Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2024., 14:15   #1
Dječji ORL

Pozdrav svima,
imam curicu od skoro 4 god. Krenula u vrtić u 09/2023, od početka prosinca 2023 već je imala tri jake upale srednjeg uha.
Dva od tri puta je dobila po deset dana antibiotika, međutim ja cijelo vrijeme imam osjećaj da liječimo posljedicu a ne uzrok i to me već počinje živcirati. Nos joj čistim nekoliko puta dnevno (aspirator i usisavač), treća angina navodno nije problem.
Planiram tražiti pedijatricu uputnicu za specijalistički pregled ORL-a. Inače se liječimo u Vinogradskoj i prilično sam zadovoljna tamo, no zanima me je li po Vašem iskustvu bolja njihova ORL ili ona u Klaićevoj?
Imam li pravo tražiti određenog doktora ili samo šaljem uputnicu pa kojeg dr dobijem?
Hvala svima na pomoći
dinamovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 14:28   #2
Quote:
dinamovka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
imam curicu od skoro 4 god. Krenula u vrtić u 09/2023, od početka prosinca 2023 već je imala tri jake upale srednjeg uha.
Dva od tri puta je dobila po deset dana antibiotika, međutim ja cijelo vrijeme imam osjećaj da liječimo posljedicu a ne uzrok i to me već počinje živcirati. Nos joj čistim nekoliko puta dnevno (aspirator i usisavač), treća angina navodno nije problem.
Planiram tražiti pedijatricu uputnicu za specijalistički pregled ORL-a. Inače se liječimo u Vinogradskoj i prilično sam zadovoljna tamo, no zanima me je li po Vašem iskustvu bolja njihova ORL ili ona u Klaićevoj?
Imam li pravo tražiti određenog doktora ili samo šaljem uputnicu pa kojeg dr dobijem?
Hvala svima na pomoći
Ovo zvuči kao da možda treba izvaditi treći krajnik. To bi bilo eventualno liječenje uzroka, a ne posljedice. A možda i ne treba, ako se smiri preko ljeta.
U klaićevoj sam na orl bio, i na odjelu i u ambulanti. Iskustva nisu baš dobra. Dvije otorinke nijedna nije prepoznala da mi je devijacija septuma i hipretreofija nosnih školjki uzrok problema. Uvijek su radile neugodne briseve nosa i grla koji su uvijek dolazili negativni, a kad sam došao treći put dijagnosticirala mi je refluks i rekla da joj više ne dolazim.

Na odjelu sam bio na operaciji limfnog čvora. Odjel dosta loš, 5 djece u maloj sobi, sve je staro. No, operacijske sale se moderne i liječnici tamo su najveći stručnjaci za dječju kirurgiju. Nakon operacije treće mandule se ne ostaje preko noći, tako da ni neće morati biti na tom odjelu i oni bi mogli biti dobra opcija za tu operaciju.
Naravno, preko interneta joj ne mogu dati dijagnozu, ali zvuči da bi moglo biti to.
Gafsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 15:10   #3
Quote:
Gafsi kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči kao da možda treba izvaditi treći krajnik. To bi bilo eventualno liječenje uzroka, a ne posljedice. A možda i ne treba, ako se smiri preko ljeta.
U klaićevoj sam na orl bio, i na odjelu i u ambulanti. Iskustva nisu baš dobra. Dvije otorinke nijedna nije prepoznala da mi je devijacija septuma i hipretreofija nosnih školjki uzrok problema. Uvijek su radile neugodne briseve nosa i grla koji su uvijek dolazili negativni, a kad sam došao treći put dijagnosticirala mi je refluks i rekla da joj više ne dolazim.

Na odjelu sam bio na operaciji limfnog čvora. Odjel dosta loš, 5 djece u maloj sobi, sve je staro. No, operacijske sale se moderne i liječnici tamo su najveći stručnjaci za dječju kirurgiju. Nakon operacije treće mandule se ne ostaje preko noći, tako da ni neće morati biti na tom odjelu i oni bi mogli biti dobra opcija za tu operaciju.
Naravno, preko interneta joj ne mogu dati dijagnozu, ali zvuči da bi moglo biti to.
Iskreno, i ja sam pomislila na to, posebno obzirom da smo i suprug i ja imali problema s trećim krajnikom, no doktor na hitnoj pedijatriji prošli put je rekao da nije to jer nema lice djeteta koje ima problem s trećim krajnikom (što god to značilo).
Ništa, nakon ove ture antibiotika ću zatražiti pedijatricu uputnicu, pa ćemo pokušati s Vinogradskom.
dinamovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 15:39   #4
Moja preporuka je dr Botica na Rebru. Dr je temeljita, odlična s djetetom i roditeljima, odgovarala na sva kako i zašto, i to ne neodređeno već konkretno.
Alhena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 15:47   #5
Ja bih uzeo s rezwrvom to sto su rekli na hitnoj i isao kod orl.
Ti na hitnoj su pod stresom i u zurbi.
Gafsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 19:26   #6
dr Lana Kovač Bilić na Rebru, ona je na odjelu Audiologije (gore spomenuta dr Botica je na odjelu Poliklinike), super radi s djecom, ima ambulantu srijedom i petkom, termin se može dobiti za cca mjesec i pol
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.