Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2008., 22:38   #21
1. Mi ćemo to ilegalno, večeri.
2. Možda je u koferu lijek za rak.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 22:47   #22
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
1. Mi ćemo to ilegalno, večeri.
2. Možda je u koferu lijek za rak.
samo naprijed!
al pazite da vas ne dograbe "power of darkness"
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 22:48   #23
Quote:
2. Možda je u koferu lijek za rak.
Ili možda još bolje 100 MILJIJUNA dolara unutra!!
looki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 22:52   #24
Quote:
looki kaže: Pogledaj post
Ili možda još bolje 100 MILJIJUNA dolara unutra!!
bolje da su €uri unutra!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 22:55   #25
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
bolje da su €uri unutra!
Da.
Dolar je slab zadnjih dana.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 23:34   #26
Evo i Japanskih piramida, što kažete na ovo? jesu li umjetno rađene ili prirodne

http://www.morien-institute.org/yonaguni.html
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 20:40   #27
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
možeš to i sam saznati! Uzmi lopatu i kopaj!
ja sam i razmišljao o tome, kako bi bilo da se kamionima, ili nekim drugim mehanizacijskim sredstvima odvozi sav taj pijesak...ali to bi trajalo godinama. I šta ako ispod nema ništa?
Al s druge strane...šta ako je ispod pijeska ili leda stvarno neka civilizacija, odn. ostaci. Tko nama garantira da za 2000 go. ili više (15000) ova naša civilizacija i građevine, bude i dalje tamo. možda se ploče toliko pomaknu da će Amerika ili Europa biti pod ledom...

PS: bila je neka stranica sa rasporedom kontinetata kroz vrijeme u budućnosti, ali nisam je stavio u favorite pa sad više ne mogu naći!

Da li znate da kada bi danas nestala naša civlizacija t.j. ljudi na zemlji ,za 100-300 god pola današnjih zgrada ne bi ni postojale!

1. Za 100-njak godina velika većina zgrada bi izgledale u gorem stanju nego u filmu ja sam legenda dok bi za još kojih 300 god potpuno nestale sa lica zemlje!!
2.Nijedna mehanička ili elektronska naprava ne bi postojale već za 200-tinjak godina
3.Ostale bi samo piramide i još neke zgrade stare par tisuća godina jer su rađene od granita!

Tako da bi prva vanzemaljska civilizacija koja bi došla u kontakt sa zemljom mislila da je inteligentna vrsta na zemlji izumrla oko 1000 god pr.n.e.
__________________
Kako oblikovati potpise
Ninjarijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 02:07   #28
Je li to netko gleda life after people?! Ako nije neka ga obavezno pogleda
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 10:52   #29
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Postoji već tema o kristalnoj lubanji.

No, lubanju je pronašla djevojčica dok je bila sa ocem, koji je arheolog, negdje na nekom iskopištu u Belizu (vezano uz maye).
Neki kažu da nije tako bilo neki da je.

Uglavnom, lubanja je napravljena perfektno i nije jasno kako su je mogle napraviti tadašnje civilizacje.
Pa se misli i da su je napravili vanzemaljci. Njena svrha nije poznata.

Veoma čudan arheološki nalaz.
Pametnije je link staviti nego copy/paste.
Navedenu ljubanju je ta cura pronašla na vlastiti rođendan ... iz toga mnogi vuku teorija da ju je njn otac namjerno tamo stavio da ju ona nađe...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 10:53   #30
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
...zna se da piramide nisu gradili egipćani, .
OK, a tko ih je onda gradio?
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 12:16   #31
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Navedenu ljubanju je ta cura pronašla na vlastiti rođendan ... iz toga mnogi vuku teorija da ju je njn otac namjerno tamo stavio da ju ona nađe...
Ma važno je da je nađena.

Quote:
OK, a tko ih je onda gradio?
A pitaš puno? Tko je gradio one bosanske?
Ne zna se.
Ali zato postoji arheologija, da istraže.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 12:29   #32
Koliko je meni poznato-bosanske piramide nisu piramide ... ili su u međuvremenu potvrdili da ipak jesu???

Kažeš da se ne zna tko je gradio oriđiđi piramide-ali se zna da to nisu bili egipčani
Ma krasno.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 12:49   #33
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato-bosanske piramide nisu piramide ... ili su u međuvremenu potvrdili da ipak jesu???
Ja kolko znam, jesu.

Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Kažeš da se ne zna tko je gradio oriđiđi piramide-ali se zna da to nisu bili egipčani
Ma krasno.
Ne kažem ja to. To su drugi rekli... a ja im vjerujem.
A ti misliš da su ih egipćani gradili?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 12:58   #34
Koliko je meni poznato-svi svjetski arheolozi su ismijali postojanje egipatskih piramida... i oni koji su bili na licu mjesta i oni koji nisu bili. Ako u međuvremenu nisu pronađeni nikakvi dokazi (a nisu) onda su bosanse piramide samo dobra fora i ništa više.

Koji su ti "drugi" koji su ti rekli da ih egipčani nisu gradili? I od kud to njima? Pročitali u astro magazinu
Ja znam da su piramide gradili egipčani... svi koji drugačije misle nek si malo pročitaju o drevnom egiptu.. čak se zna kako se zvao i prvi graditelj/arhitekt piramida. Imhotep...
Izgrađeno je nekoliko "probnih" (neke od njih su i napuštene tokom gradnje) piramida dok nisu našli idealnu formu... nađeni su i brojni arheološki dokazi u okolici samih piramida (nastambe i predmeti za osobnu upotrebu samih graditelja), nađeni su i popisi namjernica koje su im bile potrebne... jel treba još kaj primetnuti? Ima toga...

A sad molim one koji ozbiljno tvrde da piramide nisu gradili egipčani nek iznesu svoje dokaze, i ako je to ikako moguče nek ne budu u stilu "meni su rekli" ili sam to pak pročito u knjizi nekog no name prodavača magle-ili hotelijera Denikena.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 14:43   #35
Pa ako si gledano ''Na rubu znanosti'' od prije par tjedana, vidio bi da u bosni ima piramida (ne egipatskih ali ima nešto tamo).

Ja sam čitao u negdje da nema nikakvih spisa o tome da su Egipćani gradili piramide, ali su o sveme drugo vodili računa.
- naravno možda sam u krivu.

Stranice piramide su u perfektnoj liniji sa stranama svijeta a preciznost je zapanjujuća: 99,99% (odstupanje je 0,01%)..
Kako su to napravili? (nisu imali kompas valjda)

Imam još dokaza. eto prvi
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 18:42   #36
Legion, a kako objašnjavaš Sfingu? Činjenicu da postoje tragovi erozije uzrokovane kišom,a ne pijeskom kako 'tvoji' arheolozi tvrde. Tu činjenicu je potvrdio Dr. Robert Schoch geolog Boston University-a, slobodno provjeri. Dakle stručnjak za to polje! Po njemu je sfing stara najmanje 9000 godina. A tvoji arheolozi tvrde da je stara kao i piramide. Kako to objašnjavaš? Na temelju čega su oni to zaključili? Sad ćeš ti reć da su pronašli Kefrenove hijeroglife u kojima se spominje sfinga, što je i istina. Ali kako to dokazuje da su je Egipćani izgradili oko 5000 g.p.n.e?
Još jedna činjenica je ta da je glava sfinge nesrazmjerno sa ostatkom tijela. Ljudi radili piramide sa 99.99% točnosti, a onda izgradili sfingu onako bezveze!? Ne bi se baš kladija u to! Teorija je ta da ju je neki faraon samo malo preuredija, tj. ponovo izrezbarija glavu koja je prije bila puno veća, tj. bila je to glava lava ili neke druge velike mačke, a takve motive na zidovima susrećemo i u drugim civilizacijama, što bi bilo i logično.
I još jedna stvar. Zašto egipatska vlada, tj. Dr. Zahi Hawass, ne dopusti nova iskapanja u okolici Sfinge i ispod nje? Oni doslovno leže na novim otkrićima koja ne žele istraživati!

Zadnje uređivanje etna22 : 19.04.2008. at 21:09.
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 12:50   #37
gunsmith-prvo mala digresija.

Fascinantno mi je kako su neki duboko uvjereni u postojanje Atlantide, a jedan jedini izvor o tome je Platon, a u drugu ruku nešto kaj je "jasno ko pekmez" i potvrđeno iz milion nevezanih izvora istima nije dovoljno da ih se uvjeri.

Gledam i ja (ne baš svaki put) "na rubu znanosti" i moram primjetiti kako je masa gostiju u toj emisiji osobe kojima nebi dao da mi odu u konzum po kruh i mljeko a kamo li da bi ih shvačao ozbiljno. To kaj je netko rekao u toj emisiji, najblaže rečeno uzimam s debelom rezervom. Nadalje-svojevremeno se digla velika buka oko tih piramida... pa su onda svi (osim tvorca te ideje i još nekolicine laika) rekli da cijela ta shema nema veze s vezom. I onda se, polako ali sigurno, cijela priča zaboravila i otišla u rubriku "vjerovali ili ne".
Da u tome svemu ima ma i zrnca istine-to bi bilo jedno od največih otkriča svih vremena i nebi se samo tako prešlo preko svega toga i zaboravilo.
Ipak više vjerujem stručnjacima, nego šačici što laika, što šarlatana.

A to o egipatskim piramidama... samo zato kaj nisu pronađeni zapisi kako su se točno gradile tebe navodi na zaključak da ih nisu gradili egipčani
Pitam ja tebe-tko ih je onda gradio?
Valjda jedino kaj se o njima ne zna je kak su točno izgrađene... sve ostlao je dobro poznato, e pa sad-ako ti to nije dokaz da su ih gradili egipčani onda ne znam kaj da ti više velim.
A to kak su u perfektnoj liniji sa stranama svijeta? iskreno nisam čuo... od kud ti to? Samo mi nemoj spominjati onu shemu o sazvježđu Sirijus
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 13:02   #38
Etna-nešto malo znam i o sfingi, no prvo malo o "mojim" arheolozima.
Arheologija je egzaktna znanost s kojom bi se trebali baviti stručnjaci na tom polju a ne ko se i kad sjeti...
Erozija kišom... pa zar misliš da u pustinji ne pada kiša
Jedan dobar prijatelj mi je bio baš u egipatskoj pustinji, i-pazi molim te, 3 dana je bio tamo i u tom periodu je čak dva puta padala kiša Jedanput je bio prolom oblaka, drugi put lagana kišica... pomnoži to sa tisučama godina i eto ti erozije uzrokovane kišom.

Nadalje-čuo sam i ja priče o tome kak egipčani nisu napravili sfingu-ali to su priče , ako se dobro sječam, samo jendog jedinog autora... sorry to kaj jedna osoba kaže mi nije dovoljo da me uvjeri u bilo kaj.
Zašto ne istražuju podzemne prolaze i prostorije? jel ti znaš da je cijeli taj plato ispresjecan podzemnim prolazima i prostorijama koji mahom nisu istraženi. Zašto? Zato što u večini istraženih nisu našli baš ništa.
Treba znati širu sliku a ne tvrditi da samo ispod sfinge postoje neki prolazi i prostorije i da zločesti egipčani ne daju da se tamo kopa.
Pa sfingi se ni ne može priči-čak ni blizu. Službena verzija je da ju horde turista nebi oštetile. Misliš da iskopavanje njenih temelja nebi bila opasnost po istu?
A to kaj je u nesrazmjeru s ostatkom tijela-pa i sam si dao najvjerovatniji odgovor.

Uza svo dužno poštovanje, neki očito jako vole teorije zavjere i jako vole uzimati zdravo za gotovo stvari koje su isfurali jedan ili dva autora (često puta laika na polju o kojem pišu), a zanemarivati ono kaj su potvrdile stotine stručnjaka.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 13:27   #39
Pusti ti sda tko je sve u toj emisiji. (iako tamo dolaze ljudi mnogo pametniji i od mene i od tebe)

Ja znam da su oni tamo otkopali nekakav kompleks koji je ispod zemlje.
Jel' to piramida? ne znam nit me zanima. Važno je da ima tamo nešto. Nisam ni vjerovao ali nakon te epizode...

Quote:
A to o egipatskim piramidama... samo zato kaj nisu pronađeni zapisi kako su se točno gradile tebe navodi na zaključak da ih nisu gradili egipčani
A jesi lik!
Pa ne samo to.
Daj malo prosurfaj po netu pa ćeš vidjeti što se o tome piše.
Ako nećeš, mogu ja.
Quote:
Pitam ja tebe-tko ih je onda gradio?
Ne zanima me. Važno je da su tamo.
Quote:
A to kak su u perfektnoj liniji sa stranama svijeta? iskreno nisam čuo... od kud ti to? Samo mi nemoj spominjati onu shemu o sazvježđu Sirijus
Našao na netu.
A to o Sirijusu? Nemam pojma o tome.

Quote:
Misliš da iskopavanje njenih temelja nebi bila opasnost po istu?
Misliš da ne bi bilo dobro otkopati pa vidjeti što je ispod?
Pa makar se i Sfinga srušila. (a ne bi se srušila)
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 13:47   #40
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post


Misliš da ne bi bilo dobro otkopati pa vidjeti što je ispod?
Pa makar se i Sfinga srušila. (a ne bi se srušila)

a bokte svijet je pun gradevinskih strucnjaka pa nek naprave neki plan kako kopat temelja a da se sfinga ne urusi.
Osim toga, razmislite, ne moze se srusiti ni da se sav pijesak otkopa u radijusu 1 km.
Sve gradevine gradene u pijesku MORAJU imati temelje kako vjetar ne bi otpuhao pijesak a zgrada se urusila. Logicno je da sfinga ima temelje od barem 10 metara.
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.