Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 11:37   #1961
Quote:
Dionichar kaže: Pogledaj post
zasto onda HDZ-u zamjeras drzanje ledja Sebiji?
Zbog toga jer imam pravo da mu zamjeram. Zašto mu ne bih zamjerio?

HDZ ne bi trebao učestvovati u sakrivanju nelegalnosti u izvedbi Sebije, bez obzira što je koalicioni partner SDA. Naravno, apsolutno je logično da HDZ nju podrži, gledano iz ugla politike. A iz ugla politike, aposlutno je logično i da ja to HDZ-u zamjerim.
RIOBOSS is offline  
Old 20.11.2017., 15:14   #1962
http://vijesti.ba/clanak/382494/inci...-domu-zdravlja

Evo ovaj slučaj Donjeg Vakufa, odnosno kako izgleda svrgavanje SDA u praksi...

Prijetnje dvojici vijećnika, paljevina, neotesani i nasilni SDA gradonačelnik i čitav buljuk krivičnih djela koja se uopće ne odnose na neke malverzacije iz prošlosti nego na proteklih 6 mjeseci.

Načelnik - SDA
Općinsko vijeće: 21 vijećnik odnosno 6 SDA, 5 SDP, 5 SBB (4+1 manjinski), 2 DF, 2 Liberali i 1 SzBiH.
Koalicija: 5 SDP, 3 SBB, 2 DF i 1 SzBiH
SDA: 6+2 SBB (1+1 manjinski) + 2 liberala kad god zatreba. Trenutno su liberali uvijek neutralni.

Kurioziteti:
1. raspad SBB-a na 2 frakcije - koalicionu (3) i proSDA (1+1)
2. smjena predsjednika SDA i uvođenje povjerenišva kao odgovora centrale na krizu u Donjem Vakufu
3. lokalni SDP balansira kolaciju sa dosad neviđenim umijećem.
4. na posljednjoj sjednici OV bila je prisutna FTV i predstavnik OHR-a
RIOBOSS is offline  
Old 20.11.2017., 18:09   #1963
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Zašto opet tako oštro? Nisam te ja sjeo na traktor i poslao preko Bosne ponosne sve do mirnog Uba.

Ja sam iz Zg-a, ti bi eventualno mogao na takvu traktorijadu
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 20.11.2017., 18:42   #1964
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Nemoj misliti da su nezainteresovani kao ta dvojica na filmu. Sve bitne poluge drze u svojim rukama, a domacim politicarima ostavili su nadzor nad socijalnom tematikom. Ili da napravimo poredjenje sa proslim vremenima: MZ je CK, a domaci politicari drze SSRN, sindikat i crveni krst.
Zainteresirani taman toliko da ga pogode posred pi@ke kad pusti glas...nebitno kakav. Po meni slika i prilika ponizenja.
Morten is offline  
Old 20.11.2017., 20:35   #1965
Mali stefan - ja želim da budem bosanac!
https://www.youtube.com/watch?v=nW8-v3aEQgk
RIOBOSS is offline  
Old 20.11.2017., 21:03   #1966
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

Ja sam iz Zg-a, ti bi eventualno mogao na takvu traktorijadu
Ispričavam se štovani kolega. Purgeri su ipak fini ljudi, uglavnom ih nerviraju Srbi koji talasaju.
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 20.11.2017., 21:06   #1967
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Mali stefan - ja želim da budem bosanac!
https://www.youtube.com/watch?v=nW8-v3aEQgk
Mali bosanchero
Morten is offline  
Old 20.11.2017., 21:47   #1968
https://www.klix.ba/magazin/kultura/...jana/171120144


Hoce ljudi da postave plocu ali ne bi da se zamjeraju Turcima

A nacelnik opstine ne znam ko mu po gradu dize spomenike Zivote.
M0ssad is offline  
Old 20.11.2017., 22:14   #1969
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
One sto su ratovali neces videjti da pisu takve komentare.
To pisu glavnom sinovi onih kojima je rat bio biznis i dezerteri koji su vani jos od devedesetih.
Tako nekako, s tim što se ne slažem s terminon "dezerteri". Gro moje raje koja se sklonila recimo u BG sa svojih 17, 18 godina su se skrivali od murije. Racije kojima je bio cilj poslati Bosance da se bore za SAO je bila sasvim normalna stvar od '90 do '95...

Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Zaboravio si i cetvrtu stranu u sukobu: MZ.
Ako ne mogu okrenuti tri naroda jedne protiv drugih pobrinuce se da budu dva naprema jedan. Nikad nece dozvoliti da se sva tri pocnu dogovarati, jer bi se mogli sve tri strane okrenuti protiv njih.
Pocni malo ceprkati i vidjeces da su oni izvor svog zla i jada u Bosni. Oko bilo cega da podjes kopati naletjeces na konac, pa otkrijes da su sa njim povlacene lutke.
Pominjes pravo novinarstvo. To je zabranjeno. Pravi novinari bi krenuli otkrivati konce i ko ih povlaci, a to je nedopustivo. Koliko ima clanaka o reziji desavanja u poslednih 21 godinu? Da postoji pravo novinarstvo do sada bi izlazili feljtoni iz kojih bi se vidjelo da je bilo vise slobode i pod osmanlijama i pod Austrougarskom.
Nemogući mir zvani Dayton, right?

No, ostaje činjenica da im već 21 godinu 'nako momački konstatno nalijećemo na volej. Ja stvarno ne vidim nakon debakla zvanog SDP i DF na bošnjačkoj strani ili Čavićeve stranke, neku konkretnu opoziciju koja je sposobna za nešto korisno i progresivno.
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 20.11.2017., 22:19   #1970
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
https://www.klix.ba/magazin/kultura/...jana/171120144


Hoce ljudi da postave plocu ali ne bi da se zamjeraju Turcima

A nacelnik opstine ne znam ko mu po gradu dize spomenike Zivote.


Ovo je nešto kao kad je Davotoglu bio kod Vučića u posjeti, pa ga ovaj odveo na Kalemegdansku tvrđavu. Maltene mu nije rekao: "Eto, to je sve bilo vaše a onda smo vas mi malo istamburali pa je sad opet naše!"

A čini mi se da ima i video kako Dačić sevdališe pred uglednim gostima.
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 20.11.2017., 22:21   #1971
ekipica, vikendom smo malo opušteniji, tjedan započinjemo opet ozbiljni..
ajmo se ozbiljno držati onda teme, s naglaskom na 'bez ratnih priča'..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 20.11.2017., 22:33   #1972
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post


Ovo je nešto kao kad je Davotoglu bio kod Vučića u posjeti, pa ga ovaj odveo na Kalemegdansku tvrđavu. Maltene mu nije rekao: "Eto, to je sve bilo vaše a onda smo vas mi malo istamburali pa je sad opet naše!"

A čini mi se da ima i video kako Dačić sevdališe pred uglednim gostima.
Znam viki, tad sam prvi put dozivio transfer blama

Ali kako god da okrenes Vucic i Dacic nisu pokusali da "prekroje" istoriju
M0ssad is offline  
Old 20.11.2017., 23:57   #1973
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Ispričavam se štovani kolega. Purgeri su ipak fini ljudi, uglavnom ih nerviraju Srbi koji talasaju.
Vidjet ćemo tko talasa, neki datumi su ipak blizu, zar ne?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 21.11.2017., 00:27   #1974
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Mali stefan - ja želim da budem bosanac!
https://www.youtube.com/watch?v=nW8-v3aEQgk
Mali kralj. Hahaha
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 21.11.2017., 00:31   #1975
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post


Ovo je nešto kao kad je Davotoglu bio kod Vučića u posjeti, pa ga ovaj odveo na Kalemegdansku tvrđavu. Maltene mu nije rekao: "Eto, to je sve bilo vaše a onda smo vas mi malo istamburali pa je sad opet naše!"

A čini mi se da ima i video kako Dačić sevdališe pred uglednim gostima.
Ono kao kad je Mujo pred mačkom odjebo Džegera.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 21.11.2017., 01:30   #1976
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Zainteresirani taman toliko da ga pogode posred pi@ke kad pusti glas...nebitno kakav. Po meni slika i prilika ponizenja.
To tumcenje je OK.
Mi smo eksperiment na kome je NWO uvjezbavao nove tehnike kolonijalizma. Nismo bili te srece kao cesi i slovaci, ali opet se moze reci da smo imali srecu - mogli su primjeniti libijski eksperiment.

Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
T Ja stvarno ne vidim ... neku konkretnu opoziciju koja je sposobna za nešto korisno i progresivno.
Neces ni vidjeti.

Ako bi se pojavila grupa pametnih ljudi koja hoce napraviti nesto korisno bila bi onemogucena. Napravljen je sistem koji ce ugusiti takve pokusaje, a ako bi se ljudi stvarno zainatili i zasukali rukave pa poceli rasti u pokret, mentorima nebi bilo tesko upumpati nekoliko desetina mililiona da se sabotira nastanak stranke koja im nebi bila po volji.

Primjetices da ni jedan politicar u BiH ne dira strane interese. Kad je ko nesto rekao o stranim bankama? Ili o bilo cemu sto je u rukama stranaca? Ili drugi primjer: reforme koje idu u prilog strancima da odavde izvlace pare se usvajaju bez rasprave, a oko ostalog imamo stalnu svadju i rasprave.
tihobl is offline  
Old 21.11.2017., 05:07   #1977
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ma vidim prizivaju HV, NATO.....pitam se šta je slijedeće kad sad vidim da su počele i halucinacije.
Prosle sedmice je HDZ sa SNSD izglasao vojnu neutralnost, tako da glede prizivanja HV, NATO-a, dzaba im pos'o jer:" Ne moze nam niko nista, jaci smo i od sudbineeee" :-)
harns is offline  
Old 21.11.2017., 05:08   #1978
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
https://www.klix.ba/magazin/kultura/...jana/171120144




A nacelnik opstine ne znam ko mu po gradu dize spomenike Zivote.
A prosle sedmice Bandicu srusilo spomenik, a pojma nema, tako, rugala se sova....
harns is offline  
Old 21.11.2017., 05:12   #1979
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Ne grlom u jagode, moj Pule! Ako bi svi opet sjeli za stol u okviru nekog Dayton-a II, onda bi sve bilo upitno: od unutarnjeg uređenja do nestanka države. S obzirom da skoro svršavaš kad se pomene secesija manjeg entiteta, zamisli tog užitka kad bi Mile sjeo za stol i oslobodio goloruki srpski živalj od tamnice naroda?
Građani i političari u RS naravno priželjkuju razdruženje ali ne način da do razdruženja dođe nekakvom trgovinom posebno ne trgovinom teritorijama,Oko toga postoji konsenzus kao što postoji i opšte uvjerenje da će vremenom odlučnost u stavu zapadnjaka o "integritetu BiH" popustiti i da ćemo mahati jedni drugima u aktuelnim granicama s tim što bi se za Brčko postigao sporazum ako ništa drugo onda o novoj arbitraži.Bez obzira što to ne izgleda uvijek tako,težište sukoba u BiH rekao bih očekivano je "volumenizovano" u Federaciji jer tu i ne postoji čisto rješenje u smislu da su precizno definisani odnosi Muslimana i Hrvata i to se ni uz dobru volju i asistenciju zapadnjaka ne da lako prevazići

Zadnje uređivanje Pućko : 21.11.2017. at 05:29.
Pućko is offline  
Old 21.11.2017., 11:46   #1980
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
CUT/...kao što postoji i opšte uvjerenje da će vremenom odlučnost u stavu zapadnjaka o "integritetu BiH" popustiti i da ćemo mahati jedni drugima u aktuelnim granicama.../CUT
Opšte uvjerenje? Opšte uvjerenje ljudi i u RS-u je da zaslužuju bolje od psećeg života koji imaju, a u čekanju prođe 25 godina.

Na šta misliš da će to opće uvjerenje ličiti kada dođe do stomaka, a crijeva već odavno krče?
RIOBOSS is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.