Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2006., 16:31   #1
Magnet-motor (overunity energy)

Evo jedna stranica koja se bavi alternativnim izvorima energije.

http://freeenergynews.com/Directory/...man/index.html

Ovo isto tako vrijedi pogledati:

http://www.byronnewenergy.com/wiki/u...tercell_mq.wmv

Ima tu jos dosta zanimljivih linkova iz ove oblasti.


Sta mislite o ovome ?
Nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 18:26   #2
Ovdje ćeš nać puno plodnije tlo.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 22:58   #3
Quote:
AxMi-24 kaže:
Ovdje ćeš nać puno plodnije tlo.
Thnx !!!
Nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 23:36   #4
Evo pronasao sam film na kojem Perendeov Magnet motor radi.
Nisam moga vjerovati ali radi....

http://www.perendev-power.com/Downlo...otor%20web.wmv

Ovo je proototip, ali ima kompletna verzija u kojoj sa njime pokrece generator, koji daje 300 kW i nudi ga na prodaju.

Pogledajte:

http://www.perendev-power.com/index_files/Page780.htm
Nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 00:38   #5
čekajte malo, na kojem principu to radi? gledam te stranice i ne vidim izvor energije, samo nekakve koloturnike i jake magnete (alnico). zašto bi to radilo?

može objašnjenje?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 15:36   #6
Quote:
Endimion17 kaže:
čekajte malo, na kojem principu to radi? gledam te stranice i ne vidim izvor energije, samo nekakve koloturnike i jake magnete (alnico). zašto bi to radilo?

može objašnjenje?
Magneti su postavljeni u specifican polozaj tako da se non stop suprostavljaju jedan drugom.
Ispade perpetumobile, a nije.......

Evo ovdje objasnjava kako to radi :

http://freeenergynews.com/Directory/...torFeb2003.wmv

Ovdje je "slikovito" objasnjeno:

http://www.fdp.nu/perendev/



Nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 18:19   #7
na modemu sam.

dakle, stvar se sastoji od magneta i kotača/koloturnika?

onda ne može raditi. i točka. stvar ne može raditi, rotor bi došao u neku ravnotežu i stao.
magneti, koliko god bili jaki, nisu izvor energije.
suprotna tvrdnja ovoj je osnovna pogreška kad laici u ruke dobiju alnico ili neodimijeve magnete.
to je kao da netko misli da je sunce perpetuum mobile samo zato što je tako ogromno i snažno. neodimijevi i alnico magneti nisu ništa posebno, tek su vrlo jaki. i to je sve.
inače, i sam sam vlasnik dva velika neodimijeva magneta (cilindri 1''x1'').

ti u osnovi govoriš o neuravnoteženom kotaču

samo umjesto gravitacije, djeluje magnetna sila. neće ići.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 21:51   #8
Čini mi se da se ovdje radi o SMOTu.

Uglavnom, čini mi se da se zanemaruje činjenica da se mora vršiti rad prilikom uspinjanja na viši potencijal.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 22:49   #9
Quote:
Endimion17 kaže:
magneti, koliko god bili jaki, nisu izvor energije.


suprotna tvrdnja ovoj je osnovna pogreška kad laici u ruke dobiju alnico ili neodimijeve magnete.


to je kao da netko misli da je sunce perpetuum mobile samo zato što je tako ogromno i snažno. neodimijevi i alnico magneti nisu ništa posebno, tek su vrlo jaki. i to je sve.
inače, i sam sam vlasnik dva velika neodimijeva magneta (cilindri 1''x1'').

ti u osnovi govoriš o neuravnoteženom kotaču

samo umjesto gravitacije, djeluje magnetna sila. neće ići.
Može li molim te malo pojasniti što si time htio reći? Boldao sam ti dio za koji molim pojašnjenje.

tnx.
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 23:05   #10
Quote:
blue_one kaže:
Može li molim te malo pojasniti što si time htio reći? Boldao sam ti dio za koji molim pojašnjenje.

tnx.
drage volje. ALNICO magneti su uvijek bili skupi, ali neodimijevi su sad drastično pojeftinili. i sad su postali dostupni i običnim laicima koji baš i ne znaju puno fizike (ovdje ne vrijeđam nikoga).
tu je i Internet, plodno tlo za sve. dakle, i za špekulacije o perpetuum mobileu. rasprava o tome se ne svodi više samo na nastavu, nego sad imaš zatvorene zajednice koje o tome raspravljaju. itd itd, iz toga se izrode neke ideje bez osnove.
i tako je svemoćni Internet omogućio znatan porast ljudskih grešaka. u to spada i PM.

ljudi u ruke dobiju neodimijeve magnete, prokleto snažne stvari koje i mogu oguliti meso s ruke ako ne paziš, i zadivljeni tom sirovom snagom pomišljaju na to da sadržavaju neku "free energy", a to je totalna glupost.
i onda se otvaraju web stranice rađene u stilu crne pozadine i žutih slova, s jeftinim GIF-ovima koje fontom 72 objašnjavaju da nas vlade žele prevariti da i dalje kupujemo naftu, a zapravo možemo stvarati energiju iz ničega.

eto, to bi bila kratka priča. ekstra kratka.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 23:35   #11


tnx.

još samo jedno pitanje:

Ako sam dobro shvatio (samo sam brzinski preletio po gore navedenim linkovima). je li itko konstruirao i testirao taj motor ili je to samo ideja koja se širi kao takva.
pitam jer mi se čini da sam vidio na jednoj od tih stranica da frajer prodaje makinu za 25.000 EUR

odnosno ajmo ovako pitati ako je nešto patentirano da li to automtski znači da pije vodu? ili ja mogu patentirati bilo koju glupost koja nema veze s mozgom?
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 00:49   #12
Quote:
blue_one kaže:


tnx.

još samo jedno pitanje:

Ako sam dobro shvatio (samo sam brzinski preletio po gore navedenim linkovima). je li itko konstruirao i testirao taj motor ili je to samo ideja koja se širi kao takva.
pitam jer mi se čini da sam vidio na jednoj od tih stranica da frajer prodaje makinu za 25.000 EUR

odnosno ajmo ovako pitati ako je nešto patentirano da li to automtski znači da pije vodu? ili ja mogu patentirati bilo koju glupost koja nema veze s mozgom?
da, imaš na eBayu nešto gdje tip prodaje uređaj koji u veliki lift ne bi stao, i radi sam od sebe.
da, možeš patentirati svaku glupost dokle god nije PM. valjda.
eno bio je u globalnom sijelu (kojeg sam slučajno vidio) neki tip koji je patentirao uređaj od pluta i žica na kojem piše magnet i koji blokira "štetno zračenje" u sobi.
mislim, koliko gluposti u jednoj rečenici. kakvo zračenje? kako blokira? zašto je ograničeno na sobu? koliku sobu?

globalno sijelo treba pod hitno napasti. zvati HRT. jer dezinformiraju ljude. i ide im puno bolje nego što škole informiraju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 14:01   #13
Hajd dobro, vi tvrdite da ta stvar ne moze raditi.
Ali, zanima me kao onda radi prototip koji je prikazan gore na linku? I kako Perendev prodaje generator od 300 kW koji pogoni Magnetni motor ? Kako je uspio dobiti patent za takav motor? (imate ga na negovoj stranici u .pdf)

I na kraju, kada vec prodaje generator za 25000 € da li je neko lud da daje tolike novce za napravu koja u stvari nece raditi???? Ja da hocu, recimo, kupiti takav generator, sigurno bi se prvo trebao uvjeriti ta stvar funkcionira, pa onda dao novce....... Covijek (Perendev) verojatno ima jake dokaze da je Magnet motor funkcionalan, inace ne vidim svrhu ponude ovakvog generatora po ovakvoj cijeni. Trebalo bi biti bas definitivni debil i imati 25 000 € i dati ih za nesto sto ne radi.....

I jos jednom za sve koji tvrde da ne moze raditi , hajde mi objasnite kako ovo onda radi??????? Evo link:
http://freeenergynews.com/Directory/...torFeb2003.wmv

Zadnje uređivanje Nike : 26.08.2006. at 14:37.
Nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 16:48   #14
Quote:
Nike kaže:
Hajd dobro, vi tvrdite da ta stvar ne moze raditi.
Ali, zanima me kao onda radi prototip koji je prikazan gore na linku? I kako Perendev prodaje generator od 300 kW koji pogoni Magnetni motor ? Kako je uspio dobiti patent za takav motor? (imate ga na negovoj stranici u .pdf)

I na kraju, kada vec prodaje generator za 25000 € da li je neko lud da daje tolike novce za napravu koja u stvari nece raditi???? Ja da hocu, recimo, kupiti takav generator, sigurno bi se prvo trebao uvjeriti ta stvar funkcionira, pa onda dao novce....... Covijek (Perendev) verojatno ima jake dokaze da je Magnet motor funkcionalan, inace ne vidim svrhu ponude ovakvog generatora po ovakvoj cijeni. Trebalo bi biti bas definitivni debil i imati 25 000 € i dati ih za nesto sto ne radi.....

I jos jednom za sve koji tvrde da ne moze raditi , hajde mi objasnite kako ovo onda radi??????? Evo link:
http://freeenergynews.com/Directory/...torFeb2003.wmv

pogledao sam taj filmić. niska rezolucija i slaba preglednost.
traje nekoliko minuta, a ima par kadrova na kojima se ne vidi sve od uređaja.
to što ga tip prodaje... eh. ljudi svašta prodaju, ne mozes im zabraniti. posebno online.

hrpa magneta i zupčanika ne može raditi. zamisli da umjesto magneta imaš nekakve male snažno nabijene jedinice. bilo što.
i opet imaš istu stvar.
ili da imaš umjesto magneta neke vrlo guste komade koji djeluju zamjetljivo jakom gravitacijom.
da bi se razmišljalo o ovakvim stvarima treba razviti znanstveno gledanje na stvari.
bez toga su udarac glavom u pod brzinom od 1 m/s i udarac peglom u glavu istom brzinom dvije različite stvari.
osnove tog razmišljanja počinju se učiti u 7.r., a vrtoglav uspon takvog razmišljanja kreće u 1.r. gimnazije.

sjećam se jednog mog sugrađanina koji je u novinama govorio o PM. davno je to bilo. svaki put kad ga vidim na ulici mi dođe teško jer se čovjek muči, a muči se jer nema blage.

zagovornici PM-a najčešće ne žele ni razmišljati o logičnim preprekama takvog pojma kao što je PM, a to je zato što nemaju znanje. do sada nisam čuo, sreo ni vidio niti jednu osobu koja ima znanstveno obrazovanje i smatra da PM postoji osim kao neostvariva ideja.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 16:45   #15
Quote:
Endimion17 kaže:
pogledao sam taj filmić. niska rezolucija i slaba preglednost.
traje nekoliko minuta, a ima par kadrova na kojima se ne vidi sve od uređaja.
to što ga tip prodaje... eh. ljudi svašta prodaju, ne mozes im zabraniti. posebno online.

hrpa magneta i zupčanika ne može raditi. zamisli da umjesto magneta imaš nekakve male snažno nabijene jedinice. bilo što.
i opet imaš istu stvar.
ili da imaš umjesto magneta neke vrlo guste komade koji djeluju zamjetljivo jakom gravitacijom.
da bi se razmišljalo o ovakvim stvarima treba razviti znanstveno gledanje na stvari.
bez toga su udarac glavom u pod brzinom od 1 m/s i udarac peglom u glavu istom brzinom dvije različite stvari.
osnove tog razmišljanja počinju se učiti u 7.r., a vrtoglav uspon takvog razmišljanja kreće u 1.r. gimnazije.

sjećam se jednog mog sugrađanina koji je u novinama govorio o PM. davno je to bilo. svaki put kad ga vidim na ulici mi dođe teško jer se čovjek muči, a muči se jer nema blage.

zagovornici PM-a najčešće ne žele ni razmišljati o logičnim preprekama takvog pojma kao što je PM, a to je zato što nemaju znanje. do sada nisam čuo, sreo ni vidio niti jednu osobu koja ima znanstveno obrazovanje i smatra da PM postoji osim kao neostvariva ideja.
Joj, sad ispade kako ja nisam isao u skolu...
Moje osobno misljenje je da postoji mnogo alternativnih izvora energije osim klasicnih koje covijek nemilosrdno trosi (nafta, ugalj i sl.) i da je samo stvar u tome kako ih iskoristiti. Do prije 50 do 100 godina nije se imalo pojma o stvarima koje su danas poznate, pa tako mislim da ce u nekoj daljoj ili blizoj buducnosti isto tako biti smjesno sto smo godinama busili Zemlju trazeci naftu i ugalj... U koliko se uspiju strojevi poput magnetnog motora i slicnih naprava napraviti tako da vrse koristan rad, sve tremo elektrane bi se mogle zatvoriti. Ja vjerujem da je takvo sto moguce, ma da je sigurno da ni ja a ni ti necemo dozivjeti da vidimo takvo sto, ali ipak mislim da ce generacijam iza nas biti smjesno sto je citav svijet godinama ratovao zbog nafte.

Razmisljao sam da napravim manju verziju onakvog motora (naravno u koliko se pokrene) i uvjerim se dali sila na osovini motora moze dati koristan rad. Veliki problem je vjerojatno naci magnete, ali mislim da bi se i sa klasicnim magnetima moglo pokusati napraviti. Znam da ti ovo zvuci bedasto, ali mozda vrijedi pokusati...
Nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 17:00   #16
Quote:
Endimion17 kaže:
pogledao sam taj filmić. niska rezolucija i slaba preglednost.
traje nekoliko minuta, a ima par kadrova na kojima se ne vidi sve od uređaja.
to što ga tip prodaje... eh. ljudi svašta prodaju, ne mozes im zabraniti. posebno online.

hrpa magneta i zupčanika ne može raditi. zamisli da umjesto magneta imaš nekakve male snažno nabijene jedinice. bilo što.
i opet imaš istu stvar.
ili da imaš umjesto magneta neke vrlo guste komade koji djeluju zamjetljivo jakom gravitacijom.
da bi se razmišljalo o ovakvim stvarima treba razviti znanstveno gledanje na stvari.
bez toga su udarac glavom u pod brzinom od 1 m/s i udarac peglom u glavu istom brzinom dvije različite stvari.
osnove tog razmišljanja počinju se učiti u 7.r., a vrtoglav uspon takvog razmišljanja kreće u 1.r. gimnazije.

sjećam se jednog mog sugrađanina koji je u novinama govorio o PM. davno je to bilo. svaki put kad ga vidim na ulici mi dođe teško jer se čovjek muči, a muči se jer nema blage.

zagovornici PM-a najčešće ne žele ni razmišljati o logičnim preprekama takvog pojma kao što je PM, a to je zato što nemaju znanje. do sada nisam čuo, sreo ni vidio niti jednu osobu koja ima znanstveno obrazovanje i smatra da PM postoji osim kao neostvariva ideja.
Joj, sad ispade kako ja nisam isao u skolu...
Moje osobno misljenje je da postoji mnogo alternativnih izvora energije osim klasicnih koje covijek nemilosrdno trosi (nafta, ugalj i sl.) i da je samo stvar u tome kako ih iskoristiti. Do prije 50 do 100 godina nije se imalo pojma o stvarima koje su danas poznate, pa tako mislim da ce u nekoj daljoj ili blizoj buducnosti isto tako biti smjesno sto smo godinama busili Zemlju trazeci naftu i ugalj... U koliko se uspiju strojevi poput magnetnog motora i slicnih naprava napraviti tako da vrse koristan rad, sve tremo elektrane bi se mogle zatvoriti. Ja vjerujem da je takvo sto moguce, ma da je sigurno da ni ja a ni ti necemo dozivjeti da vidimo takvo sto, ali ipak mislim da ce generacijam iza nas biti smjesno sto je citav svijet godinama ratovao zbog nafte.

Razmisljao sam da napravim manju verziju onakvog motora (naravno u koliko se pokrene) i uvjerim se dali sila na osovini motora moze dati koristan rad. Veliki problem je vjerojatno naci magnete, ali mislim da bi se i sa klasicnim magnetima moglo pokusati napraviti. Znam da ti ovo zvuci bedasto, ali mozda vrijedi pokusati...
Nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 18:30   #17
...sad se nesto razmisljam: ZASTO uvijek kada se pokrene polemika, (ne mislim sada direktno samo na ovaj forum, nego uopce) oko teorija koje se krse sa dosadasnjim zakonima fizike, sa dosadasnjim povjesnim cinjenicama (recimo piramide u Visokom, ne tvrdim da postoje ali navodim kao primjer) istog momenta se dizu svi znanstvenici i ostali koji su godinama studirali i koje su ucili da je sve do sada dokazano "sveto pismo" u koje se ne smije dirati i trude se svim silama da pokopaju teze i novonastale teorije... Jel se boje da su uzalud godinama "isli u skolu i pogresno ucili" ???

Sada mi naumpade faca moje profesorice fizike iz srednje skole, koja bi se odmah ubila, da se recimo kojim slucajem dokaze da je PM moguc, ili da se obori neki zakon fizike...

Zasto takvi ne bi sjeli i razmislili da li je ta novonastala teza ili teorija moguca, nego odmah kategoricki tvrde "to je nemoguce", bez imalo interesovanja za takvu tezu, a oslanjajuci se na do sada dokazano....
Nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 19:08   #18
@Endimion17

Možeš li mi molim te objasniti zašto ova stvar NE MOŽE funkcionirati?
Pustimo sada da li je ovo PM ili ne. Mene zanima da li možeš naći koji realan razlog da mi kažeš zašto ovo ne bi moglo funkcionirati?

@NIKE
Sorry ali NE MOGU se složiti s tvojim mišljenjem da je stvar funkcionalna samo zato što je netko prodajae za 25k EUR-a.
Evo primjer:
- Prodajem ogledalo u kojem se VIDI odraz vampira (za razliku od običnog ogledala u kojem na možeš vidjeti odraz vampira) za 7.000,00 kn.
Moje pitanje tebi:
Kupiš ogledalo od mene i ustanoviš da stvar ne radi (kako ćeš to ustanoviti prepuštam ti na volju). Što ćeš sada? Što možeš? Laj na mjesec (možeš samo plakati ili tražiti me belom svjetu pa da to rješimo ko' muškarci u 4 oka ).
A da ne govorim da sam ja iz neke x zemlje koja s hrvatskim pravosudjem ima x, y (nepoznati broj) dodirnih točaka....

... nije li tako?
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 20:43   #19
Quote:
blue_one kaže:
@Endimion17

Možeš li mi molim te objasniti zašto ova stvar NE MOŽE funkcionirati?
Pustimo sada da li je ovo PM ili ne. Mene zanima da li možeš naći koji realan razlog da mi kažeš zašto ovo ne bi moglo funkcionirati?

@NIKE
Sorry ali NE MOGU se složiti s tvojim mišljenjem da je stvar funkcionalna samo zato što je netko prodajae za 25k EUR-a.
Evo primjer:
- Prodajem ogledalo u kojem se VIDI odraz vampira (za razliku od običnog ogledala u kojem na možeš vidjeti odraz vampira) za 7.000,00 kn.
Moje pitanje tebi:
Kupiš ogledalo od mene i ustanoviš da stvar ne radi (kako ćeš to ustanoviti prepuštam ti na volju). Što ćeš sada? Što možeš? Laj na mjesec (možeš samo plakati ili tražiti me belom svjetu pa da to rješimo ko' muškarci u 4 oka ).
A da ne govorim da sam ja iz neke x zemlje koja s hrvatskim pravosudjem ima x, y (nepoznati broj) dodirnih točaka....

... nije li tako?

Pogresno si shvatio, nisam trazio uporiste u tome da stvar funkcionira zato sto kosta toliku sumu. A sto se tice ogledala, prvo bih se pogledao u njega, ustanovio da umjesto sebe vidim Vampira, pa tek ti onda dao novce
__________________
..."međutim, Elvis se ubrzo manuo panka, jer su ga žestoko napali u Ven-u i AS-u"...
Nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 01:11   #20
Quote:
blue_one kaže:
@Endimion17

Možeš li mi molim te objasniti zašto ova stvar NE MOŽE funkcionirati?
Pustimo sada da li je ovo PM ili ne. Mene zanima da li možeš naći koji realan razlog da mi kažeš zašto ovo ne bi moglo funkcionirati?

@NIKE
Sorry ali NE MOGU se složiti s tvojim mišljenjem da je stvar funkcionalna samo zato što je netko prodajae za 25k EUR-a.
Evo primjer:
- Prodajem ogledalo u kojem se VIDI odraz vampira (za razliku od običnog ogledala u kojem na možeš vidjeti odraz vampira) za 7.000,00 kn.
Moje pitanje tebi:
Kupiš ogledalo od mene i ustanoviš da stvar ne radi (kako ćeš to ustanoviti prepuštam ti na volju). Što ćeš sada? Što možeš? Laj na mjesec (možeš samo plakati ili tražiti me belom svjetu pa da to rješimo ko' muškarci u 4 oka ).
A da ne govorim da sam ja iz neke x zemlje koja s hrvatskim pravosudjem ima x, y (nepoznati broj) dodirnih točaka....

... nije li tako?

evo zasto. zato jer bi se kotač smirio kad bi se "užljebio" među silnicama magneta. recimo da ga zavrtiš svom snagom. vrtio bi se jer je magneta puno (tj. žljebova je puno i mali su). onda bi sve sporije, pa bi počeo trzavo kočiti (jer mu se energija rasipa okolo) i na kraju bi pri upadu u magnetne jame krenuo naprijed, nazad, naprijed, nazad, i tako sa sve manjom amplitudom dok na kraju ne bi - stao.
isti princip kao s tijelom koje titra na površini vode. ne samo da ne može održavati svoje titranje, nego ne može ni davati neki korisni rad.
neće magnetići vući i potezati da bi se stvar vrtjela u beskonačnost, a kamoli da će ubrzavati ili davati rad.

taj motor nije ni motor. to je pogreška u stilu ranih PM-ova, samo s modernim materijalima. prema tome, konstruktor nije pri sebi kad se blamira toliko jako.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.