Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2006., 23:21   #41
Quote:
geza kaže:
Ti se sramotiš, a ne ja. Ti nemaš pojma što je znanost čim pišeš to što pišeš.
Nisam uopće spomenuo ćulnu, ili imaginativnu znanost, veća smo egzaktnu i objektivni, koje su za tvoj mozgić nešto nepojmljivo i nezamislivo. A da ti " namjestim " Paulija, ti bi u STAROM STLU BLEFERA napiaso da je Pauli neznalica, a ti jedini veliki znalac, koji prema postiovima koje si do sada napiaso nemaš pojma o predmetu teme i govora, a kamo li da bi znao što je znanost, kada je poćela i koja joj je smisao i svraha?
Geza moj text je bio prijevod iz enciklopedije,... dakle ako ja neznam ljudi koji pisu enciklopediju neznaju isto,....
Kao sto sam prije napisao,.. znanstvenu metodu koristim svaki dan na poslu, ali isto tako redovno idem u crkvu i proucavam bibliju,... neznam kako me to cini nekompetentnim za ovu temu
Moj mozgic ima 3x za redom na Mensi rezultat ekvivalentnih IQ150 (145,150, 147) na racun koje sam dosao u sjevernu ameriku,..
Dakle ostavi se frustracija i ponavljanja ti neznas a ja znam u 10 od 11 recenica,.. nego pocni odgovarati na pitanja,...
dakle odakle si izvukao podjelu znanosti koju si nam predocio prije par postova?
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 23:57   #42
Quote:
normall kaže:
Od danas je za mene znanost GEZAKTNA, a ne EGZAKTNA
EGZAKATAN: TOČAN, POTPUN, SUGLASAN S PRAVILOM ILI ISTINOM.
EGZAKTNA ZNANOST - znanosti, koje svoje probleme rješavaju točnošću i eksperimentalnom anlaizom , kao fizika, kemija, matematika.....i, tko to osporava? Rekao sam da su egzaktne znanosti pragmatične, ali su sa spoznajnog stajališta bofl, i to je tako! Ništa, ama baš ništa se egzaktno ne može dokazati!!! Može se nešto izmjeriti, izvagati, izraditi samo približno točno, samo s toleranicijom i to znaju svi egzaktni inženjeri svijeta osim naših zig - zag- egzezak znanstveika.
Zašto obanjujete i varate djecu i ljude s vašom suludom egzaktnom tvrdnjom da su 1 : 2= egzaktno 1/2, ili da su ( + 1 ) + ( - 1 ) = egzaktno ništica, ili da k - k = egzaktno ništica , ili da su 2 + 2 = egzaktno 4.
Jeste li VI ikada čuli za toleracije ČEPA I RUPE ??????????????????? Jeste li VI ikada čuli za tolerancije u inženjerstvu????????????????????
Očigledno niste kada se RUGATE. Zašto se RUGATE kad nemate pojma o egzaktnosti?
Čak ni na NANO razinama nema egzaktnosti, dragi moji zig - zag- egzezak znanstvenici.
Zakon neodređenosti u fitzici za VAŠE užarene galve ništa ne vrijedi?????????
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 00:20   #43
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Geza moj text je bio prijevod iz enciklopedije,... dakle ako ja neznam ljudi koji pisu enciklopediju neznaju isto,....
Kao sto sam prije napisao,.. znanstvenu metodu koristim svaki dan na poslu, ali isto tako redovno idem u crkvu i proucavam bibliju,... neznam kako me to cini nekompetentnim za ovu temu
Moj mozgic ima 3x za redom na Mensi rezultat ekvivalentnih IQ150 (145,150, 147) na racun koje sam dosao u sjevernu ameriku,..
Dakle ostavi se frustracija i ponavljanja ti neznas a ja znam u 10 od 11 recenica,.. nego pocni odgovarati na pitanja,...
dakle odakle si izvukao podjelu znanosti koju si nam predocio prije par postova?
Ako si to što si napisao ( u što ne sumnjam ) onda je uistinu žalosno da ne znaš što sam napiso u prijašnjim postovima. Ja nisam tu kao ti da učim druge ljude. Ja sam ovdje istraživač i partner onima koji hoće zajedno samnom istraživati ona pitanja koja zananost i filozofija do danas nisu rješila, a ne da solim pamet drugim ljudima sa poznatim i zastarjelim znanjima, kao ti , pa se potrudi sam i potraži malo što drugi ljudi misle o znanosti u svijetu i kako je poimaju i kako ju definiraju.
Ti i ostali ignorirate sve, ama baš sve i tepete samo svoje .........

Zparavo je sramota da ti ne znaš što su 20 godina raspravljali Einsten i Heiseneberg, i da nakon 20 godina raspravljanja o onome što jest, a što nije istina, t.j. egzaktno u fizikalnoj znanosti, nisu došli do suglasnosti. Naravno tebe Pauli ne zanima jer si ti toliko egzaktan da si egzaktniji čak i od Paulija koji je kao PRVI znanstvenik na svijetu , kao naročito pametan čovjek, rekao da samo čulna i imaginativna znanost spašava egzaktnu znanost od linearnih zabluda, t.j. da su to dvije komplementarne znanosti koje se dopunjavaju, a ne isključuju?
Volio bi videkti egzaktnog znanstvenika koji zna i može dokazati postojanje ideje u mom mozgu, recimo ideju o novoj šarki reda patenta? Ti šarku možeš dokazivati na 100 i jedan način, ali ideju šarke u mom mozgu ni slučajno!!!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 00:24   #44
Quote:
geza kaže:
A slika Božija je slika Čovječja, pa to je bar " prvo slovo " biblijske obavijesti, ili religijske spoznaje? Tko to negira, tko to ne vidi, ili ne zna, uistinu je za žaljenje s prijedlogom da za svoje umno i duševno zdravlje, što prije tim bolje, pročita Biblije, povijest religija i neke važne znanstvene i filozofske religijske spise. Pa katastrofalno je da se ovdje javljaju " egzaktni znanstvenici " koji nemaju pojma da " egzaktni znanstzenik " NASE rekonstruira svemirsku letjelicu po opisu Ezekijela? Tko je sada tu " egzaktni znanstvenik " , Ezekijel, ili inženjer NASE?
Eto, to je izvrstan primjer tko su i gdje lutaju neki jadni iskompleksirani " egzaktni " znanstvenici, kako Vi kažete, a ja se s Vama slažem!

Mi se s tobom ne slazemo... U Bibliji naci istinu?!Da....Ovčice mala....
__________________
Divlja maca traži pametnog lavića...
AstraL GirL is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 02:17   #45
Quote:
geza kaže:
Ako si to što si napisao ( u što ne sumnjam ) onda je uistinu žalosno da ne znaš što sam napiso u prijašnjim postovima. Ja nisam tu kao ti da učim druge ljude. Ja sam ovdje istraživač i partner onima koji hoće zajedno samnom istraživati ona pitanja koja zananost i filozofija do danas nisu rješila, a ne da solim pamet drugim ljudima sa poznatim i zastarjelim znanjima, kao ti , pa se potrudi sam i potraži malo što drugi ljudi misle o znanosti u svijetu i kako je poimaju i kako ju definiraju.
Ti i ostali ignorirate sve, ama baš sve i tepete samo svoje .........

Zparavo je sramota da ti ne znaš što su 20 godina raspravljali Einsten i Heiseneberg, i da nakon 20 godina raspravljanja o onome što jest, a što nije istina, t.j. egzaktno u fizikalnoj znanosti, nisu došli do suglasnosti. Naravno tebe Pauli ne zanima jer si ti toliko egzaktan da si egzaktniji čak i od Paulija koji je kao PRVI znanstvenik na svijetu , kao naročito pametan čovjek, rekao da samo čulna i imaginativna znanost spašava egzaktnu znanost od linearnih zabluda, t.j. da su to dvije komplementarne znanosti koje se dopunjavaju, a ne isključuju?
Volio bi videkti egzaktnog znanstvenika koji zna i može dokazati postojanje ideje u mom mozgu, recimo ideju o novoj šarki reda patenta? Ti šarku možeš dokazivati na 100 i jedan način, ali ideju šarke u mom mozgu ni slučajno!!!
Pauli je bio prvi znanstvenik na svijetu?????? Wolfgang Pauli ?? Svicarski fizicar,.. rodjen 1900 ????? Isti onaj koji je nakon sloma zivaca u ranim tridesetim godinama (cini mi se 31 ili 32) i nakon toga imao kratko vrijeme od 10 tak godina kad se intezivno bavio metafizikom i egzistencijalnom filozofojim,..
Taj Pauili nije prvi znanstvenik nije cak ni blizu prvi,..

Sa tom Paulijevom tvtdnjom nisam upoznat,.. jer je cisti znanstveni oximoron,... nevjerujem da bi covjek njegova ugleda iznio takvu bedastocu.

Geza tvoje postove je jako tesko citati (razumjeti, ako oces) iz razloga jer pises i diskutiras o stvarima o kojima malo znas sa vrlo elevantnim samopouzdanjem.... i onda izvods vrlo slobodne zakljucke,.. koji mene kao jednog ljubitelja znanstvene metode,.. nemjerljivo iritiraju.

Dakle jos jedan problem se provlaci kroz tvoje postove.. a to je teoriska fizika... teoriska fizika je teoriska zasniva se na matematichkim proracunima kombiniranim sa nekim obzervacijama... ali je teoriska,.. i ako je teoriska neznaci da se svaka druga grana znanosti u istoj mjeri teoriska i praktichna,...

Dakle jos uvjek cekam na otgovor na pitanje gdje si nasao podjelu znanosti koju si prije predocio???
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 04:51   #46
geza je pošao u treso. i to 180°
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 11:38   #47
Quote:
geza kaže:
Ti i ostali ignorirate sve, ama baš sve i tepete samo svoje .........
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 16:33   #48
Popgledajte što nadrizanstvenim AllweEverWanted kaže za Paulija:
Pauli je bio prvi znanstvenik na svijetu?????? Wolfgang Pauli ?? Svicarski fizicar,.. rodjen 1900 ????? Isti onaj koji je nakon sloma zivaca u ranim tridesetim godinama (cini mi se 31 ili 32) i nakon toga imao kratko vrijeme od 10 tak godina kad se intezivno bavio metafizikom i egzistencijalnom filozofojim,..
Taj Pauili nije prvi znanstvenik nije cak ni blizu prvi,..

To kaže ovo čudo od " znanstvenika " za čovjeka koji ima ovakvu biografiju:

Wolfgang Pauli was born on April 25th, 1900 in Vienna. He received his early education in Vienna before studying at the University of Munich under Arnold Sommerfeld. He obtained his doctor's degree in 1921 and spent a year at the University of Göttingen as assistant to Max Born and a further year with Niels Bohr at Copenhagen. The years 1923-1928 were spent as a lecturer at the University of Hamburg before his appointment as Professor of Theoretical Physics at the Federal Institute of Technology in Zurich. During 1935-1936, he was visiting Professor at the Institute for Advanced Study, Princeton, New Jersey and he had similar appointments at the University of Michigan (1931 and 1941) and Purdue University (1942). He was elected to the Chair of Theoretical Physics at Princeton in 1940 but he returned to Zurich at the end of World War II.

Pauli was outstanding among the brilliant mid-twentieth century school of physicists.
I za ovog BRILIJANTNOG UMA 2. STOLJEĆA ovaj blefer WEonmteted kaže " Pauili nije prvi znanstvenik nije cak ni blizu... "
He was recognized as one of the leaders when, barely out of his teens and still a student, he published a masterly exposition of the theory of relativity. His exclusion principle, which is often quoted bearing his name, crystallized the existing knowledge of atomic structure at the time it was postulated and it led to the recognition of the two-valued variable required to characterize the state of an electron. Pauli was the first to recognize the existence of the neutrino, an uncharged and massless particle which carries off energy in radioactive ß-disintegration; this came at the beginning of a great decade, prior to World War II, for his centre of research in theoretical physics at Zurich.
Pauli helped to lay the foundations of the quantum theory of fields and he participated actively in the great advances made in this domain around 1945. Earlier, he had further consolidated field theory by giving proof of the relationship between spin and"statistics" of elementary particles. He has written many articles on problems of theoretical physics, mostly quantum mechanics, in scientific journals of many countries.

Pauli was a Foreign Member of the Royal Society of London and a member of the Swiss Physical Society, the American Physical Society and the American Association for the Advancement of Science. He was awarded the Lorentz Medal in 1930.


Eto gospodo i nakon ovg će ovaj nesmiljeni negator svega i svačega oko sebe
i dalje djelovati i vući će za nos malde i neupućene ljude kao i one koji iz ovih ili onih razloga nisu informirani o čemu se ovdje govori.
Žalosno je da jedan skorojević i blefer za giganta uma 20. stokljeća kaže da nije znanstvenik...............???,
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 17:38   #49
Ja nikad` čuo za toga kretena
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 19:38   #50
geza potrošit ćeš svu boju. pa kvragu NITKO ti ne čita to, izaziva migrenu/epilepsiju
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 10:44   #51
Nastavljam s izlaganjem na temu:

Ako se prolistaju religijski spisi može se vidjeti jedinstvena formula koja govori o korelaciji Boga i Čovjeka uvijek na isti način. U egipatsko doba Faraon je doslovno Bog na Zemlji dok je njegov Otac - stari i veliki svemirski Bog negdje na Sirijusu, ili negdje na nebesima, ili negdje onkraj početka svemira. Komuniciranje između ta dva Gospodina, jednog zemaljskog i jednog svemirskog, ili nebeskog, je stalna, direktna i neposredna bez molitve umno i seksualno, što se naročito prakticira za vrijeme svečanosti u Karnaku i prilikom pogrebne ceremonije stavljanja Faraona u poziciju vječnog života u središte - težište ( tetraedra ) piramide. Ova formula iz Egipta seli prvo u židovsku religiju, jer Mojsije kao čovjek komunicira s Bogom koji je i Egipatski Bog. Taj Bog " govori iz mraka " daje Mojsiji - čovjeku svoje sveznanje kao četveroknižje, odnosno kao petoknižje, gdje je peta knjiga ona koja obuhvaća prethodne četiri. Dakle, vidimo veliku sličnost između religijskog i znanstvenog poslanja jer znanost teži upravo tome što je Mojsije dobio od Boga, t.j. teži prema znanju i VELIKOJ UNIFICIRANOJ TEORIJI SVEMIRA ( Grand Unified Thehory - GUT ), što nije drugo do metafora za petu knjige Mojsije.
Odnos Boga i čovjeka u komunikaciji Mojsije - Bog u odnosu na egipatsku mijenja se samo utoliko što se osobna povezanost Čovjeka i Boga iz faraonskog Egipta šiti na izraelski narod . Dakle, singular postaje mnoštvo - narod gdje je Čovjek i dalje jedinica tog izraelskog naroda. Ovdje vidimo punu analogiju s biološkim populacijskim zakonom nastajanja mnoštva od Jednog - prve stanice..
Daljnja derivacija istog principa javlja se u kršćanskoj religiji kao ponavljanje egipatske relacije Čovjek - Bog, ali ovaj puta to je relacija običnog čovjeka tesara Isusa i Boga koji se rađa kao djetešce u jaslicama u štalici, što danas slave svi Kršćani diljem svijeta kao javljanje Boga na Zemlji. Tako Čovjek ponovno postaje Bog jer je Isus po svim religijskim zapisima istodobno Bog i Čovjek - bogočovjek, samo na razini " djetešca u jaslicama u štalici ". Dakle, Isus u jaslicama je Bog na najnižoj razini svoje pojavnosti, koji će vremenom, svojom ljudskom evolucijom i sublimacijom postajati sve više i više Bog sa atribucijama odraslog " starog " Boga. Ova najveća tajna kršćanske religije, odnosno teologije, kako Bog i Čovjek mogu biti isto rješava se odrastanjem, EVOLUCIJOM, sublimacijom i prisvajanjem atribucija Boga od strane Čovjeka u čemu znanost ima primarnu ulogu.
Materijalistička darvinistička znanstvena propaganda raširila je laž o Bibliji da je Biblija dogmatska knjiga bez govora ili anticipacije evolucijskih promjena .
U Bibliji jasno piše: " Rađajte se i množite se , i napunite zemlju. " , a ta rečenica i za najtvrđeg ateistu - meterijalistu mora imati značenje EVOLUCIJE. Ta biblijska rečenica zapravo govori o populacijskoj piramidi, ili krivulji, u biologiji svijeta, u biologiji čovjeka i biologiji - sociologiji čovječanstva. No postoje i drugi elementi koji dokazuju da u Bibliji postoje spoznaje koje su danas znanstvene paradigme, kao što je, na primjer, rušenje zidina Jerihona zvukom TRUBA. Tako se jasno pokazuje da Bog nije bio samo biolog, već i fizičar koji poznaje i kontrolira najveće sile svemira.
Mnogi smatraju, a i ja među njima, da je Biblija glavni izvor smisla ljudskog postojanja, jer Biblija jasno kaže da je put Čovjeka od Boga k Bogu!, t.j. od Ishodišta do Ishodišta što je isto i znanstvena valno - kvantna spoznaji gdje se ishodište vala kvantno ponavlja!

Na internetui sam našao tekst u kojem se u ovom kontekstu kaže: " Ali razumijevanje uzroka te svrhe, kako je prije mnogo stoljeća ustvrdio Majmonides , može se pronaći samo poznavanjem fizičkog svijeta. Da dobije to znanje teolog se mora pretvoriti u znanstvenika, a ja kažem, znanstvenik se mora pretvoriti u teologa. Znanost i Biblija su sukladne, a ne međusobno isključive. Ja kažem da su komplementarne. Poznavanje prirodnih zakona može samo povećati divljenje prema finesama stvaranja. Znanstvena otkrića su omogućila spoznaje o Prirodi - djelu Božjeg stvaranja i upravo te spoznaje prelaze i nadilaze materijalno, što bi nam konačno trebalo svima postati jasno upravo u ovo elektroničko i informatičko doba.
Takav mentalni ambijent upravo je bio u piramidalnoj - tetraedarlnoj civilizaciji Egipta, i u ranom židovstvu, kada se s Bogom dominantno komunicira umno, za razliku od kršćanske religije koja dominantno prakticira povezanost Čovjeka s Bogom putem molitve. Umno komuniciranje s Bogom prepušta se teologiji i kršćanskoj filozofiji gdje imamo obilje dokaza da su Bog i Čovjek povezani s velikom svemirskom i zemaljskom ljubavi, što postaje i glavna poveznica između Boga i čovjeka i obratno. Takav religijski pristup umnu komponenta prepušta procesu sublimacije tijekom vremena, t.j. tijekom čovjekove evolucije na Zemlji, i ta sublimacija se upravo odvija u krilu znanosti . Da je to uistinu tako dokazuje činjenica umne evolucije Čovjeka koja kazuje da ta evolucija nije drugo do stalno prisvajanja svega onoga što je Bog kao svoje djelo ostavio u naslijeđe Čovjeku.To naslijeđe se naziva PRIRODA. Penetracijom u Prirodu Čovjek umom, dakle svojom mentalnom evolucijom počinje spoznavati - znati ono što priroda zna, t.j. što sam Bog zna i to je ono što se danas naziva PRIRODNA ZNANOST.

Do Kopernika sva ljudska umnost je bila prožeta Bogom. U toj božanskoj kozmologiji Čovjek i Zemlja su središte svemira s izrazitim antropocentrizmom koji zna veličati samo Boga i Čovjeka što dokazuju silna umjetnička djela, hramovi i Crkve diljem svijeta. Kopernikanski obrat prekida tu antropocentričnu idilu, jer Čovjeka skida s trona središta i stavlja ga na marginu kao proizvod prirodnih procesa. U tu detronizaciju aktivno se uključuje Darwin koji svojom teorijom evolucije Čovjeka stavlja u isti fenomenološki okvir i kontekst kao i bilo koju drugu životinju,s poznatom tezom, da je Čovjek samo evolucijski nešto naprednija životinja . Ta pogubna teza ide ruku pod ruku s njemačkom ideologijom koja također stavlja Čovjeka na marginu, s tezom, da je ljudski rad samo ljudska egzistencijalna potreba, goli interes življenja i preživljavanja bez ikakvog drugog smisla i svrhe osim egzistencijalnog hedonizma: " U se, na se i poda se ". Upravo u Njemačkoj ideologiji nastaje materijalistički destruktivni ateizam - marksizam u kome prednjače Fouerbach i Marx sa svojim filozofskim i znanstvenim tiradama i glupostima, od kojih je najpoznatija " Religija je opijum za narod ". Tu se treba prisjetiti koliko su marksisti socijalisti - komunisti ubili svećenika diljem svijeta ( Španjolska, SSSR i druge komunističke države, među kojima i ne mali broj ubijenih svećenika u Hrvatskoj ( Sinonim je Kardinal Stepinac ), samo zato što su ljubili Boga, Isusa i Čovjeka na religijski način.
Prema Darwinovoj teoriji evolucije postanak života, sada je riječ o tome, pokušava se objasniti SLUČAJEM koji se dogodio nekada davno negdje u nekoj primordijalnoj barici vode u kojoj je slučajno nastala kombinacija molekula s obilježjem života. Tako nastala mrvica života daljnjim kombinacijama i slučajnostima dovodi do nastanka praživotinje koja zatim poznatim darvinističkim principima, kao što je borba za opstanak, modifikacije utjecajem okoliša, te genske promjene uzrokuju nastajanje raznih bića - biljaka u promjenama , što se naziva evolucijom živih bića na Zemlji. Takva evolucija tisućama i milijunima godina sporim procesom promjena donosi inteligentnog homo sapiensa, modernog čovjeka - znanstvenika, koji jednim okom gleda teleskopom kraj velikog svemira, a drugim okom gleda atome kao gradbene elemente molekula, pa tako i molekula života. Ovaj raspon viđenja svijeta, koji je izvanredno dobro vidljiv u jednom uratku iz NASE gdje se vrlo zorno pokazuju relativne mjere svemira i znanstveni dosezi Čovjeka u transparentiranju svemira što je ujedno i umni doseg modernog Čovjeka. Jedino taj i takav raspon promišljanja može biti pozadina plodonosne rasprave o komplementarnosti religije i znanosti, jer taj raspon upravo pokazuje i doseg umnosti Čovjeka koji je danas već jednak umnosti Boga! Ali to nije ona interpersonlana relacija čovjeka i Bog, kako to pogrešno uspostavljaju materijalisti znanstvenici, već je to evolucijska relacija između makro Čovjeka - čovječanstva i Boga. Dakle, to je ono što je prvi pokušao interpretirati Shardin sa svojom evolucijskom noogenezom i evolucijom čovjeka u fenomenološkom univerzalnom kontekstu, prema točki Omega. To je ključna točka religije i znanosti, to je točka u kojoj se susreću religija i znanost, znanost i religija kao dvije inverzne intepretacije ISTOG - početka svemira. Znanost kaže da je to čista fizikalna pojava bez bilo kakvih primjesa bilo kakvog oblika života, a ponajmanje nekog Jednog Bića Boga, dok druga umnost - teologija kaže da je upravo u tu točku stvaranja umješan Bog kao makro biće i makro stvaratelj svemira.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 10:45   #52
Isus na tom putu je smo PRVI ČOVJEK koji od Ishodišta do Ishodišta, od Boga k Bogu, vidi i zna, da je direktni potomak Boga, t.j. Ishodišta. Slavljenje Božića kao rođendana isusa analogno je slavljenju bilo kojeg osobnog rođendana Čovjeka, s tom razlikom, što je Isusov rođendan, rođendan univerzalnog Čovjeka i čovječanstva na Zemlji i svemiru. Zato ovom velikom anticipatoru budućnosti Isusu želim 2007. rođendan kao teologu, znanstveniku i Bogu! Da, Isus kao Bog i Čovjek je bio i ZNASTVENIK! Postoji li netko tko u to sumnja, tko si zamišlja da to može osporiti ?
Ako takvih ima, onda bi molio nekog isisusovca da napiše koliko su škola do sada otvorili u Hrvatskoj i svijetu, koliko znanstvenih institucija i koliko su napisali svjetovnih znanstvenih dijela uz teološka. Naravno bilo bi vrlo korisno da netko od znanstvenika napiše koliko je vrhunski znanstvenika svijeta bilo, ili jest, religiozno, i koliko je onih koji sami kažu da su religijske anticipacije i metafore pomogle da postanu veliki znanstvenici svijeta?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 13:47   #53
a koliko godina su ti svečenisi koji su ljubili boga na religijski način ubijali one koji su odlučili mislit svojom glavom i koji nisu prihvačali boga kao terorista koji je sve nadlgedao kao big brother i koji je odlučivao koga ubit a koga ne i onda su oni palili i vještice i išli u sveter atove u ime tog dobrog svemogućeg boga u kojeg su vjerovali, koliko je samo krvi proliveno za tog boga? Sramota! strahom su kontrolirali ljude i sebe nazivali božjim poslanicima. što su ljudi mogli mislit? da je bog koji oni predstavljaju dobar, milostiv i ne znam ja šta? ne, naravno..
ne kažem da je vjera osmišljena kao takva loša. kad bi se provodila kako je Isus govorio crkva nikad nebi bila prvo ispred politike, pa danas čista politika, nebi bilo straha od boga kao kod današnjih staraca koji su živjeli u to doma kad se plašilo s religijom na sve strane, i nebi bilo ratova i svetih đihada.
Isus je bio čovjek..jako jako dobar čovjek koji zaslužuje tu titulu, ali nije jedini koji širi učenje pravog načina življenja u skladu sa prirodom i samim sobom.
ali samo vi idealizirajte bez potrebe bilo koga, od isusa do sai babe i ovoga i onoga a nemojte se slučajno potrudit živit kako vaši ideali kažu.
 
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 20:10   #54
sretan božić svima, a posebno gezi
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 00:58   #55
Quote:
geza kaže:
Popgledajte što nadrizanstvenim AllweEverWanted kaže za Paulija:
Pauli je bio prvi znanstvenik na svijetu?????? Wolfgang Pauli ?? Svicarski fizicar,.. rodjen 1900 ????? Isti onaj koji je nakon sloma zivaca u ranim tridesetim godinama (cini mi se 31 ili 32) i nakon toga imao kratko vrijeme od 10 tak godina kad se intezivno bavio metafizikom i egzistencijalnom filozofojim,..
Taj Pauili nije prvi znanstvenik nije cak ni blizu prvi,..

To kaže ovo čudo od " znanstvenika " za čovjeka koji ima ovakvu biografiju:

[B][COLOR="red"]Wolfgang Pauli was born on April 25th, 1900 in Vienna. He received his early education in Vienna before studying at the University of Munich under Arnold Sommerfeld. He obtained his doctor's degree in 1921 and spent a year at the University of Göttingen as assistant to Max Born and a further year with Niels Bohr at Copenhagen. The years 1923-1928 were spent as a lecturer at the University of Hamburg before his appointment as Professor of Theoretical Physics at the Federal Institute of Technology in Zurich. During 1935-1936, he was visiting Professor at the Institute for Advanced Study, Princeton, New Jersey and he had similar appointments at the University of Michigan (1931 and 1941) and Purdue University (1942). He was elected to the Chair of Theoretical Physics at Princeton in 1940 but he returned to Zurich at the end of World War II.

Eto gospodo i nakon ovg će ovaj nesmiljeni negator svega i svačega oko sebe
i dalje djelovati i vući će za nos malde i neupućene ljude kao i one koji iz ovih ili onih razloga nisu informirani o čemu se ovdje govori.
Žalosno je da jedan skorojević i blefer za giganta uma 20. stokljeća kaže da nije znanstvenik...............???,
Dobro jeli ti znas citati ?????? Rekao sam da nije PRVI ZNANSTVENIK kako si samo rekao "...Paulija koji je kao PRVI znanstvenik na svijetu ..." To sam negirao a ne da je znanstvenik..... nije ni cudo sto timas tako deformiranu sliku svijeta kad jednu obicnu negaciju nemozes procitati kako spada.

Na kraju jebemu pa svi smo mi imali uvod u nuklearnu fiziku u srednjoj....a da onaj koji nema zavrsenu srednju to ne bi znao....kao mozda geza??
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 01:01   #56
Quote:
normall kaže:
Ja nikad` čuo za toga kretena
Nikad nisi cuo za Paulijev princip? koji kaze da dva elektrona u atomu ne mogu imati sva cetiri kvantna broja jednaka. To znaci da ne mogu biti opisana istom valnom funkcijom......Elektroni u atomu prvo popunjavaju orbitale najnize energije, a to su one blize jezgri. Ako su popunjena sva niza stanja, kazemo da je atom u osnovnom stanju....Atom u pobudjenom stanju ima energiju vecu od osnovne, no i dalje je elektricki neutralan.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 01:08   #57
Quote:
geza kaže:
Isus na tom putu je smo PRVI ČOVJEK koji od Ishodišta do Ishodišta, od Boga k Bogu, vidi i zna, da je direktni potomak Boga, t.j. Ishodišta. Slavljenje Božića kao rođendana isusa analogno je slavljenju bilo kojeg osobnog rođendana Čovjeka, s tom razlikom, što je Isusov rođendan, rođendan univerzalnog Čovjeka i čovječanstva na Zemlji i svemiru. Zato ovom velikom anticipatoru budućnosti Isusu želim 2007. rođendan kao teologu, znanstveniku i Bogu! Da, Isus kao Bog i Čovjek je bio i ZNASTVENIK! Postoji li netko tko u to sumnja, tko si zamišlja da to može osporiti ?
Ako takvih ima, onda bi molio nekog isisusovca da napiše koliko su škola do sada otvorili u Hrvatskoj i svijetu, koliko znanstvenih institucija i koliko su napisali svjetovnih znanstvenih dijela uz teološka. Naravno bilo bi vrlo korisno da netko od znanstvenika napiše koliko je vrhunski znanstvenika svijeta bilo, ili jest, religiozno, i koliko je onih koji sami kažu da su religijske anticipacije i metafore pomogle da postanu veliki znanstvenici svijeta?
Znanosti religija se ne iskljucuju ,... neznam zasto stalno furas tu ideju,.... ja sam ljubitelj znanstvene metode i protestant krcani,... nevidim nikakav problem u tome,...
No ljudi uska pogleda i vrlo srednjovjekovnog stajalista bi vjerojatno razmisljali kao ti,.. ali oni su bili sramota i za vjeroucenje i znanost.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 01:20   #58
Quote:
geza kaže:
Materijalistička darvinistička znanstvena propaganda raširila je laž o Bibliji da je Biblija dogmatska knjiga bez govora ili anticipacije evolucijskih promjena .
Prema Darwinovoj teoriji evolucije postanak života, sada je riječ o tome, pokušava se objasniti SLUČAJEM koji se dogodio nekada davno negdje u nekoj primordijalnoj barici vode u kojoj je slučajno nastala kombinacija molekula s obilježjem života. Tako nastala mrvica života daljnjim kombinacijama i slučajnostima dovodi do nastanka praživotinje koja zatim poznatim darvinističkim principima, kao što je borba za opstanak, modifikacije utjecajem okoliša, te genske promjene uzrokuju nastajanje raznih bića - biljaka u promjenama , što se naziva evolucijom živih bića na Zemlji. Takva evolucija tisućama i milijunima godina sporim procesom promjena donosi inteligentnog homo sapiensa, modernog čovjeka - znanstvenika, koji jednim okom gleda teleskopom kraj velikog svemira, a drugim okom gleda atome kao gradbene elemente molekula, pa tako i molekula života. Ovaj raspon viđenja svijeta, koji je izvanredno dobro vidljiv u jednom uratku iz NASE gdje se vrlo zorno pokazuju relativne mjere svemira i znanstveni dosezi Čovjeka u transparentiranju svemira što je ujedno i umni doseg modernog Čovjeka. Jedino taj i takav raspon promišljanja može biti pozadina plodonosne rasprave o komplementarnosti religije i znanosti, jer taj raspon upravo pokazuje i doseg umnosti Čovjeka koji je danas već jednak umnosti Boga! ...... [/COLOR][/SIZE][/B]
Geza Darwin je bio krcani,.. i isao je u crkvu sve dok mu ista nije zabranila pristup u crkvu,.....
Organske molekule nastaju kemiskim procesima gdje je pogodno okruzje za nastanak istih. Spajanjem jednostavnih molekula u kompliciranije,.. isto tako komplicirane molekule se spajaju u jos kompliciranije sve dok se ne formira jednostavan oblik zivota poput virusa ili bakterija,. a poslje kombiniranjem vise stanica nastaju visestanicni organizmi i tako dalje,... neznam sta je tu tako tesko za svatiti,.. kemiski je sve objasnjeno i elaborizirano u brojnim knjigama,...
Tvdnja; "Čovjeka koji je danas već jednak umnosti Boga!" je totalna supersoncna glupost.
Prvo to je uvreda svim vjernicima,... kao meni... a onda svim ljudima sa odredjenim ostecenjima mozga,... koji se nemogu brinuti za sebe,....
Geza bolje razmisli prije nego sto pokakas takvu glupost,.....
Covjek je sa svojih maximalnih 200 IQ-a nije po svojim kognitivnim sposobnostima daleko od nekog bica poput boga,... zasto,.. jer je bog personifikacija savrsenstva sve sto ljudi nisu drugim rijecima.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 09:58   #59
Geza jedna mala mudrost za tebe;

It is impossible for a man to learn what he thinks he already knows.

-- Epictetus
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 12:38   #60
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Nikad nisi cuo za Paulijev princip? koji kaze da dva elektrona u atomu ne mogu imati sva cetiri kvantna broja jednaka. To znaci da ne mogu biti opisana istom valnom funkcijom......Elektroni u atomu prvo popunjavaju orbitale najnize energije, a to su one blize jezgri. Ako su popunjena sva niza stanja, kazemo da je atom u osnovnom stanju....Atom u pobudjenom stanju ima energiju vecu od osnovne, no i dalje je elektricki neutralan.
Ma jesam brate, zezam @guzu, za praznike, mislio sam da će se on javiti.

1945. dobio je Nobelovu nagradu za fiziku, 1958 umro (pokoj mu duši), Pauliev princip ili zabrana, kasnije je je taj princip protegao od elektrona na sve čestice s polucjelobrojnim spinom........
Njemu se podvrgavaju i elektroni u elektronskom plinu u metalima, na čemu počiva teorija elektr. vodljivosti.........bla... bla

No, što taj čovjek ima s @gezaklijom !!!!!!!!!!!????????
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.