Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2006., 12:27   #81
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Ovo je naravno totalna glupost. Ali ne zamjeram ti, jer da bi znao da je ovo glupost morao bi znati odgovor od kuda potječe vrijeme?

Vrijeme potječe iz spiraliranja galaktika, pošto različiti galaktički centri orbitiraju u različitim ciklusima; fraktali tih ciklusa u danim mjernim jedinicama su u određenim omjerima, ali ne i jednakim veličinama.
otkud ti ta definicija i objasnjenje vremena???
ja mislim da pririoda vremena jos uvijek nije objasnjena a da bi njegovim objasnjenjem mnogo stvari bilo jasnije...
jedino mi se po glavi mota jedna hipoteza o strijeli vremena koja se tumaci na nacin da se sve vezuje za kineticku energiju i entropiju sistema... ali, i to je upitno...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 15:32   #82
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Ovo je naravno totalna glupost. Ali ne zamjeram ti, jer da bi znao da je ovo glupost morao bi znati odgovor od kuda potječe vrijeme?

Vrijeme potječe iz spiraliranja galaktika, pošto različiti galaktički centri orbitiraju u različitim ciklusima; fraktali tih ciklusa u danim mjernim jedinicama su u određenim omjerima, ali ne i jednakim veličinama.
Čuj, Prosvijećeni, pošto znaš da sam napisao totalnu glupost, znaš i da je vrijeme DIMENZIJA, a nema veze s orbitiranjem galaktičkih centara, inače bi u svakoj galaktici brzina svjetlosti bila različita. Tako da ovo s Plejadama nije glupost, već činjenica.

A ona tvoja izjava da Sunce orbitira oko Siriusa je ... ma nije ni za komentirati. To da je rekao i moj šestogodišnji sin, bilo bi smiješno, a ne netko tko pokušava ozbiljno komunicirati, pa makar i na rubu znanosti.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 17:54   #83
Quote:
kvazar33 kaže:
otkud ti ta definicija i objasnjenje vremena???
ja mislim da pririoda vremena jos uvijek nije objasnjena a da bi njegovim objasnjenjem mnogo stvari bilo jasnije...
jedino mi se po glavi mota jedna hipoteza o strijeli vremena koja se tumaci na nacin da se sve vezuje za kineticku energiju i entropiju sistema... ali, i to je upitno...
Moram se pridružiti ovom gledištu, jer ljudi razgovaraju o vremenu kao da im je savršeno jasno što je vrijeme kada očitavaju, recimo 13 sati na svom satu? Svatko tko je iole malo " dublje " zavirio u problematiku shvaćanja vremna zna da se govori o najmanje nekoliko vrsta vremena: o satnom zemaljskom vremneu, o atomskom vremnui, o biološkom vremenu, o relativnom fizikalnom vremnu, o prošlom vremnu, o sadašnjem vremenu, o budućem vremenu, o simultanom vremenu, o vremenu bez vremena, o svetom vremnu, o profanom vremenu i t.d.
O kakvom i kojem vremenu se ovdje govori?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 18:07   #84
Quote:
Galileo kaže:
Čuj, Prosvijećeni, pošto znaš da sam napisao totalnu glupost, znaš i da je vrijeme DIMENZIJA, a nema veze s orbitiranjem galaktičkih centara, inače bi u svakoj galaktici brzina svjetlosti bila različita. Tako da ovo s Plejadama nije glupost, već činjenica.

A ona tvoja izjava da Sunce orbitira oko Siriusa je ... ma nije ni za komentirati. To da je rekao i moj šestogodišnji sin, bilo bi smiješno, a ne netko tko pokušava ozbiljno komunicirati, pa makar i na rubu znanosti.
Ne! Ne zna se da je vrijeme dimenzija! To se samo priča, a pričaju oni koji ne znaju što je četvrta dimenzija pa u svom ne znanju kažu da je četvrta dimenzija vrijeme. To je samo jedna od huncutarija dijela znanstvenika koji " siluju " produžetak svog života s napamet kazanim hipotezama ...??
Brzina svjetla na koju se ti pozivaš, kazano je već, ne vrijedi za fotonski par! To nije moje mišljenje već je eksperimentalni dokaz fizičara!
Zašto mi tvrdogalvo inzistiramo na nečemu što je već osporeno, što je dokazano da je osporeno!? Ili, možda znanstveni izvještaji na koje se pozivam lažu, a ako lažu ond dragi gospodine vrlo je upitna moralnost i upitan kredibilitet znanstvenika ? Izgleda da je i u znanosti postala MODA da jedan znanstvenik priča jedno,a drugi drugo o jedno te istoj stvari? Nije li to možda neki novi vid znanstvene demokarcije kao preslika političke demokracije koja je postala brbljaonica, a ne DEMOS - KRACIJA?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 18:22   #85
Quote:
geza kaže:
Ne! Ne zna se da je vrijeme dimenzija! To se samo priča, a pričaju oni koji ne znaju što je četvrta dimenzija pa u svom ne znanju kažu da je četvrta dimenzija vrijeme. To je samo jedna od huncutarija dijela znanstvenika koji " siluju " produžetak svog života s napamet kazanim hipotezama ...??
Brzina svjetla na koju se ti pozivaš, kazano je već, ne vrijedi za fotonski par! To nije moje mišljenje već je eksperimentalni dokaz fizičara!
Zašto mi tvrdogalvo inzistiramo na nečemu što je već osporeno, što je dokazano da je osporeno!? Ili, možda znanstveni izvještaji na koje se pozivam lažu, a ako lažu ond dragi gospodine vrlo je upitna moralnost i upitan kredibilitet znanstvenika ? Izgleda da je i u znanosti postala MODA da jedan znanstvenik priča jedno,a drugi drugo o jedno te istoj stvari? Nije li to možda neki novi vid znanstvene demokarcije kao preslika političke demokracije koja je postala brbljaonica, a ne DEMOS - KRACIJA?
Dobro, no, ako tvrdiš da znanstveni izvještaji mogu lagati, jesi li siguran u priču o fotonskom paru? I, na koji način je to ispitano? Odnosno, vjerojatno na Zemlji a ne u svemiru, a to je toliko blizu da se time delay niti ne može izmjeriti u svakom praktičnom smislu.... Kužiš, to mene muči u cijeloj toj priči oko fotonskog para....
I, da se na kraju posipam pepelom, postoji hipoteza (mislim da je baš od starog Alberta) da je vrijeme dimenzija....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 18:39   #86
Quote:
Galileo kaže:
... a nema veze s orbitiranjem galaktičkih centara, inače bi u svakoj galaktici brzina svjetlosti bila različita.
To i tvrdim.

Quote:
Galileo kaže:
.A ona tvoja izjava da Sunce orbitira oko Siriusa je ... To da je rekao i moj šestogodišnji sin, bilo bi smiješno,
To je zato što djeca umiju govoriti istinu, a onaj tko ne može razumjeti istinu se smije.
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 18:46   #87
Quote:
kvazar33 kaže:
otkud ti ta definicija i objasnjenje vremena???
ja mislim da pririoda vremena jos uvijek nije objasnjena a da bi njegovim objasnjenjem mnogo stvari bilo jasnije...
To nije opis i definicija nego razlaganje čimbenika uzroka iluzije vremena.
Naime, vremena postoje višeg reda, recimo da je ovakva gradicija nama bitna:

Čovjek-čovjek mjeri svoje vrijeme vlastitim otkucajem srca ( i čija je gruba i netočna preslika sekunda,minuta i sat)
Zemlja-rotacijom oko svoje osi (zbog čega uviđamo dan i noć)
Mjesec-fazama (otud nam tjedni i mjeseci)
Sunce-"rotirajući" Zemlju oko sebe-uzrok godine
Sirius-"rotirajući" Sunce oko sebe-uzrok aeona.
...


Upravo jedan "krug" Sunca oko Siriusa (sad je već jasno da je iluzija da se "nešto vrti oko nečeg" jer u biti putuju zajedno) iznosi 250000 godina; znači životna cifra u koju se dugo nijedan smrtnik na zemlji nije upuštao?
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 19:41   #88
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
To i tvrdim.



To je zato što djeca umiju govoriti istinu, a onaj tko ne može razumjeti istinu se smije.
Istina i umišljaj razlikuju se u korijenu, a prema van se slično manifestiraju....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 19:44   #89
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:


Upravo jedan "krug" Sunca oko Siriusa (sad je već jasno da je iluzija da se "nešto vrti oko nečeg" jer u biti putuju zajedno) iznosi 250000 godina; znači životna cifra u koju se dugo nijedan smrtnik na zemlji nije upuštao?
Daj, ne piši besmislice. Otkud ti uopće takva blesava ideja da Sunce orbitira oko Siriusa? Znaš li ti koliko je Sirius uopće udaljen od Sunca i kolika je njegova masa?
Stvarno se ostavi misticizma (ima i onih koji još uvijek smatraju da je Zemlja ravna), čini mi se ta je to Daeniken isto piskarao, pa ako si od njega došao do tih podataka, sjeti se kako je Veličanstveni Erich PRIZNAO DA JE LAGAO!
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 19:58   #90
Quote:
Galileo kaže:
Otkud ti uopće takva blesava ideja da Sunce orbitira oko Siriusa? Znaš li ti koliko je Sirius uopće udaljen od Sunca i kolika je njegova masa?
Slično kao i maloprije slučaj sa rozetom, treba prestati svemir gledati plošno, za svaku ljudsku namjenu zasad izgleda kao da Sunce stoji, da Polaris stoji i da Sirius stoji. No oni se svi kreću. Ljudska percepcija je prekratkovidna (mjeri premale cikluse). Moji podaci dolaze od nadljudske percepcije-dakle Tibetanac preko Alice Bailey koji je dao precizne periode rotacija i orbite galaktičkih centara. Orbita nastaje rasjecanjem spirale, a sama spirala univerzalnog gibanja je odsječak fraktala.

A za znanstvenu potvrdu ponavljam link.
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.

Zadnje uređivanje Ahu Soph Nia : 11.07.2006. at 23:14.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 23:13   #91
Quote:
geza kaže:
Svatko tko je iole malo " dublje " zavirio u problematiku shvaćanja vremna zna da se govori o najmanje nekoliko vrsta vremena: o satnom zemaljskom vremneu, o atomskom vremnui, o biološkom vremenu, o relativnom fizikalnom vremnu, o prošlom vremnu, o sadašnjem vremenu, o budućem vremenu, o simultanom vremenu, o vremenu bez vremena, o svetom vremnu, o profanom vremenu i t.d.
O kakvom i kojem vremenu se ovdje govori?
Mogu razlučiti pojave Realnog vremena (koje se odnosi na svu kreaciju simultano), Planetarnog vremena (koje opisuju ciklusi orbita planete Sunčevog sustava) i Galaktičko vrijeme (koje proizlazi iz kretanja velikih zvijezda poput Antaresa ili Betelgeuse). Svaka od ovih sa svojim podkategorijama vremena.
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 16:05   #92
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Slično kao i maloprije slučaj sa rozetom, treba prestati svemir gledati plošno, za svaku ljudsku namjenu zasad izgleda kao da Sunce stoji, da Polaris stoji i da Sirius stoji. No oni se svi kreću. Ljudska percepcija je prekratkovidna (mjeri premale cikluse). Moji podaci dolaze od nadljudske percepcije-dakle Tibetanac preko Alice Bailey koji je dao precizne periode rotacija i orbite galaktičkih centara. Orbita nastaje rasjecanjem spirale, a sama spirala univerzalnog gibanja je odsječak fraktala.

A za znanstvenu potvrdu ponavljam link.
Joj, molim te, bitno je ono što neki Tibetanac kaže, a nije bitna cjelokupna današnja znanost. Kretanja Sunca i Siriusa su potpuno nezavisna! Inače, koliku bi masu morao imati Sirius koji je, usput rečeno, udaljen od Sunca oko 8,5 godina svjetlosti, da bi natjerao Sunce da orbitira oko njega? I koji Sirius? A ili B?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 16:41   #93
Quote:
Galileo kaže:
Joj, molim te, bitno je ono što neki Tibetanac kaže, a nije bitna cjelokupna današnja znanost.
Znači preskočio si link? Tipično.
Današnja znanost nema sve odgovore, vječna znanost ezoterija ima-u tome je razlika.
Količina ezoternog znanja koju možeš upiti ovisi o razumjevanju a razumjevanje o jačini introspekcije a jačina introspekcije o ne-poklanjanju pažnje egu, mislima i emocijama.
Količina znanstvenog znanja koje možeš reproducirati ovisi o materijalnim sredstvima i ograničavanju fokusa, odnosno limitiranju kvantnog tunela percepcije (da bi se mogao eksperiment ponoviti).
U tome je razlika. Sve današnje znanstvenike bacam u smeće pred milionima godina svetaca, magova i mistika.


Quote:
Galileo kaže:
Kretanja Sunca i Siriusa su potpuno nezavisna!
Nisu, jer su u odnosu. Trebao bi znati da niti jedne dve pojave u svemiru nisu potpuno nezavisne!



Quote:
Galileo kaže:
Inače, koliku bi masu morao imati Sirius koji je, usput rečeno, udaljen od Sunca oko 8,5 godina svjetlosti, da bi natjerao Sunce da orbitira oko njega? I koji Sirius? A ili B?
Reci mi što uzrokuje pojavu kretanja u svemiru?

Jesi li svjestan da Sirus B rotira 23 puta u minuti oko svoje osi? Možeš li to spojmiti?
Možeš li osvijestiti koju količinu energije proizvode Sirius A i Sirius B u svojoj igri?
Možeš li zamisliti da se i takvi energetski divovi poput Siriusa kreću oko još većih centara?
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 17:26   #94
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Znači preskočio si link? Tipično.
Današnja znanost nema sve odgovore, vječna znanost ezoterija ima-u tome je razlika.
Količina ezoternog znanja koju možeš upiti ovisi o razumjevanju a razumjevanje o jačini introspekcije a jačina introspekcije o ne-poklanjanju pažnje egu, mislima i emocijama.
Količina znanstvenog znanja koje možeš reproducirati ovisi o materijalnim sredstvima i ograničavanju fokusa, odnosno limitiranju kvantnog tunela percepcije (da bi se mogao eksperiment ponoviti).
U tome je razlika. Sve današnje znanstvenike bacam u smeće pred milionima godina svetaca, magova i mistika.
Ovo su gluposti na nivou srednjeg vijeka. Što ti magovi, sveci i mistici u (kojim to, samo da mi je znati) milijunima godina nisu iskorijenili sve pošasti koje je iskorijenila znanost, te kako to da do W. von Brauna nismo poletjeli s planete Majke....
Kad ispaljuješ ovakve gluposti, molim te da imaš obzira prema najvećim umovima civilizacije (Leonardo, Einstein, Kepler, Halley.....), te da iz tvoje perspektive (a to je perspektiva žabe krastače) nisi dostojan suditi o labudovima civilizacije...



Quote:
Nisu, jer su u odnosu. Trebao bi znati da niti jedne dve pojave u svemiru nisu potpuno nezavisne!
Da, ali su međudjelovanja zanemariva. I nikako nije točno da Sunce orbitira oko Siriusa...





Quote:
Reci mi što uzrokuje pojavu kretanja u svemiru?

Jesi li svjestan da Sirus B rotira 23 puta u minuti oko svoje osi? Možeš li to spojmiti?
Možeš li osvijestiti koju količinu energije proizvode Sirius A i Sirius B u svojoj igri?
Možeš li zamisliti da se i takvi energetski divovi poput Siriusa kreću oko još većih centara?
Mogu ja svašta pojmiti, ali ti izgleda ne možeš. Možda Sirius je i neki energetski div (strogo lokalno gledano), ali kakve veze njegove energije imaju sa zakrivljenošću prostora? ISKLJUČIVO MASA PROUZROČUJE ZAKRIVLJENJE PROSTORA! Nauči osnove fizike, pa onda komentiraj.
U svemiru nema centara, jer nema povlaštenih referencijalnih sustava, ma šta ti napisao! Sustav Sirius orbitira oko galaktičkog središta.... Znaš li zašto?

Znaš li što je uopće Sirius B?

I inače, Geza i ja smo se silno prepucavali zbog argumentacije u raspravi. No, čini mi se da smo uspjeli postići kompromis, iako smo još oštri jedan na drugoga. To govorim zato da svaku tvoju takvu "egzotičnu" tvrdnju argumentiraš nečim malo boljim od linka na stranicu sumnjive istinitosti...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 17:35   #95
Quote:
Galileo kaže:
ISKLJUČIVO MASA PROUZROČUJE ZAKRIVLJENJE PROSTORA!
A masa Siriusa je?
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 17:38   #96
Quote:
Galileo kaže:
I nikako nije točno da Sunce orbitira oko Siriusa...
Nije točno, jer smo rekli već šta je orbita. Sirius i Sunce spiraliraju zajedno a nama se može činiti da je to orbitiranje, te da...

Galileo, nemoj se ljutiti na istinu.
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 17:39   #97
Quote:
Galileo kaže:
molim te da imaš obzira prema najvećim umovima civilizacije (Leonardo, Einstein, Kepler, Halley.....), te da iz tvoje perspektive (a to je perspektiva žabe krastače) nisi dostojan suditi o labudovima civilizacije...
Bojim se da o ovoj civiliziciji nemam nikakvog obzira, a da ti o mojoj perspektivi možeš samo sanjati..da bar.
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 17:51   #98
čovjek nije nastao evoliciom.
i ni danas se ne mijenja evolucijom!
Ri §ov klon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:25   #99
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
A masa Siriusa je?
Sirius A je crveni div, koliko znam, znači da je nekoliko puta masivniji od Sunca...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:27   #100
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Nije točno, jer smo rekli već šta je orbita. Sirius i Sunce spiraliraju zajedno a nama se može činiti da je to orbitiranje, te da...

Galileo, nemoj se ljutiti na istinu.
Ne, Sunce i Sirius nemaju zajedničko gravitacijsko središte! Njihova kretanja su nezavisna jedno o drugom u svakom praktičnom smislu.
I to što ti pišeš je samo tvoj stav, a ne istina.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.