Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2009., 00:03   #3521
Quote:
lee.loo. kaže: Pogledaj post
da!i kad radim po cijeloj glavi i kad radim samo krpanje izrata / pola glave - onda mi obavezno napravi po razdjeljku i u smjeru repa sa svih strana (od ispod i sa strane)
E, to i meni napravi, i to mi je ok, ali mi nekako baš ti pramenovi uvijek ispadnu najumjetniji (vjerojatno zato jer na tim dijelovima više prirodne kose/izrasta), mrzim kad onda svežem kosu pa mi budu prugice.
maestranza is offline  
Old 23.10.2009., 01:16   #3522
Vidjela sam u keune katalogu sa strane onako odvojene neke kao "mix colors" čini mi se, e sad to su jake boje dosta ima nešto tipa crvena, naranačasta, zelena, plava (ali kao modra plava) i sl.
E sad, ja bi radila pramenove s tom baš modro plavom, pa me zanima je li to uopće dobra boja, jer odvojena je po tim kao "mix colors", i ako bi to radila, jel bi trebala blajhat kosu,ako ne onda šta (imam tamnosmeđu kosu,ali ispod sama malo ljubičasta jer sam radila ono kao ispod gornjeg sloja kose)?
ivana manja is offline  
Old 23.10.2009., 03:40   #3523
Quote:
studentica 25 kaže: Pogledaj post
super ti je boja!
Hvala ti.

Tvoju slikicu čekamo! Kad budeš zadovoljna naravno, jeza me uhvatila od one žute koju si stavila na Plavu kosu, samo kad se sjetim da sam pred malo bila takva!

Planiraš uskoro na pramenove?
žalfija is offline  
Old 23.10.2009., 09:56   #3524
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
E, to i meni napravi, i to mi je ok, ali mi nekako baš ti pramenovi uvijek ispadnu najumjetniji (vjerojatno zato jer na tim dijelovima više prirodne kose/izrasta), mrzim kad onda svežem kosu pa mi budu prugice.
kužim kaj hoćeš reć, i meni je tak, al sad kad sam radila dvobojne je puno bolje. i kad mi je friško oprana kosa u repu, iako je to rijetko, isto se ne kuže te prugice, al nakon 2-3 dana se vide. a kaj ćeš
lee.loo. is offline  
Old 23.10.2009., 12:08   #3525
Quote:
lee.loo. kaže: Pogledaj post
kužim kaj hoćeš reć, i meni je tak, al sad kad sam radila dvobojne je puno bolje. i kad mi je friško oprana kosa u repu, iako je to rijetko, isto se ne kuže te prugice, al nakon 2-3 dana se vide. a kaj ćeš
Ja skoro uvijek radim dvobojne (inače mi se ovo sve plavo nekako stopi, zato treba malo smećkastih/boje meda), ali samo na onim gornjim slojevima. Mislim da ću sad sljedeći put tražiti da mi na tim dijelovima uz lice i ispod stavi dvobojne ili tako nešto.
maestranza is offline  
Old 23.10.2009., 14:47   #3526
Trebam savjet ili 2
Imam ljubičastu kosu (s nekim crvenim odsjajem) i od farbanja mi se vrhovi isušuju, a i razmišljam da se vratim na prirodnu boju (ne znam koja je ) i:
1. da se farbam kod frizera i koliko je to bolje od kućne radinosti?
2. uzeti skidač boje i pokušati vratiti prirodnu boju?



Hvala
__________________
💅🏻
Hazel Silk is offline  
Old 23.10.2009., 17:43   #3527
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Hvala ti.

Tvoju slikicu čekamo! Kad budeš zadovoljna naravno, jeza me uhvatila od one žute koju si stavila na Plavu kosu, samo kad se sjetim da sam pred malo bila takva!

Planiraš uskoro na pramenove?
i mene jeza hvata kad vidim te slike zato sam i stavila anfori da vidi kakav užas može očekivat al evo čitam izgleda da je njoj ok ispalo. zaključak:moja kosa stvarno nije normalna
neću još na pramenove, neka poraste još sive kosice pa da ispadnu fini platinasti
gle michelle, san snova, i ona je 'ljeto'
studentica 25 is offline  
Old 23.10.2009., 19:47   #3528
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
Ja skoro uvijek radim dvobojne (inače mi se ovo sve plavo nekako stopi, zato treba malo smećkastih/boje meda), ali samo na onim gornjim slojevima. Mislim da ću sad sljedeći put tražiti da mi na tim dijelovima uz lice i ispod stavi dvobojne ili tako nešto.
ja sam dugo radila s blajhom+preljev i tu se stvarno kužilo to kaj ti kažeš, al sad zadnji put sam radila dvobojne, malo tamnije (nešto kao tamno blond i toplo smeđi) s bojom i sve je super, puno bolje izgledaju u repu (samo kaj mi je od ispod nekak tamno)

@hazel silk - micek moj topli savjet ti je prepustit se frizerki, kaj ne mora bit garancija, al ja sam ti trtaroš experimentirat doma, (imala sam neslavnih iskustava), a pogotovo kaj si ljubičasta komplicira stvari (po meni). kaj god da odlučiš, držim fige!

michelle je mrak, pogotovo na 1.slici

Zadnje uređivanje lee.loo. : 23.10.2009. at 19:52.
lee.loo. is offline  
Old 23.10.2009., 20:48   #3529
Quote:
lee.loo. kaže: Pogledaj post
@hazel silk - micek moj topli savjet ti je prepustit se frizerki, kaj ne mora bit garancija, al ja sam ti trtaroš experimentirat doma, (imala sam neslavnih iskustava), a pogotovo kaj si ljubičasta komplicira stvari (po meni). kaj god da odlučiš, držim fige!
Da, to bi bilo najbolje. Mogu si potpuno skurit kosu, a ovako frizer može više nijansi napraviti. Hvala evo ti čokolada
__________________
💅🏻
Hazel Silk is offline  
Old 23.10.2009., 22:46   #3530
OK, ponavljam pitanje ovdje jer me na smeđoj kosi ne fermaju
Inače mi je prirodna plava kosa, ali sam sada pofarbana u neku, hm, pa najsličnija je glazed strawberry na ovoj slici http://www.folica.com/img/color-chart.jpg. Sada želim neku smeđu, ali da nema taj crvenkasti, tj. narančasti odsjaj.
Prilično sam svijetle puti i imam svijetle oči, koju boja boja bi bila najbolja da dobijem to što želim?
franzferdinand is offline  
Old 24.10.2009., 06:15   #3531
eh

imam prirodno crnu kosu. u svibnju sam je posvijetlila malo u neku tamnosmeđu i onda sam u srpnju dala pramenove, plave, i to je super izgledalo. nije bilo narančastog odsjaja kako obično biva s tamnom kosom, međutim... nedavno sam otišla da mi ponove pramenove, ali u drugi salon i još lupam glavom o zid od muke. žena mi je farbala podlogu, dok ovi tamo nisu, i napravila mi je pramenove kojih sad ima u raznim nijansama-ono što su ovi otprije ofarbali je bijelo, ali jako su sitni, ovi njeni su u početku bili žuti, tj. cijela mi je glava bila žuta! i sad, nakon tri tjedna, kosa mi je potamnila , nije više ni plava, nego je svijetlosmeđa s narančasto-plavkastim pramenovima i to s jako izraženom narančastom, kao svijetlosmeđa-narančasta.
pošto mi je već sasušena kosa od blajha, na mukama sam.
htjela bih plave pramenove! ne bih sad nazad u tamnu boju , kad sam već prošla muke i uništila kosu malo. ali bojim se otić u salon. jer pitam se, što ako mi naprave opet sranje i oštete kosu još više.

ne kužim kako je napravila narančasto! kad je kosa bila već posvjetljena od pramenova i nikako nije mogla bit narančasta. ne kužim ni zašto su potamnili pramenovi. kad sam tri mjeseca imala super pramenove. dok budala nisam išla jeftinije, u taj šugavi salon

što da radim?
feniksis is offline  
Old 24.10.2009., 07:03   #3532
i sad sam tako ljuta na tu boju i sve, da bih se najradije vratila u svoju prirodnu, neki kažu da mi bolje stoji svijetlije jer sam jako blijeda i imam plave oči, prirodno crne obrve, neki kažu da sam bolja tamnija. a ja se stalno dvoumim. ali svakako ne želim biti narančasta, ako ne mogu imat lijepu plavu boju, onda ću radije bit crna. ne znam što mislite, isplati li se trud oko plave? mogu li uopće od te katastrofe dobit plavu?
feniksis is offline  
Old 24.10.2009., 08:43   #3533
Quote:
Hazel Silk kaže: Pogledaj post
Da, to bi bilo najbolje. Mogu si potpuno skurit kosu, a ovako frizer može više nijansi napraviti. Hvala evo ti čokolada
faja evo tebi
lee.loo. is offline  
Old 24.10.2009., 11:28   #3534
Quote:
feniksis kaže: Pogledaj post
i sad sam tako ljuta na tu boju i sve, da bih se najradije vratila u svoju prirodnu, neki kažu da mi bolje stoji svijetlije jer sam jako blijeda i imam plave oči, prirodno crne obrve, neki kažu da sam bolja tamnija. a ja se stalno dvoumim. ali svakako ne želim biti narančasta, ako ne mogu imat lijepu plavu boju, onda ću radije bit crna. ne znam što mislite, isplati li se trud oko plave? mogu li uopće od te katastrofe dobit plavu?
imaš prirodno crnu kosu, crne obrve, blijedu put i plave oči? vraćaj se odmah u svoju prirodnu boju!
studentica 25 is offline  
Old 24.10.2009., 14:02   #3535



ova boja je grijeh
kad sam imala smeđu kosu htjela sam baš ovu boju,ali nisam znala objasniti nijansu
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Old 24.10.2009., 15:57   #3536
Trebam pomoć u vezi skidanja boje...koliko to funkcionira? tj.koliko zapravi skida boju?..ja bi se vratila na svijetlije..barem na neku svijetlo smeđu ako je moguće..prvo sam imala pramenove na neku svoju prirodnu boju,pa boju meda i sad sam neka tamno smeđa-skoro crna,2 puta sam se farbala ovako u tamno,jednom kod frizerke i jednom sama

ima nade da sa skidačem boje dođem na ovako nešto?

..tu neku pepeljasto svijetlo smeđu...moja prirodna je malo tamnije pepeljasto smeđa
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Old 24.10.2009., 16:00   #3537
ida, ja sam imala jako tamno ljubicastu boju, i skidacem sam skinula do neke svijetle narančaste boje. koliko ja znam skidacem ne mozes vratiti prirodnu boju vec samo skinuti farbu i koliko sam cula svi dobiju tako neke bakarne nijanse. ali kasnije ti se s tako svijetle boje lako ofarbat u sto hoces
neonpearl is offline  
Old 24.10.2009., 16:08   #3538
Quote:
neonpearl kaže: Pogledaj post
ida, ja sam imala jako tamno ljubicastu boju, i skidacem sam skinula do neke svijetle narančaste boje. koliko ja znam skidacem ne mozes vratiti prirodnu boju vec samo skinuti farbu i koliko sam cula svi dobiju tako neke bakarne nijanse. ali kasnije ti se s tako svijetle boje lako ofarbat u sto hoces
..znači ima nade...još samo da ne spali kosu
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Old 24.10.2009., 16:14   #3539
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
..znači ima nade...još samo da ne spali kosu

ja sam koristila neki diksonov, i bio mi je super samo se drzi uputstva
neonpearl is offline  
Old 26.10.2009., 13:20   #3540
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć u vezi skidanja boje...koliko to funkcionira? tj.koliko zapravi skida boju?..ja bi se vratila na svijetlije..barem na neku svijetlo smeđu ako je moguće..prvo sam imala pramenove na neku svoju prirodnu boju,pa boju meda i sad sam neka tamno smeđa-skoro crna,2 puta sam se farbala ovako u tamno,jednom kod frizerke i jednom sama

ima nade da sa skidačem boje dođem na ovako nešto?

..tu neku pepeljasto svijetlo smeđu...moja prirodna je malo tamnije pepeljasto smeđa
Ne, tu pepeljasto tamno plavu neces dobiti odmah nakon skidaca boje.

Skidac boje ce skinuti ovu tamnu (smedje, ljubicasto, sto li vec) i ono sto ce ostati ce biti vrlo vjerojatno neke glupe boje. Koje tocno, ovisi o svemu kaj si stavljala na kosu. I zato ce trebati korigirati boju.
Mozda se pitas koja je onda korist od skidaca? Korist je ta kaj on makne sve umjetne pigmente unesene u vlas tijekom farbanja (no ne moze "popraviti"tvoj pigment koji je ostao promijenjen uslijed bojanja), pa oni ne stvaraju zbrku kod novog farbanja.

Dakle, za tebe je opcija
1. skidac boje
2. boja tipa 7.1
profesionalac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.