Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 16:09   #21
jbt u ovoj našoj državici ne smiješ nikoga ni pogledati ako ne mašeš s vrećicom u kojoj su bar kava i čokolada

baš nedavno slušam na hodniku faksa dvije profe koje komentiraju kako im valjda neki student nije ništa kupio na obrani diplomskog, bile su zgrožene
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:13   #22
Nesnalaženje u ovom društvu

Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
jbt u ovoj našoj državici ne smiješ nikoga ni pogledati ako ne mašeš s vrećicom u kojoj su bar kava i čokolada

baš nedavno slušam na hodniku faksa dvije profe koje komentiraju kako im valjda neki student nije ništa kupio na obrani diplomskog, bile su zgrožene
A meni je izuzetno neugodno kad mi student nesto donese na obranu diplomskoga. Srecom se ne dogadja precesto.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:36   #23
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
A meni je izuzetno neugodno kad mi student nesto donese na obranu diplomskoga. Srecom se ne dogadja precesto.
Ja sam donesao i dao nakon sto sam prosao.
Ne vidim problem da sam se zahvalio mentoru i komisiji.

Dao sam poklon i najdrazem profesoru nakon sto sam prosao ispit.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:37   #24
Ne laktarim se, ali se ne dam ni zajebavati.

Legalizacija iz prvog posta?
Seronja si vec od prije ako imas nesto za legalizirati.
To je podlo prema nama ostalima koji smo sve platili i odradili prema pravilima.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:40   #25
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Bila je slična tema,ali ju iz nekog razloga nemogu naći.

Neznam kako je na tom Zapadu,vjerovatno idealiziram malo i to sve.

Ali,kako se snalazite u društvu-mislim na ovaj naš Balkan u prvom redu,gdje neki normalni put je onaj daleko najteži.

Govorim o nekim normalnim,svakodnevnim stvarima.

Tipa,dođeš kod doktora i ako ne ideš glavom kroz zid čekat ćeš 2-3 sata,zato jel nisi "prodoran".

Predaš zahtjev za legalizaciju pa ako ništa ne pitaš i nisi dosadan,ne miče se već par godina.

Gdje podneseš zahtjev za neku dozvolu pa se od tebe opet očekuje dosada,pokloni da se obavi nešto za što ti ljudi i jesu tamo.

Osobno nisam takva nametljiva osoba općenito.Svjestan sam da mi to nigdje neće biti neka "olakotna okolnost",ali ovdje je katastrofa s takvim stavom.

Vaše mišljenje i kakvi ste sami ?
i

Oprosti ali Hrvatska nije balkan
LutkicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:43   #26
Quote:
LutkicaZG kaže: Pogledaj post
i

Oprosti ali Hrvatska nije balkan
Nismo bome ni austrijanci vec napola.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:47   #27
Quote:
LutkicaZG kaže: Pogledaj post
Oprosti ali Hrvatska nije balkan
Legendarna rečenica svakog iskompleksiranog Hrvata koji se zavarava i tješi da će tom tvrdnjom izmaknuti geografskom položaju i kulturološkom podneblju kojemu pripada.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:48   #28
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Legendarna rečenica svakog iskompleksiranog Hrvata koji se zavarava i tješi da će tom tvrdnjom izmaknuti geografskom položaju i kulturološkom podneblju kojemu pripada.
Nema se tko što tješiti kad je Hrvatska dio Zapada, a ne Balkana.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:54   #29
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Legendarna rečenica svakog iskompleksiranog Hrvata koji se zavarava i tješi da će tom tvrdnjom izmaknuti geografskom položaju i kulturološkom podneblju kojemu pripada.
Pa upravo geografski položaj i kulturno podneblje svrstavaju Hrvatsku u zemlje zapada.
Činjenice, pajdo, a ne kompleksi.

Pogledaj si malo karte zemalja koje pripadaju zapadnoj civilizaciji. A povijest ili znaš ili ne znaš. Ako ne znaš pitaj one koji znaju ili čitaj.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:00   #30
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Nema se tko što tješiti kad je Hrvatska dio Zapada, a ne Balkana.
Ne, nije. Hrvatska ni po čemu nije dio zapada niti će to ikada biti. Po geografskom smislu spadamo u Jugoistočnu Europu, po etničkoj pripadnosti smo Slaveni, a Slaveni ne nastanjuju zapadne dijelove Europe već središnje, istočne i jugoistočne. Po razvijenosti nema smisla ni uspoređivati, a na kraju svega mentalitet nam je potpuno drugačiji od mentaliteta zapadnjaka. Bez obzira na svakog kompleksaša, mi ćemo uvijek biti smješteni ovdje gdje jesmo i bit ćemo ovakvi kakvi jesmo i to niti jedna tvrdnja neće promijeniti.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:01   #31
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Ne, nije. Hrvatska ni po čemu nije dio zapada niti će to ikada biti. Po geografskom smislu spadamo u Jugoistočnu Europu, po etničkoj pripadnosti smo Slaveni, a Slaveni ne nastanjuju zapadne dijelove Europe već središnje, istočne i jugoistočne. Po razvijenosti nema smisla ni uspoređivati, a na kraju svega mentalitet nam je potpuno drugačiji od mentaliteta zapadnjaka. Bez obzira na svakog kompleksaša, mi ćemo uvijek biti smješteni ovdje gdje jesmo i bit ćemo ovakvi kakvi jesmo i to niti jedna tvrdnja neće promijeniti.
Hrvatska je predziđe kršćanstva i Zapada na Balkanu, Huntigton nas je također smjestio na Zapad, za razliku od istočnih i bizantinskih Srba.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:08   #32
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Pa upravo geografski položaj i kulturno podneblje svrstavaju Hrvatsku u zemlje zapada.
Činjenice, pajdo, a ne kompleksi.

Pogledaj si malo karte zemalja koje pripadaju zapadnoj civilizaciji. A povijest ili znaš ili ne znaš. Ako ne znaš pitaj one koji znaju ili čitaj.
Ma koji to geografski položaj molim te lijepo? Države zapadne Europe su: Francuska, Ujedinjeno Kraljevstvo i zemlje Beneluksa. Države južne Europe su: Španjolska, Portugal, Italija i Grčka. Države središnje Europe su: Njemačka, Švicarska, Austrija, Lihtenštajn, Češka, Slovačka i Poljska. Države sjeverne Europe su: Danska, Finska, Švedska, Norveška i Island. Države jugoistočne Europe su: Mađarska, Slovenija, Hrvatska, BIH, Srbija, Crna Gora, Makedonija, Albanija, Bugarska i Rumunjska. Države istočne Europe su: Moldavija, Ukrajina, Rusija, Bjelorusija, Estonija, Letonija i Litva.
A kulturno podneblje? U istoj kategoriji Hrvatska, Njemačka i Francuska? Daj me nemoj nasmijavati.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:10   #33
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Legendarna rečenica svakog iskompleksiranog Hrvata koji se zavarava i tješi da će tom tvrdnjom izmaknuti geografskom položaju i kulturološkom podneblju kojemu pripada.
Haha, baš. Najbolji prikaz mentaliteta je laktarenje po busevima/tramvajima, ulaženje prije nego drugi izađu i slično, toga ima jako rijetko u zapadnim zemljama, a tek očekivati ispriku kad te netko trkne i slično je ravno svj. čudu...Što bi se balkanjeros nekome ispričao...
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:13   #34
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Haha, baš. Najbolji prikaz mentaliteta je laktarenje po busevima/tramvajima, ulaženje prije nego drugi izađu i slično, toga ima jako rijetko u zapadnim zemljama, a tek očekivati ispriku kad te netko trkne i slično je ravno svj. čudu...Što bi se balkanjeros nekome ispričao...
To se nažalost dogodilo jer smo predugo ostali u Jugoslaviji i poprimili ružne balkanske navike. Hrvati nisu uvijek bili takvi.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:17   #35
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Hrvatska je predziđe kršćanstva i Zapada na Balkanu, Huntigton nas je također smjestio na Zapad, za razliku od istočnih i bizantinskih Srba.
Kroz povijest je današnja Hrvatska bila više pod svima nego pod Zapadnjacima. Jedina država koja je Hrvatsku svrstavala na Zapad bila je Austrougarska, niti jedna država prije i niti jedna poslije. Bilo je nešto malo i za vrijeme Napoleona ali to je trajalo dok su njegova osvajanja trajala. Slavonija je godinama bila pod Turcima, Dalmacija pod Mlečanima i Talijanima, jedino je Dubrovačka republika bila samostalna ali je i ona bila dosta vezana sa Venecijom. Nakon Austrougarske smo opet bili u zajedničkim državama sa istočnim narodima.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:19   #36
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Kroz povijest je današnja Hrvatska bila više pod svima nego pod Zapadnjacima. Jedina država koja je Hrvatsku svrstavala na Zapad bila je Austrougarska, niti jedna država prije i niti jedna poslije. Bilo je nešto malo i za vrijeme Napoleona ali to je trajalo dok su njegova osvajanja trajala. Slavonija je godinama bila pod Turcima, Dalmacija pod Mlečanima i Talijanima, jedino je Dubrovačka republika bila samostalna ali je i ona bila dosta vezana sa Venecijom. Nakon Austrougarske smo opet bili u zajedničkim državama sa istočnim narodima.
Pa kroz Austrougarsku i Mlečane smo ostali zapadnjaci, i uz Katoličku crkvu.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:21   #37
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
To se nažalost dogodilo jer smo predugo ostali u Jugoslaviji i poprimili ružne balkanske navike. Hrvati nisu uvijek bili takvi.
Da, jadni Hrvati. Zločesti Srbi su u 50 godina uspjeli demonizirati 1000 godina savršene i napredne Hrvate. Kladio bih se da si ti HDZ-ovca.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:26   #38
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Da, jadni Hrvati. Zločesti Srbi su u 50 godina uspjeli demonizirati 1000 godina savršene i napredne Hrvate. Kladio bih se da si ti HDZ-ovca.
70 godina Jugoslavije i od toga 45 godina komunizma. I jači narodi bi propali.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:27   #39
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Haha, baš. Najbolji prikaz mentaliteta je laktarenje po busevima/tramvajima, ulaženje prije nego drugi izađu i slično, toga ima jako rijetko u zapadnim zemljama, a tek očekivati ispriku kad te netko trkne i slično je ravno svj. čudu...Što bi se balkanjeros nekome ispričao...
Tako je. I ne samo to, svaki Hrvat razmišlja i svaki Hrvat će iskoristiti priliku da zajebe državu. Malo koji Nijemac tako razmišlja. Svaki Hrvat će htjeti dobivati plaću a ako može da ne radi ništa ili da radi najmanje što može. Nijemca će biti sram primiti plaću znajući da nije ništa radio. I ja sam takav da ne bi bilo zabune, tamo smo jednostavno naučili živjeti i takav smo mentalitet, ali to po meni i nije nužno loše. Ja osobno smatram da smo puno opušteniji narod od Zapadnjaka.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:33   #40
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
70 godina Jugoslavije i od toga 45 godina komunizma. I jači narodi bi propali.
Kao što je Kina propala. Samo što smo tada imali 3. najjaču vojsku u Europi, svi su imali posao, javni dug SR Hrvatske je bio 5 milijardi kuna i poštivao nas je cijeli svijet. Danas nemamo 5 ispravnih MIG-ova, posao ima malo tko, javni dug je 60 milijardi, ne šljivi nas nitko ni 3% i jedan običan Todorić je u stanju sjebati cijelu državu. Jaki smo bome, nema što.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.