Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2011., 00:19   #41
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
S ovisnicima bilo kojeg tipa je strašno teško. Spremni su na sve da dođu do love.

Udara tamo gdje može i gdje se usudi. Njegovi će mu najduže tolerirati, prvi priskočiti u pomoć, pa i kad potone opet je njihov. Ne znam, meni se nekako ne sviđa opcija da dignu ruke od njega. Djeluje bolesno, možda bi mu stvarno pomogao izoliran život, komuna i fizički rad..
Slažem se. Dignut ruke je najteža opcija ali malo ga ipak treba odgurnut.
Ok komuna i to ali kaže dečko da se ne drogira, nešto drugo je u pitanju.

Prvenstveno je slaba komunikacija kod njih i prezatvoreni su. Možda se mali boji reći nešto mada bi ga mogli izvući iz tog nekog kaosa koji mu je u glavi.. Još ako taj kaos začini alkoholom, doma sve izbacuje... Doma mu neće slomit rebra Vani da. Zato se i vračaju doma...

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
O čemu razmišlja?
Razmišlja o tome kako si ti "dobio sve" a on nije dobio ništa.
Iako je dobio tj. dobio bi barem isto kao što si dobio i ti da nije prijevremeno prolupao. Ali takvi sebičnjaci, jer to i jesu, ne vide realnu sliku, protiv njih se vlastita obitelj urotila, pa će im "oni pokazati" i inate se, a ne uviđaju da samo sebe zakapaju.
O čemu razmišlja? O sebi naravno, za sada...

I ne samo obitelj nego i ostatak. Samo ostatak ne smiju dirat.
Odkopat će se on samo ga treba stisnut u kut.
__________________
Nema dosadnijeg razgovora od onoga, u kojem se svi slažu.

Zadnje uređivanje Katrin : 15.02.2011. at 09:14.
too toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:35   #42
Danas mladima nije lako. Po prirodi su nezreli, ne vide budućnost, nikakvo im odricanje i žrtva baš nema smisla (po pjesmi "Završio fakuletet, nema ni za hranu"), povodljivi su, skloni ljenčarenju, puno njih baš i nema radne navike. U obrtničke škole idu, da ništa ne nauče.

Moj stari ima kuma koji ga smatra ocem, njegovi su ga se odrekli radi sitnih krađa i kriminala. Jadan i tužan život. Što je najgore braća su mu deset puta veći kriminalci od njega (drže kasina i Ruskinje, sav mogući šverc su u ratu provodili), a njega su se odrekli jer je krao traperice ljudima iza kuća.

__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački

Zadnje uređivanje Katrin : 15.02.2011. at 09:15.
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 01:09   #43
Istina. Ma tko zna gdje su starci već bili sa ionako tankim živcima radi starije braće pa ajde da mlađega skrešu dok je zelen. Tužno, da...
__________________
Nema dosadnijeg razgovora od onoga, u kojem se svi slažu.

Zadnje uređivanje Katrin : 15.02.2011. at 09:15.
too toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 07:18   #44
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Klađenje?
Kocka?

nemam pojma... nije to. Već se naposuđivao. Valjda da može okretati runde... ne znam. Znam da je posuđivao tak od likova njemu sličnih po 100, 200 kn... šta ja znam, pa su mi dolazili kući tražiti ga. Zabranio sam im ulazak u dvorište jer mi ne mislimo vraćati njegove dugove.

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
O čemu razmišlja?
Razmišlja o tome kako si ti "dobio sve" a on nije dobio ništa.
Jebemu kao da si njega opisao. Točno... Od riječi do riječi. Tako i mi skrivamo i zaključavamo. I isto što ukrade proda za siću. Ako ne proda onda negdje baci ili uništi.

Sad još nekoliko pitanja, vjerojatno će drot13 znati najbolje odgovoriti;

- smijem li ga prijaviti kad god nešto odnese od kuće? Recimo nije to neke velike vrijednosti, ali je to nestalo i toga više nema. Sumnja se na njega. Realna vrijednost toga je manja od 1000 kn.

- mogu li npr. danas promijeniti bravu i nepustiti ga u kuću ako za to nema nekog povoda, tipa nasrtanja, prijetnji? Znači zaključam kući i ne želim ga pustiti unutra iz razloga da ga se riješim i pozovem policiju ako bude nakon toga pravio probleme. Znači prekipjelo mi je i želim da nas pusti na miru i neka ide svojim putem...

Zadnje uređivanje Katrin : 15.02.2011. at 09:15.
Ravnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 10:52   #45
on ima poremećaj zvan alkohol.
fat horse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 11:02   #46
Quote:
fat horse kaže: Pogledaj post
on ima poremećaj zvan alkohol.
ma nema, nije pijan. Kako sam već ranije napisao došao je jednom kući takav kad smo se sukobili, jednom sam ga isto zatekao u pijanom stanju, ali nije pravio probleme već je otišao spavati odmah.
Ravnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 13:40   #47
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
O čemu razmišlja?
Razmišlja o tome kako si ti "dobio sve" a on nije dobio ništa.
Kako čovjek lijepo sažme sve što treba reći. Najjednostavniji i najtočniji opis najvećeg izvora takvih obiteljskih problema.


Quote:
Ravnica kaže: Pogledaj post
- smijem li ga prijaviti kad god nešto odnese od kuće?...
Kolika god da je šteta, postupak se pokreće privatnom tužbom, bez mogućnosti prijave policiji. Znači, sam bi morao otići na općinski građanski sud i pokrenuti parnicu, a to košta.


Quote:
Ravnica kaže: Pogledaj post
... - mogu li npr. danas promijeniti bravu i nepustiti ga u kuću ako za to nema nekog povoda, tipa nasrtanja, prijetnji? Znači zaključam kući i ne želim ga pustiti unutra iz razloga da ga se riješim i pozovem policiju ako bude nakon toga pravio probleme. Znači prekipjelo mi je i želim da nas pusti na miru i neka ide svojim putem...
Može vlasnik kuće, tj. vjerojatno vaši roditelji. Kuća je njihova, a on je punoljetan. Nemaju nikakvu obavezu prema njemu, a svojom imovinom smiju raspolagati kako god žele. Što se tiče povoda, mislim da je nekoliko poziva policiji i pravomoćnih sudskih presuda sasvim pristojan povod.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:58   #48
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
...
Njegovi se nadaju da će se popraviti, umjesto da ga zavezanog dovedu u Vrapče.
Potpuno krivo. Očito je posrijedi teški poremećej ličnosti, i kao takav ne može biti prisilno hospitaliziran, a sam ne želi.

Sorry, Ravnica, to samo treba preko ograde frknut. Promjeniti bravu, tražiti zabranu približavanja, ili najbolje -odseliti se.

Zaboravi da imaš brata. Žalosno, ali tako je.

Quote:
Ravnica kaže: Pogledaj post
- smijem li ga prijaviti kad god nešto odnese od kuće? Recimo nije to neke velike vrijednosti, ali je to nestalo i toga više nema. Sumnja se na njega. Realna vrijednost toga je manja od 1000 kn.

- mogu li npr. danas promijeniti bravu i nepustiti ga u kuću ako za to nema nekog povoda, tipa nasrtanja, prijetnji? Znači zaključam kući i ne želim ga pustiti unutra iz razloga da ga se riješim i pozovem policiju ako bude nakon toga pravio probleme. Znači prekipjelo mi je i želim da nas pusti na miru i neka ide svojim putem...
Upravo to treba napraviti.
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 21:04   #49
Hvala svima na odgovorima i pomoći. Valjda ćemo nekako razriješiti tu situaciju i taj teret što nas godinama pritišće.

Ja isto vjerujem da ima neki poremećaj ličnosti... Ili nema, već nas zajebava namjerno....

Evo npr. on nešto napravi, uzme mi nešto ili tako slično i ja se izvičem na njega, svašta mu ružno kažem, a on i dalje mene gleda u oči i tvrdi da sam ja taj koji je lud i da nisam normalan i da on nema ništa s time, a znam da je uzeo jer sam to našao kod njega. Smišlja neke priče... ma totalno nešto lijevo i onda mi počne sa prijetnjama da ga pustim na miru jer će mi glavu razbit, opsuje mi Bog... mater... i napušta prostoriju. Tako stalno kad dođemo u sukob.
Sad vam ovo zvuči možda djetinjasto, ali želim vam samo dočarati tu situaciju da ja sebe sam na kraju pitam jesam li ja lud ili šta...
Ravnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 03:23   #50
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni se nekako ne sviđa opcija da dignu ruke od njega
a kaj bi trebali?
potonuti zajedno s njim?
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 11:38   #51
Pogodak.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 21:32   #52
Question Veliki problem sa malodobnom sestrom....

Pozdrav!

Molila bi za pomoc ili savjete osoba koje su se nasle u takvoj situaciji,njihovi bliznji ili poznanici,ili strucnih osoba koji mozda znaju sto i kako dalje...
Medjutim...moja malodobna sestra,koja uskoro puni 16 godina,stvara jako velike probleme. Vrlo je problematicna,pala je vec jednom prvi razred,upisali su ju roditelji ponovo,i sada je opet na "dobrom" putu,da se to ponovi. Bjezi od kuce, izbiva po nekoliko dana, ne javlja se nikome, i tako konstantno. Roditelji,a i ja smo vec ocajni...... Ona u skoli ne markira,ali ocjene su katastrofalne. Skola je obavijestena o njenom ponasanju, mama je bila i u policiji nedavno ( gdje su joj se smijali, jer njima je to danas "normalno" da djeca tako dugo izbivaju iz kuce ), isla je i na centar za socijalnu skrb gdje joj je receno da oni ne mogu poduzet nista dok ih skola ne obavjesti da radi probleme u skoli..(ali ona ne markira, ne tuce se i ne svadja se sa profesorima,a sto se ocjena tice kazu samo da ju ispisemo iz skole, i da oni ne vide razlog prijavljivanja centru, jer nije zanemarena i ne radi probleme kod njih u skoli, i njih se ne tice sto se dogadja van skole )......U torbi joj je nadjena kutijica gdje se nalazio namrvljen prasak u vrecici i 2 tablete xanaxa...Probali smo se, i razgovor,kazne,dogovore i nista,apsolutno nista.... Tuci ju nesmijemo,niti zelimo.... Zar nam niti jedna institucija ne moze pomoc,pa ocajni smo.... Pa vas molim da ako ima netko bilo kakav savjet, dobro bi dosao....
lucka1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:23   #53
[QUOTE=lucka1989;32014641]Pozdrav!

Molila bi za pomoc ili savjete osoba koje su se nasle u takvoj situaciji,njihovi bliznji ili poznanici,ili strucnih osoba koji mozda znaju sto i kako dalje...
Medjutim...moja malodobna sestra,koja uskoro puni 16 godina,stvara jako velike probleme. Vrlo je problematicna,pala je vec jednom prvi razred,upisali su ju roditelji ponovo,i sada je opet na "dobrom" putu,da se to ponovi. Bjezi od kuce, izbiva po nekoliko dana, ne javlja se nikome, i tako konstantno. Roditelji,a i ja smo vec ocajni...... Ona u skoli ne markira,ali ocjene su katastrofalne. Skola je obavijestena o njenom ponasanju, mama je bila i u policiji nedavno ( gdje su joj se smijali, jer njima je to danas "normalno" da djeca tako dugo izbivaju iz kuce ), isla je i na centar za socijalnu skrb gdje joj je receno da oni ne mogu poduzet nista dok ih skola ne obavjesti da radi probleme u skoli..(ali ona ne markira, ne tuce se i ne svadja se sa profesorima,a sto se ocjena tice kazu samo da ju ispisemo iz skole, i da oni ne vide razlog prijavljivanja centru, jer nije zanemarena i ne radi probleme kod njih u skoli, i njih se ne tice sto se dogadja van skole )......U torbi joj je nadjena kutijica gdje se nalazio namrvljen prasak u vrecici i 2 tablete xanaxa...Probali smo se, i razgovor,kazne,dogovore i nista,apsolutno nista.... Tuci ju nesmijemo,niti zelimo.... Zar nam niti jedna institucija ne moze pomoc,pa ocajni smo.... Pa vas molim da ako ima netko bilo kakav savjet, dobro bi dosao....[/QUOTE

Ako sam dobro shvatila temu je otvorila osoba sa slicnim ali ne i sa istim problemom.
Naime na pocetnoj temi se radi o punoljetnoj osobi dok se u mojem slucaju radi o maloljetnoj osobi.

Ako ima tko kakav odgovore bila bih zahvalna,.
lucka1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 18:53   #54
Je li tek sad postala problematična ili je uvijek bila?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 09:39   #55
Kukuljevićeva.
Ali baš da su u CZSS zanemarili vaše podatke o njenom promjenjenom ponašanju mi je malo nelogično.
A ako kao mlt. osoba izbiva po par dana, pa naravno da je to posao za policiju, a ako se ne varam policija šalje kopiju zapisnika CZSS kada se radi o maloljetnim osobama i djeci.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 16:39   #56
Šalje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 18:57   #57
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Je li tek sad postala problematična ili je uvijek bila?
Od kada je krenula u srednju školu...Do tada,milo dijete
lucka1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:02   #58
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Kukuljevićeva.
Ali baš da su u CZSS zanemarili vaše podatke o njenom promjenjenom ponašanju mi je malo nelogično.
A ako kao mlt. osoba izbiva po par dana, pa naravno da je to posao za policiju, a ako se ne varam policija šalje kopiju zapisnika CZSS kada se radi o maloljetnim osobama i djeci.
Ovako...moja mama je osobno bila u policijskoj postaji Sesvete. Rekla je sluzbenoj osobi da bi prijavila nestanak kceri. Nakon cega su joj rekli da ceka. Cekala je 2 sata i nakon 2 sata rekli da priceka jos,da je to njima danas normalno,da im stalno dolaze prijavljivat nestanak djeteta i da na kraju se ispostavi da je dijete kod prijatelja. I poslali ju kuci. Ne govorim bez veze. Nego onako kako je bilo. Ali nema veze. Ionako su sada pokrenute neke mjere. Iz skole je ispisana,jer od skole nista i posjecuje u Kukuljevicevoj lijecnika.
lucka1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 11:48   #59
Pa koliko dana nije dolazila doma??? Mislim ak se radi o satima, onda ok, ali ak se radi o danima...
Očito da se radi o nekom poremećaju, kakvom, naravno da ne mogu znati napamet, ali mislim da treba vidjeti gdje je korijen problema.
Ja bih se na vašem mjestu za početak orijentirala na Kukuljevićevu. Dogovoriti s liječnikom hospitalizaciju, neka se napravi poštena obrada i ako treba uvesti psihofarmake. Mora ju se smiriti, da bi se išta moglo dalje raditi...
Nije ni loše kritički sagledati stanje u obitelji. Maritalni odnosi, odgoj...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry

Zadnje uređivanje Katrin : 10.03.2011. at 16:50.
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 08:08   #60
Quote:
adoni7 kaže: Pogledaj post
Problem: Vjerojatni razvod braka u kojoj je rođeno dvoje djece s dvojnim državljanstvom. Žena neda mužu da vidi djecu! Kako riješit problem i koji su mogući scenariji?
Nažalost probleme ovakvog tipa je nemoguče riješiti.
Institucije tvrde nešto sasvim drugo http://djeca.mezoka.com/modules/AMS/...php?storyid=73 u tzv. najboljem interesu djeca ali....
DJECAPortal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.