti
pogotovo ako mu je brat u 20-tim
puknuti će samo je pitanje vremena...
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 20:12   #302
ne znam hoce li puknuti ili ne, generalno, te stvari s pucanjem su vrlo nezgodne za gatanje. ali sto se tice kvalitete zivota, produktivnosti i ostalog, tu bi se dalo dosta toga reci zasto nesto mijenjati.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 20:15   #303
Ja se vec dugo dizem oko 11, na posao dolazim oko 12 i ostajem do 20 ili 21. Puno sam produktivniji nego u vrijeme kad sam se za posao dizao prije 8.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 20:40   #304
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ja se vec dugo dizem oko 11, na posao dolazim oko 12 i ostajem do 20 ili 21. Puno sam produktivniji nego u vrijeme kad sam se za posao dizao prije 8.
to je odlicno kad covjek moze sukladno svom bioritmu obavljati posao. zeznuto je kad je sam covjek u suprotnoj smjeni od radnog vremena

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 23:11   #305
ima i još jedan faktor koji o kojerm se može pisati i pod temu o hipnozi.

I ja velika većina naučila je povezivati rano ustajanje (op.p cca 6 ujutro) sa neispavanošću, svi smo u doba škole u tom trenutnu poželjeli koju minuticu više , taman sinoć legli u 22 i spavali puni 8 sati što je i više nego dovoljno

ali kad se digneš oko podne to se čini kao prava stvar
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 10:06   #306
To je sve stvar od čovjeka do čovjeka no nekako mislim da ipak postoji neki razlog zakaj ljudsko tijelo traži san po noći.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 12:41   #307
sigurno da postoji (ili je postojao) , o tom su napisane već epopeje od istraživanja, ali isto tako stoji da 99% mladih kad ih pustiš s lanca luduje do 5 ujutro
promjenile su se neka stvari u zadnje stoljeće, ne ovisimo više u sunčevom svjetlu
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 06:03   #308
Evo i jos jedne nocne ptice

U fazi spavaj danju, luduj nocu sam vec od tamo svoje 15-te. Sad mi vec lagano dosaduje to samotarenje nocu. Budan sam do nekih 4-6h ujutro pa spavam do tamo nekih 15-16h. Na faksu nemam obavezna predavanja(iako su jako bitna) pa nemam volje ustat i otic tamo .

Evo danas sam odlucio promjenit taj bioritam jer mi vec steti i na drustveni zivot i na zdravlje. Ostat cu budan fino kavica ovo ono, kad padne vecer otic na koju pivicu i u 22 h u krpe i tako pokusat sljedeci tjedan. Wish me luck.
rubberman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 08:38   #309
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
To je sve stvar od čovjeka do čovjeka no nekako mislim da ipak postoji neki razlog zakaj ljudsko tijelo traži san po noći.
Pa ima to evolucijska objašnjenja, mada su navodno ljudi dok nije bilo električne energije spavali dvokratno i tako proveli dio noćnog vremena budni.

Zapravo se čovjek zapita zašto spavamo. Kakvu je to svrhu imalo evolucijski.

Ja sam isto puno produktivnija preko noći kad nema ometanja i jako teško tj. nemoguće mi se bilo prebaciti na dnevni rad.

Onda sam se u jednom trenutku bez problema prebacila, sama od sebe sam se počela veselo ustajati u 6 i odlaziti na jutarnje trčanje. Mislim da je ključno bilo što sam prestala pušiti cigarete, pit kavu i čaj i zapravo bilo kakve stimulanse i čak i nezdravu hranu i onda dok je prošlo neko vrijeme dok se tijelo očistilo od svega i dok su me prestali mučiti apstinencijski simptomi.

Pa eto, ako se netko muči s tim jer mora rano dolaziti na posao, to je možda jedno rješenje. (iako nije baš lako za provesti ako čovjek nema motivacije ili nije spreman na to)
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 09:12   #310
Meni su poznata dva razloga za spavanj. Prvi je taj da su nasi preci "poceli" spavati kad bi bili u nekoj opasnoj situaciji (u sumi tudeg plemena jelte) sakriti u nekom grmu pa su spavali da bi brze proslo vrijeme i da se tijelo nebi micalo. Drugi je taj da nasa podsvijest kroz san simulira odredene situacije kako bi taj postupak covjek mogao brze il pametnije izvezst kad je budan.
rubberman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 18:58   #311
Tako moj brat od tetke.On uvek sedi do 6 ili 7 kad zaspi i onda spava do 17 uglavnom i tako uvek.Jednom nije spavao,imao je obaveza ujutru i onda je kad se vratio oko 15 zaspao i nije se budio do jutra u 7.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 21:05   #312
coll 4 godine se mucim nocu da zaspim, ako zaspim spavam do 7h najduze do 8h :/ odradim posao sve najnormalnije i opet ne mogu spavam ili odspavam 1h izmedju i amin...
mihajlo021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 01:27   #313
U utorak sam radi američkih izbora osta budan do 10 ujutro i nije mi se prispavalo , što zbog uzbuđenja , što zbog srdžbe , čak sam se mora i smirivati da bi se opustio i konaćno zaspa prije podne
Usput imam za primjetiti da mi je puno lakše ostati tako kasno budan ako taj dan nisam izlazio vanka , dočim imam bilo kakvu obavezu, čak i potpuno relaksirajuću(u vidu odlaska u kladionicu i kupnje u trgovačkom centru) padam prije ponoći
Nema veze što i taj dan kad ostanem doma znam biti fizički aktivan , pa čak se i potpuno iscrpiti u kućnoj teretani, jednostavno ako ostanem začahuren u svojem brlogu ostaje mi dovoljno "energije" za plov u tihu bijelu noć
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 02:32   #314
kao jedan od faktora sigurno treba pridodati i onaj općepoznati o tome kako je zabranjeno voće slađe/najslađe

tko ne voli odspavati malo dulje , pogotovu kad ga čeka neka rana obveza
još kad se nekima poput mene dnevne obveze s godinama svedu na to da moraju do kladionice prije 15:00 pa ondak i to postane problem
eto nas ko večeras skroz do 21 : 00 u krevetu
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 03:13   #315
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
to je odlicno kad covjek moze sukladno svom bioritmu obavljati posao. zeznuto je kad je sam covjek u suprotnoj smjeni od radnog vremena

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
U principu su noćni tipovi ljudi diskriminirani!

Ja recimo kad sam najumorniji, onda moram doživjeti noć budan, jer me noć jednostavno ispunjava više od bilo čega.


Prije bi se odrekao seksa, nego noćne budnosti!!!

Zapravo ne bi ni mogao funkcionirati da nemam mogućnosti noćnog života!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 22:40   #316
Quote:
woow123 kaže: Pogledaj post
nije naveo koliko mu brat ima godina dok njegova godišta npr. izlaze,j... ,piju žive život (iako se i to ne može zvati život-nego da je u nečemu kao većina)on je svoj sveo na život po noći i spavanje po danu.... to ne vodi nikako dobrom svaki psihijatar će se s time složiti
pogotovo ako mu je brat u 20-tim
puknuti će samo je pitanje vremena...
Ima 32godine
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 01:23   #317
ima sam dva tjedna ranojutarnjih obaveza , ono nacrtaj se u gradu oko 10 ,pa ti nemoj spavat po noći

ne znaš što je bilo teže, zaspat ili se dić tako rano

mislio sam da će mi se bar malo preregulirati bioritam, ali čim sam pušten s lanca , eto me

pari mi kako mi se pojača libido , neam pojma jel u vezi bioritma, svježeg zraka kojeg sam svaki dan udisao, ali je to bio samo kanal kojim sam pokušava odagnat nervozu
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 21:21   #318
Quote:
anny_01 kaže: Pogledaj post
Da li ima vas koji recimo spavate po danu a budni ste po noći?Meni se nekako poremetio bioritam,tako već mjesec dana po danu spavam a po noći sam budna,tamo do nekih 5-6 u jutro i onda spavam do 14-15 sati.Htjela bih to promjeniti ali kako spavam do kasno,navećer opet ne mogu zaspati i tako u krug.Neki savjet?
probaj gledati tv bez antene 1 h
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:20   #319
eto

Svjetski mediji pišu o fizičarki s PMF-a koja je shvatila kako otkriti Alzheimer, prije simptoma. Sjeli smo s njom

http://www.telegram.hr/zivot/svjetsk...aign=NetWidget

Ja sam, zapravo, najproduktivnija između 10 sati navečer i 3, 4, ujutro. Kad radim izračune treba mi mir. Tako da sam veći dio tog posla odradila doma”, kaže četrdesetogodišnjakinja.
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:31   #320
Noć me jako inspirira,oduvijek je tako.
zlakraljica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.