Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 13:15   #4281
Onda više ne bi bio prekrasno geometrirani
ossasa is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:01   #4282
[QUOTE=ossasa;66470699]



Komunajzer






Prekrasan je. Boja, a Pogotovo gornja cijev savinuta prije spoja sa ostale dvije tri.
I ime je dobro sjelo.
Nego gepek mora da po rupama reagira odskočna daska za ........

Zadnje uređivanje perodeformero : 14.11.2017. at 15:22.
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:26   #4283
Hvala

Zadivljujuće gepek ne skače, klikneš ga i stoji gdje treba
Jednom se vijak koji drži kopču za sicštangu otpustio, otkad ga je Toe pritegnuo drži bez greške
Gablec još nijednom nije iskočio iz posudice


Možda sam prespor pa ne skače dovoljno
ossasa is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:54   #4284
Quote:
ossasa kaže: Pogledaj post
Hvala

Zadivljujuće gepek ne skače, klikneš ga i stoji gdje treba
Jednom se vijak koji drži kopču za sicštangu otpustio, otkad ga je Toe pritegnuo drži bez greške
Gablec još nijednom nije iskočio iz posudice


Možda sam prespor pa ne skače dovoljno
Jesi jesi prespor si , kako da ne, sa tim biciklom je nemoguce biti prespor niti da hoces, imal sam ja prije dvije godine Cannondalea sa Tiagrom i flat barom i sa njim sa bil toliko spor da sam se sprdao sa ekipom

Doduse nisam imao tak nakaradni aeordinamicki nastavak na sic stangi zvan gepek.

Sjecam se da sam sa tim Cannondale zelembacem ( dijametralno suprotna boja od tvoje) putoval od Sesveta do Lobora u Zagorju cca 65km ko iz picke i to preko Laza da nebi bilo zabune.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:03   #4285
Nasipom 30 km. Mislio sam da će zbog vjetra biti nezgodno za voziti, a ispalo sasvim ok.



Elitno lječilište?
__________________
Tko danas priča o sreći, treba mu muda odsjeći.
Pedala Slobode is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 15:35   #4286
Sinoć sam imao noćnu moru. Usnuo sam da sam bogat i uspješan. Kada me pijetao probudio, otrčao sam do bunara da se umijem. Bilo mi je malo lakše, ali onda sam se sjetio bicikle i ponovno me oblio hladni znoj. Potrčao sam do nje i umjesto rigida vidio suspenziju, a umjesto jedne brzine više njih. Opet sam bio siromašan i ljubomoran...

Sljemenariti se mora.



Od Činovničke do vrha je malo sklisko, ali gotovo sve se može odvoziti.


40 zimskih.
__________________
Tko danas priča o sreći, treba mu muda odsjeći.
Pedala Slobode is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:34   #4287


Druže Pedala vidim nema predaje?
to3cutter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:51   #4288
po balavom i kišnom, te uglavnom vrlo vlagom zasićenom ambijentu 50km. standardni pravci, paženje da se ne padne, na kraju i vožnja po mraku, jebiga volim ovakve uvjete i ove nepokretne kasnojesenske motive, čisti trileri

https://www.strava.com/activities/1277807241
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:38   #4289
Haugh Toe, Beločarapejski poglavice

Možda bih i odustao od vožnje tijekom zime, ali zbog dobro poznate ekonomske situacije ne mogu si priuštiti trenažer, pa moram vrtiti.

Vrtiš li ti što, bilo što?
__________________
Tko danas priča o sreći, treba mu muda odsjeći.
Pedala Slobode is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:55   #4290
Momci, ajmo se drzati teme, k?
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:40   #4291
Oće imat neko m*da (navikla na smrzavanje) sutra ići na malo dužu vožnju 5-6 h recimo?
Muči me čudna prognoza.

Ujutro mogućnost magle.
Kasnije mogućnost malo sunca ili puno oblaka.
Temp. ujutro -1 +1
u toku dana +6 +8
Popodne mogućnost kišice-rosulje, znači nakon 15h nagli pad temp.prema nuli i mokra magluština
koja se uvlači u kosti i cestu.
Minusi nisu problem, ali mokrih maglovitih +5 je hladine nego sunčanih -10
Ovo pitam za južnu okolicu Zagreba.
Iskustvo mi kaže da sam u takvim uvjetima skloniji ranije krenuti, smrzavati se i postupnio grijati kako ide dan, pa prije naglog pada temperature, dakle prije 16h najkasnije biti doma.

npr:
Desila nezgodancija s naglim padom tempetarure, pojave guste magle koja dan pretvori u noć.
To se desi nakon spusta sa zadnjeg brda u dolinu. Iz dana u noć.
Ceste su mokre, auti jednako zbunjeni kao i ja, naglom pojavom magle i mraka,
Neki zaborave usporiti, voze debelo prebrzo, a vidljivost pozicijskih svjetala 10m max........

Na kraju, moljakao sam ZET-ovca da me primi, ako ne želi sutra doživjeti mogući bad
čitajući u novinama o pogibiji...........
Naravno, to se mora izreći psihološko taktički, onako okolišno, a opet ne predugo, uglavnom da čovjek "sam" dođe do zaključka.
Uz to mu kažem da ću izaći i stanicu prije okretišta, da ga njegovi kontrolori ne psuju.
Zakon iz...... 1872. kaže da tramvaji i ostala prometala s konjskom vučom.....bla bla bla

Samo jednom sam iskoristio takvo švercanje. Tada su stvarno bili neregularni uvjeti
po ispodbrdskim završnim, tako ravnim, a tako šumskim dijelovima ceste selo - grad.
Kad je lijepo vrijeme, razumijem vozače, pogotovo mlade, voze stotku, pa i više, vidi se kilometar unaprijed, ali .........
Osim pijanih i mentalno neuravnoteženih, pogriješiti znaju i mladi, novi, prpošni vozači.
Cura pala na auto i vožnju u grad, vidi kak sam frajer i ..... zeznu se. Nago se to desi.
Opasno je, jako. Pogotovo nagle promjene uvjeta na cesti.

Ovako je izgledao ludi dan na Sljemenu početkom 2016.g
Uspon redom - serpentina desno - serpentina lijevo:


Spuštanje:
More, Medved-otok, a Zagreb na dnu mora.



Prema zapadu sunce se spremalo zaroniti.



Par minuta kasnije, ne više od 3-4min i 200-300 m. niže . - Šestinski Lagvić


Zadnje uređivanje perodeformero : 18.11.2017. at 19:09.
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:44   #4292
Danas sam trebao iči na vukovarsku biciklijadu sa sinom, no morao sam raditi tako da je to otpalo. Znači ostaje vožnja u mom ritmu
odmah nakon posla. Normalno je da sam odredio rutu diametralno suprotno od Vukovara. Gužva, auti autobusi i sl. Kako se
primicao kraj radnog vremena Vukovar se činio sve izvjesnijom rutom. Sam sebi sam govorio da normalan čovjek ne bi išao u tom
pravcu nego prema Ivankovu i dalje na zapad. Naravno da sam odvozio rutu preko Vukovara i nisam požalio. Mislim ništa spektakularno
nego klasik. Krenuo sam u dva sata i dok sam se približio Vukovaru gužve su nestale. Sretoh nešto motorista i gdje koji autobus.
Malo je falilo da provezem bez stajanja, ali eto vjetar je razmahao zastave.

__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:58   #4293
kolega i ja, sistem on naprijed na 140 otkucaja, i ja za njim lagano. klasična ruta. velika vlaga i balava cesta. nula prometa. 3 uspona. ni malo zima, par kapi kiše. kome se ne otvara - 70 km s 25.8 prosjekom. 600 elevacije. magla na momente, kako je išlo prema kasnijem popodnevu je dobro pojačala. predobro.

https://www.strava.com/activities/1280389439
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:15   #4294
Krenut ću ja oko 8h. Bar ću pokušati ... prije 9h.
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 21:37   #4295
Quote:
perodeformero kaže: Pogledaj post
Oće imat neko m*da (navikla na smrzavanje) sutra ići na malo dužu vožnju 5-6 h recimo?
Muči me čudna prognoza.
Ja ću sutra oko 10 Pokupsko krug i mislim da ne trebaju muda za to
Naravno Multispeedom i bijelim čarapama.
Tempo:Hurry up, we are late for lunch...
to3cutter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:12   #4296
Pero, di si bio u nedjelju? Mi cijele Vukomeričke skroz na skroz prešli i nismo te našli.
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 08:59   #4297
Pošto me Pedala uplašio slikama snijega na Sljemenu, jučer sam odlučio na drugu stranu.

Uspio sam izdvojiti jednog Bjeločarapejca iz grupe i nagovorio ga da odemo do Krašograda na palačinke...
Tamo je u subotu očito bio opak tulum pa im je nestalo Griotta pa smo morali pojesti palačinke s Dorina čokoladom:



Računao sam da ću ga kad bude pod utjecajem Griotta nagovoriti da zamjeni bijele čarape crnima, ali ovako ne znam da li je popustio (imao je gamaše).

Nakon palačinki, on se vratio prema Vukomerečkim, a meni je plan bio Klinča sela - Rakov potok - pa preko Molvica u Samobor.
Naravno da sam zaboravio na plan dok sam stigao do Klinča sela pa sam produžio na Galgovo.
Kada sam vidio da su mi Molvice sa desne strane, odlučio sam se ipak prisjetiti tog uspona i spustio samo da se opet popnem

U Samoboru klasika:



Ovaj put Medenko. Jaaakooo zadovoljan
Veličinom spada među manje, ali krema je prva liga. Da je na vrhu manje šlaga, bila bi idealna.

U Samoboru na glavnom trgu na jednom od reklamnih panoa imaju ovo:



Ako bi se vozili, a nemate ideju gdje, dođete do Samobora i odaberete jednu od ruta. Na svakoj imate kilometražu, zahtjevnost, vrstu bicikla za koji je ruta pogodna, visinski profil, predviđeno vrijeme trajanja i slične korisne informacije

Na povratku pređem Podsusedski most, pogledam na sat i vidim da ću završiti na cca 90km.
Rekoh sam sebi: Ajde da vidim jel' možeš još Zelenu?

Vukao sam se kao krepana kokoš, odvezao uvjerljivo najslabije vrijeme otkad mjerim, ali mi je svejedno jedna od dražih Zelenih

Ruta:



p.s. Sad tek primjetio da je Pero skužio da mi se bicikl zove Komunajzer. Do sada nije, ali me like
ossasa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:11   #4298
jakodobro!
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:21   #4299
to mrki!

ja ga ciljano iza 14 sati krenuo na neku standardnu rutu, ispalo 50 km po danu, i 50 km po mraku. lampa naravno gotovo prazna tako da je bila žešća redukcija električne energije, i za kraj usponi kroz šumu, mrak, vjetrić, šuštanje lišća, sjene i pustoš, taman na razmeđi između bajkovitog i jezovitog. čisti adrenalin. na kraju 100+ km, vrh.

https://www.strava.com/activities/1282386493
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:46   #4300
Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
Pero, di si bio u nedjelju? Mi cijele Vukomeričke skroz na skroz prešli i nismo te našli.
Bio, bio.
Uzverao se do Kravarskog tek oko 11-12h, pa dalje prema Pokupskom, Pisarovini i kak to već ide.
Nisam baš imao dobar filing. Falilo mi snage na usponima, a leđa su me tek sada popustila.
Nema veze, ja sam mazohista.
Čiudna li mi čuda. Kako se bližio dan kraju, postajalo je toplije. Čak se i malo sunca zacrvenjelo prije mraka.
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.