Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2007., 22:49   #1
Dječji vrtići - upis, cijene i dr. Q&A

Zanimalo bi me koliko djece mora biti u nekom vrticu da bi se mogao ispunit uvijet i pri tome zaposliti psiholog.

Hvala
DirectHit is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.09.2007., 07:18   #2
Quote:
DirectHit kaže: Pogledaj post
Zanimalo bi me koliko djece mora biti u nekom vrticu da bi se mogao ispunit uvijet i pri tome zaposliti psiholog.

Hvala

pitaj u ministarstvu prosvjete, kulture i športa..
oni bi trebali znati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:08   #3
naslov
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 14:17   #4
ni u školama nema psihologa koji su potrebni, a kamoli u vrtići. Kao razlog se objašnjava da nema dosta novaca za njegovu plaču. Ni meni nije to baš bistro...
dijana25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 23:45   #5
Quote:
dijana25 kaže: Pogledaj post
ni u školama nema psihologa koji su potrebni, a kamoli u vrtići. Kao razlog se objašnjava da nema dosta novaca za njegovu plaču. Ni meni nije to baš bistro...
U vrtićima je situacija u globalu bolja, jer je njihov osnivač lokalna zajednica, znači grad, općina... koja onda izdvaja više sredstava za "svoju" djecu.
Dok sredstva za OŠ dolaze iz centra.


U pedagoškim standardima predškolskog odgoja točno je navedeno koji je broj djece dovoljan da se angažira koji stručni suradnik i u kom obimu posla.
Ne znam je li konačno donesen novi ili je još na snazi onaj iz, mislim, 1983. godine.
Uglavnom, svaka ga predškolska ustanova ima pa se i tamo može naći.

Ako osnivač može financirati, onda se zapošljava prema stvarnim potrebama koje su veće od propisanog.
Ako tih sredstava nema, onda se snalazi kako tko zna.

Recimo, po broju djece ispada npr. da vrtić ima "pravo" na 2/3 pedagoga i 1/3 psihologa, a oni zaposle samo jednog od njih na puno radno vrijeme.
Tako se ne može oformiti cijeli tim (da se ne govori o defektologu).
Češće se odabire pedagog iz razloga što lakše ravnatelju obavlja i dio njegovog posla.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 13:02   #6
slomljena ruka u vrtiću

Pozdrav svima!

Ukratko ću opisati situaciju. Sin je u vrtiću pao, ruka je napukla, liječnik nije stavio longetu iz razloga što ruka ne boli jako.

Nakon tri dana, ruka je ponovno pukla u vrtiću. Nitko ne zna kako niti kada. Mali se žalio da ga boli, tete ga nisu ozbiljno shvatile.

Primljeni smo u bolnicu, jer je pod anestezijom trebalo ponovno ruku lomiti i izravnati. Lječenje je završeno, trenutno je ruka u redu.

E sada, kada se u vrtiću plaćalo osiguranje djeteta, sin je bio bolestan i mi nismo platili osiguranje.
Vrtić ima plaćeno osiguranje kod jedne kuće i oni mi predlažu da idem privatnom tužbom, odnosno da sama ispunim odštetni zahtjevi napišem iznos koji tražim. Možda prođe s nagodbom, ako oni prihvate iznos.

Koji bi iznos trebala navesti? Ne znam niti od prilike koliko.

I još nešto, rekli su da su to dva događaja, pa moraju ići odvojeni zahtjevi.Jel mi to ide u prilog ili ne?

Puno hvala unaprijed!
maxovamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 13:32   #7
Očito je da postoji dobra volja kod osiguranja da ti isplati odštetu, iako formalno tvoje dijete nije osigurano. Ja bih na tvojem mjestu iskoristio tu činjenicu i zamolio ih da mi oni sami pomognu sastaviti odštetni zahtjev.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 13:50   #8
re

Moje dijete je osigurano, jer vrtić ima policu kod dotičnog osiguranja. Isto kao što smo svi osigurani ako npr. padneš i slomiš nogu u nekom kafiću. Ali ako sam ne pokreneš tužbu, nikom niš.
maxovamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 13:58   #9
Quote:
maxovamama kaže: Pogledaj post
Moje dijete je osigurano, jer vrtić ima policu kod dotičnog osiguranja. Isto kao što smo svi osigurani ako npr. padneš i slomiš nogu u nekom kafiću. Ali ako sam ne pokreneš tužbu, nikom niš.
Brkaš pojmove. To nije isto.
A umjesto teoretiziranja, uključujući i forum, bolje bi ti bilo rješiti to dok je vruće.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 14:23   #10
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
A umjesto teoretiziranja, uključujući i forum, bolje bi ti bilo rješiti to dok je vruće.
Ne teoretiziram. Sve to mi je rekla moja odvjetnica koja će i podnjeti tužbu.
Pitala sam za iznos, jer uvijek postoji mogućnost da je netko već imao sličan slučaj, pa da ne lutam previše sa ciframa.
maxovamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 14:25   #11
ako ste vec pitali odvjetnicu za sve ostalo pitajte ju i za cifru. ipak je ona ta koja ima konkretne podatke.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 14:30   #12
Quote:
maxovamama kaže: Pogledaj post
Ne teoretiziram. Sve to mi je rekla moja odvjetnica koja će i podnjeti tužbu.
Pitala sam za iznos, jer uvijek postoji mogućnost da je netko već imao sličan slučaj, pa da ne lutam previše sa ciframa.
Aha, kužim.
P.S. Nećeš dobiti ni kune.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 14:50   #13
re

viš, viš, kak si ljubomoran. Siroče malo!
maxovamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 14:57   #14
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 15:02   #15
Quote:
maxovamama kaže: Pogledaj post
viš, viš, kak si ljubomoran. Siroče malo!
Ovako, evo ti mali tečaj iz osiguranja for dummies: osiguranje je ugovor između dvije strane. Osiguranje se obvezuje naknaditi štetu ako se dogodi, ti se obvezuješ platiti osiguranje. Obzirom da ti nisi platila osiguranje, možeš angažirati i još šest odvjetnika - uzalud ti je.
Konkretno, radi se o polici osiguranja od nezgode, koja u privitku ima spisak osigurane djece. Ako tvoje dijete nije na tom spisku (a nije, jer nisi platila usranih 10-15 kuna), nije ni osigurano.

A odvjetnica ti je polupismena. Svaki odvjetnik zna da se u ovom slučaju primjenjuje postotak u odnosu na ugovorenu svotu. Dakle, ne pomaže ti tuđe iskustvo, već je bitna svota navedena na polici.

S druge strane, iako ti dijete nije osigurano, osiguranje je pokazalo dobru volju platiti ti štetu. Pretpostavljam zbog toga da se vrtić i dalje osigurava kod njih, poslovni interes . No ti i tvoja vrla odvjetnica ste tough girls, što koji kurac će oni vama tu pametovat - bumo ih tužili!

Sretno.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 15:29   #16
Quote:
maxovamama kaže: Pogledaj post
Moje dijete je osigurano, jer vrtić ima policu kod dotičnog osiguranja. Isto kao što smo svi osigurani ako npr. padneš i slomiš nogu u nekom kafiću. Ali ako sam ne pokreneš tužbu, nikom niš.
daj mi, molim te, pojasni kako smo to svi osigurani ako slomimo npr. ruku ili nogu u kafiću. temeljem čega smo se osigurali ?

pa nismo sklopili ugovor o osiguranju sa kafićem. meni to nije jasno.
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 16:07   #17
ne znam za kafice. vrtici (ne svi ) imaju neku vrstu osiguranja. to roditelji ne placaju. vrtic ucini.
i onda su sva djeca osigurana. samo ne znam ... ovaj slucaj...
zena kaze da nije platila. onda to nece biti to.
__________________
and I was thinking to myself this could be heaven or this could be hell
:clint-ica: is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 16:22   #18
Quote:
Audrey kaže: Pogledaj post
daj mi, molim te, pojasni kako smo to svi osigurani ako slomimo npr. ruku ili nogu u kafiću. temeljem čega smo se osigurali ?

pa nismo sklopili ugovor o osiguranju sa kafićem. meni to nije jasno.
Neki vlasnici javnih prostora su dovoljno pametni pa sklope policu odgovornosti. Dakle, ako slomiješ ruku na mokrom podu u kafiću, umjesto vlasnika kafića štetu ti plaća njegova polica.
No, to nema veze s vrtićem.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 16:43   #19
Aha, hvala na objašnjenju.
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 18:36   #20
Quote:
maxovamama kaže: Pogledaj post
Moje dijete je osigurano, jer vrtić ima policu kod dotičnog osiguranja. Isto kao što smo svi osigurani ako npr. padneš i slomiš nogu u nekom kafiću. Ali ako sam ne pokreneš tužbu, nikom niš.
I meni se cini da malo brkas pojmove.
Ja sam kod HZZOa "osiguran" na nacin da ce mi financirat gipsanje ruke ako ju slomim. Ali ovo o cemu ti govoris je cini mi se nesto sasvim drugo. Ti si vec dobila placeno lijecenje, ili? HZZo je dakle ispunio obavezu prema tebi. E sad ja ne kuzim tko to nije ispunio obavezu prema tebi (ugovorenu) da bi ga ti tuzila za jos nesto? Djeca su se osiguravala u vrticu, vjerojatno za neko dodatno osiguranje, vi se niste osigurali. Zasto bi se itko osiguravao bez razloga? Ne mozes sad ocekivat jednak "tretman" ko i ti koji su se osigurali. Jel se mozda radilo o slucaju neceg tezeg nemara (odgojateljice mozda?).
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.