Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2007., 13:39   #61
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
vrlo.
Po cemu i kako se to moze zakljuciti. Gdje je to napisano, ko je napisao i kad je napisano?
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 13:41   #62
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Povezanost (spregnutost) svega u svemiru negira bilo kakav slucaj, gresku i sl. a evolucija se temelji upravo na tome, beskonacnom slijedu slucajnosti i kardinalnih gresaka. Kako neko moze povjerovat u takvu budalastinu jebote?
Reci mu
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 13:46   #63
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nije istina. govoriš apsolutne netočnosti.

teorije se ne zbacuju - hipoteze da.
želiš li reći da recimo atomska teorija ne valja zato što je - teorija?


pizdo, potpuno toneš u nevjerojatnu glupost. potpuno.
Niti tonem niti cu ikad potonuti. Ja sam cijeli zivot svjestan kaosa u kojem jesmo , svjestan da nista ne znamo i to me nimalo ne smeta da funkcioniram.
Tebe pak hvata panika cim ti se neka od "ladica" rasklima, valjda imas feeling da gubis tlo pod nogama.
Meni je nevjerojatno glup neko ko vjeruje u niz slucajnosti i gresaka, u "prajuhu" u koju je pala "iskra zivota" te je otpoceo zivot. Od nekog praplanktona ka ribi itd. itd.
Za to bi trebale puste tisuce milijardi godina a o dokaze bi se trebali saplitati.
Da ne spominjem da se po nekom slijedu vjerojatnosti, takav niz gresaka i slucajnosti jednostavo ne moze desiti. Osim ako nije usmjeren od neke vise civilizacije a to je vec kreacionizam. Ne religijski, naravno...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 13:47   #64
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Reci mu
Evo sam da ja spomenem: Jel evolucija ima svijest ili bića u svemiru?
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 13:49   #65
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
teorija evolucije se ne može pobiti.
teorija kao riječ ima značenje spekulacije, i zapravo znači mišljenje (stav) U znanosti teorija je (recimo - matematički) model - u teoriji evolucije ne postoji dovoljno empirijskih dokaza inače bismo govorili o prirodnom zakonu.
Kad kažemo da predmeti padaju - govorimo o zakonu, a kad govorimo o gravitaciji - govorimo o teoriji (stoga što još uvijek nije objašnjena gravitacija kao takva)
Iako si jako pametan dečko - arogancija te čini neuobičajeno blesavim
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 13:50   #66
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Za evoluciju nema niti jednog dokaza, naveo sam ti jedan logican primjer.
Za evoluciju itekako ima dokaza.
http://en.wikipedia.org/wiki/Evidence_of_evolution

Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Uostalom, kvantna fizika negira evoluciju a ti se cesto pozivas na kvantnu fiziku.
Kako to kvantna fizika negira evoluciju?

Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Povezanost (spregnutost) svega u svemiru negira bilo kakav slucaj, gresku i sl. a evolucija se temelji upravo na tome, beskonacnom slijedu slucajnosti i kardinalnih gresaka. Kako neko moze povjerovat u takvu budalastinu jebote?
Blebetanje.
melkor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 13:54   #67
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
teorija kao riječ ima značenje spekulacije, i zapravo znači mišljenje (stav) U znanosti teorija je (recimo - matematički) model - u teoriji evolucije ne postoji dovoljno empirijskih dokaza inače bismo govorili o prirodnom zakonu.
Kad kažemo da predmeti padaju - govorimo o zakonu, a kad govorimo o gravitaciji - govorimo o teoriji (stoga što još uvijek nije objašnjena gravitacija kao takva)
Iako si jako pametan dečko - arogancija te čini neuobičajeno blesavim
Evo, jako lijepo objasnjena razlika izmedju zakona i teorije.
Nesto postaje zakonom kad je nedvojbeno dokazano, barem sa aspekta majcice Zemlje, ako vec ne sire.
Evolucija ce biti dokazana onog dana, kad se u ludnicama sirom svijeta, skupi kriticna masa dovoljna da razjasni tu suludu teoriju...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 13:54   #68
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Evo sam da ja spomenem: Jel evolucija ima svijest ili bića u svemiru?
Klasično gledano, evolucija je valjda samo zbroj promjena (fizičkih?) na živim bićima.
Dakle, nema svijest. Više je ko nekakva matematička funckija.

Fkorz, to ne znači da evolucija nije neko sublimalno biće koje čuči u svemiru i zajebava se s nama
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 13:59   #69
Quote:
melkor kaže: Pogledaj post
Za evoluciju itekako ima dokaza.
http://en.wikipedia.org/wiki/Evidence_of_evolution


Kako to kvantna fizika negira evoluciju?


Blebetanje.
Je, jaci su ti dokazi...Prijelazne vrste bi nam se morale motati oko nogu a nigdje ih nema. Nadjeni fosili su vrste koje su uvijek takve i bile. Da ne duljim, masa biologa koja se buni protiv bezumnog "dokazivanja" evolucije, svakako zna sve o tim dokazima. Da ih ima, ne bi negirali evoluciju, logicno zar ne?
Sto se blebetanja tice, tako "blebece" sluzbena znanost a imaju i dokaze, za razliku od evolucije...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:03   #70
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Klasično gledano, evolucija je valjda samo zbroj promjena (fizičkih?) na živim bićima.
Dakle, nema svijest. Više je ko nekakva matematička funckija.

Fkorz, to ne znači da evolucija nije neko sublimalno biće koje čuči u svemiru i zajebava se s nama
Mislim da bi tocna definicija evolucije bila "skup nevjerojatnih pogresaka i slucajnosti".
Kad se vec spominje matematika, matematicki je evolucija daleko nevjerojatnija nego li mogucnost da su nas kreirali pingvini u satima dosade...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:04   #71
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Teorija je teorija, istina je istina. Sta si ti tako nabrusen na kreacioniste?
Ponasas se ko protestant kad ugleda katolika... Kazem ja da ste vjerski fanatici...
Za evoluciju nema niti jednog dokaza, naveo sam ti jedan logican primjer.
Uostalom, kvantna fizika negira evoluciju a ti se cesto pozivas na kvantnu fiziku. Povezanost (spregnutost) svega u svemiru negira bilo kakav slucaj, gresku i sl. a evolucija se temelji upravo na tome, beskonacnom slijedu slucajnosti i kardinalnih gresaka. Kako neko moze povjerovat u takvu budalastinu jebote?
to što si napisao nema veze s pameću. kakve veze ima kvantna mehanika s evolucijom? znaš li na kolikim udaljenostima i s kolikim masama i brzinama se pojavljuju mjerljivi efekti?

lupetaš bez veze. nema ni jednog dokaza? o bože. ti si zreo za popravni iz osnovne škole.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:09   #72
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
to što si napisao nema veze s pameću. kakve veze ima kvantna mehanika s evolucijom? znaš li na kolikim udaljenostima i s kolikim masama i brzinama se pojavljuju mjerljivi efekti?

lupetaš bez veze. nema ni jednog dokaza? o bože. ti si zreo za popravni iz osnovne škole.
Spomenuo sam kvantnu fiziku a ne mehaniku. Kvantna fizika ukazuje na spregnutost, tj. povezanost svega i negira bilo kakvu slucajnost. Znaci, negira ono na cemu se bazira evolucija.
Kad smo kod osnovne skole, reci mi, kako se danas objasnjava ona osnovnoskolska evolucija? Cujem da se iz generacije u generacije mjenja, kao crkvene dogme. Ono, ukidaju se raznorazni limbovi...
Idem sad malo u prirodu, promatrati evoluciju na djelu...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:11   #73
P.S. jesi li pogledao ili procitao "Koji k.... uopce znamo"?
Ucini to, postoji zivot i izvan Googlea...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:11   #74
ideja da su sva bića stvorena istovremeno - tj da se nisu mijenjala i nadograđivala - tj poboljšavala, zvuči prilično logično.

Tu konstataciju treba uzeti kao zdravu hipotezu -

problem nastaje kad treba objasniti otkud su se stvorila bića - ali taj isti problem postoji i u evolucijskom modelu.

Crem citira Vede - pa je nekima zbog toga neuvjerljiv.

Da je ostao samo na arheološkim dokazima i ostavio pitanje otvorenim - možda bi njegovo mišljenje imalo veću težinu
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:16   #75
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
ideja da su sva bića stvorena istovremeno - tj da se nisu mijenjala i nadograđivala - tj poboljšavala, zvuči prilično logično.

Tu konstataciju treba uzeti kao zdravu hipotezu -

problem nastaje kad treba objasniti otkud su se stvorila bića - ali taj isti problem postoji i u evolucijskom modelu.

Crem citira Vede - pa je nekima zbog toga neuvjerljiv.

Da je ostao samo na arheološkim dokazima i ostavio pitanje otvorenim - možda bi njegovo mišljenje imalo veću težinu
Tocno, problem postanka svega ce zauvjek ostati problem ali se zivot na Zemlji moze relativno lako razjasniti. Samo kad bi se krenulo iz realnih osnova, bez zamagljivanja raznim nebuloznim teorijama.
Sto se postanka svega tice, jedino objasnjenje je kreacija. Time cijela stvar ne postaje manje zbunjujucom...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:18   #76
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
P.S. jesi li pogledao ili procitao "Koji k.... uopce znamo"?
Ucini to, postoji zivot i izvan Googlea...
Nisam gledao taj film, ali recenzije uglavnom govore negativno o filmu.. kao, hrpa new-age mumbo-jumbo, deliričnih scena i tako..

Ali, eto, da se OBE jebene videteke u mojoj blizini nisu zatvorile, sigurno bi išao dignuti film... A ne da mi se ići u centar grada učlaniti se u novu videoteku

(da, znam da je pitanje bilo za endija )
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:27   #77
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
ideja da su sva bića stvorena istovremeno - tj da se nisu mijenjala i nadograđivala - tj poboljšavala, zvuči prilično logično.

Tu konstataciju treba uzeti kao zdravu hipotezu -

problem nastaje kad treba objasniti otkud su se stvorila bića - ali taj isti problem postoji i u evolucijskom modelu.

Crem citira Vede - pa je nekima zbog toga neuvjerljiv.

Da je ostao samo na arheološkim dokazima i ostavio pitanje otvorenim - možda bi njegovo mišljenje imalo veću težinu
logično po čemu? ne vidim tu nikakve logike uz dokaze da se živa bića mijenjaju kroz razne mehanizme koji utječu na njihov genom. evolucija je pora, to je sve.

no uoči da si to nazvala hipotezom.
evolucija je teorija. teorija pokopava hipotezu. teoriju ne možeš odbaciti, možeš ju unaprijediti.



Quote:
pizda kaže:
Sto se postanka svega tice, jedino objasnjenje je kreacija. Time cijela stvar ne postaje manje zbunjujucom...
da, i netko je stvorio nekog i tako u beskraj? opa, malo smo se prešli
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:37   #78
Svemogući Bog je stvorio sav život na zemlji i u svemiru. postoji još 164 000 vrsta u svemiru. Kada je trebalo poboljšati kroz vijekove ljudku rasu onda su s drugih planeta dolazili s genima poboljšivačima i to neki zovu evolucijom.

Nema prelaznih oblika, kostura koji bi upućivali na klasičnu evoluciju.

I dobro kaže gospodin malo neobičnog imena PIZDA, zašto se sada ne okoti mladunče majmuna koje više liči čovjeku, ako su nam oni preci.

Zašto nema oblika koji upravo evoluiraju. Nema ih od kada čovjek za sebe zna.
__________________
Čistoća postaje važnija kada je pobožnost daleko !
Ševa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:42   #79
Quote:
Ševa kaže: Pogledaj post
Svemogući Bog je stvorio sav život na zemlji i u svemiru. postoji još 164 000 vrsta u svemiru. Kada je trebalo poboljšati kroz vijekove ljudku rasu onda su s drugih planeta dolazili s genima poboljšivačima i to neki zovu evolucijom.

Nema prelaznih oblika, kostura koji bi upućivali na klasičnu evoluciju.

I dobro kaže gospodin malo neobičnog imena PIZDA, zašto se sada ne okoti mladunče majmuna koje više liči čovjeku, ako su nam oni preci.

Zašto nema oblika koji upravo evoluiraju. Nema ih od kada čovjek za sebe zna.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:43   #80
Quote:
Ševa kaže: Pogledaj post
Svemogući Bog je stvorio sav život na zemlji i u svemiru. postoji još 164 000 vrsta u svemiru. Kada je trebalo poboljšati kroz vijekove ljudku rasu onda su s drugih planeta dolazili s genima poboljšivačima i to neki zovu evolucijom.
naravno


(not)
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.