Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2010., 01:18   #81
citam tamo na jutarnjem- vecernjem komentare članaka i slika.... kazu da je goldman- židovska neka fondacija prodala sve dionice bp-a tjedan dana prije havarije. 44%. dosao sam ovdje ali vidim da nitko ne pise jos o tome.

kaze neki lik i da postoje rijesenja za to, i ja vjerujem da postoje, bilo bi smijesno da nema plana za takav dogadjaj ali ne zele sprijeciti katastrofu.

postoje i neke bakterije koje razgradjuju naftu ali ne koriste ih u ciscenju???

sta vi mislite o tome?

kakav bi mogao biti interes?

samoubojstvo naftom?
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 01:21   #82
problem, reakcija, rjesenje. dobro provjeren sistem rada. osobno vjerujem da je uz danasnju tehnologiju i znanje prejednostavno zatvoriti svaku rupu na planeti, pa cak i vulkan da treba zatrpat za spas svijeta covjek bi to mogo.

posto tako vjerujem da je rjesenje sasvim sigurno izvedivo, a posto ono nije izvedeno u prvih nekoliko dana, misljenja sam da je ovo namjerno izazvano i da ce potrajati gdje ce se tek kasnije spoznati prava velicina problema.

obama je poput busha, poput svakog prethodinka unazad par generacija, jednak. lutka na koncu. gledamo ga, smijemo se i placemo s njim, on predstavlja ameriku kao sto je nekad bush, a u biti su obicne lutke na koncu, bezvrijedni. bez blesimetra obama je debil i to teski.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 13:57   #83
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
bez blesimetra obama je debil i to teski.
+1
cak mi se cini vecim debilom od busha, sve vise i vise...
CLS_Rocket is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 14:36   #84
Mjesec dana i još nisu našli riješenje gdje su sada američki mozgovi i superheroji.
__________________
«Sve je moguće onomu koji vjeruje!» (Mk 9,23)
Kelly17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 15:17   #85
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post

obama je poput busha, poput svakog prethodinka unazad par generacija, jednak. lutka na koncu. gledamo ga, smijemo se i placemo s njim, on predstavlja ameriku kao sto je nekad bush, a u biti su obicne lutke na koncu, bezvrijedni. bez blesimetra obama je debil i to teski.
Obama se baš fino zabavlja, smije se on i dodjeljuje nagrade za životno djelo
tamo onom nekom fosilu od glazbenika. Živo mu se jebe za tu rupu
(izvinte mi na prostakluku)
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 16:31   #86
Obama je lopina samo takva. Isprve djeluje kao pošteni socijalist, što je pokušao dokazati reformom zdravstva koja je prihvaćena, a ustvari ga zanima samo profit, kapital i elita po njegovoj shemi.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 00:01   #87
Lightbulb 93!

No dobro, nismo naivni; svi znamo da potencijalne kandidate za predsjednika SAD-a pažljivo probiru vladajući kapitalisti; tako da tko god pobijedio na izborima; njima u svakom slučaju ide na ruku; dok je demokratski način biranja samo privid; opsjena za nepreglednu masu birača; jer kandidat iza čijih leđa ne stoji moćan kapital, ni u kojem slučaju ne može financirati reklamnu kampanju koja "košta" enormne količine $.

Stoga, tko god bio predsjednik, uvijek je marioneta vladajućeg krupnog kapitala; koja mora štititi njihove interese i poentirati njihove ciljeve; on stoji kao posrednik između "tajnih" vladara i običnog čovjeka.

Takva je trenutna situacija na političkoj sceni; ta pravila igre nije moguće izbjeći; ali, što ako je netko političar koji ne odustaje od svojih snova, ideja i ideala?

Ako želi bilo što konkretno postići, mora se što više približiti "vrhu"; a da bi se njemu približio mora igrati "prljavo" (kao i svi političari); jer se inače nikada neće moći naći ni na kojoj poziciji "moći" sa koje bi mogao nešto i postići u skladu sa svojim "snovima".

A kada se jednom nađe na takvoj poziciji; tada provodi svoje ideje; kada, kako i koliko može; ovisno o situaciji i mogućnostima, neprekidno jednim okom budno motreći na svoje "mecene" kako se ne bi našao u njihovoj "nemilosti"; jer ako ga "maknu" sa pozicije moći; neće više moći ni na koji način utjecati; a na njegovo mjesto može doći osoba kojoj se "živo fućka" za bilo koga ili bilo što; osim za prestiž, moć, slavu&$.

Mislim da moramo uzeti u obzir mogućnost da postoje političari i takvog "kalibra"; jer dokle god je svijet takav kakav trenutno jest; i među ljudima vlada sustav vrijednosti koji u sadašnjosti prevladava; nema drugog načina da "prosvijetljeni" političar postigne išta vrijedno spomena; osim ukoliko se ne pojave "prosvijetljeni" imućni ljudi koji će podržavati "prosvijetljene" političare; dokle god kapital&religija vladaju, mislim da nema drugog načina.
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 02:41   #88
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
ali, što ako je netko političar koji ne odustaje od svojih snova, ideja i ideala?
Zna se :

JFK Assassination

klik na link
UFOGOVERMENT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 09:45   #89
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
No dobro, nismo naivni; svi znamo da potencijalne kandidate za predsjednika SAD-a pažljivo probiru vladajući kapitalisti; tako da tko god pobijedio na izborima; njima u svakom slučaju ide na ruku;
Takva je trenutna situacija na političkoj sceni; ta pravila igre nije moguće izbjeći; ali, što ako je netko političar koji ne odustaje od svojih snova, ideja i ideala?

Ako želi bilo što konkretno postići, mora se što više približiti "vrhu"; a da bi se njemu približio mora igrati "prljavo" (kao i svi političari); .
Definitivno su prljave igre na djelu. U konačnici ispaštaju uvijek nedužni.

Čak se ide do toga da je u sve upletena administracija koja zapravo štiti krupni kapital i BP, kao najveću naftnu kompaniju u SAD i financijera. Pa s tim u vezi govore i o kriminalu, da se odugovlači s zatvaranjem bušotine jer proizvođač disperzanta ima tu dosta posla. Svijet je definitivno poludio.
Why do Obama, BP refuse to use most effective method of oil cleanup?
Investigation reveals possible criminal activity connecting Obama to BP oil spill
Quote:
UFOGOVERMENT kaže: Pogledaj post
Zna se :

JFK Assassination

klik na link
E da. I ne samo on, kad je o Americi riječ. Poprište je to mnogih i velikih igara.
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 11:57   #90
Quote:
UFOGOVERMENT kaže: Pogledaj post
Zna se :

JFK Assassination

klik na link
Mnogi tvrde da će i Obama završiti ovako, a neki vidovnjaci kažu da umire već ove godine.
Negdje je pisalo pak o lažiranoj smrti kako bi se razbuktao rat.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 17:49   #91
http://www.24sata.hr/news/bp-zaljev-...-nafte/176383/
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 17:50   #92
http://www.24sata.hr/news/obama-bp-d...-ljude/176254/
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 21:44   #93
Natpis na BP-ovim benzinskim crpkama

__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 00:41   #94
http://www.24sata.hr/news/trazim-kog...-mrlje/176688/
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 22:20   #95
Šteta je mora i nedužnih životinja, ne ljudi. Ljudi su zaslužili to. Upravo zbog njih, tj. njihovih nezasitnih potreba, se ta nafta i vadi. Nek propadnu svi, zaslužili su. To im je sudbina. Ali biljni i životinjski svijet, te jadne ptice, ribe i ostala stvorenja...
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 12:28   #96
Ma OBama je obični potrčko koji sluša glas odozgo... Nije ni čudo da su mu glavni financijeri bili sve banda masonska... Čovjek nije održao jedno obećanje ... kako je samo iskoristio ko adut u rukavu svoju boju kože - SRAMOTA....

Ja kada bi se našao sa njim u lice , samo bi rekao Guatanamo ... (ne bi dalje razgovarao jer ničim nije zaslužio uopće moj razgovor sa njim...)

Kada pomisliš da Ameri ne mogu imati goreg predsjednika i vodstvo ono te svaki puta razuvjere... (realno oni ne biraju ništa njima se uvijek nameće netko ... i po tom nema razlike od komunizma... samo drugo pakovanje...) pa njegov cijeli kabinet je skup starih masona i masonistica...

Žalim obične ljude koji će ispaštati zbog Obame , BP-a i vladara u sijeni koji ustvari upravljaju SAD-om ali i svijetom...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 13:08   #97
Naprosto je smiješno kada ljudi krenu optuživati jednu osobu koja predstavlja vlast za nešto što nadilazi mogućnosti čitave grupe ljudi. Što bi Obama trebao učiniti? Obući ronilačko odijelo, navući Supermanov kostim?

Izgleda da se radi o daleko većem problemu- neki smatraju da je pritisak toliko velik da bi začepljivanjem rupe moglo doći do erupcije tla na dnu oceana. Tek onda bi nastao još veći problem.

Međutim, jedna stvar mi nije baš sasvim jasna.
Zbog čega se u postojeći otvor, umjesto da se zatvori ne ugura cijev odgovarajućeg promjera te se ne pokuša pokupiti - uskladištiti - nastaviti crpiti nafta koja istječe. (Možda zvuči glupo, nemam pojma o tome, ali mi je palo na pamet kao moguće rješenje)
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 13:15   #98
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
Naprosto je smiješno kada ljudi krenu optuživati jednu osobu koja predstavlja vlast za nešto što nadilazi mogućnosti čitave grupe ljudi. Što bi Obama trebao učiniti? Obući ronilačko odijelo, navući Supermanov kostim?

Izgleda da se radi o daleko većem problemu- neki smatraju da je pritisak toliko velik da bi začepljivanjem rupe moglo doći do erupcije tla na dnu oceana. Tek onda bi nastao još veći problem.

Međutim, jedna stvar mi nije baš sasvim jasna.
Zbog čega se u postojeći otvor, umjesto da se zatvori ne ugura cijev odgovarajućeg promjera te se ne pokuša pokupiti - uskladištiti - nastaviti crpiti nafta koja istječe. (Možda zvuči glupo, nemam pojma o tome, ali mi je palo na pamet kao moguće rješenje)
Vrlo jednostavan odgovor ... Trebao bi narediti da se pritvore vlasnici BP-a (ovo se njima po 100 put ponavlja ...samo sada je završilo jako žalosno za prirodu...) , direktori u SAD zaduženi za naftne platforme , te državne šefove odgovorne za zaštitu na radu... sve dok se ne završi istraga... Poznati su valjda svima ovdje utjecaji tih ljudi na razna svjedočanstva ljudi... Pa zar ti ne shvaćaš šefe da u SAD-u ideš u zatvor zbog ukradenih žvaka, ali zbog ugrožavanja života ljudi, uništavanje prirode, radnih mjesta i egzistencije čovjeka na tom području uopće ne ideš u zatvor , nego si samo opomenut... IRONIJA - KATASTROFA...

E to je problem Obame - jednog "beskičmenjaka" i cijelog SAD-a što oni praktički nisu ništa učinili da se krivci nađu pod istragom i pošalju u pritvor...

Ovo da se dogodilo Kubi ili Meksiku mislim da bi SAD napravio invaziju zbog uništavanja njihovog okoliša...

Amerika je jedna od rijetkih zemalja gdje imućni ljudi se gotovo uvijek brane sa slobode , jer jednostavno plate kauciju i odu vanka... Za razliku od njih sirotinja provede u pritvorima i do pola godina ... Demokracija i pravda ... MAUNA...

Što se tiče pitanja u otvor se pokušala staviti cijev (nekoliko puta...) , ali to je bilo preteško jer pritisak nafte koja stalno izlazi nikako nije dao da se cijev pravilno stavi u tu rupu tj. odlomljenu cijev... Po meni jedino ispravno riješenje je prokopati pokraj izvora drugu rupu iz koje će se vaditi nafta , te će se u ovom sadašnjem izvoru daleko smanjiti pritisak i smanjiti istjecanje nafte... (to se i radi ali vrlo sporo...) Sve ostalo su ideje na razini Zvjezdanih staza ... (nijednom pokušano u stvarnosti na toj dubini...) tj. lijepe zamisli ali nikada u stvarnosti nije tako šta napravljeno... Atomske bombe i slične stvari su prerizične jer problem je što je cijeli Meksički zaljev pod naftom , šta bi se tada dogodilo bolje ne razmišljati... O radijaciji u vodi bolje ne pričati...

Zadnje uređivanje Busolavk : 12.06.2010. at 13:34.
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 14:07   #99
@Busolavk
istraga o krivnji traje puno dulje od dva mjeseca! Istraga o krivnji je u ovom trenutku puno manje važna od nastojanja da se zaustavi šikljanje nafte.

Postaje očito da šikljanje nafte u takvim količinama i na takav način nije nešto uobičajeno.
Postaje sve vjerojatnije da je riječ o geološkom problemu, što neminovno izaziva bojazan da bi rješenja mogla dodatno pogoršati situaciju.

Administracija ma kakva bila može jedino djelovati ako bude porebno evakuirati stanovništvo.
Ja uz najbolju volju ne znam što bi bilo koji predsjednik države mogao učiniti. - prije nego struka donese svoje mišljenje (geolozi, naftaši, biolozi itd.)
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 14:07   #100
@Busolavk
istraga o krivnji traje puno dulje od dva mjeseca! Istraga o krivnji je u ovom trenutku puno manje važna od nastojanja da se zaustavi šikljanje nafte.

Postaje očito da šikljanje nafte u takvim količinama i na takav način nije nešto uobičajeno.
Postaje sve vjerojatnije da je riječ o geološkom problemu, što neminovno izaziva bojazan da bi rješenja mogla dodatno pogoršati situaciju.

Administracija ma kakva bila može jedino djelovati ako bude porebno evakuirati stanovništvo.
Ja uz najbolju volju ne znam što bi bilo koji predsjednik države mogao učiniti. - prije nego struka donese svoje mišljenje (geolozi, naftaši, biolozi itd.)
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.