Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 23:50   #61
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
"Da li je ljubav bez para i obrazovanja dovoljna?"

Znatno jednostavnije za napisati.

Da si pročitao ostatak topica, znao bi da intelektualni rast nema veze s drugim a pogotovo prvim.
Ne mislim na udobnost zajedničkog života nego na suštinske porive (know thyself) ljudskog bića u korelaciji s ljubavlju.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 00:02   #62
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Da si pročitao ostatak topica, znao bi da intelektualni rast nema veze s drugim a pogotovo prvim.
Ne mislim na udobnost zajedničkog života nego na suštinske porive (know thyself) ljudskog bića u korelaciji s ljubavlju.
Nego s čim ima veze, količinom pročitanih knjiga?

Udobnost zajedničkog života ne mora nužno podrazumijevati i pare. Nije li društvo važnije od ambijenta?

Nitko nikoga doista ne poznaje pa čak niti sebe, a ljubav je uglavnom prihvaćanje tuđih nedostataka.

Svaki dan je novi izazov, a iskustvo je najbolji učitelj što pretpostavlja i dovoljnu količinu mentalne stimulacije - osim ako si katatoničan ili u komi.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 00:41   #63
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Nego s čim ima veze, količinom pročitanih knjiga?

Udobnost zajedničkog života ne mora nužno podrazumijevati i pare. Nije li društvo važnije od ambijenta?

Nitko nikoga doista ne poznaje pa čak niti sebe, a ljubav je uglavnom prihvaćanje tuđih nedostataka.

Svaki dan je novi izazov, a iskustvo je najbolji učitelj što pretpostavlja i dovoljnu količinu mentalne stimulacije - osim ako si katatoničan ili u komi.
iskustvo, odnosno vrijeme, po mom je misljenju najlosiji ucitelj. jer nas ne uci nego opominje. ucenje je ulazak u nepoznato. ulazak u neznanje. tamo gdje nema cinjenica i nema iskustva nego se tek stvaraju. doduse, ovom bi se dalo argumentirano prigovoriti ali zapravo se referiram na jednu heideggerovu misao, pa si utoliko oprastam.

a ljubav je takodjer ucenje. barem po mom nazoru. i na nacin na koji je mislim. jer je ne mogu misliti kao definiciju nego kao nazor o svijetu. otprilike. mada bih mogao jos.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 01:14   #64
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
iskustvo, odnosno vrijeme, po mom je misljenju najlosiji ucitelj. jer nas ne uci nego opominje. ucenje je ulazak u nepoznato. ulazak u neznanje. tamo gdje nema cinjenica i nema iskustva nego se tek stvaraju. doduse, ovom bi se dalo argumentirano prigovoriti ali zapravo se referiram na jednu heideggerovu misao, pa si utoliko oprastam.

a ljubav je takodjer ucenje. barem po mom nazoru. i na nacin na koji je mislim. jer je ne mogu misliti kao definiciju nego kao nazor o svijetu. otprilike. mada bih mogao jos.

Vlastito nas iskustvo može opominjati ili ohrabrivati, ali poželjno je učiti i iz iskustva drugih iako bi svaku mogućnost kontaminacije misaonih procesa trebalo ograničiti snagom volje.

Čovjek nije u stanju prenijeti ideju, već samo svoju percepciju iste pa se niti na takve šture, subjektivizmom obojene interpretacije ne bi trebalo oslanjati više, nego što je to doista nužno potrebno.

Učenje jest ulazak u nepoznato, ali ne samo ulazak već i spoznaja vlastite nedorečenosti.

Kako definirati nešto što nije egzaktno? Da li je ljubav racionalna i možemo li racionalno analizirati njezinu suštinu?

Možda je ljubav samo idealizirana manifestacija nagona za prokreacijom, a možda samo surogat, jeftino rješenje za manjkavosti reproduktivnog potencijala.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:56   #65
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Vlastito nas iskustvo može opominjati ili ohrabrivati, ali poželjno je učiti i iz iskustva drugih iako bi svaku mogućnost kontaminacije misaonih procesa trebalo ograničiti snagom volje.

Čovjek nije u stanju prenijeti ideju, već samo svoju percepciju iste pa se niti na takve šture, subjektivizmom obojene interpretacije ne bi trebalo oslanjati više, nego što je to doista nužno potrebno.

Učenje jest ulazak u nepoznato, ali ne samo ulazak već i spoznaja vlastite nedorečenosti.

Kako definirati nešto što nije egzaktno? Da li je ljubav racionalna i možemo li racionalno analizirati njezinu suštinu?

Možda je ljubav samo idealizirana manifestacija nagona za prokreacijom, a možda samo surogat, jeftino rješenje za manjkavosti reproduktivnog potencijala.
Klosta, dobro pročitaj ovo, a onda razmisli želiš li ikad, u bilo kojem svemiru, imati posla s intelektualcima.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 17:28   #66
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Klosta, dobro pročitaj ovo, a onda razmisli želiš li ikad, u bilo kojem svemiru, imati posla s intelektualcima.

mozda je ispravnije reci - sapioseksualcima. premda mi je upotreba tih novijih pojmova u seksualnoj orijentaciji uglavnom iritantna. ali pojam gadja ono sto mislim. setnje po zeninom neokorteksu.

Zadnje uređivanje gajto gazdanov : 08.11.2017. at 17:39.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 19:10   #67
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Klosta, dobro pročitaj ovo, a onda razmisli želiš li ikad, u bilo kojem svemiru, imati posla s intelektualcima.
Ja da imam vakog rekla bi mu manse ti ćorava posla, šerafciger u ruke i vrti.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 19:58   #68
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
mozda je ispravnije reci - sapioseksualcima. premda mi je upotreba tih novijih pojmova u seksualnoj orijentaciji uglavnom iritantna. ali pojam gadja ono sto mislim. setnje po zeninom neokorteksu.
Sapioseksualac? Potpuno nezaslužen kompliment uvjeravam te. Prednost sam oduvijek davao fizičkim atributima ljepšega spola, konkretno dupetu i nogama.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 20:33   #69
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Sapioseksualac? Potpuno nezaslužen kompliment uvjeravam te. Prednost sam oduvijek davao fizičkim atributima ljepšega spola, konkretno dupetu i nogama.
zanimljivo je da su me vise puta demantirale u takvoj recepciji, objektivno ruzne zene. fascinirale su me pamecu. sto nerado priznajem. jer 'prezirem' fenomenologiju fascinacije. vise volim biti prizemljen i sirov na savrsenim zenskim guzovima.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 01:25   #70
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ja da imam vakog rekla bi mu manse ti ćorava posla, šerafciger u ruke i vrti.
Eh, da. Kao što reče Mujo, bolje je biti glup nego lijep jer ljepota je prolazna. Baš kao i pločice na trbuhu, dok su one u kupaonici potencijalno vječne ako ih je baja dobro postavio.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 09:40   #71
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
zanimljivo je da su me vise puta demantirale u takvoj recepciji, objektivno ruzne zene. fascinirale su me pamecu. sto nerado priznajem. jer 'prezirem' fenomenologiju fascinacije. vise volim biti prizemljen i sirov na savrsenim zenskim guzovima.
Ne vidim čemu dilema..Jednu imaš za razgovor, a drugu za dogovor.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:37   #72
Evo uspila mi je ova tema uvatit pažnju i definitivno san u momentu ima osjećaj ko da je autorica teme mi tumarala po bespućima moga uma i uobličila ovo u temu.
Pošto krećem od pretpostavke da smo svi posebni na svoj način i kako smo se formirali kroz svoj život je lipo vjerovat da ima takvih ljudi di se u ovim tumaranjima po svijetu može nać neko s kime se može rast intelektualno ali sad kolika je vjerojatnost da će se to desiti ovisi i on nama samima. Iskreno nema ništa lipše kad imaš eureka momenat kad nešto čitaš ili nešto razmišljaš i jednostavno možeš razgovarat da razgovor ide u nedogled. Sta je najjače od svega to mi se desilo kad sam apsolutno prekrižio mogućnost približno naći nakoga sličnog sebi i najčudnijem momentu. Od tada san san apsolutno preispita dosadašnja uvjerenja i uvjerio se da takve osobe postoje.
Klosta ima takvih ljudi rjetki su ali dafinitivno izazivaju osvježenje u životu.
gama-ray is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.