Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2010., 21:55   #21
hvala svima kaj su se potrudili da odgovore... makar su odgovori više za veće škole, mi smo mali grad, svi se znaju u mom zavičaju tak da se sve ionak sazna...
bloody sorrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 13:22   #22
ja sam definitivno za postavljanje kamere i u učionice i sve prostorije osim svlačionica i wc-a. zašto? pa evo kao buduća učiteljica imala sam prilike iskusiti taj razlog u više škola. i kod mene je malo mjesto ali to nema veze s tim bilo veliko ili malo. kad sam pregledavala školsku dokumentaciju vidjela sam bezbroj slučajeva u kojima se dogodi nešto i jednostavno svako dijete ima svoju priču šta se desilo a svaka priča drugčija od prethodne. ne može se dokazat istinitost tvrdnji niti jednog od upletenih učenika. znači mora se vjerovati na riječ i kad se tuku i kad kradu stvari , razvaljuju, lupaju itd. često klinci lažu jedni za druge i optuže nekog tko uopće nije kriv. uostalom, koliko god se roditelji pobunili na ovo kosa mi se diže na glavi kad se dođu svađat s učiteljicama da to i to njihovo dijete nikad nebi uradilo i da je nemoguće da je njihovo dijete takvo. nemate pojma koliko se ima problema s roditeljima u školi koji ne vjeruju da im je dijete u nešto upleteno. onda bi ja fino kamere u u učionice i na roditeljskom sastanku lijepo pokazala svaki put što se zapravo dogodilo. naravno to en spada pod zlostavljanje djece ili tome slično jer njima to ne škodi ništa, a škola je odgovorna za pohranjivanje tih vrpci i čuvanje. uostalom, ne pitate se kako sad klinci sve snimaju s mobitelima pod satom znači isto koriste kamere, kako snimaju učitelje i namjerno provociraju da se oni izderu pa to stave na internet...iskreno ako želite da vam djeca budu sigurna u školi i da se pravda provodi nema druge nema zgurat kamere u svaki kut ne treba biti ni zvuk. pa bi za svaki prekršaj odmah bio viđen krivac i škola ne bi imala problema sa bijesnim roditeljima koji se i sami čupaju i svađaju oko djece. zabranila bih i korištenje mobitela jer po satom igraju igrice, puštaju glazbu, nabiju slušalice ti ga nešto pitaš on nema pojma jer te ne čuje...onda dođe neki bijesni roditelj i kaže ja hoću znat gdje je meni dijete u svakom trenu i nemsijete mu zabranit mobitel..ono ok stari, al ako ti ne znaš da ti ej dijete u školi ili ako ono i negdje drugdje ode kao tebi je mobitel dokaz da ono govori istinu kad nazoveš? ispričavam se na duljem postu al defintivno se nadam da će i učionice preplavit kamere pa će i učitleji i učenici razmišljat šta i kako rade, a dragim roditeljima će se vjerno predstavit stvarna situacija našeg školstva i obiteljskog odgoja...
0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 14:15   #23
Još samo fali u wc-ima da se postave. Ionako se tamo događaju svakakve stvari. Puše, drogiraju se, seksaju se...Ne bi me ništa čudilo.

Jedan je moj prof. izjavio da bi volio kamere i to u muškom wc-u!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 14:48   #24
i neka ih postave, ne bi se sranja događala, a kad mamice i tatice s iščuđivanjem slušaju kak je njihovo zlatno dijete radilo nered na satu, bahatilo se, prostačilo...apsolutno sam za.
tad bi se osnove, kažem, osnove odgoja zaista opet vratile kao zadaća u roditeljski dom!!!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 16:37   #25
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
i neka ih postave, ne bi se sranja događala, a kad mamice i tatice s iščuđivanjem slušaju kak je njihovo zlatno dijete radilo nered na satu, bahatilo se, prostačilo...apsolutno sam za.
tad bi se osnove, kažem, osnove odgoja zaista opet vratile kao zadaća u roditeljski dom!!!
točno tako, danas učenici imaju sva moguća prava,a nitko ne zna šta se događa iza zatvorenih varta. da se razumijemo, ja nisam na ničijoj strani ima svakakvih i učitelja i učenika la baš zbog toga je potreban video nadzor. ne može svatko raditi šta hoće. evo npr. nekidan klinjo donio karte na sat i karta se, izvadio igračke iz torbe i igra se na stolu svi ostali gledaju u njega ne jebe ih živa sila za učiteljicom. ja se čudim pa kako to ova ne reagira? mislim opominje ona njega stalno al on je nedoživljava. ona ga pošalje van on kaže neću odjebi, itd. i pitam je kasnije šta se događa i veli ona da je njegova mama samohrana, jako osjetljiva na njega i da mu dopušta ama baš sve. žena joj en može objasnit da ometa druge učenike i da se to ne može radit pod satom i ona dođe i napada ravnatelja i nju i sve skupa tamo hoće tužist školu da njoj škola zlostavlja dijete katastrofa...sa kamerama bi bili mirniji i učitelji i učenici a bome bi roditelji znali koga odgajaju...
0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 19:14   #26
meni su nedavno stavili kameru u ucionicu na moju inicijativu. unistavala se skolska imovina kad mene ne bi bilo, stoga sam odlucio da je najbolje staviti kameru da bi se zastitila imovina.
posto nitko ne moze nista, ravnatelj kaze da ne moze nista bez dokaza, roditelji brane subjektivno djecu(misle da cine dobro za njih) itd. tako da sam najbolju soluciju vidio u uvodenju kamere. time se krsi privatnost pojedinca; nije mi drago sto smo je postavili, no uz ove zakone nema druge.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 09:00   #27
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
meni su nedavno stavili kameru u ucionicu na moju inicijativu. unistavala se skolska imovina kad mene ne bi bilo, stoga sam odlucio da je najbolje staviti kameru da bi se zastitila imovina.
posto nitko ne moze nista, ravnatelj kaze da ne moze nista bez dokaza, roditelji brane subjektivno djecu(misle da cine dobro za njih) itd. tako da sam najbolju soluciju vidio u uvodenju kamere. time se krsi privatnost pojedinca; nije mi drago sto smo je postavili, no uz ove zakone nema druge.
kako si se samo uspio izborit za kameru u razredu a da ti roditelji ne potrgaju ruke i noge? ne znam od kud si al kod nas jedva da i u hodnik hoće stavit. ja bih bila presretna da se ozakone kamere u razredu pa me čudi kako je to tebi uspjelo...
0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 15:50   #28
trazio sam je od ravnatelja, predstavio je kao jedino pravo rijesenje za cuvanje imovine i radova i nakon par tjedana je dobio. malo sam stisnuo i informaticara i domara i to je to. sto se roditelja tice nisam imao kontakta s njima.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 16:22   #29
ja sam profesorica i htjela bih kamere u skole jer djeca uvijek prebacuju krivicu sa jednog na drugog, uvijek je ono nisam ja. imala sam priliku zajedno sa kolegicom vidjeti ucenika kako uzima kamen i namjerno baca na prozor škole. razrednica mu idući dan nazove mamu a ona njoj da njen sin nije kriv, da je dosao iz skole plačući da su ga optužili da je razbio prozor a on nije....

također imam par mama koje meni drze informacije a ne ja njima, mame koje su svoje sinove ispitale o on dobio 2, pokašam im koliko im se sin zapisuje da ometa i sl a one nije to on to njega ovaj nesto pita ili onaj, ma on je samo povodljiv i sl.

dosta puta mi djete dođe plačući da mu je netko zakrio torbu i onda se moramo igrati detektiva....

zbog toga mislim da bi bilo dobro da roditelji mogu vidjeti kako im se djeca ponašaju.... jer ja sam završila za profesoricu, znači moja zadaća je prenijeti djeci znanje i učiniti im učenje lakšim a ne biti policajka i dovoditi red, biti sudac kad dvoje ucenika optozuju jedan drugog i sl....
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 09:32   #30
Video i drugi nadzor u uredima i radnim prostorijama

Znam da je bilo već rasprava na tu temu, ali šef sam jednog odjeljka koji je od posebnog državnog interesa i mislim da nam je MUP i još netko naložio da po nekom zakonu takav prostor ima video nadzor. Kamera se nalazi u prostoru gdi ljudi rade, ali ih ne snima nego je usmjerena na ulaz u prostoriju.
Dok ja nisam bio šef tog odjela jedan zaposlenik jer sabotirao kameru i imao je problema s tim. Zadnjih mjesec dana počeo je opet. Čak je dobio i ukor, ali ga to ne brine.
Ja ga uvjeravam da ih kamera ne snima, al očito ima problema s njom.
Ne mogu naći u NN nigdje da ima neki zakon gdje piše da takve prostorije moraju imati video nadzor pa ako me možete uputiti gdje to piše (zanimljivo je da dotični nema problema sa snimanjem telefonskih razgovora što nam je isto zakonska obaveza).
Hvala.
grale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 12:39   #31
mi smo mala osnovna škola, za druge razrede ne znam, ali u mom se uvijek kad netko nešto napravi se uvijek javi, parovi se nalaze poslije škole, isto tak i ovi koji puše... ali sad me to više ne brine, završih i krećem u gimnaziju
bloody sorrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 13:06   #32
kamere II.

Pitanje je, da li poslodavac smije postaviti kameru u poslovni prostor i da li postoji kakva sudska praksa oko toga?
antunm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 13:19   #33
smije
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 13:21   #34
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
smije
po kojem zakonu i članku?
antunm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 14:08   #35
Quote:
antunm kaže: Pogledaj post
po kojem zakonu i članku?
Hoće li ti ovo poslužiti, iako je odgovor od prije nekoliko godina?

http://www.moj-posao.net/jseeker_law...?entityId=Q454

Ako radiš s kupcima, u dućanu i sli. mislim da je sasvim u redu da poslodavac stavi kamere, to se uvijek može opravdati strahom od krađe (one ni ne moraju snimati ali mogu stvoriti barijeru u kradljivcima)....
E sad ako vaš nadzire i u čajnoj kuhinjici ili sobi u kojoj se presvlačite, moglo bi se tvrditi da je nadzor nepotreban i da narušava privatnost.....
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 14:26   #36
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Hoće li ti ovo poslužiti, iako je odgovor od prije nekoliko godina?

http://www.moj-posao.net/jseeker_law...?entityId=Q454

Ako radiš s kupcima, u dućanu i sli. mislim da je sasvim u redu da poslodavac stavi kamere, to se uvijek može opravdati strahom od krađe (one ni ne moraju snimati ali mogu stvoriti barijeru u kradljivcima)....
E sad ako vaš nadzire i u čajnoj kuhinjici ili sobi u kojoj se presvlačite, moglo bi se tvrditi da je nadzor nepotreban i da narušava privatnost.....
Hvala, zanimljiv je link. Situacija je da u radni prostor ne dolaze klijenti (prodaja ide van tvrtke) ali je postavljena nadzorna kamera.
antunm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 15:25   #37
Quote:
antunm kaže: Pogledaj post
Hvala, zanimljiv je link. Situacija je da u radni prostor ne dolaze klijenti (prodaja ide van tvrtke) ali je postavljena nadzorna kamera.
Nikakve veze nema, sve dok nije u prostoru WC-a ili svlačionice.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 15:25   #38
po meni je to redu.
u firmi gdje sam radila, dogodila se kradja unutar firme, a nije bilo kamera i bilo je jako neugodno,jer iako se znalo tko je bio krivac, nije bilo nikakvih dokaza i moglo je ispasti da smo svi jednako krivi.
osim toga,poslodavac ima pravo znati sto zaposlenici koje placa rade dok njega nema.
naravno,ne u wc-u ili garderobi, ali u radnom prostoru da.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:10   #39
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
po meni je to redu.
u firmi gdje sam radila, dogodila se kradja unutar firme, a nije bilo kamera i bilo je jako neugodno,jer iako se znalo tko je bio krivac, nije bilo nikakvih dokaza i moglo je ispasti da smo svi jednako krivi.
osim toga,poslodavac ima pravo znati sto zaposlenici koje placa rade dok njega nema.
naravno,ne u wc-u ili garderobi, ali u radnom prostoru da.
"Ako se znalo tko je krivac" onda znači da postoje svjedoci ili dokazi.
Što se tiče "ugodnosti" ne znam da li bi tebi bilo ugodno da poslodavac jednog dana bez ikakvog povoda postavi kamere i time pošalje jasnu poruku zaposlenicima da ih smatra lopovima.

Još uvijek niste naveli propis koji omogućuje poslodavcu 24-satni nazdor kamerama.
antunm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 20:55   #40
Quote:
antunm kaže: Pogledaj post
"Ako se znalo tko je krivac" onda znači da postoje svjedoci ili dokazi.
Što se tiče "ugodnosti" ne znam da li bi tebi bilo ugodno da poslodavac jednog dana bez ikakvog povoda postavi kamere i time pošalje jasnu poruku zaposlenicima da ih smatra lopovima.

Još uvijek niste naveli propis koji omogućuje poslodavcu 24-satni nazdor kamerama.
Eventualno ako bi zbog zaštite na radu bilo dobro postaviti kamere te ako se radi o novčarskim institucijama. U privatne prostore, tipa wc, svlačione, kamere se ne smiju stavljati. Također, postavljanje kamera je jedna od važnih odluka za radnike pa se poslodavac mora o tome savjetovati s radničkim vijećem, na tome je pao Coca Cola slučaj.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.